Yüzleşme Dizisi Nerede Çekiliyor ? Kalender Kasabası Nerede ?

Burak 13 Oca 2019 Yeni Diziler  0

Yönetmenliğini; Ömer Faruk Sorak’ın yapacağı dizinin Senaryosunu  Altuğ Küçük kaleme alıyor. Cast direktörlüğüne Gülden Avşaroğlu’nun imza attığı kriminal drama türündeki dizinin Başrollerini;  Hande Doğandemir ve Engin Öztürk olan dizide Uğur Yücel, Zeynep Eronat, Macit Koper, Yeşim Ceren Bozoğlu ve Gözde Çığacı’nın paylaştığı yapıma son olarak Mesut Akusta, Cansu Dağdelen, Yeşim Gül, Cihat Süvarioğlu, Derya Yasir Yenal ve Şerif Sezer de katıldı.

Yüzleşme Dizisi Konusu

Yüzleşme dizisi bir intikam hikayesi üzerine kurulu olan kriminal drama türünde.

Yüzleşme Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kanal D ekranlarında Şubat ayında yayınlanması planlanan yeni dizi Yüzleşme’nin yapımcılığını Bülent Turgut’un kurucusu olduğu T Company üstleniyor. Yüzleşme dizisinin senaryosunu ise daha önce Filinta Oyunbozan gibi dizilerinin de senaryosunu kaleme almış olan Altuğ Küçük üstleniyor. Heyecanla beklenen dizinin çekimleri Aralık ayı sonunda Alanya’da başladı.

Kalender Kasabası Gerçekte Var mı ?

Kalender Kasabası gerçek hayatta yok. Dizide senaryo gereği var olacak. Kalender Kasabası özellikle çiçek yetiştiriciliği ve bu çiçeklerden elde edilen esans üretimi ile ünlü bir kasaba olarak anlatılacak. Fransa’nın güneydoğusunda yer alan Grasse kasabasından etkilenildiği düşünülüyor.

Antalya İlinin Alanya İlçesi tüm dünyada tanınan ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biridir.

Anadolu Selçuklu Hükümdarlarından 1. Allaaddin Keykubat’ın (1200-1237) kaleyi kuşatıp alması ile Türkler’in egemenliğine girmiş ve şehrin ismini Alaiye olarak değiştirilmiştir. 1935 yılında Alanya’yı ziyaret eden Atatürk ise kente Alanya adını vermiştir. Selçuklu’lar başkentleri Konya’nın yanında Alanya’yı da ikinci bir başkent ve kışlık merkez olarak kullanmışlardır. Bu yüzden Alanya’nın her yerinde Selçuklu izleri, eserleri ile karşılaşılır.

Alanya ya Gidince Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Alanya Kalesi, Kızılkule, Alanya Müzesi, Kleopatra Plajı, Dim Çayı, Dim Mağarası, Sapa dere kanyonu, Syedra antik Kenti, Alara Han, Alanya Seyir Terası ve güzel bir tekne turu ile denizin o engin maviliğinde güzel bir tur.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Yüzleşme Dizisi Nerede Çekiliyor ? Kalender Kasabası Nerede ?” üzerine 2 yorum

  1. AHMET ARIKAN dedi ki:

    NERDE ÇEKİLDİĞİNİ YAZAMIYACAKSANIZ NİYE BÖYLE BİR BAŞLIK ATIYORSUNUZ. HEPİNİZ EN HAFİF TABİRLE ÜÇKAĞITCISINIZ.

  2. Anonim dedi ki:

    Çok güzel bir yer yaz gelse de gitsek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.