Yüzleşme Dizisi Bibi (Şerif Sezer) Kimdir?

Burak 28 Ara 2018 Masal Çiçeği  0

Sezon ortasına doğru dizilerin bazıları final yaparken bazıları da hala hazırlık aşamasında. İşte onlardan biri olan Yüzleşme’nin de kadrosu giderek şekilleniyor. 

10 Ocak’ta çekimleri başlayacak olan Yüzleşme’ dizisine Şerif Sezer de katıldı. Şubat ayında ekranlara gelmeye hazırlanan yeni dizisi Yüzleşme’ de Şerif Sezer Bibi karakterine hayat verecek.

Çekimleri Alanya’da yapılacak olan, bir intikam hikayesi üzerine kurulu olan kriminal drama türündeki Yüzleşme dizisinin Şubat ayında ekranlara gelmesi planlanıyor.

Şerif Sezer Kimdir?

 1 Ocak 1943 yılında Bursa-Mudanya’da doğmuştur. Profesyonel olarak; 1965 yılından beri oyunculuk yapan Sezer, 1963 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’n den tanıştığı bir gençle evlenir. 6 yıl sonra boşanır. 1971 yılında ikinci evliliğini yine Paris’te tanıştığı Sorbonne’da felsefe doktorası yapan Azmi Arna ile İstanbul’da yapar. Bu evliliğinden Deniz Arna (d.1986) adında kızı vardır.

Başarılı oyuncu; zeytincilikle uğraşan bir ailenin en büyük kızıdır. Kendisinden sonra küçük ikiz kız kardeşi daha olmuş ama biri difteriden ölmüştür. Henüz 8 yaşındayken anne ve babası boşanmıştır. İlkokulu Mudanya’da okuyan Sezer; kasabadaki çocukların kendisine ‘Kasabanın Şerifi’ ve ‘Şerife’ diye dalga geçmelerinden dolayı, uzun yıllar isminden nefret etmiştir. Ünlü oyuncu, o dönemlerde, ortaokula gönderilmemiştir. 14 yaşında, babasının yanından kaçmış ve Ankara’ da ki annesinin yanına yerleşmiştir.

Şerif Sezer ve Kızı Deniz Arna

Kendinden iki yaş küçük çocuklarla okumaya cesaret edemeyince kız enstitüsüne yazılmıştır. Öğretmeninin teşviki ile ortaokulun ara sınavlarını vererek tamamlamış ve liseye devam etmiştir. Liseden sonra konservatuvara giriş sınavlarını kazanarak Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümüne devam etmiş ve mezun olmuştur.

Konservatuvardan sonra Ankara Devlet Tiyatrosunda görev almaya başlamıştır. Göreve başladıktan birkaç ay sonra okul çevresinden tanıştığı Siyasal Bilgiler Fakülteli bir gençle evlenmiştir. Sezer’in eşi, burs kazanınca 1963 yılında Paris’e gitmişler ve 6 yıl orada kalmışlardır. Başarılı oyuncu, Paris’te yaşadığı yıllarda; çoğunlukla çocuk bakıcılığı olmak üzere, moda evlerinde dikiş dikmiş ve fotomodellik yapmıştır. Paris’e gittiklerinde henüz 20 yaşında olan oyuncu, Fransızların ‘Şeri’ ismiyle hitap etmelerinden hoşlanarak ismini artık sevmeye başlamıştır.

1969 yılında, Paris’ten İstanbul’a döndüğünde, eşiyle boşanmıştır. 1971 yılında, Paris’te tanıştığı Sorbonne’da felsefe doktorası yapan Azmi Arna ile İstanbul’da ikinci evliliğini yapmıştır. O dönemlerde, İstanbul Devlet Tiyatrosunda boş kadro olmadığı için tiyatro oyunculuğuna başlayamamış ve Sheraton Oteli’nin barında 4 yıl garsonluk yapmıştır.

1980 yılında “Bir Günün Hikayesi” adlı film ile sinemaya geçti. 1981 yılında Yılmaz Güney ile Yol filminde oynadı.

2002 yılında çekilen “Asmalı Konak” dizisindeki Kader Hamzaoğlu rolü ile de tanındı. 2004 yılında “Çemberimde Gül Oya” dizisinde Sultan karakterini canlandırdı.

2009 yılında “Deli Deli Olma” Sinema Filminde Tarık Akan ile birlikte oynamış, Tarık Akan ve Şerif Sezer’in filmdeki gençlik sahnelerini kendi çocukları Barış Üregül ve Deniz Arna canlandırmıştır.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Yüzleşme Dizisi Bibi (Şerif Sezer) Kimdir?” üzerine 1 yorum

  1. Günel. dedi ki:

    Hayırlı Akşamlar Dizibilgi TV Yorumcuları Nasılsınız❤️Aslı Abla❤️Ellerinize Sağlığ Bütün Analizleriniz Gözel❤️Şerif Sezer❤️Cok Gözel Oyuncudu Bütün Dizileri Gözel Uğurlar Arzu Ediriz Yeni Dizisine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.