Zuhal Topal’la Sofrada Programı Bitiyor mu? Erken Final mi Yapacak?

Korhan Saygıner’in yapımcısı olduğu ve eşi Zuhal Topal’ın da sunuculuğunu üstlendiği yarışma programı başarılı reytingleri ile Yemekteyiz’i hem geride bırakmış hem de 2.sezonuyla birçok diziyi bile geçmeyi başarmıştı. Acun Ilıcalı, Yemekteyiz programının formatında yayınlanması gerekçesiyle reyting rakamları düştüğü için Zuhal Topal’la Sofrada programını mahkemeye vermişti. Zuhal Topal, programların birbirine benzediğini ancak aynı format olmadığının altını çizmişti.

Zuhal Topal’la Yayından mı Kaldırılıyor?

Acun Ilıcalı, tv8’de yayınlanan Yemekteyiz programı ile Fox TV ekranındaki Zuhal Topal’la Sofrada yarışmasının birbiri ile aynı olduğunu belirterek, itirazlarda bulunmakta. Ilıcalı’nın mahkemeye de taşıdığı bu itirazlar Işık Üniversitesi’nin bilişkişi raporunda da Ilıcalı’yı sevindirecek şekilde çıktı. Reytingleri ile rakibi Yemekteyiz’e adeta fark atan Zuhal Topal’la Sofrada, 290. bölüme kadar geldi. Topal ve Fox TV programdan çok memnun. Ancak Acun Ilıcalı’nın açtığı davanın sonucu da programın ekranda kalmasını zorlaştırabilir.

Herkesi meraklandıran, Zuhal Topal’la Sofrada yarışmasının ekrandan kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda ise Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, köşesinden bir bilgiyi aktardı. Semercioğlu, Acun Ilıcalı’nın programın durdurulması için harekete geçtiğini öğrendiğini yazdı.

Zuhal Topal’la Sofra da Bitiyor mu? Erken Final mi Yapacak?

Zuhal Topal’ın eğlenceli sunumu ve kayınvalidelerin de aksi halleri ile reyting toplayan yapım, gelinlerin de zaman zaman sert çıkışları ile sıklıkla gündem olmakta. Ilıcalı, “Fox TV avukatları, uzlaşmak için üç kez avukatım Hakan Öncel’le görüştü, en son para teklif ettiler, kabul etmedik” diyerek durumun sıkıntılı olduğunu aktardı.

Konuyu mahkemeye taşıdıklarını ifade eden Acun Ilıcalı, Işık Üniversitesi’nin programların içerik, teknik, akış gibi unsurlarını incelediğini belirtti, benzer ve farklı yanlarının tespit edildiğini ifade etti.

Bilişkişi raporu; Acun Ilıcalı’nın haklı olduğunu ortaya koyunca da Zuhal Topal’la Sofrada yarışması için büyük bir tehlike belirdi.

dizibilgi google play