Yüz Yıllık Mühür “Vedat” Dizisi 18 Temmuz 2. Bölüm Fragmanı

Yüz Yıllık Mühür Dizisi 18 Temmuz 2. Bölüm Fragmanı

Yüz Yıllık Mühür 2. bölüm
Yüz Yıllık Mühür dizisi 2. bölümü ile 18 temmuz pazartesi akşamı ekranlarda olacak. İlk bölümü ile 11 temmuz pazartesi günü ekranlara gelen ve izleyici tarafından tam not alan Yüz Yıllık Mühür dizisi Vedat’ı anlatan bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor.

Yüz Yıllık Mühür dizisi bilindiği üzere 3 kısımdan oluşuyor. Yüz Yıllık Mühür dizisinin 5 bölüm halinde çekilen ilk kısmı Vedat’ın vatan savunmasını ve vatan aşkını anlatıyor.

Yüz Yıllık Mühür 2. Bölümde Neler Olacak?

Yüz Yıllık Mühür dizisinin 2. bölümünde Teğmen Vedat Aleko’nun köylerini basan Rum Çetesine yaptığı planı Hilmi komutanın da onayı ile devreye sokar. Aleko her ne kadar Türk olsa da Rum bir aile tarafından yetiştirildiği için düşmanın içine istihbarat elemanı olarak gönderilir.  Rum çetesinin amacı Türk ve Rum köylerini basarak oralardan savaşa gidecek gençlerin sayısını azaltmaktır. Rum çetelerinin bastığı köylere Osmanlı ordusu bastı diye de yaygara verirler. Vedat sonunda o Rum yılanlarının başını ezecektir. Yüz Yıllık Mühür Vedat Dizisi 18 Temmuz

Yüz Yıllık Mühür Dizisi 1. Bölümde Neler Oldu

Yüz Yıllık Mühür dizisinde Vedat İstanbul’da okuyan yakışıklı bir gençtir. Sevdiği kızın abisi ve babası cepheye gidince Vedat’ta sevdiği kızla nişanlanamaz. Vedat sevdiği kızın gözünü girmek için cepheye gider. Her ne kadar cephede olsa da vatan savunmasından ve vatanın bulunduğu durumdan habersizdir. Cephede sürekli komutanı ve askerlere neden burada olduklarını ve bu savaşın emperyalisterin bir oyunu olduğunu söyleyen Vedat bir saldırı sırasında yaralanınca Hilmi komutanın özel emri ile gazi olarak cepheden gönderilir; çünkü Vedat vatanı savunmak için cephede değildir. Cephe de ona savaşacak adam lazımdır. Vedat her ne kadar kalmak istese de komutanı ona burada vatanı için öleceklere yer var der ve gönderir. Vedat sahra hastanesine giderken yolda bir köyde kalır. Köyü Rum çeteleri basar.

Vedat köylüler ile organize olur ve Rum çetesini püskürtür. Vatanın durumunun kendi sevdasından daha önemli olduğunu gören Vedat köylülerden bir ekip kurar ve cepheye geri döner.

Yüz Yıllık Mühür “Vedat” Dizisi 18 Temmuz Fragmanı