Zor Sevda 23 Mayıs Özeti 17. Bölüm Fragmanı (Dilşat’ı Razia Öldürtmek İstedi)

Burak 13 May 2017 Zor Sevda  0

Zor Sevda 17. Bölüm Özeti

Zoya Asad’ a saldırganın Mangalpur’dan olmadığını buradan olduğunu söylüyor. Asad Mariam’ın babasının tehtid etmesinden sonra böyle bir olayın yaşandığını hatırlatır. Asad onu dinlemek istemiyor ve kapıyı kapatıyor. Dilşat kayıt cihazlı bebeği düşünmektedir. Bebeği almak için uzandığında Asad gelir ve dikkatli davranmasını, kendisini yormamasını ister. Dilşat Raşit’i neden aradığını soruyor.

Polis müfettişi Asad’ı arıyor ve Mangalpur’daki kişilerin tutuklu olduklarını söylüyor. Bunun anlamı Mariam’ın babasının suçsuz olabileceğidir. Asad Zoya’nın dediklerini hatırlıyor. Zoya onunla konuşurken Mariam’ın yerde olduğunu ve saldırganın direk Dilşat’a ateş ettiğini ikinci kez daha silahını doğrulttuğunda ise yine Dilşat’ı hedef gösterdiğini anlatır. Asad merminin yalnızca Dilşat’ı hedeflediğini düşünüyor ve saldırının arkasında kimlerin olabileceğini düşünür.

Zoya ayrıca saldırganla boğuştuğunu ve onu yakalayamadığı için üzgün olduğunu söyler. Ancak boğuşurken saldırgana ait bir parçanın düşmüş olma ihtimaline karşılık Asad ile birlikte bahçede arama yaparlar ve parçayı bulurlar. Raşit Dilşat’ın vurulduğu halde Razia’nın inanmadığını söylerken bir komplo yapılmasından şüpheleniyor.

Razia telefonda bir kişi ile konuşuyor. Anlaşmanın cinayetle sonuçlanması gerekiyordu ancak sen yapamadın o hala yaşıyor diyor ve şimdilik ortalarda görünme diye de  uyarıda bulunuyor. Mamu ise 17 yıllık sırrın ortaya çıkmasının başımıza büyük bir bela almamıza sebeb olur diye korkar. Razia Raşit’i kontrol altında tutmak için ne gerekiyorsa yapmalıyız diyor.

Hümeyra Dilşat’ın saldırısı ile ilgili bir bilgi var mı diye soruyor. Razia’nın elleri titremeye başlar. Raşit’in annesi ondan bahsetmeye başladığında bir şeyi yok diye kestirip atmaya çalışır. Razia Dilşat olayı ile ilgili konuşmaları susturmaya çalışsa da Raşit’in annesi sözlerini sürdürmeye devam ediyor. Razia Dilşat’ın vurulduğu gün Asad geldiğinde Raşit’i sormuştu. Asad annesinin vurulduğundan hiç bahsetmediği halde sen bunu nereden biliyordun deyince Raşit  işkillenir ve tartışmaya katılır.

Zoya ve Asad buldukları  parçayı bilgisayardan taratırlar ve parçanın bir güvenlik şirketine ait olduğunu bulurlar. Bu arada eve Raşit gelir ve Nazma ile konuşur. Nazma yıllar sonra beni nasıl oldu da düşündün diye sorgular. Raşit Dilşat ile görüşmek istediğini söyler. Ağlayarak onun yanından ayrılan Nazma  Asad’a durumu anlatır. Asad ise derin üzüntü içindedir. Bu arada telefonda Razia birisiyle konuşmaktadırve telefondaki kişi ona Raşit’in Dilşat ile görüşmeye gittiğini söylemektedir. Razia ise daha önce niçin haber vermedin diye onu azarlar. Yani Raşit bir şey yapabilir diye ödleri patlamakta ve onun peşine bir adam takmışlardır.

Razia Raşit’in annesini de tehtid etmiş ve açık açık Dilşat’ı kendisinin öldürtmeye çalıştığını söylemişti. Raşit’in annesi bir şeyler yapmak zorunda olduğunu düşünür ve bir gece ansızın bağırmaya başlar. Herkesin ismini söyleyerek bağırmasını sürdürür. Razia’nın Dilşat’ı öldürmeye çalıştığını söyler. Hatta kendisini de kimseye bir şey demeyeceksin diye tehtid etmiştir. Razia soğuk kanlılıkla Hümeyra ile Ayan’ı zorla evlendirmeye kalkmasından dolayı böyle bir şey uydurduğunu söyler. Ayrıca bundan dolayı da herkesten özür diler.

Zoya ise araştırmaları neticesinde 2500 kişilik bir listeye kadar suçlu olabilecekler listesini hazırlar. Asad ise bunu çözmenin imkansız olduğunu söyler. Zoya bu sefer silah kullanmayı iyi bilen ve eğitimli birisinin bu eylemi gerçekleştirebileceğini söyler ve araştırmaların bu noktada ilerletilmesi gerektiğini söyler. Sonunda Zoya Asad’ın imkansız dediği olayı 3 kişiye kadar indirgemiştir.

Zor Sevda 23 Mayıs Fragmanı

Zor Sevda Dizisinden Sonra Hangi Dizi Başlayacak ?
Zor Sevda Final Bölümünde Neler Olacak
Zor Sevda Neden Final Yaptı
Zor Sevda 4 Ağustos Özeti 69. Bölüm Fragmanı Nikhat İmran’ı Bıçaklar

“Zor Sevda 23 Mayıs Özeti 17. Bölüm Fragmanı (Dilşat’ı Razia Öldürtmek İstedi)” üzerine 188 yorum

  1. BERIVAN dedi ki:

    Canlarim ben bi turlu zor sevdanin gelecek bolumlerini izleyemiyorum telefonumda sorun var lutfen zor sevdada neler olacak yazin cok merak ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir