Yemin Dizisi 9. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 02 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Emir, annesinin evden valizi ile gittiğini öğrendi ve Reyhan’ın annesinden özür dilemesini istediği içinde apar topar, çanta, telefon almadan bir kabanı ile zorla konaktan annesinin olduğu mekana götürdü. Reyhan nereye neden gittiğini bilmeden gitti. Vardıklarında Cavidan hanımı görüp, Emir de özür dilemesini isteyince, yapmadığım bir şey için benden özür dilememi istiyorsunuz dedi. Cavidan da, senin attığın iftira yüzünden yuvam dağılıyor dedi.

Cavidan hanım, iftira atmak, yapmadığı bir işi yaptı diye söylemek büyük günah. Siz yuvanızı kendi elinizle yıkıyorsunuz. Kocanız bunun sizin yalanınız olduğunu ve Reyhan’ı itenin siz olduğunuzu öğrendiği an zaten boşayacaktır sizi. Önceden de size söylemişti burada Reyhan’ı suçlamaya hakkınız yok. Bir de üstüne Allah’a havale ediyorum demez mi. Allah görmüyor, duymuyor, bilmiyor sanki sizin yalan söylediğinizi? Kimi Allah’a havale etmiş oluyorsunuz bu durumda? Kendi kendinizi. Eh alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste Cavidan hanım. Kendi sonunuzu kendiniz kendi elinizle yazdınız.

Reyhan istemeye istemeye özür diledi. Gururumu ayaklar altına alarak diyerek özür diledi. Haksızlık ederek can yakmaktansa, haksızlığa uğramayı tercih ederim dedi. Gerçekler elbet ortaya çıkacak, o zaman sizden özür beklemeyeceğim ama vicdanınız rahat edecek mi? Eğer bir vicdanınız varsa dedi ve ağlayarak ayrıldı oradan. Cavidan’ın Cemreye göstermek istediği işte tamda buydu Cemre de gördü Reyhan’ın annesinden özür dilemesi için yaptıklarını, ben sözümü tuttum dedi gururla Cavidan hanım. Sonra da konuştular Emir ile Reyhan’ın biran önce boşanmaları için iş birliği yaptılar.

Şu zenginlerin hep üye olduğu birkaç kulüp vardır. O kulüplerden birine Cemre’nin annesi de üye ve zengin sayılı ailelerin arasına girmek isteyen Cavidan, annen ile konuşabilsem bir ortam olsa da diyerek kendisini o baloya davet ettirdi zorla.  Asıl niyeti bu zenginlerin arasına katılmak. Senin gibi birini ne yapsın onlar?

Reyhan mekandan çıktı iz bilmez, yol bilmez, cebinde parası yok, telefonu yok, ben eve giderim, başımın çaresine bakarım diyerek hiç bilmediği İstanbul da eve gitmeye çalıştı ama kayboldu Reyhan. 

Cavidan da oğlunu aradı teşekkür etti konuyu kapatmasını söyledi ve eve döneceğini söyledi. Eve dönmesen nerde kalırdın ki? Gidecek yerin bile yok Cavidan hanım, havadan blöf yapıyorsun. Eve geçince de yarın ki balo için kıyafetinin gelip gelmediğini sordu. Geldi dedi Nigar ve keyif kahvesi istedi salona geçti oturdu.

Kendi kendine konuşmaya başladı Hikmet bey’e yüzüne söyleyemediği şeyleri söyledi. Bu evin hanımı benim, beslemenin kızını ayağıma kadar getirtip özür dilettim, gerçeği sadece ikimiz biliyor olmamıza rağmen dedi. Nigar da biliyor onu neden adamdan saymıyorsun Cavidan hanım? Hem sen şimdi o konağın hanımı benim diye oturuyorsun orada ama gün gelecek o konaktan kovulacaksın yakındır o günler.

Reyhan dışarda kayboldu bir parka gidip bir teyzenin yanına oturdu. İki kötü niyetli adam Reyhan’ın peşine düştü. Tanıdığı iki kişiye telefon açıp onları da parka çağırdı o kötü insanlar. Niyetleri Reyhan’ı kaçırmak. Aile gibi bir erkek, bir kadın, bir de çocuk geldi piknik yapıyormuş gibi çay getirmişler öyle inandırıcı olur gibi, Reyhan yanındaki teyzeye ile konuşup karakolu sordu bilemedi teyze o aileyi gördüler onlara sordular. Onlarda kendi evlerinin o tarafta olduğunu söyleyerek biz götürürüz dediler. Teyze Reyhan’ı onlara emanet etti gitti. Gitmeden önce de Reyhan teyzenin telefonundan konağı aradı. Nigar açtı telefonu Cavidan hanıma söyleyince, kapat dedi Cavidan, Nigar da kapattı. Cavidan çok kötü Reyhan’ın eve dönmesini istemiyor.

O kötü niyetli insanlar çay ikram etti, Reyhan almadı. Oyalandılar, gidecekleri zaman kalan çayı zorla içirdiler, içine ilaç da attılar. Başı döndü Reyhan’ın. Ne içirdiniz bana dese de iş işten geçti.

Masal, Leyla yı takip ederek evine girdi ve saklandı. Leyla da bulamadı ve Kemal’e sesli mesaj bıraktı. Sonra da evden çıkacakken Masal saklandığı yerden çıktı. Leyla da Masal ile evden çıktı. Kemal, Leyla ya gelirken yolda onları gördü. Kızını arabaya bindirdi ve Leyla ya kızdı. Kaydı dinletti. Yalan sende hastalık olmuş dedi. Leyla da kaydı gönderdikten sonra buldum dese de inanmadı Kemal. Leyla yı zorla araca bindirip karakola götürmek isteyince Leyla kaçtı.

Emir de şirketteki toplantısı iptal olunca eve döndü. Reyhan yoktu. Odasına baktı kuşa yemde vermemişti, çantası da duruyordu. Melike hanım konağa bir telefon geldiğini Emir’e söyleyince son aramayı aradı yaşlı teyze çıktı telefona ve parkta güzel bir kız istedi telefonumu o aradı deyince, Emir parkı sordu ve Reyhan’ı almaya gitti.

Reyhan da ilaçlı çayı içmiş, kötü niyetli insanlar tarafından araca bindirilmek kaçırılmak üzere, Emir son anda yetişti ve adamların elinden Reyhan’ı kurtardı. Reyhan da başı döndüğü ve can korkusu ile Emir’e sarıldı. Emir böyle bir tepki beklemiyordu şaşırdı.

Kemal beyde polis ile kamera kayıtlarına bakarken, Leyla yı takip eden kızını gördü. Leyla kaçırmamıştı, Masal kendi isteği ile Leyla yı takip etmiş peşinden gitmiş ve bundan da Leyla’nın haberi olmamıştı. Leyla’nın suçsuz olduğu bu kamera kayıtları ile kanıtlanmış oldu.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 9. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 16 yorum

 1. K.A dedi ki:

  Aslim tekrar hatirlatmalar için de te$ekkúrler canim.

  1. aslı dedi ki:

   Rica ederim canım, bugün kanal 7 de 9. bölüm yayınlandı. Arkasından da 10. bölüm başladı ama yarıda kestiler. Elif dizisi başladı. Yarım vermek neden? ya tam ver yada hiç verme.

 2. aslı dedi ki:

  herkese iyi geceler tatlı rüyalar

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler Gûnaycim. Sana da tatli rúyalar.

 4. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar. Hanım ablam çocukar iyiler çok şükür evet yaramazlık yapıyorlar. Şimdi oğlanı uyutdum. Kız da uyuyucaq. Sizler nasılsınız? Xanım çokdan yazmıyor. İnşallah iyi. Sizleri çok seviyorum. İyi geceler. Tatlı rüyalar……❤

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Ablacim nasilsiniz?Amin abla,amin.Evet,aynen öyle.

  Gûnaycim ho$ geldin.Sag ol canim,siz de iyi olun in$allah.

  1. aslı dedi ki:

   Ben akşam gelemedim uyuya kalmışım canım. Mutlu pazarlar.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Sana da mutlu pazarlar canim benim.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hoş geldin Gwnaycım.çocuklar nasıl.yaramazlık yapıyorlarmı?olsun.Cenneti almak kolaymı?Anneli-babalı büyüsünler inşallah.

 7. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar. Analiz muhteşem Aslım. Ben de izliyorum. Leyla çok iyi geliyor bana. Reyhanda iyi kalbli kız. Susmasını istemiyorum. Çok vakit sıkılıyorum o susduqca. Artıq Cavidana cevab vermeli. Ölmüş annesine bile kötü laflar söyloyur. Ölmüşün arkasınca öyle konuşulmaz. İnsaf ya insaf Cavidan hanım. İyi ki konakda Melike hanlm var. Reyhan tek kalırdı. O söylmeseydi . Reyhana neler olurdu. Emirde iyi aslında onda da suç yok. Yeni evlenmiş hiç bilmiyor kız nasıl. Anneye her kes inanır o, da inanıyor. 1-2 yalanını tutsa. Bence onun gerçek yüzünü görücek. Leylayı çok beğeniyorum rolunu çok güzel oynuyur. Reyhan yine ağlıyor. Artıq üzü gülsün. Cavidan hanım olan yerde inanasım gelmiyor. Bakalım ne olucaq. Azeri ablam;Hanlm ablam nasılsınız ?? İnşallah iyisiniz.

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Günaycım, Leyla çok tatlı bir kız. Reyhan konuşsa suçlu olur. Cavidan öyle ayarlıyor ki, Emir’in gözünde kötü oluyor Reyhan.

 8. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Analizi okudum.çok sag ol kızım.iyi yazmışsın.Reyhanın “…haksızlıga ugramayı tercih ederim” demesi hoşuma gitti.Bazi insanlar haksız yere suçlanırken susarlar.Bu, onların suçu kabullenmesi degil,bu sakinlik bir cevaptır duyan olsa.Bazen de onlar kendi kalpleri kırılsa da kalp kırmamak için susarlar.hem de insan kırılınca sesi çıkmıyor.Cavidan h.danıştıkca batıyor.diyor ki Allaha hevale ediyorum.acaba kimi hevale ediyor kendinimi Reyhanı mı?Cavidan olsun, kötü niyetli adamlar olsun bilmelidirler ki Reyhan gibi iyi kalpli insanların da bir koruyup kollayanı vardır.helelik görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, haklısın ablacım, Reyhan susarak cevap veriyor ama anlayana. Sustukça bir şey bilmiyor zannediliyor ama öyle değil.
   Cavidan Allah’a havale ediyorum dediğinde ben güldüm. dediğin gibi kimi kime havale ediyor biliyor mu acaba? Reyhan’ı havale ediyorsa onu koruyacaktır Allah. Nede olsa gerçekleri Cavidan gibi biliyor.

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler.Aslim te$ekkûr ederim canim,analizler her zamanki gibi çok güzel. Cavidan hanim özür diletmekle kendi kendini aldatdi. Bu hanim kendini ne zann ediyor,zengin olmak insanligini kayb etmek diyil ki. Ne yazik ki,Cavidan hanim bunu anlamiyor. Aslinda zenginlik,iyilik yapmak için bir firsat diyilmi. Aslicim biliyormusun ben analizleri okudukca “GÛMÛ$” akllma gelir.Reyhan daha çok Gúmû$e benziyor.Yillar önce seyr etdiyimiz dizi,aklina gelirmi?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, teşekkür ederim. Cavidan hanım Zengin olunca insanlıktan uzaklaşmış, dediğin gibi elinde çok güzel bir fırsat var ama kendisi kuluplere üye olabilme, daha zengin insanların içine girme çabasında. Reyhan gibi insanları hayatında görmek istemez Cavidan.
   Hatırlıyorum Gümüş’ü. Songül Öden oynamıştı. Kıvanç Tatlıtuğ ile. Evet benziyorlar canım.

   1. K.A dedi ki:

    No$ geldin canim benim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.