Zemheri Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Kod Adı Zemheri olan ve ilerde dizinin isminin değişme ihtimali olan Zemheri dizisi hakkında sizlere bu sayfa da bilgiler vereceğiz. Aslında bu Zemheri dizisi daha önceden gündeme gelmiş ama ekranlarda yerini almamıştı. Şimdi kod adı Zemheri olarak yeniden gündemde olan dizinin Yapımcılığını Ay Yapım üstleniyor.
Dizinin Yönetmen koltuunda Hilal Saral oturacak.Dizinin senaristi ise henüz belli değil. Dizinin diğer detayları sır gibi saklanıyor. Zemheri dizisi ile ilgili yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz…

Başrollerinde Ayça Ayşin Turan, Alperen Duymaz, Hazal Filiz Küçükköse, Hakan Taşkıran ve Eylül Kandemir’in yer aldığı ‘Zemheri’ye son olarak Kara Para Aşk’ta rol alan İlkin Tüfekçi dahil oldu. “Zemheri” çok yakında.

zemheri dizisi oyuncuları

Zemheri Dizisinin Konusu

Henüz 7 yaşlarındayken babalarını bir trafik kazasında kaybeden ikiz kardeşlerin hayatını konu alıyor. Babalarının ölümü üzerine ikiz kardeşler birbirinden ayrı kalıyor. Yıllar sonra birbirlerini buluyorlar. İkizlerin mutluluğu çok uzun sürmüyor ve bir katil tarafından ikiz kardeşlerden biri öldürülüyor. Geriye kalan kardeş bu olayları araştırmak için harekete geçiyor. Ölen kardeşinin yerine geçiyor

Bu konu değişebilir de?

Zemheri Ne Demek?

Kışın en şiddetli zamanı, kara kış demektir. Arapça kökenli bir kelimedir. Miladi Takvime göre zemherir (erbain), 40 günlük bir süreç içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süreç, 21 Aralık’ta başlayıp 31 Ocak itibariyle sona erdiği varsayılmaktadır. 1 Şubat itibariyle eskilerin deyimi ile zemheri ya da erbain dönemi son bulmaktadır.

Zemherir, kış mevsimine giriş yapılmasının ardından takvimlerde “karakış” olarak adlandırılan sürecin başlamasına denir. Zemherir veya erbain, çoğu zaman zemheri ile karıştırılır. Halk diline göre, zemheri dönemi veya zemheri ayı, genel olarak kış mevsimini ifade etmekteyken zemherir veya erbain ise kışın en şiddetli dönemini ifade etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hercai 2. Sezon 13. Bölüm Çalan Şarkı Sevmek Suçsa Suçluyum Sözleri Kim Söylüyor?

Zemheri Dizisi Ne Zaman Hangi Kanalda Başlayacak?

Yıllar önce gündemdeyken tv 8 de yayınlanması planlanan bu dizinin şuan için cast çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Yayınlanacağı kanal şuan için net değil. 2020 yılında yayına girmesi planlanan dizi için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Gelişmeler oldukça sayfamız güncellenecek ve en yeni bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Dizi ile netleşen bilgileri paylaşmaya devam edelim.

Zemheri Dizi Oyuncuları

zemheri dizisi oyuncuları

Alperen Duymaz

Çukur dizisinde oynadığı Emrah karakteriyle başarılı bir oyunculuk sergileyen ve sonrasında Çarpışma dizisinde Kerem rolünde oynayan Alperen Duymaz, dizi final yapar yapmaz askere gitmişti.

Bedelli askerlikten yararlanan oyuncu, kısa bir tatilin ardından setlere geri dönüyor! Kod Adı Zemheri dizisinde başrol olacak Alperen Duymaz hangi karakteri canlanadıracak? net bilgi şimdilik yok.

3 Kasım 1992 Ankara doğumlu. Oyuncu ve manken. Lise yıllarında müzik ve modellikle ilgilendi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizi ile oyunculuğa adım attı. Acı Aşk ve Bodrum Masalı dizileriyle kariyerine devam etti.

zemheri dizisi

Ayça Ayşin Turan

Alperen Duymaz’a eşlik edecek olan kadın partner ise Karagül dizisiyle tanındıktan sonra ünlenen Ayça Ayşin Turan olacak. Dizideki karakteri hakkında bilgi olunca eklenecektir.

Turan, son olarak Netflix’in Hakan: Muhafız dizisinde Çağatay Ulusoy ile başrolde yer almıştı.

25 Ekim 1992 Sinop doğumludur. Babası Kastamonulu annesi ise Sinoplu’dur. İstanbul Üniversitesi Radyo sinema Televizyon bölümünde eğitimine devam etmektedir. Oyunculuk eğitimini Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda alan Ayça Ayşin Turan ayrıca Sinop Belediye Konservatuarı’nda da eğitim görmüştür.

2011 yılında yayınlanan Dinle Sevgili dizisiyle televizyon dünyasına adım atan oyuncunun asıl çıkışı Karagül dizisinde canlandırdığı “Ada” rolüyle olmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 91. Bölümde Neler Oldu 23 Ocak Analizi

ZEMHERİ OYUNCULARI

Hazal Filiz Küçükköse (Berrak)

Zemheri isimli dizinin kadrosuna katılan Küçükköse, Alperen Duymaz ve Ayça Ayşin Turan ile birlikte başrolü paylaşacak.

1988 yılında Mersin’de dünyaya gelen Hazal Filiz Küçükköse, liseyi Ankara’da bitirdi. Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nü 3. sınıfa kadar okuyup bırakan Küçükköse, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünde eğitimine devam ediyor.

Özel oyunculuk dersleri alan Küçükköse, 2015 yılında Kara Sevda dizisinde canlandırdığı Zeynep Soydere karakteri ile kariyerinde zirve yaptı. Hazal Filiz Küçükköse’nin ilk dizisi ise Emir’in Yolu oldu. Beni Affet, Kara Sevda, Deniz Yıldızı, Günahkar ve Kalbim seni seçti gibi farklı dizilerde rol aldı. Beni Affet dizisinde tanıştığı ve aşık olduğu Tuan Tunalı ile evlendi.

ZEMHERİ DİZİ

Hakan Taşkıran

1996 yılında İstanbul’ da doğdu. 1.80 boyunda, 67 kilo. İstanbul’ da yaşıyor. Okan Üniversitesinde eğitim gördü. Temel oyunculuk ve kamera önü oyunculuk eğitimi. Gülperi dizisinde Kadir Aydın’ın gençliğini oynadı.

zemheri dizisi oyuncuları

Eylül Kandemir

Erbulak Evi Kamera Önü Atölyesi eğitimi almıştır. 1.75 boyunda 34 beden olan Eylül Kandemir Uğurkan Erez ile çalışmaktadır. İlk dizi deneyimi Zemheri dizisi ile olacaktır.

ZEMHERİ DİZİSİ OYUNCU KADROSU

İlkin Tüfekçi

5 Temmuz 1987 İstanbul doğumlu. 1.70 boyunda. Galatasaray’ın eski oyuncularından ve şimdi Teknik Direktörlük yapan İlyas Tüfekçi’nin kızıdır. Bale eğitimi aldı. Lisede Tiyatro ile tanıştı. Müşfik Kenter den eğitim aldı. Arka Sıradakiler, Papatyam, Kader Çizgisi, Karadayı, Kara Para Aşk dizilerinde rol aldı. Şimdilerde ise Zemheri dizisine dahil oldu. Hangi karakteri canlandıracağı şimdilik net değil. Netleşince bilgi sizlerle paylaşacağız.

ZEMHERİ

Caner Cindoruk

17 Nisan 1980’de Adana’da doğdu. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Annesi Müşerref, babası ise iki kez Orhan Kemal Öykü Ödüllü öykü yazarı Zafer Doruk’tur. Münir Can Cindoruk ve Taner Cindoruk adında iki kardeşi de oyuncu olan Cindoruk, ailesinin de etkisiyle tiyatroya yöneldi. Amcası Erdal Cindoruk’ta tiyatro oyuncusudur. Cindoruk’un çocukluk yılları kuliste geçti. Ortaokulda, lisede, üniversite yıllarında sergilenen oyunlarında kendine hep bir sahne buldu. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. İlk profesyonel rolüyse Fehim Paşa Konağı’ndaki Yusuf karakteri oldu. 1997 yılında Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile beraber ilk profesyonel tiyatro oyununa çıktı. On yıl boyunca Seyhan Belediye ve Adana Şehir Tiyatro’larında oyuncu olarak görev aldı. En son Kadın dizisinde rol aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 97. Bölüm Analizi 31 Ocakta Neler Yaşandı