Dr. House Dizisi Türkiye Yerli Uyarlama Başrol Oyuncusu Halit Ergenç Kimdir?

Burak 23 May 2019 Dr House  0

Amerika’da 2004-2012 arası yayınlanan ve büyük ilgi gören ‘Dr. House’ dizisinin yerli uyarlamasını ‘Karga Seven Pictures’ın yapımını üstlendiği yerli versiyon Dr. House dizisinin sonbahar sezonunda ekrana geleceği tahmin ediliyor.

Dizinin başrolü için Halit Ergenç ve Ozan Güven’in adı geçmişti.
Yapım şirketi Halit Ergenç’te karar kıldı. Hugh Laurie’nin canlandırdığı, takıntılı doktor ‘Gregory House’a hayat verecek olan Halit Ergenç, yeni dizi ile ekrana dönecek.

Hugh Laurie House rolü ile 2006 ve 2007’de iki kez Altın Küre ödülü kazandı.

Motorcycle Details

HOUSE M.D. DİZİSİNİN KONUSU

Gregory House New Jersey Princeton Plainsboro Hastanesinin tıbbi tanı uzamanı doktordur. Kendini aşırı beğenmesi, insanları önemsememesi ve boş vermişlik gibi özelliklerine rağmen müthiş bir doktordur. Uzmanlık alanı bulaşıcı hastalıklardır (intaniye).

Hiç kimsenin tanı koyamadığı hastalara tanı koyarak onların hayatlarını kurtarmaktadır ancak ekibindekilerin psikolojilerini de sürekli olarak bozmaktadır. Hastanenin yöneticisi Lisa Cuddy onu sürekli gözlem altında tutmaya çalışmaktadır ve ondan asla vazgeçmemektedir çünkü en zor durumlarda hastaları kurtaran hep O dur ama Dr. House yüzünden hastane sık sık dava edilmektedir.

Dr. House Halit Ergenç Kimdir?

30 Nisan 1970 İstanbul doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 1.83 boyunda Zerda ve Aliye dizilerinde canlandırdığı karakterlerle tanınan Ergenç, orta öğrenimini Beşiktaş Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır. 1989’da İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri’nden ikinci senesinde ayrılan Ergenç, aynı sene girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu bölümlerini bitirmiştir. 

Halit Ergenç, Bergüzar Korel ile evlidir ve Ali Ergenç isminde bir erkek çocuk babasıdır. 

Halit Ergenç’in televizyon kariyerinde Hiç Yoktan Aşk, Ölümün El Yazısı televizyon filmlerini, Böyle mi Olacaktı, Kara Melek, Dedem Gofret ve Ben, Esir Şehrin İnsanları, Zerda, Aliye gibi başarılı dizi projeleri ve  izlenme rekorları kıran Bin bir Gece dizisinde, iş adamı Onur Aksal rolü ile televizyon ekranlarında oldu. 2011 yılından beri Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandırdı.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Dr. House Dizisi Türkiye Yerli Uyarlama Başrol Oyuncusu Halit Ergenç Kimdir?” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Halit Ergenc sen muhtesemsin bravo bayilyorum sana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.