zemheri dizisi oyuncuları

Zemheri Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Güncel Liste)

Burak 06 Eki 2019 Oyuncu Kadrosu  0

Reyting yarışına hız kazandıran Zemheri dizisinin Yapımcılığını Ay Yapım üstleniyor.
Dizinin Yönetmen koltuğunda Hilal Saral oturmakta. Dizinin senaristi ise, Sema Ergenekon. Yayınlanan ilk bölümüyle büyük ilgi toplayan dizi 2020’ye damga vurmaya en büyük adaylardan biri.

Başrollerinde Ayça Ayşin Turan, Alperen Duymaz, Hazal Filiz Küçükköse, Hakan Taşkıran ve Eylül Kandemir’in yer aldığı ‘Zemheri’ye son olarak Kara Para Aşk’ta rol alan İlkin Tüfekçi dahil oldu.

zemheri dizisi oyuncuları

Zemheri Dizisinin Konusu

Henüz 7 yaşlarındayken babalarını bir trafik kazasında kaybeden ikiz kardeşlerin hayatını konu alıyor. Babalarının ölümü üzerine ikiz kardeşler birbirinden ayrı kalıyor. Yıllar sonra birbirlerini buluyorlar. İkizlerin mutluluğu çok uzun sürmüyor ve bir katil tarafından ikiz kardeşlerden biri öldürülüyor. Geriye kalan kardeş bu olayları araştırmak için harekete geçiyor. Ölen kardeşinin yerine geçiyor

Zemheri Ne Demek?

Kışın en şiddetli zamanı, kara kış demektir. Arapça kökenli bir kelimedir. Miladi Takvime göre zemherir (erbain), 40 günlük bir süreç içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süreç, 21 Aralık’ta başlayıp 31 Ocak itibariyle sona erdiği varsayılmaktadır. 1 Şubat itibariyle eskilerin deyimi ile zemheri ya da erbain dönemi son bulmaktadır.

Zemherir, kış mevsimine giriş yapılmasının ardından takvimlerde “karakış” olarak adlandırılan sürecin başlamasına denir. Zemherir veya erbain, çoğu zaman zemheri ile karıştırılır. Halk diline göre, zemheri dönemi veya zemheri ayı, genel olarak kış mevsimini ifade etmekteyken zemherir veya erbain ise kışın en şiddetli dönemini ifade etmektedir. Peki Show TV’de yayınlanmaya başlayan Zemheri dizisinin güncel oyuncu kadrosunda kimler var?

Zemheri Dizi Oyuncuları (Güncel Liste)

zemheri dizisi oyuncuları

Alperen Duymaz (Ayaz)

Çukur dizisinde oynadığı Emrah karakteriyle başarılı bir oyunculuk sergileyen ve sonrasında Çarpışma dizisinde Kerem rolünde oynayan Alperen Duymaz, dizi final yapar yapmaz askere gitmişti.
Bedelli askerlikten yararlanan oyuncu, kısa bir tatilin ardından setlere geri dönüyor! Kod Adı Zemheri dizisinde başrol olacak Alperen Duymaz hangi karakteri canlanadıracak? net bilgi şimdilik yok.
3 Kasım 1992 Ankara doğumlu. Oyuncu ve manken. Lise yıllarında müzik ve modellikle ilgilendi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizi ile oyunculuğa adım attı. Acı Aşk ve Bodrum Masalı dizileriyle kariyerine devam etti. Zemheri Dizisinde Ayaz Karakterini canlandırmaktadır.

zemheri dizisi

Ayça Ayşin Turan (Firuze)

Alperen Duymaz’a eşlik edecek olan kadın partner ise Karagül dizisiyle tanındıktan sonra ünlenen Ayça Ayşin Turan olacak. Dizideki karakteri hakkında bilgi olunca eklenecektir.
Turan, son olarak Netflix’in Hakan: Muhafız dizisinde Çağatay Ulusoy ile başrolde yer almıştı.
25 Ekim 1992 Sinop doğumludur. Babası Kastamonulu annesi ise Sinoplu’dur. İstanbul Üniversitesi Radyo sinema Televizyon bölümünde eğitimine devam etmektedir. Oyunculuk eğitimini Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda alan Ayça Ayşin Turan ayrıca Sinop Belediye Konservatuarı’nda da eğitim görmüştür.
2011 yılında yayınlanan Dinle Sevgili dizisiyle televizyon dünyasına adım atan oyuncunun asıl çıkışı Karagül dizisinde canlandırdığı “Ada” rolüyle olmuştur. Zemheri dizisinde Firuze karakterini canlandırmaktadır.

ZEMHERİ OYUNCULARI

Hazal Filiz Küçükköse (Berrak)

Zemheri isimli dizinin kadrosuna katılan Küçükköse, Alperen Duymaz ve Ayça Ayşin Turan ile birlikte başrolü paylaşacak.
1988 yılında Mersin’de dünyaya gelen Hazal Filiz Küçükköse, liseyi Ankara’da bitirdi. Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nü 3. sınıfa kadar okuyup bırakan Küçükköse, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünde eğitimine devam ediyor.
Özel oyunculuk dersleri alan Küçükköse, 2015 yılında Kara Sevda dizisinde canlandırdığı Zeynep Soydere karakteri ile kariyerinde zirve yaptı. Hazal Filiz Küçükköse’nin ilk dizisi ise Emir’in Yolu oldu. Beni Affet, Kara Sevda, Deniz Yıldızı, Günahkar ve Kalbim seni seçti gibi farklı dizilerde rol aldı. Beni Affet dizisinde tanıştığı ve aşık olduğu Tuan Tunalı ile evlendi. Zemheri Dizisinde Berrak Karakterini canlandırmaktadır.

ZEMHERİ DİZİ

Hakan Taşkıran

1996 yılında İstanbul’ da doğdu. 1.80 boyunda, 67 kilo. İstanbul’ da yaşıyor. Okan Üniversitesinde eğitim gördü. Temel oyunculuk ve kamera önü oyunculuk eğitimi. Gülperi dizisinde Kadir Aydın’ın gençliğini oynadı. Zemheri Dizisinde Mete Karakterini canlandırmaktadır.

zemheri dizisi oyuncuları

Eylül Kandemir

Erbulak Evi Kamera Önü Atölyesi eğitimi almıştır. 1.75 boyunda 34 beden olan Eylül Kandemir Uğurkan Erez ile çalışmaktadır. İlk dizi deneyimi Zemheri dizisi ile olacaktır. Zemheri Dizisinde Filiz Karakterini canlandırmaktadır.

ZEMHERİ DİZİSİ OYUNCU KADROSU

İlkin Tüfekçi

5 Temmuz 1987 İstanbul doğumlu. 1.70 boyunda. Galatasaray’ın eski oyuncularından ve şimdi Teknik Direktörlük yapan İlyas Tüfekçi’nin kızıdır. Bale eğitimi aldı. Lisede Tiyatro ile tanıştı. Müşfik Kenter den eğitim aldı. Arka Sıradakiler, Papatyam, Kader Çizgisi, Karadayı, Kara Para Aşk dizilerinde rol aldı. Şimdilerde ise Zemheri dizisine dahil oldu.  Zemheri Dizisinde Şule Karakterini canlandırmaktadır.

ZEMHERİ

Caner Cindoruk

17 Nisan 1980’de Adana’da doğdu. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Annesi Müşerref, babası ise iki kez Orhan Kemal Öykü Ödüllü öykü yazarı Zafer Doruk’tur. Münir Can Cindoruk ve Taner Cindoruk adında iki kardeşi de oyuncu olan Cindoruk, ailesinin de etkisiyle tiyatroya yöneldi. Amcası Erdal Cindoruk’ta tiyatro oyuncusudur. Cindoruk’un çocukluk yılları kuliste geçti. Ortaokulda, lisede, üniversite yıllarında sergilenen oyunlarında kendine hep bir sahne buldu. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. İlk profesyonel rolüyse Fehim Paşa Konağı’ndaki Yusuf karakteri oldu. 1997 yılında Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile beraber ilk profesyonel tiyatro oyununa çıktı. On yıl boyunca Seyhan Belediye ve Adana Şehir Tiyatro’larında oyuncu olarak görev aldı. En son Kadın dizisinde rol aldı. Zemheri Dizisinde Ertan Demirkan Karakterini canlandırmaktadır.

Müfit Kayacan

17 Ocak 1959 tarihinde Antalya’nın Kaş ilçesinde 4 çocuğunun ikincisi olarak doğmuştur. Annesi ev hanımı Meryem Hanım, babası öğretmen Halil Kayacan’dır. Adana Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nun kurucularından olan Müfit Kayacan, ilk 1983 yılında “Ormanın Bekçileri” adlı oyunda rol aldı. Burada 25 sene genel sanat yönetmenliği görevi yaparken aynı zamanda 25 oyun yönetti ve 32 farklı oyunda rol aldı.
Müfit Kayacan, aynı zamanda 10 sene Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı görevini yerine getirdi. Bu süreçte 1993 yılında ilk kez 6 lisenin katılımıyla başlayan “Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği” uygulamasını devam ettirdi. Ayrıca Kadınlar Tiyatro ile buluşuyor projesinin ve Likya Seyirlik Oyunlar Festivali’nin de yaratıcılarındandır.
2014 yılında Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) Genel Sanat Yönetmeni görevinden istifa etti. Yerine Mehmet Özgür getirildi.
2015 yılında başrollerinde Çetin Altay, Arzu Yanardağ ve Mesut Yar’ın oynadığı “Olur İnşallah” adlı sinema filminde Mehtap Bayri, Müfit Kayacan, Sümer Tilmaç ile birlikte oynadı.
Altın Portakal Film Festivali Jüri üyeliği de yaptı.
Müfit Kayacan, evlidir. Oğulcan Kayacan, Onur Can Kayacan adlarında iki oğlu vardır. Zemheri Dizisinde Yaşar Karakterini canlandırmaktadır.

Zemheri Dizisi Diğer Oyuncular:  Zerrin Tekindor (Aliye), Aleyna Özgeçen (Elvan), Lila Gürmen (İclal), Şebnem Dönmez (Mehveş), Nihal Koldaş (Safiye), İlkin Tüfekçi (Şule), Dilek Pehlivan (Su), Buket Gülbeyaz (Birsel), Sahra Şaş (Sevda), Emir Çubukçu (Faruk).

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.