Zor Sevda 15 Mayıs Özeti 11. Bölüm Fragmanı (Asad Zoya’yı Kurtarır)

Kanal 7 ekranlarının sevilen dizisi Zor Sevda yine heyecan dolu serüvenleriyle seyircinin karşısına çıkacak. Sevilen dizinin bu günkü bölümünde eski aşklar canlanmaya başlayacak. Zor sevda dizisinin geçen bölümünde zoya enver tarafından kandırılmış ve kafede buluşmak bahanesiyle kaçırılmıştı. Asad ise Enver’in hala iyi biri olduğunu düşünmektedir.

Zor Sevda 11. Bölüm Özeti

Artık bütün her şey tamamlanmış ve Zoya evlenmek için masaya oturtulmuştur. Ekrem’in akrabaları imamın boğazına bıçağı dayamışlar ve evliliğin gerçekleşmesini istemektedirler. Bu sırada Zoya’nın bilinci yoktur. Yarı baygın şekilde olanları üzüntüyle ve çaresizce beklemektedir. Tam evlilik gerçekleşecek Asad durun bu evlilik olamaz der ve nikahı basar. Gelir ve Zoya’yı kucakladığı gibi oradan ayrılır. Ancak Ekrem ve adamları boş durur mu Asad’a saldırmaya başlarlar.

Asad biraz Matrix, biraz Cheki Chan, biraz da Cüneyt Arkın ortalaması döğüş teknikleri ile 4 adamı alt eder. Zoya bir adamın bıçaklı saldırısında ellerini kestirir. Neyse adamları pataklayan Asad baygın halde olan Zoya’yı eve getirir. Ellerindeki kan lekelerini temizlerken Zoya’nın küpesinin ceketine takıldığını görür ve duygusal bir müzik eşliğinde düşünmeye başlar.

Bu arada Razia ve eşi Ayan ve Hümeyra hakkında konuşmaktadırlar. Razia Hümeyra’nın evlendikten sonra da yanlarında kalacak olmasından dolayı çok mutlu olduğunu bundan Şirinin’de haberinin olduğunu söyler. Bu sırada Razia Nikhat’ı çağırır ancak Nikhat ortalıkta yoktur. Anesi Şirin gelir ve elektrikler kesilir. Mamu, Şirin ve Razia ayağa kalkarlar tam bu sırada elektrikler gelir ve iyiki doğdun şarkısı eşliğinde Şirin’in doğum gününü kutlarlar. Çocuklar annelerine sürpriz yapmışlardır.

Doktor Zoya’yı kontrol eder. Onun iyi olduğunu ancak zihnen sıkıntılar yaşayabileceğini söyler. Onunla ilgilenilmesini tavsiye eder. Dilşat ve Nazma ise Asad ile konuşmazlar çünkü onun yüzünden bu haller başlarına gelmiştir. Raşit Şirin’e bir pasta yaptırmak için fırına gider. Dilşat ise Zoya için bir pasta yaptırmayı düşünür. İkisinin yolları fırında kesişir ve çarpışarak birbirlerini görürler. Raşit kaderin tekrar tekrar buluşmamızı istediğini söylese de Dilşat bunu kabul etmez.

Raşit 17 yıl önce Razia’nın yaptıklarından dolayı tekrar özür diler ve o günden beri gözüne uyku girmediğini söylüyor. Dilşat ise zenginliği seçerek beni terk ettin diyerek ona tepkide bulunur. Garson siparişeri verir ve Dilşat oradan ayrılır. Ancak Raşit’in kalbi bu olanları daha fazla kaldıramaz ve Raşit oraya yığılır kalır. Dilşat Raşit diye bağırır. Gelen doktor ona bazı ilaçlar verir ve kendisine dinlenme ve steresten uzak durma tavsiyesinde bulunur. Dilşat ise onun ellerini tutmaktadır. Doktor gittikten sonra Dilşat ellerini bırakmaya çalışır ancak Raşit onun ellerini bırakmak istemez. Dilşat Raşit’in ellerini bırakır ve beni bu şekilde cezalandırma diye konuşup gider.

Asad Nazma’nın zoya için kahvaltı hazırladığını görünce onu uyandırır. Kahvaltıyı yanına getirmeyi teklif eder. Ancak Zoya masaya gelmiştir ve Asad’ın yardım etmesini istemez. Asad ne yapmaya çalışsa Zoya reddediyor ve Asad kendine zarar veriyorsun deyince Zoya başlıyor konuşmaya ….

Asıl yara kalbte oldu da, senin yüzünden başıma bunlar geldi de. Ekrem’in dış görünüşüne göre nasıl bu kadar inandın da , sen Ekram’e hak verirken beni hiç dinlemedin de. Konuş konuş konuş bütün enejisini çenesine verince Asad’ın kucağında bayılır gider. Asad onu yatağına götürür. Odadan çıkar ama biraz sonra Zoya onu çağırır ve bi daha beni arama der. Asad tekrar odadan çıkar Zoya tekrar çağırır yine laf sokar. Asad sinirlense de ses çıkarmaz.(Vallaha bu kadınla yaşayana Allah sabır versin ne çene ya)

Akşam olmuş herkes merakla Raşit’in gelmesini merak etmektedir. Razia iğneli iğneli laflar vermeye devam ederken Şirin çok üzülmektedir. Aynı şekilde çocuklarda üzgündürler. Fakat Raşit elinde pasta ile kapıda görününce tüm hüzünler sevince dönüşür. Doğum günü kutlamaları tüm hızıyla devam eder. Sıra hediye vermeye gelir ancak Raşit’in vereceği bir hediye yoktur. Ayan devreye girer ve babasının cebine kimseye çaktırmadan bir hediye koyar. Sonra babasına annesi için ne aldığını sorar. Babasının cebinden hediyeyi çıkartır ve babasının hediyeyi vermesini ister. Ayan çok güzel bir bileklik almış ve bunu da babası almış gibi yaparak annesini mutlu etmiştir.

Dizinin en renkli kişiliği Ayan bir yüzük almış ve o yüzükle kendi kendine prova yapmaktadır. Bu yüzüğün hangi kıza verilse kalbini yumuşatacağını söylüyor. O arada Hümeyra onu gizlice dinliyor. Ayan çıkınca yüzüğü alıp parmağına takıyor. Ayan gelir ve yüzüğü kutusunda bulamaz. Bir baksa ki yüzük Hümeyra’nın parmağında onu zorla çıkarmaya çalışırken uzaktan onları izleyen Razia ve Şirin Ayan’ın Hümeyra’ya yüzük taktığını ve çok mutlu bir çift olduklarını düşünüyorlar.

Zor Sevda 15 Mayıs Fragmanı

 

Zor Sevda 15 Mayıs Özeti 11. Bölüm Fragmanı (Asad Zoya’yı Kurtarır) (5 Yorum)