Yemin Dizisi 70. Bölüm 31 Mayıs 2019 1. Sezon Finali Analizi “Aslı”

Burak 16 Tem 2019 Analiz Yemin  0

Ve geldik Yemin dizisinin 1. Sezon son 70. Bölüm analizine. Bu son bölüm tam 2 saate yakın sürdü. Günlük yayınlanan bir dizi için iki saat uzun bir süre bana göre öyle. Hatta haftalık dizilerde bile 2 saatten fazlası çok. Sinema filmi değil netice de dizi. Bunu da belirttikten sonra geçelim dizimizin son bölümünde neler olmuş analiz etmeye.

 

 

Emir Reyhan ile Melike ablasının mutfaktaki konuşmasını duymuş ve annesinin Reyhan’a neler yaptığını, kendisini nasıl kandırdığını kulakları ile duyduktan sonra, annesine hesap soran Emir Reyhan ile ayrı bir eve çıkmayı düşünmüş ve bunu da hayata geçirmek için kendi yaptıkları evlerden birini Yonca dan hazırlamasını istemişti. Tüm hazırları yapan Emir, olacaklardan habersiz o yeni evdeyken kapı çaldı gelen Cemre’nin nezarette tanıştığı, para karşılığında yuva yıkmak için profesyonelce tuzak kuran bayan, arabam bozuldu diyerek telefonunuzu kullanabilir miyim dedi. Emir de telefonu getirmek üzere giderken kız arkasından eve girdi.

Cemre planını kusursuz yapmıştı. Cavidan hanımı da bu işe ortak eden, kendisine yardım etmez ise, Hikmet beyin her şeyi öğreneceğini söyleyen Cemre, Reyhan’ı Emir’in kaldığı eve göndermesini söyledi. Cavidan hanım numaradan hastalanmış gibi yaparak Reyhan dan oğlu Emir’i alıp eve getirmesini istedi.

 

 

Reyhan, Cavidan hanımın isteği ile Emir’i getirmek üzere kendisine verilen adrese konağın şoförü ile gitti. Reyhan ile Emir’e Cemre tarafından çok ustaca bir tuzak kurulmuştu. Cemre’nin nezarette tanıştığı kız o evde Emir’e arabam bozuldu telefonunuzu kullanabilir miyim diyerek eve girmiş ve sonrasında olanlar olmuş ama her ne olduysa biz görmedik. Emir baygın yatağında yatıyor ortalık dağılmış, yenilmiş, içilmiş. O kız Reyhan’ın resmini Cemre den almış. Kapıda görünce evin kapısını ona açtı ve adamın karısı gelmeden ortalığı topla deyip kaçtı gitti.

Reyhan ne olduğunu anlamadan kendisine açılan kapıdan eve girdi. Eve şöyle bir baktı ilk kez geliyordu. Sonra yukarı çıktı. Yatak odasına girdi. Emir yatakta boylu boyunca yatıyor, uyuyordu. Ortalık ise fena dağılmıştı. Yenilmiş, içilmiş, meyveler, cipsler, patlamış mısırlar, meyve suları, ruj ve ruj izi olan bir bardak, çerezler, vesaire yiyecek dolu. Etrafta kıyafetler, ayakkabılar, bir tarafta kısacası ilk bakışta o odada zaman geçirildiğini gösteriyor. Reyhan yere çökmüş, bitkin bir halde etrafa bakıyor, bir de yatakta yatan Emir’e bakıyor.

Eve gelen kız kısa zamanda bütün bunları nasıl hazırladı. Emir’i nasıl bayılttı? Hepsi soru işareti?

 

 

Reyhan’ın yerinde kim olsa, evli olduğu eşini o halde, odayı da o şekilde görse aldatıldığını düşünür. Ki, Cemre’nin de istediği bu. Allah hiçbir evliliği böyle yapmasın.. Bu bir oyun ustaca kurulmuş bir tuzak ancak ilk bakışta insana uyandırdığı his, eşinin bir başka bayanla birlikte zaman geçirdiğini açıkça gösteriyor. Görünen bu ama işin gerçeği bu değil ve bu gerçeği de Reyhan bilmiyor. Sadece gördüklerinden Emir’in o kızla birlikte zaman geçirmiş olması. Üzülüyor Reyhan ve Emir ile arasında geçen bir konuşmayı hatırlıyor. Daha yakın bir geçmişte, ormanda gece kaldıklarında söylemişti Emir; ben dersimi aldım, sana söz veriyorum, bir daha seni incitecek bir şey asla yapamayacağım demişti. Şimdi ise bu manzara! Emir’in o söylediklerinden sonra bütün inandırıcılığını kaybetmiş oluyor. Reyhan ağlıyor. Emir ise olanlardan habersiz yatakta uyuyor.

 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı yemin-70.-bölüm-2-1024x619.png

 

Reyhan Emir’in kendisine evde, ne olur bize inan, öyle güzel anılar biriktireceğiz ki mutluluktan başın dönecek. Sana gözüm gibi bakacağım demişti. Bu mu gözün gibi bakmak Emir? Emir kendine geldi. Reyhan’ı gördü. Sen nasıl? Ne zaman geldin? diye sordu. Etrafına baktı, ben uyudum mu? Niye burdayım? Nasıl olur diye kendi kendine sordu. Sonra rujlu bardağı gördü, ayağa kalkıp etrafa baktı ve yerde oturan Reyhan’ın yanına diz çökerek sürpriz yapacaktım dedi. İlahi Emir etrafına baktığında ne görüyorsun sen? Büyük sürpriz oldu merak etme. Reyhan da ayağa kalktı ve eline ne geçti ise yere fırlattı. O kadınla birlikteyken de mi beni düşünüyordun dedi.

Emir sakin olmasını, kendisine zarar vereceğini söylese de Reyhan durmadı. Duvarda olan evlilik resmini aldı baktı ve elinden düştü tuzla buz oldu. Tıpkı Reyhan’ın kalbi gibi. Oturdu ağladı sabaha kadar uyumadılar.

 

 

Sabah olmuş hala Emir ne olduğunu anlayamamış, Reyhan’a açıklama yapma gayretinde. Bu evi bizim için, yeni bir başlangıç olsun diye hazırlattım, burada neler oldu hiç dedi ama manzara hiç de öyle söylemiyor. Reyhan da ben bu evi ne için hazırlattın kendi gözlerimle gördüm ben dedi. Emir de burada neler oldu? Neden öyle saçma sapan şeyler söylüyorsun? Buraya ne olmuş, nasıl olmuş derken şaşkındı Emir anlamıyordu.

Emir kendince haklıydı, bir tuzağa düşürülmüştü ama kendisini kimin neden tuzağa düşürdüğünü bilmiyor Emir. Bilse ki bütün bunlar Cemre’nin başının altından çıkıyor onunla arkadaşlığını o an bitirir. Reyhan da gördükleri ile hareket ediyor. Ve gördükleri canını çok yakıyor. Emir’in ona söyledikleri ile bu manzara birbirine hiç uymuyor. Reyhan yaşadığını, ona yaşatılanı biliyor o açıdan da Emir’e inanmıyor. Reyhan ayağa kalktı ve dahiyane yeni planın bu muydu? ben seni hani çok eğlendirmiştim ya, bu da o intikam planlarından biri mi? Ben bunu hak edecek ne yaptım diye sordu. Emir de plan falan yok, ortada çok büyük bir yanlış anlaşılma var dese de ikna olmadı Reyhan. Sen benim için yoksun, bu günah yuvasında öldün dedi ve evden çıktı.

 

 

BU DEFA SON

Isınmadı da ardından
Buralar soğuk
Yangına girmeden iyileşemem bir daha
Çok ağlamadım aslında yüreğim buruk
Sen gibi zalim sevmeyecek bir daha

Uzun olsun bu gidişin
Bana dokunmasın gülüşün
Bıraktığın viraneden
Saray olmaz anla bir daha
Sen beni bir kere anlamadın
Bitmedi bitmez kaygıların
Sen beni bir kere anlamadın
Uzaktan uzağa yargıladın
Ben de bu yolda devam edemem
Kendi hayatımı mahvedemem

Sevgimi uğruna sarf edemem
Kendi hayatına git, bu defa son
Bu defa son
Bu defa son

Çok ağlamadım aslında
Yüreğim buruk
Sen gibi zalim sevmeyecek bir daha
Sonu gelsin kara kışın
Bana dokunmasın bakışın
Bıraktığın viraneden
Saray olmaz anla bir daha

Sen beni bir kere anlamadın
Bitmedi bitmez kaygıların
Sen beni bir kere anlamadın
Uzaktan uzağa yargıladın
Ben de bu yolda devam edemem
Kendi hayatımı mahvedemem
Sevgimi uğruna sarf edemem
Kendi hayatına git, bu defa son
Bu defa son
Bu defa son

DEMET AKALIN

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=CP0NWkgfNds

 

Reyhan için Emir ne zaman var olmuştu? Ben görmedim de. Sürekli hakaret eden, aşağılayan ve eline geçen her fırsatta boşanmak istediğini söyleyen Emir ne zaman Reyhan için var oldu?

Reyhan evden çıkıp giderken Emir arkasından gitmek istedi. Ayağında çorap ve ayakkabı olmadığı için gidemedi. Geri döndü sonrada arabasına bindi giden Reyhan’ın arkasından gitti Emir. Reyhan yürüyerek giderken, Cemre’nin para ile tuttuğu kız arabada beklemiş, Reyhan giderken gördü ve Cemre yi aradı olanları söyledi. Cemre mutlu oldu. O da Cavidan’ı aradı. Nigar yanındaydı onu yemek yapması için mutfağa gönderdi. Rahat rahat konuştu tabi arkada onu duran Hikmet beyden haberi yoktu. Beni daha fazla bu işe bulaştırma, ailemi de ne var ne yok her şeyimi kaybederim dedi. Hikmet’in gözü üzerimde, bir hatamı daha yakalarsa hayatta affetmez beni derken Hikmet bey arkadaydı. Birde bu kız başımı yakacak dedi Cavidan hanım. Hikmet bey son konuştuklarını duydu ama kiminle konuştuğunu anlamadı.

 

 

Asıl bomba Nigar mutfakta kendi kendine Cavidan hanıma bak sen, beni göndersen ne olacak telefonda kimle konuştuğunu, ne haltlar karıştırdığını bilmiyorum sanki derken Hikmet bey bunu duydu ve çalışma odasına çağırdı. Emir o kadar bağırdı çağırdı duymadı. Nigar kendi kendine konuşurken duydu Hikmet bey. Adam sakin duyması da sakin.

Nigar çalışma odasında, Hikmet bey yıllardır beraberiz, seni de Sefer’i de severim bilirsin, ben var olduğum sürece bu konakta kimseden korkmaman gerektiğini de bilirsin. Cavidan telefonda kiminle ve ne konuşuyordu diye sordu. Nigar ne söyledi? Neler anlattı şimdilik görmedik ama Hikmet bey Nigar odadan çıktıktan sonra düğün resmine baktı. Çok sinirliydi. Cavidan diyerek eline aldığı tesbihin ipini kopardı. Her bir tesbih tanesi bir yere dağıldı.   

Suna, Melike ablası ile verilecek kıyafetlerini seçti. Pantolonlarından birinde bir kağıt vardı. Onda Taci’nin numarası vardı aradı ama Taci açmadı.   

 

 

Reyhan yolda giderken Emir arkasından geldi ve konuşmak istedi. Bu işte bir tuhaflık var, bana ne oldu? Hiçbir şey hatırlamıyorum dedi. Reyhan istemeyince, Emir arkasından sarıldı. Reyhan da ağlayarak istemiyorum bırak, yüzünü görmek istemiyorum, sesini duymak istemiyorum, bi saniye yanında olmak istemiyorum dese de Emir bırakmadı konağa dönüyoruz dedi. Konağa döndüler.

Leyla ise, gece gece kıyafetlerini topladı. Masal uyuyordu onunla, o uyurken vedalaştı ve duvarda Masal’ın yaptığı bir resmi aldı. Sonra da vedalaşmak üzere Kemal beyin odasına girdi. Kemal beyin sırtı dönüktü ve Leyla Kemal’in uyuduğunu düşünerek içinden geçenleri açıkça söyledi. Ne olur beni affet, bu evde ilk kez yuva sıcaklığını hissettim dedi ve Leyla üzgün istemeye istemeye evden gidiyor. Kemal bey uyumadığı için bütün söylediklerini duydu. Leyla ağlayarak gecenin karanlığında, herkeslerden gizlice evden gidiyor, Kemal beyin bundan haberi yok ve Leyla ne demek istedi diyerek onunla konuşmak istedi. Odasının kapısına geldi ama içeri girmedi sabah konuşurum diyerek odasına gitti. Leyla da dışarda evden uzaklaşıp gitti.

 

 

Sabah olduğunda babasının dükkanına valizle girdi. Taci vardı onunla konuştu. Soyguna gelmeyeceğini söyledi onu gönderdi. Babası ile büyük bir vurgun yapacak Leyla. Talaz silah ile geldi dükkana.. Emir ve Reyhan konağa geldiler Emir önden girdi. Reyhan arabada bir süre bekledi. İçinden bundan daha kötüsü olamaz demiştim oldu. Ben şimdi nasıl içeri gireceğim dedi ve sonra zorda olsa içeri girdi Emir ile. Annesi Cavidan da Reyhan’ın eve dönmeyeceğini sanıyordu ama dönüp karşısında görünce şaşırdı. Reyhan konuşmadan odasına girdi. Düştüm düşeceğim der gibi zor ayakta duruyor Reyhan. Yatağına uzandı annesinin resmine sarılarak dakikalarca ağladı. Emir ise, annesi ile konuşmadan verandaya çıktı. Reyhan ağlamayı bıraktı ve göz yaşlarını silerek ayağa kalktı. Camdan dışarı bakınca Emir ile göz göze geldi.

Cemre konağa geldi. Cavidan hanıma her şeyi ben hallettim, sen oturduğun yerden huzura kavuştun dedi. Ne huzur ama? Oğlunun ve kocasının gözünden düştü bu mu huzur? Artık insanların hayatından çıksan Cemre, zorla güzellik olmaz. Emir seni sevmiyor. Eşi olarak da görmüyor neyi zorluyorsun?

 

 

Cemre konaktayken Emir verandadan geldi. Cemre ile ilgilenmedi. Reyhan geldi. Melike ablaya akşama dayısına söz verdiği çorbayı yapalım dedi. Emir içinde bir yemek yapacak. Cemre gördükleri karşısında sinir oldu. Cavidan da dondu kaldı. Cemre sinirinden ne yapacağını bilemedi ve konaktan gitti. Giderken de Zeynep’i itti. Al birine vur ötekine diye.

Reyhan odasına gitti. Emir de arkasından ve konuşmak istedi. Ben sana bu kadar aşıkken aldatmış olamam dedi Emir. Reyhan da ben göreceğimi gördüm. Merak etme kimseye bir şey söylemeyeceğim, üstüne gelmeyecekler telaşın buna ise eğer dedi. Veranda ya çıktı Reyhan. Odada kalan Emir de ne haltlar dönüyor? Ne yaptığımı bile bilmiyorum? Kadın diyor, ben orada yalnızdım işçiler gitmişti diye kızarken Suna geldi odaya. Emir kızı hatırladı. Telefonunu alıp çıkmak istedi. Reyhan ile karşılaşınca Reyhan gitmek isteyince, Emir sana masum olduğumu kanıtlayacağım dedi.

Bir zamanlar Emir Reyhan’a Vural konusunda kızıyordu. Şimdi kendisi aynı duruma düştü. Reyhan’ın başına da Vural’ı Cemre ile Cavidan sarmıştı. Emir’in başına da bu kızı Cemre ile Cavidan sardı. Bir anne öz evladına kötülük yapar mı? Yuvasını yıkmaya çalışır mı? Cavidan yaptı.

 

 

Cemre dışarda o kızla buluştu gece neler olduğunu sordu. Kızda gece olanları düşünüp bir bir anlattı. Zile basıp, arabasının bozulduğunu, tamirci çağırmak isterken şarjının bittiğini telefonunuzu kullanabilir miyim? Bahanesi ile eve girdiğini çantasındaki bayıltıcı sprey ile Emir’i bayılttığını, sonra nasıl taşıdı bilinmez, yatak odasında yatakta Emir yatarken odayı dağıttığını ki odada hazır olan meyve tabakları, meyveler vardı. Belki Emir Reyhan için sürpriz hazırlıyorum demişti o yiyecekler onlardı bilmiyorum yoksa o kız onca şeyi kısa sürede o odada nasıl hazırladı?

Kız elmayı biraz soydu, muzu böldü biraz yedi bıraktı, bardaklara meyve suyu koyup bir bardağa dudağına ruj sürüp içti bıraktı. Emir’in çoraplarını çıkardı. Gömleğini öperek ruj izi yaptı. Saçı ile oynayıp saçını bozdu. Yetmezmiş gibi birde resim çekti Emir ile ve Cemre aradı geliyor diye. Kızda bura hazır, taşıdık, bana yanık iri yarı biri var o yardım etti bana dedi. Anlaşıldı Emir’i başka bir adama taşıtmış. Yoksa kız çıkaramazdı onu yatak odasına.

Reyhan’ın resmini de Cemre cepten göndermiş, Reyhan eve yaklaşırken daha kapıya vurmadan kız açıp Reyhan karşısında o kızı görünce şaşırdı ve gerisi de bilinen son.

Cemreden parasını istedi. Cemre de daha çok para kazanmak istersen diyerek bir numara verdi. Çektiğin resimleri bu numaraya gönder, ne kadar istiyorsan iste, vermezse basına vereceğini söyle sonra da paranı al ortadan kaybol dedi. Cemre’nin aklı kötülüğe çalışıyor. Biraz da iyiliğe çalışsa…

Emir gece olanları öğrenmek için birilerinden yardım almaya çalıştı kimse görmediğini söyledi. Emir de hatırlayamadığı için üzgündü. İlk bir saat de olanlar böyle.

 

 

Talaz ve Leyla gecenin bir yarısı hırsızlık yapmak üzere bir yere girdiler. Leyla alarmı iptal etti. Rahat davranması Talaz’ı rahatsız etti. Kasayı birkaç deneme yaparak açmaya çalışan Leyla hep Talaz’ın sen eskiden daha hızlıydın, paslanmışsın sözlerine maruz kaldı. Kemal seni kasa açarken görse ne derdi diyerek iyice psikolojik baskı yaptı. Leyla fena oldu. İçinden Kemal görse kızardı. Bende gergin bey derdim. Masal gelirdi yanımıza diyerek gözleri doldu. Toparladı kendini ve kasayı açtı.

Leyla bu soyguna gitmeden önce her şeyi düşünmüş, Masal’a bir video bırakmış veda ediyor Masal’ın anlayacağı şekilde konuşan Leyla, Taci ye de bir mektup ve elindeki bütün birikmiş parasını biri ile gönderdi. Taci ilk aldığında şaşırdı. Mektubu okudu veda mektubuydu. Babam dediği Talaz’ın kendisini sırtından vurduğunu bildiğini, kendisine yeni bir hayat kurması için para gönderdiğini, polislerin kısa bir süre sonra onların yerini öğreneceklerini yazmış.

 

 

Taci ağlayarak Kemal’i aradı. Kemal de kızı ile videoyu izlemiş Leyla’nın veda edip gittiğini öğrenmişti. Taci Kemal den yardım istedi. Leyla beni mekanda bıraktı, kendisini yakacak yetiş dedi. Leyla kasayı açmış kenara çekilmişti. Talaz kasadaki bütün paraları çantaya koyarken Leyla sessizce odadan dışarı çıktı ve 155 i aradı. Bir soygun ihbarında bulunacaktım derken Talaz elinde silah Leyla ya doğrulttu ve kapat o telefonu dedi. Leyla da mecbur kapattı. İhanet ha diyerek bir tokat attı Leyla yere düştü.

Leyla ayağa kalktı baba dediği Talaz ile yüzleşti. İhaneti bana sen öğrettin, beni o eve Masal’ı kaçırtmak için gönderdin dedi. Talaz da ben seni sokaklardan aldım, büyüttüm bugünlere getirdim dedi. Leyla da silahın önünde dimdik durarak, bazen ölmek ihanetten daha iyidir Talaz Yener dedi. Leyla tekrardan polisi aramak istedi. Talaz yeniden yapma diyerek silah doğrulttu.

İyi de burada senaryoda yine eksik var. Leyla ilk polisi aradığında soygun ihbarını yapacağını söyledi. Talaz kapatmasını söyledi. Kapattı. Polis geri dönüş yapmadı. Oysa polis arar neden aradınız diye. Numaran görünür Polis de. Kemal de yolda o adrese doğru gitmekte.

Konakta ise, Hikmet bey çalışma odasında ok sinirli. Gecenin bir yarısı olmuş hala ayakta uyumadığı için eşi geldi uyumayacak mısın? İyi misin diye sordu. Hiç cevap vermedi hikmet bey ve Cavidan hanım çıktı odadan. Sefer geldi şirketten avukat Hikmet beyin istediği belgeleri göndermiş. Sefer çıktı. Hikmet bey masaya vurdu üzülen tesbih taneleri dağıldı. Ailemiz gibi derken mesaj geldi. Oğlunu bu halde gazetelerde görmek istemiyorsan yarına 1 milyon hazır et diye resimler göndermiş. Cemre’nin istediğini yapmış kız. Bir milyon dünyanın parası. Hikmet bey o resimleri görünce fena oldu.

Emir konağa geldi ve arabasının içinde düşündü. Ne demek oluyor bütün bunlar, o kadın ben kendimden eminim hatırlamasam bile yapmam öyle bir şey dedi. Sonra da eve girdi. Reyhan odasındaydı, Emir burdasın sende o gördüklerine inanmıyorsun, bana inanmaktan vazgeçme, biri benimle kötü bir oyun oynuyor, kanıtlayacağım dedi. Reyhan hiç cevap vermedi. Emir odadan çıktı.

Reyhan Konağa geldiği zamandan evlendiği, havuza düştüğü, Emir ile olan bütün anılarını hatırladı. Fonda da Yemin dizisi için özel yapılmış şarkı çalıyordu.

 

 

**************

Ne Olursun Dinle Şarkı Sözü

Suç mu sevdi seni suç mu
Zor mu söylemek zor mu
Kalbim küle dönmüş zaten
Ateşlerde yanmış çok mu

Sanma ki ettiğim dönülmez yemin
Gözümden aşkı silmeye gelsin
Huzursun, mutluluksun aşkı sende buldum
Nasıl vazgeçerim

Ne olursun dinle bırakıpta gitme
Ömrümü kat ömrüne..

***********

Kemal adrese geldi. Leyla polisi aramakta kararlı hoparlörü açtı tam konuşacaktı ki dengesini kaybedip yere düştü. Kemal sesi duydu ve Leyla diyerek koştu. Ambulansı aradı. Leyla gözlerini kapadığında Kemal kapama gözlerini Leyla hayır, hayır Leyla diye bağırdı ve sarıldı Leyla ya. Leyla ölür mü bilinmez ancak ben ölmesini istemem. Talaz hapse girsin Leyla iyileşsin ve Masal’ın yanına dönsün. Çünkü, Masal çok bağlandı Leyla ya.

Reyhan kuşu incir’in kafesinin kapağını açtı. Uç hadi özgürsün, git istediğin yere, sen kurtul bari dedi. Kuş gitmedi. Ağlayarak çok mu sevdin burayı? Yeminin mi var birine? Yalvarırım git dese de kuş uçup gitmedi. Melike abla geldi. Hikmet beyin salonda onu beklediğini söyledi. Reyhan göz yaşlarını sildi salona geçti. Geçmeden önce de Hikmet bey ile konuştuğu anı hatırladı. Hikmet bey Reyhan dan özür dilemiş o konağa getirerek onca acıyı yaşamasına sebep olduğu için. Sarılmışlar.

 

 

Salonda Emir, Suna, Cavidan hanım ve Hikmet bey var. Reyhan da geldi. Hikmet bey; aile olmak birbirine açık olmayı, dürüstlüğü gerektirir. Aile olmak birbirini korumayı, kollamayı gerektirir. Aile olmak incitmemeyi saygı duymayı gerektirir. Biz bir aileyiz ama sadece sözde dedi. Eşine son demim de hayatımın en büyük hayal kırıklığını yaşattın bunlar senin  diyerek zarfı gösterdi. Cavidan hanımda içinden hisseler diyerek sevinmişti ama sevinci gerçek olmadı. Dosyadan belgeyi çıkardı verdi. Bu Reyhan’a oynadığın oyun dedi. Şirket hisse devir belgesinin aslı. Evrakta sahtecilik yapacak kadar gözünü kararttın tarihleri değiştirdin şeytanın aklına gelmeyen senin aklına gelmiş dedi. Emir de baktı. Hikmet bey, sen bir anne olarak bu aileyi toparlayacağın yerde, ısrarla dağıtmaya çalışmışsın dedi. Ve boşanma belgesini uzatarak imzalamasını istedi. Emir baba deyince, sen hiç konuşma diyerek cep telefonundaki resmi gösterdi bu yaşımda bunu da gösterdin dedi. Emir de hayır sende mi inandın diyerek itiraz etti.

Babası sen Reyhan’ı hak etmiyorsun dediğinde, Emir ben seviyorum, o seviyor, biz evliyiz diye yüzüğünü gösterdi. Babası da Reyhan ne seni sevdiği için, nede para için evlendi. Hiçbir şey istemedi. Ben ölüyordum, ölmek üzere olan dayısının son dileğini yerine getirmek için seninle evlendi. Sabrı ile inancı ile seni toparlayacak tek kişi vardı Reyhan ne yaşarsa yaşasın gitmedi çünkü bana bir yemin verdi. Ama buraya kadar ben hakkımdan feragat ediyorum, sana ettirdiğim yemini şuan bozuyorum artık ortada bir yemin yok. İstiyorsan bu evliliği bitirmekte özgürsün karar senin kızım dedi.

Emir ve Reyhan yaşlı gözlerle birbirlerine bakarken, parmaklarındaki yüzüklere dokunuyorlardı. Herkes üzgün, herkes mutsuz ve bir sezon 70. Bölüm de böyle bitti. Bakalım 2. Sezon 71. Bölüm nasıl başlayacak? Kaç yıl geçmiş, kimler gitmiş, kimler gelmiş olacak?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=q3pG0iCmnzM

reklamlara tıklamayı unutmayalım…

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 70. Bölüm 31 Mayıs 2019 1. Sezon Finali Analizi “Aslı”” üzerine 98 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  yemin analizlerinin hepsini okudum çok güzeel yazıyorsunuz aslı hanım. sitede sizin yazdığınız adını sen koy analizleride var ama dağınık onu neden analiz başlığında bir araya gewtirmediniz lütfen diğer yarım analizleride yazın sizin yazılarınızı çok çok güzel

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler arkada$lar.Size katiliyorum ablam.Alin benden de o kadar.Ve amin diyorum cani gönûlden.

 3. Hanim abla dedi ki:

  İyi günler her kese. Aslıcım eline yüregine saglık.Erkan kardeşini ne güzel tebrik etmişsin.çok duygulandım.sen o yazını kalemlemi yazdın.mürekkeb yerine neyle doldurdun kalemini? öyle içten, samimi, sevgi dolu cümleler beni aldı götürdü.yürekten gelen yüreklere dokunurmuş.Çok teşekkür ederim. Güzel gönlüne saglık.Rabbim her şeyi yüregine göre versin hayırlısıyla.Allah yardımcın olsun. Allaha emanet ol.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, teşekkür ederim. Amin inşallah ablacım. Erkan kardeşim benim yazdıklarımdan haberdar değil, olmayacak da, tanışamayacağız da ama olsun. Ben bu sitede isem Adını Sen Koy dizisi sebebi iledir. Ve oradaki Ömer karakterini canlandıran Erkan kardeşim sayesindedir. Ha o bunu bilmiyor o ayrı. O sebepledir ki, Adını Sen Koy dizisi ve bu sitede olan o sayfaların bende yeri çok başkadır. Sizlerle tanışma sebebimdir o sayfalar.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Kim bilir canim,belki bir gûn gelir görü$ûr,tani$irsiniz in$allah.Evet bizi bir araya getiren dizimiz. Seni çok seviyorum canim.Iyi geceler. Allah rahatlik ve ne muradin varsa versin canim benim.

    1. aslı dedi ki:

     Teşekkür ederim canım sağ olasın. Bende sizleri seviyorum canım. Amin inşallah hayırlısı ile.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar. Teşekkür ederim Cözelcim.Asker balamız da sag-salim evine dönsün inşallah.

 5. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlarym mutlu neşeli gunler
  Hanym ablam Polat amjamyza cok gecmiş olsun allah acyl şifalar versin inşalla iy olujakdyr merak etme kendine iy bak

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba güzel kızlarım, aziz hemsöhbetlerim.hepinize çok teşekkür ederim.Allah hepinizi korusun.Aslıcım yanlış hatırlamıyorsam bu gün ya da sabah Erkan Meriçin yani bizim Ömerimizin dogum günü, degilmi? Ona saglıklı hayırlı mutlu bir ömür ve yeni Ömerler yaratmagı diliyorum.

  1. aslı dedi ki:

   26 temmuz Erkan Meriç’in Ömer’imizin doğum günü ona sayfa açtım ablacım. ❤

 7. K.A dedi ki:

  Iyi geceler hanimlar.Allah rahatlik versin.

 8. K.A dedi ki:

  Merhaba.Ho$ bulduk ablacim.Polad amcama geçmi$ olsun.Allah $ifa versin. In$allah,allahin izniyle daha da iyi olacak. Içinizi ferah tutun,iyi dû$ûnelim ki,iyi olsun. Bizden selam söyleyin. Iyi geceler.

 9. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar hoş geldiniz nasılsınız.K.Azeri Gözel her ikiniz çok dogru söylüyorsunuz.Aslı bizim canımız her şeyimiz.ha size dememiştim rahatsız etmek istemedim.Amcanız bu gün ameliyat oldu.agır fiziki işlerde çalışmış oldugundan ileri gelmiş.günümüz hastanede geçti.Öten yıl bu günkü gün beyin kanaması geçirdi.şekeri, tansiyonu, aritmiyası oldugu için bizden imza aldılar.düzü çok korktum.çok şükür şimdi iyidir.Rabbim bütün hastalara acil şifalar versin. hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, sende hoş geldin. Benim için söylediklerine teşekkür ederim. ❤❤❤
   Aşk olsun rahatsız etmek ne demek? biz bir aileyiz ve aile içinde rahatsızlık olmaz. Polad amcama çok geçmiş olsun. Rabbim acil şifalar versin inşallah. Geçen yıl ben sana dualar vermiştim okuman için, sende okumuştun hatırlıyorum. Şimdi iyi olmasına sevindim daha da iyi olacak inşallah.
   Bizlerden ona çokça selam söyle öpüyorum ellerinden.

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler dostlar.Gözelcim te$ekkür ederim,sag olasin canim.Ablacim,Asli bizim hem de doktorumuzdur. Sag olsun.Ma$allah Aslimiza.

  1. aslı dedi ki:

   İyi günler canım, Estağfirullah doktor değilim ancak bildiklerimi, kendi denediklerimden öğrendiklerimi paylaşıyorum bir faydam oluyorsa ne mutlu bana.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi ak$amlar canim. bildiklerini payla$iyorsun,her kesin yapamayacagi bir i$di. Hem sen benim doktorumsun,itiraz istemem bilesin.

    1. aslı dedi ki:

     🙂 Canım benim iyi akşamlar sağolasın. Bende böyleyim işte, bildiklerimi kendime saklıyamıyorum.
     eee madem senin doktorunum söyle bakalım nedir son durum? Nasılsın? baş dönmelerin geçti mi? suyunu düzenli içiyor musun? ya ilaçların, bak yakalandın, bırakmıyorum 🙂

     1. K.Azeri. dedi ki:

      Iyi geceler canim. Iyiyim,ba$ dönmelerim geçmi$di,heyecan yaptim, amcamin ogluna göre.bir kaç gúndúr yine oluyor.Suyumu içiyorum,o sizin tavsiyeniz, Doktorum. Yapmammi?

      1. aslı dedi ki:

       İyi geceler canım. Dikkat et kendine.

 11. Gozel dedi ki:

  Kamili ablam amjan ogluna Aslim eniştene ikisinede cok gecmiş olsun allah acyl şifalar versin

  1. aslı dedi ki:

   Sağ ol Gözelcim, Rabbim tüm hastalara şifa versin inşallah.

 12. Gozel dedi ki:

  Gunaydynlar cok teşekkul ederim Aslim cok faydaliymiş bu mahlep ama bizde ne denilir bilmem.yoksa bende gorumjemde kalp damar hastasyyis .bizde varmy yokmy onuda bilmiyorum.faydasy cokmuş her derde derman iken. Allah seni nazarlardan korusun Aslim.sana evlenen bu dunyade cok şansly insan oljakdyr.rabbim seni hep mutlu etsin.sana hayranym dogrusy.maşallah.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gözelcim, evet faydalı bir baharat Mahlep, benim daha nice yazamadığım faydası var, sizde aktar var mı? ona sorabilirsin, Türkiye de mahlep deniliyor diyerek. Ben internetten baktım, hanım ablama da yazdığım gibi ben azerice bilmiyorum ama Meşe Albalısı olarak buldum azerice benim dediklerimi yazıyordu. bir bu ismi söyleyerek bak bakalım belki bulursun sizin oralarda. Geçmiş olsun canım, inşallah bulursun da faydasını görürsün.
   Amin inşallah canım güzel duan için teşekkür ederim.
   🙂 Benimle evlenecek kişiyi bilmiyorum? şanslı mı olur? şanssız mı Allah bilir?
   Canım benim sağ olasın iyi ki varsın Gözelcim, bu site sayesinde sizleri tanıdım ne mutlu bana. ❤

   1. Gozel dedi ki:

    Teşekkul ederim Aslim bizde aktar yok ama ekzaneçiler bazy karyşymlar hazyrlyyorlar şahere gitdigimde mutluka sorucam allah senden razy olsun.
    Evlencek kişi cok cok şansly biri olujak karşysyna senin gibi yetenekli biri cykdygy icin hemde ne şansly kendisi bilmeye bilir ama bana gore oyle.allah yazylarny guzel eylesin canim Aslim bende mutluyum sizin gibi kalby guzel insanlar bilen tanyşdygym icin iyki varsynyz canlarym benim

    1. aslı dedi ki:

     Amin inşallah canım iyi geceler

   2. Gozel dedi ki:

    Bu gun sevgili Erkan Mericin dogum guni allah ona uzun omurler bol başarylar versin.ona kyzgynym biraz hazal ile ayryldygy icin hem meyhana işletdigi icin neyse hakkynda hayirlisi olsun yoly bahty acyk olsun

 13. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.A kızım sen ne yaptın.neden bu kadar zahmet ettin.bunun yerine bir analiz yazırdın.ya da uyuyurdun be kızım.çok utandım.sonsuz teşekkürler.sen böylesin işte. ne zaman soru sormuşum sen yogun olmana ragmen bana zaman ayırıp ayrıntılı şekilde cevap yazmışsın.çok sag ol, Allah senden razı olsun.sen benim muellimimsin.maşallah sana.Rabbim seni nazarlardan korusun.Amin.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın ablacım, ne zahmeti aşk olsun 🙂 Zahmet olmadı ki, zevkle yazdım fazla zamanımı almadı merak etme sana yazdıktan sonra yatıp uyudum için rahat olsun. Sen yeter ki iyi ol. İnşallah sizin oralarda da vardır.
   Ben Azerice yi tam bilmiyorum ama internetten baktığımda meşe albalısı diye geçtiğini gördüm ama ne kadar tam benim dediğim mahlep emin değilim.
   Dediğim gibi aktar varsa oradan sorabilirsin olmadı Türkiye den siparis ver ablacım daha sağlıklı olur.
   Bildiklerimi paylaşmayı seviyorum. kendime saklasam kime faydası olacak. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır benim düşüncem öyle. Güzel duaların için teşekkür ederim ablacım amin inşallah. Görüşürüz ablacım. Ben şimdi kahvaltı yapmaya gidiyorum daha sonra görüşürüz. yine gelirim ben ❤

 14. aslı dedi ki:

  Mahlep’in faydaları:

  Çok az bir nişasta oranına sahip olduğu için özellikle mahlep tohumu antidiyabetik olarak kullanılır. Antidiyabetik özelliği mahlep şekeri düşürür mü diye merak edenler için yeterli cevap olacaktır.
  Ortalama %14 karbonhidrat ve %27 yağ içermesi nedeniyle kuvvet ve enerji verir.
  İdrar söktürücü özelliği ile de bilinir.
  Nefes darlığı, astım ve karaciğer rahatsızlıklarına da iyi gelir.
  Mahlep zamkı kuvvetli bir balgam söktürücüdür.
  Böbrek sancısı ve karın ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir.
  Bileşimindeki linolenik asitler, monositik lösemi hücrelerine karşı kuvvetli stotoksik özellik gösterir. Stotoksik maddelerin kemoterapi tedavisinde kanserli hücreleri öldürmek için kullanıldığı düşünülürse mahlepin doğal bir kemoterapi etkisi sağladığı söylenilebilir.
  Kuvvetli bir antioksidan olduğu da bilinmektedir. Bu nedenle kalp ve damar rahatsızlıklarını önlemede de oldukça etkilidir.
  Günlük kalsiyum ihtiyacının % 16’sını karşılayabilen mahlep kemik gelişiminde de etkilidir.

 15. aslı dedi ki:

  Mahlep:
  Tuzlu kurabiyelere enfes bir tat ve lezzet katan mahlep tuzlu kurabiyelerin olmazsa olmazıdır. Tuzlu kurabiyeleri kıyır kıyır yaparak gevrek bir hale getiren mahlep içeriğindeki kumarin sayesinde kurabiyelere eşsiz bir lezzet katar. Özellikle ağızda dağılan kandil simitlerinin vazgeçilmezidir.
  Arapça kökenli bir sözcük olan mahlep “tatlı kokulu” ya da “parfüm kralı” anlamına gelir.

  Beyaz mahlep ve siyah mahlep olmak üzere iki türü olan mahlep gülgiller familyasına ait, boyu 5-10 metre arasında değişen, kışın yapraklarını döken çalı görünümlü bir bitkidir. İdris ağacı, kokulu kiraz, yabani kiraz, endirez, keniro ve meltem gibi çok çeşitli isimlerle de anılır.
  Ablacım senin alacağın beyaz toz olan. Aktara söylersen bilir. Türkiye de marketlerde satılıyor ama sizin marketlerde var mı bilmiyorum?

 16. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar ablacım, benim söylediğim tarif şu şekilde, Çörek otu tozu, Tarçın, Mahlep bu üçünden bir fincan alıp hepsini bir cam kavanozun içinde karıştırıp, buzdolabında saklıyoruz. Buzdolabından tüketilecek. Bunların hepsini aktardan 100 er gram alıp karıştırsan da olur. Ölçü üçününde aynı oranda olması önemli.
  Nasıl tüketilecek? : Yemekten yarım saat önce ben anarneme sabah kahvaltısından yarım saat önce verdim ve 400 olan şekerini bu karışım sayesinde tabi doktor kontrolünde doktorun da bilgisi dahilinde düşürdük.
  Sabah aç karnına yemekten önce 1 yemek kaşığı yoğurdun içine bir çay kaşığı koyup verdim yedi. yoğurt olmaz dersen limon suyu da olur ablacım.

  Mahlep nedir? kandil simitlerinin içine konan fırıncıların kullandığı bir baharat ablacım. Simidin çıtır olmasını sağlıyor. daha ayrıntılı bilgi birazdan yazayım ablacım.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar. Qaliba evet ablacim haklisiniz. Sehleb çiceyi ola bilir.Allah sizin de yardimciniz olsun. Polad amcama da selamlar. Görû$ûrûz.

 18. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba nasılsınız.K.Azeri bakiyorum sen de keşkesiz kaldın. Aslıcım çok teşekkür ederim. ama mmahlep nedir bilmiyorum.her birinden ne kadar olmalıdır bir de.Allah yardımcınız olsun.görüşürüz.

 19. K.A dedi ki:

  Merhaba. Te$ekkür ederim ablacim.Sag olun.

 20. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Aslıcım eniştenin hızla iyileşmesine sevindim.
  K.Azeri amcanın ogluna acil şifalar diliyorum.bilmiyordum.Hepiniz Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   sağolasın teşekkür ederim ablacım.
   Ablacım, sen şeker hastasıyım demiştin. hiç mahlep, çörek otu tozu, tarçın karışımını kullandın mı? bu şeker hastaları için büyük bir şifa. Şekeri dengeleyip düşürüyor.

 21. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar arkada$lar.Aslicim çok sevindim eni$tenin iyile$mesine. Çok $ûkûr. Zaman geçdikce iyi olacak in$allah.Sag olasin canim. Evet paça çorbasini biliyorum, biz xa$ diyoruz,ama jöleni bilmiyordum,sag ol canim. mutlaka söyleyecem.Iyi geceler hepinize.

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler canım, teşekkür ederim inşallah senin amcanın oğlu da biran önce iyileşir. Jöle de çok faydalı yaraların iyileşmesinde. senden de güzel haberler alırız inşallah.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Gúnaydin canim.In$allah canim benim in$allah.

 22. aslı dedi ki:

  Kamilecim, aşağıdaki mesajını yeni gördüm canım, çok geçmiş olsun amcanın oğluna. Eniştem iyi çok şükür. ayağına ayakkabı giyemiyor ama yürüyebiliyor. iki elinin de ilk üç parmaklarını kullanabiliyor, diğer ikisi sargıda hala. Bu süreçte devamlı paça çorbası içti. Ayak suyu da deniyor. Ayrıca pastalara kullanılan jöle varya ondan yedi. Amcanın oğluna önerebilirsin severse yesin iyileşmesi hızlanır canım.

 23. K.Azeri. dedi ki:

  Sana da hayirli pazarlar Gözelim. Bizde de sicak,39,40 derece. Evet klimasiz olmuyor.

 24. Gozel dedi ki:

  Hayirli mutly pazarlar ablalarym nasylsynyz sizde havalar nasyl bizde cok syjak 40 45 derece klimalarda calyşmiyor sanki

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gözelcim, Bizde hava serin, bugün uzun zamandan sonra ilk kez güneşi gördük.

 25. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar. Ablacim iyimisiniz?nerdesiniz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, ablamız Hercai sayfasına yazmış sen haber verdiğin için sana teşekkür ediyor.

 26. Gozel dedi ki:

  Iy gunler canlarym hayirli hafta sonlary her kese umarym bu yorumum gider 5 yorumum gonderyorum net yityor hepside uzun uzun

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Gözelcim. bu mesajın geldi. sana da mutlu hafta sonları canım.

 27. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar. Aslicim bizde havalar agustosun sonunadek böyle.serin bölgelerimiz var. Ama çoguna elimiz yetmiyor ne yazik ki.
  Gözelim bizim kalplerimiz çok yakin bir birimizi o yûzden görmeden sevdik canim.

 28. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar, Kamilecim sen bi tanesin ❤
  Sizin oralar hala sıcak mı? bizim burası soğuk şuan küçük petek yakarak ısınıyoruz. Hava yağışlı her yer çamur. Bu havalara anlam veremedim gitti. Temmuz ayında arabada kalorifer açtırdık.

 29. Gozel dedi ki:

  Hanim ablam Polat amjamyzyn allah yardymcysy olsun allah şifa versin

 30. Gozel dedi ki:

  Iy gunler ablalarym nasylsynyz demek hepimiz koy kiziyis oyuzdenmi bir birimizi cok sevyorus. Hanim ablacim haklysyn Aslicima aşygym bendede cesaret olmady birkac erkek soz gatmyşdy ama cesaret edemedim onlara evet desem babamyn yuzi gyzarmyş olucakdy bizde oyle bir soz bar ” guler yuzli yigidin gyz uyasy olmasyn gyz uyasy olsada guler yuzi solmasyn” bende oyle yapdym abimi babamy utandyrmamak icin halam kucuk ogluna aldy beni halymdan memnunum ama hic sevgili olmadym.o zamanlar sevgili olsan utancdyr derdiler.ama bu zaman oyle dil sevgilisiz gyz bulamak zor.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Gözelcim, sağol canım. Evet bizler birbirimizi görmeden sevdik.

 31. K.A dedi ki:

  Ablacim mesajim a$agiya dû$du yine.

 32. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hayırlı cumalar dostlar.Aslıya bir kaç kişi aşık.listede Gözel de vardır bence.kolum bir az daha iyi.amca mezuniyyette.bir kaç gün doktorluk işleri vardır igne falan.Allah yardımcısı olsun. Allah hepimizin yardımcısı olsun.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Geç de olsa hayırlı cumalar herkese.
   Sen çok tatlısın, balsın, şekersin, kaymaksın ablacım ❤❤❤❤❤❤❤❤
   Kolunun iyi olmasına sevindim ablacım. Amin ablacım. Polad amcama geçmiş olsun dileklerimizi ilet. Görüşürüz ablacım.

 33. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli günler,hayirli cumalar arkada$lar. Merhaba köy gûzeli ablam. Allah sizi gûldûrsûn ablam.Ben de köy kiziyim.Cesaretiniz olmasa,korkak olsaniz $izce $ehire okumaya gönderirlermiydi? Elbette hayir. Bu arada Aslimiza ben de a$igim.Herden diyorum, ke$ke erkek olsaydim. Ablacim kolunuz nasil? Polad amcam mezuniyyetdemi?

  1. aslı dedi ki:

   İlahi Kamilecim 🙂
   Erkek olmadığına şükret bence, erkek olsaydın böyle konuşamazdık seninle. şuan gülüyorum Allah seni de güldürsün emi ❤❤❤❤❤❤
   Sizlerin sevgisini kazanmış olmak benim için dünyanın en büyük serveti iyi ki varsınız arkadaşlar.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi gúnler canim. Ne bilirsin, belki konu$urduk,ben de arkanca dûnyanin ö bir ucuna bile olsa gelirdim. Asil servet sahibi biziz,senin gibi can dostu arkada$imiz var. Iyi insanlarin gitdikce azaldigi bir zamanda.

    1. aslı dedi ki:

     Hayırlı akşamlar arkadaşlar..
     Kamilecim, her biriniz itirafta bulundu bende bulunayım. Sen erkek olsaydın çekinirdim, mesafeli olurdum konuşamazdım. Dünyanın öbür ucu, çok teşekkür ederim canım benim. Böylesi büyük sevginizi kazanmak çok değerli benim için. ❤❤❤

     1. K.Azeri. dedi ki:

      Günaydin canim. Evet sana hak veriyorum. Bizim için de aynen öyledir canim benim.
      Aslicim eni$ten nasil? Benim amcamin oglu da dü$du bir kolu,bir bacagi kirildi.bir haftadi. O da ameliyat olundu. Bakalim nasil olur?

     2. K.Azeri. dedi ki:

      Merhaba.Te$ekkúr ederim ablacim. Siz de allaha emanet olun.

   2. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi ak$amlar hanimlar. Ablacim Hercainin analizi gelmi$.görmedinizmi?

 34. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba bir-birinden güzel hanımlar nasılsınız. Hepinizi çok seviyorum. iyi ki varsınız ve iyi ki birlikteyiz.Kamilem, Aslım benim dedigim aşk bu degil ki.Aslıcım ben sana aşıgım biliyorsun.bu aşk başka.Ben filmlerde olan aşklardan diyorum.ben köy kızıyım.bizde erkek arkadaşı falan böyle şeylere izin yoktu.çok korkak cesaretsiz oldugum için kurallara uymaya mecburdum.aksi halde beni şehire okumaya gitmeye koymazdılar.Allahtan hiç ilgilenen de olmadı.ben de rahat-rahat okuyup bitirdim. ben kimseyi sevmesem de sevginin kendisini sevdim ve sevenlere hep saygı ile yanaştım. iyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar ablacım, yüzümü gülümsettin teşekkür ederim. Bende seni çok ama çok seviyorum.
   ❤❤❤ Canım Hanım Ablam ❤❤❤
   Sende iyi ki varsın. Evet biliyorum ablacım, bilmez olur muyum 🙂
   Senin bana olan aşkın sana, bana şiirler yazdırıyor maşallah sana.
   Bende bilmiyorum ancak öyle destansı aşklar ancak filmlerde olur.

 35. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler arkada$lar. Ablacim sizin naturanizda olanlar ele a$kdir. Asil a$k fedakarlikdi, yari yolda birakmamaktir.

 36. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlarym mutlu hayirli gunler dilerim
  Aslicim teşekkul ederim canim benim gelecek sezon analizide bekleris haberin olsun cunki bizde bu analizlere cok baglandyk tikgy Masal gibi seni ve senin her bir yazylaryny cok sevyorus dualarmyz hep seninle canim.ikinci sezonda zaman atlamasy bir olmasa kaldygy yerden başlamagyny cok istiyorum askda ucurumda kaldyk hepimiz bunuda oyle yapmasalar bary.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gözelcim, teşekkür ederim canım. İnşallah bakalım zaman ne gösterecek? 1. sezonu bitirdim çok şükür. Darısı diğer yarımların başına.
   Bence dizide zaman atlaması olur. Kaldığı yerden devam ettiğini hiç görmedim. Evet ASK. uçurum sahnesi onun devamı zaman atlaması olsa bile olmalıydı.

 37. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hanımlar.Dikkatiniz için teşekkür ederim kızlar.her iki türü deniycem.Gözelcim tüşecektim tutunmak istedim ve duvara çarptım kolumu.o yüzden ezildi. Kamilecim hayatta “eger sen mutlu olsan bil ki mutluyum ben de” söyleyen aşıklar oldugu gibi kendini begenmiş, kendini düşünen bencil, takıntılı “aşıklar” da vardır maalesef.Aslında aşık olmak bir yetenektir bence.her kesde olmuyor.mesela bende yok.çok isteye bilirim, hayran ola bilirim, hayret ede bilirim.ama aşık olamadım.çünkü cesur degilim.naturamda çekingenlik vardır. ama vefalıyım, sadakatlıyım.kimseyi yarı yolda bırakıp gitmem.böyle işte. İyi geceler.Allah rahatlık versin.

  1. aslı dedi ki:

   Biraz daha iyi misin ablacım? vefalı, sadakatli ve kimseyi yarı yolda bırakmamak bu taşıdığın özellikler çok güzel öyle herkesler de bulunması biraz zor olan özellikler ki aşık olan insanlarda olan olması gereken özellikler bunlardır ablacım. Sen aşık olmadım diyorsun da aşkın en güzelini bunlarla yaşamış, yaşatmışsın.

 38. Gozel dedi ki:

  Aslicim hala gelemedi onada bi mereba deseydim uyumadan once
  Hanim ablam koluna ne oldy tam olarak bilmiyorum ama yumurta surup baglasanda agyryny hafyfleder.Kamili ablam hakly balda oyle.cok gecmiş olsun ablam dykkat et kendine allah şifa versin

  1. aslı dedi ki:

   Geldim Gözelcim, merhaba, iyi geceler tatlı rüyalar.❤

 39. Gozel dedi ki:

  Iy geceler ablam

 40. K. dedi ki:

  Iyi geceler hanimlar.

 41. K.Azeri. dedi ki:

  Merhabalar. Ablacim bal sûrûb baglasaniz agrini kesir. Abla Bu soruyu her kes kendine göre cevaplandirir. aslinda a$k delilik diyil,ama ki$iye göre degi$ir. Cemreni a$k digil,Cavidan delirtti.A$ik sevdiyine zarar vermez ki.

  Gözelim biz de seni özledik. Ben de iyiyim canim.Te$ekkúr ederim. Çok $ûkúrler olsun. Çok sevindim. Ma$allah.Ba$in her zaman yüce olsun in$allah.

 42. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar nasılsınız.K.Azeri teşekkür ederim.agrı bir az azalıp.ama tam geçmiyor.belki kaslar ezilmiş bilmiyorum.
  Aslıcım tebrik ederim.Yeminle işin bitti.sıra hangisinde? bence her şey fazla oldukta zarar veriyor.Bu aşk için de geçerli.Keys Mecnun oldu.Cemre kötü biri oldu.Ama Emirin aşkı sınırı aşmadı geliba onu iyileştirdi. sizce aşık olmak delilikmi? hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   çok geçmiş olsun ablacım. Eczaneden ısıtıcı band alıp yapıştır. yada evde sıcak uygula sıcak su torbası koy kaslarını yumuşatır. soğuk iyi gelirse soğuk buz da koyabilirsin havluya sarıp koy ama fazla tutma. sıcak soğuk hangisi ağrına iyi gelir bilmiyorum. Her bünye farklı. Yemin dizisi tam bitmedi son bir saat daha var ablacım. Bundan sonra Hercai yazmayı düşünüyorum. o çok geride

 43. Gozel dedi ki:

  Kamili ablam hoş buldum epey zamandyr size ulaşamadym cok ozledim sizi nasylsyn saglygyn yerindemi ayilece iymisiniz Hanim ablamyn koluna ne oldy incitdymy yoksa cok gecmiş olsun.askerimiz maşallah cok selamy var konuşyorum her sabah akşam aryyor uyudunmy annem uyandynmy annecim diye allama şukurler olsun bide on on baş askere serkerde başy bellediler.komutany arayyp teşekkul etdi cok mutlu oldum anlatamam tepam goge erdi resmen.sevgilerimle canlarym

  1. aslı dedi ki:

   Az kaldı kavuşacaksın inşallah canım.

 44. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba dostlar. Ablacim kolunuz nasil oldu?
  Gözelim ho$ geldin.Nasilsiniz, askerimiz nasil. Görü$e, konu$a biliyormusun?
  Aslim sen nasilsin? Cavidandan hakikatan korkulur. Kendi evladina böyle kötûlûyû yapan, ba$kasina neler yapar, dü$ûncesi bile deh$et. Hem de e$inin,oglunun nezaretinde oldugunu bilerek. Emir Reyhana iftira atarken nasil duruma dü$dúyúnû anlar belki.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler canım. ben bilmem varla yok arasındayım

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Hayirli gûnler Aslicim.Senin neyin var canim?

    1. aslı dedi ki:

     Hayırlı günler canım ❤

     1. K.Azeri. dedi ki:

      Iyi ak$amlar Aslim.Bir aksilik yok diyilmi?

     2. K.Azeri. dedi ki:

      Mesajim yine a$aglya dü$dû ablam.

 45. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Hoş geldin Gözelcim nasılsın ailede her şey yolundamı? Sohbet oglum nasıl?sag-salim dönsün inşallah.yine bekleriz.hoşca kal.

  1. Gozel dedi ki:

   Hoş buldum ablam evet yolunda cok şukur siz nasylsynyz.oglunda iy cok selamy var.inşallah ablacim bekliyorum sabyrsyzlykla.Polat amjamyz nasyl saglygy yerindemi.hoşcakal ablam sevgilerimle

 46. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlarym Hanim ablam,Kamili ablam,Aslim nasylsynyz ben epey zamandyr dizibilga ulaşamadym şukur dun denedim acyldy sizleri cok ozledim inşalla ayilece iysinizdir
  Aslim cok teşekkuller canim ellerin dert gormesin.rabbim hep mutlu mesut etsin canim

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler Gözelcim. Amin inşallah canım.

 47. Hanim abla dedi ki:

  İyi geceler kızlar.bütün zamanlarınız hayırlı olsun.çok sag ol kızım.devamını bekliyoruz.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler ablacım, amin ablacım. Bu gece inşallah

 48. aslı dedi ki:

  Şuanda saat 00.50 ve gökyüzünde ay tutulması var. Rahatlıkla görülebiliyor.

 49. K.A dedi ki:

  Iyi geceler Aslim.Sana nasil te$ekkúr edeceyimi bilmiyorum. Devami yarin…

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler canım ❤
   Yüzümü gülümsettin sağ olasın. Eskiden radyolarda arkası yarınlar vardı biran onlar geldi aklıma sağ olasın iyi geceler tatlı rüyalar canım. bende bu gece bu bölümü bitirmeye çalışacağım inşallah.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi günler.In$allah her zaman gûl canim. Evet eskiden gûzel yarinlara ûmid daha çokdu. Bitireceksin canim benim.

    1. aslı dedi ki:

     Amin inşallah canım benim hep birlikte güleriz inşallah. Ve dün gece itibari ile bitirdim. yemin dizisi 70. bölümün tamamı bu sitede analizleri var.

     1. K.Azeri. dedi ki:

      Biliyorum canim,hepsini teker-teker okuyorum.Çok te$ekkûr ediyorum. Ellerine,gönlúne saglik, kaleminin múrekkebi hiç zaman bitmesin canim benim. Kalanlari da yazacaksin allahin izniyle.

   2. K.Azeri. dedi ki:

    Amin ablacim,amin. Allah yardimcisi olsun.Agustor ayini serin bir yere gitmeniz lazim, hava sicak,búrkû.nefes almak çok zor.
    Aslimizda var bir $eyler, in$allah bir problemi yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.