Yemin Dizisi 69. Bölüm 30 Mayıs 2019 1. Sezon Son 1 Analizi “Aslı”

Burak 10 Tem 2019 Analiz Yemin  0

Gerçeklerin gün yüzüne çıkmak bir özelliği vardır. Her ne kadar gizli saklı yapılırsa yapılsın. Üstü örtülmeye, gizlenmeye çalışılırsa çalışılsın gerçek gerçektir ve gün gelir ortaya çıkar. Cavidan hanım da her kötülüğü Reyhan’a yaptı ama hem eşinden, hemde oğlundan saklamayı başardı. Ancak gel zaman, git zaman gün geldi Emir, Reyhan’ı mutfakta Melike ablası ile konuşurken duydu. Bütün olanları bu sayede öğrenen Emir, konakta annesini aradı. Buldu ve bağıra çağıra hesap sordu. Konak Emir’in sesi ile inlerken ev halkı Hikmet bey ve Sefer dışında herkes Emir ile annesinin durumuna şahit oldu.

 

 

Sefer şoför dışarda diyelim, ya Hikmet bey? Konak Emir’in sesi ile inlerken ne oluyor diye gelmedi adamın kulağında kulaklık var ve müzik mi dinliyordu ki konak inlerken ne oluyor diye ortaya çıkmadı?

Cavidan hanım, oğlum her şeyi senin için, seni kaybetmemek için yaptım dediğinde, Emir asıl şimdi kaybettin diyerek artık senin Emir adında bir oğlun yok diyerek kapıdan çıktı. Cavidan hanım oğlunun arkasından seslendi ama ona cevap vermedi. Fenalaştı salona geçtiler. Emir oğlum affet beni, hata ettim diye söyledi durdu. Suna da annesine sert çıkarak hata deyip durma, hiçbir kötülük bilerek isteyerek yapılmaz. Sen bile isteye yaptın dedi. Melike abla da odasına götürdü. Cavidan hanımın yanında hep Reyhan vardı.

 

 

Emir konak kapısının önünde bir oyana, bir buyana gidip dururken babası da pencereden onu gördü. O kadar sesi duymadı ama oğlunu gördü. Sonra da salona geçtiğinde Cavidan hanımı ağlarken gördü ve neler olduğunu sordu. Cavidan hanım ayağa kalkmak istedi başı döndü. Reyhan da elini yüzünü yıkayıp kendisini toplaması için içeri götürdü.

Hikmet beyde çalışma odasına geçti. Emir’in o halini düşündü durdu. Şirketten dosya geldiğinde Cavidan hanım için yine ne yaptın dedi. Melike ablaya da eşini çağırmasını söyledi. Emir de arabasının içinde direksiyona vurarak ne aptalmışım, babam boşanmak istediğinde bile onu suçladım. Kim bilir daha neler yaptın dedi kendine kızdı. Meğer ne kadar aptalmışım diye.

 

 

Melike abla, Cavidan hanıma eşinin onu çalışma odasında beklediğini söyledi. Nefesi daralmış, hava alıp geçerim dedi. Melike abla Reyhan’a da Emir’in arabasında olduğunu söyledi. Reyhan Emir’in yanına gitti. Emir annesine kızdığı kadar kendisine de kızıyordu. Gitmek istedi Reyhan kaçmak çözüm değil diyerek durdurmak istedi. Melike abla Reyhan’ı çağırınca, Emir de Zaferi aradı buluştular.

Emir Reyhan’ı konaktan götürmek istediğini, ondan ayrılmak için gün sayan adamın yani kendisinin hangi ara Reyhan’a bu kadar bağlandığını bilmediğini söyledi. Reyhan ile beraberken, o hayatına girdiğinden beri kendisini tanıyamıyormuş Emir. Yerde mi? Gökte miyim bilmiyorum dedi. Ezberim neden bozuldu? Bütün bildiklerimi neden unuttum bilmiyorum derken Zafer onu dinledi.

 

 

Emir, Reyhan’a yaptığı hataların farkında ve pişman. Sevdiğim kadına inanılmaz hatalar yaptım ama bana bu hataları yaptıran kim? Özbe öz annem dedi ve annem ile Reyhan’ı o evde bir arada tutamam yeni bir ev, yeni bir başlangıç lazım dedi. Orda karar verdi Emir yeni bir eve taşınacak konaktan ayrılacaklar.

Cemre nezarette tanıştığı kızı gitti çıkardı ve Emir’e bir oyun oynaması için ona yüklü miktarda para vererek Reyhan ile Emir’in arasının bozulması için harekete geçti. Cemre bir türlü Emir den vazgeçmiyor. Sonra da şirkete geçti. Yonca ile konuştu. Yonca da Emir ile telefonda konuştu. Emir yaptıkları son evlerden birisini hazırlamasını istedi. Cemre, Emir’in programını öğrenmek istedi. Yonca vazgeçmesini söyledi ama Cemre dinlemedi. Yonca eşyalarını topluyor. Şirketten ayrılıyor.

 

 

Sebep Kemal’e olan hislerinin karşılıksız olması. Yonca ya gitme kal savaş dese de Yonca gitmekte kararlı. Sende vazgeç dedi ve Emir’in Reyhan ile ayrı eve çıkacaklarını onun için ev hazırlat dediğini söyledi. Cemre de şok oldu. Planını otel de yapacağına evde yapacakmış. Cavidan hanımı aradı ona da söyledi oğlunuz ayrı eve çıkacakmış diye. Cavidan hanımın haberi yoktu o da şaşırdı.

Eşinin yanına gitti. Şirket hisselerinin olduğu dosyayı gördü. Eşi ona neden affet diyordun diye sorduğunda, Cavidan hanım ayak üstü yine yalan söyledi. Emir ile Reyhan’ın arasının açık olduğunu, alttan almasını söylediğini söyledi. Hikmet bey inanmadı ve devir işlemlerini biraz daha erteledi. Cavidan hanımda üzüldü. Cemre ile iş birliği yapmaya karar verdi. Hem oğlundan hem de mirastan olacak olan Cavidan hanım, Cemre ile konuştu o ne isterse yapacak.

 

 

Reyhan da Suna ile konuştu. Abisini merak ediyordu. Reyhan aradı konuştular eve dönmeyeceğini söyledi Emir. Reyhan odasına geçince, telefonda mesajlaşmaya başladılar. İlk mesajı Reyhan gönderdi. Arkası geldi. Reyhan özlemiş ama ben özledim diyemiyor, Suna seni özledi deyince, Emir de bende seni özledim dedi. Kuşuna da anladı dedi Reyhan ve bende seni özledim yazdı ama göndermeden sildi.

 

 

Emir yeni evinde, kapı çaldı gelen Reyhan, Emir içeri aldı. Evi gezdirdi. Kim haber verdi? Kuşlar dedi Reyhan. Odalardan biri çocuk odası ama o çocuk odası çocuklardan sadece birinin çünkü Emir 3 kız çocuğu istiyor. Mutfağı gösterirken söyledi. Biri Emir’e benzemeyecekmiş, huysuz, inatçı olacakmış. Diğeri de Reyhan’a benzeyecekmiş, bir diğeri de derken telefonu çaldı. Emir uykusundan uyandı. Bütün bunlar sadece bir rüyaydı. Arayan da Cemre. Nerde olduğunu sordu. Emir söylemedi. Tesisatçı vardı ve arkadan tesisat tamam deyince yeni evde olduğunu anladı Cemre.

Emir’in kaldığı evi Yoncadan öğrenen Cemre, nezaretten çıkardığı kızı o adrese gönderdi. Cavidan’a da Reyhan’ı o adrese yolla diye mesaj attı.

 

 

Kız, zile bastı. Arabam ilerde bozuldu, telefonumun şarjı bitti. Telefonunuzu kullanabilir miyim dedi ve Emir de içerde diyerek içeri geçince, kız da arkasından eve girdi. Cavidan hanım numaradan hastalanmış gibi yaparak oğlumu görmek istiyorum bana oğlumu getir dedi. Reyhan aramak istedi. Arama gelmez, sen gidip getir dedi. Konakta bir şoför daha varmış o Emir’in yeni evine götürdü. Reyhan da şoförü gönderdi Emir ile dönerim dedi ve eve doğru yürüdü.

 

 

Kapıya vardığında kız açtı, nerde kaldın karısı gelirde evi dağınık görürse başı yanar küçük beyin hadi çabuk topla dedi ve çekti gitti. Reyhan da eve girdi. Etrafa baktı. Bir odaya girdi. Oda dağılmış, yenilmiş, içilmişti. Emir de yatakta yatıyordu.

Benim anlamadığım kız Emir’i odaya nasıl götürdü? Üst kattaydı yatak odası oraya nasıl taşıdı? Hadi diyelim telefonu yukarda ama aşağıda konuşmuştu Reyhan ile Emir.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 69. Bölüm 30 Mayıs 2019 1. Sezon Son 1 Analizi “Aslı”” üzerine 35 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Amin canim ablam,amin.

  Aslicim iyimisin canim. Nasil oldun?

 2. Hanim abla dedi ki:

  Allah bütün şehitlere rahmet eylesin.Ruhları şad, mekanları cennet olsun.Onların sevgileri yüregimizde, isimleri dilimizdedir daima.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Bu gún hem de Tûrk tarihinin daha bir $anli sayfasi,15 temmuz.Tûm $ehitlere allahtan rahmet diliyoruz. Ba$in sag olsun Tûrkiye,daim var ol.

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Abla mesajim a$agiya dû$dú.

 5. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar nasılsınız.Aslıcım elin nasıl oıdu daha iyimi? Bizim bir Resul bey abimiz vardı.zahmetimizi çok çekmişti.bu gün dogum günü.ASK ailesi adından tebrik ediriz Resul bey.İşinizde büyük ugurlar diliyoruz.Aslı hala gelemiyor.
  Kamilecim sen nasıl oldun? omuzun hala acıyormu?ben de az kalsın düşücektim. sol kolum duvara degdi.önemsemedim evvel.ama şimdi çok acıyor.3 tamam oldu.daha olmaz inşallah.hoşca kalın.

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin. Merhaba arkada$lar. Te$ekkûr ederim ablacim. Ben de öyle yaptim, limon siktim,yoqurt sûrdúm, ama dikeni çikaramadim. Sag olun abla.Polad amcama da selamlar.Çok sag olsun, cûmlemizin.

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Geçmiş olsun Kamilecim.şimdi nasılsın.bizde üzerine üzüm korası sıkıyor, sirke,limon,hatta eşkimiş yogurt sürüyorlar.Kayınvalidem sogan sıkıyordu.elinin alfında ne varsa.he bir de tikan gibi bir şey oluyor orada onu çıkarmak lazımdır.agrı uzun sürmesin diye.tekrar geçmiş olsun.

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba gûzeller.Aslim geçmi$ olsun. Bu gûn ben de ayni duruma dû$dûm, omuzumdan.Iyi ol da gerisi önemli degil,yazacaksan. I$lerinin yogun oldugunu biliyoruz,ama görmeyince endi$e ediyoruz. Biz resmen sana bagimliyiz canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim sana da çok geçmiş olsun. Sağ olasın. Seviyorum seni sizleri ❤❤❤❤❤❤❤❤

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Gûnaydin canim. Te$ekkûrler. $imdi nasilsin? Biz de seni çok,ama çok seviyoruz.

   2. K.Azeri. dedi ki:

    Merhabalar. Geçmi$ olsun ablacim,in$allah bu sondur bir daha olmaz. Allah korusun. Bal súrûb baglasaniz agrini götûrecek. Benim sol taraf çok $i$di.doktora gittim,igne yapildi,allerji de oldugu için. Abla,hatirlatdiginiz için te$ekkûrler.

    Resul bey tebriklere biz de katiliyoruz. Dogum gûnúnûz kutlu olsun. Her zaman ba$arilar.

   3. K.Azeri. dedi ki:

    Hayirli gúnler.Amin canim ablam,amin. Ablacim kolunuz nasil oldu?

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba gúzeller.Geçmi$ olsun Aslim. Bu gün ben de ayni duruma dû$dûm, omuzumdan. Iyi ol,sikma canini. Yazacaksin. Biz te$ekkûr ederiz. Yogun oldugunu biliyoruz,ama görmeyince de endi$e ediyoruz canim benim. Biz sana resmen bagimliyiz.

 10. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba. Geçmiş olsun kızım.çok acıyormu? üzerine ne sürdün? elin şiştimi? şimdi nasılsın?
  Asıl biz teşekkür ederiz canım.bize göre eziyyet ediyorsun kendine.hiç bir şey yapma.tekce yemegine dikkat et.
  Senin de Kamilenin de başsaglıgınızı amcaya ilettim. Teşekkür etti ve Allah onların da geçenlerine rahmet eylesin söyledi.çok sag olun.Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar ablacım, şimdi iyiyim çok şükür geçti. İlk zaman çok ağrıdı, şişti. suya tutup soğuk uyguladım. Ağrı kesici sprey vardı evde ondan sıktım.
   Amin ablacım. Polad amcama selamlar

 11. aslı dedi ki:

  Çiğdem, Kamilecim ve Hanım ablacım hepinize teşekkür ederim Sağ olun

 12. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar. Canım kızım hiç acele etme. Biz sadece seni merak ediyoruz.hasta olma da gerisi önemli degil.haberimiz olursa seni rahatsız etmeyiz.Allah yardımcın olsun. hoşca kal saglıkla kal.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim, merakta bıraktığım için üzgünüm. Ben hasta olmadım da, sağ elimin üstünden arı soktu ve sağ elimi bir süre kullanmakta zorluk çektim. O yüzden gecikti. Yazmakta zorluk çektim tek ile de yazmak zordu. Yetişir bitti netice de. Son analiz. Sizler beni rahatsız etmezsiniz ablacım rahat ol sen.❤❤❤❤❤
   Sağ ol ablacım. Polad amcamın arkadaşı Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Rabbim sizlere de sağlıklı uzun ömürler versin amin.

 13. aslı dedi ki:

  herkese merhaba, canım ablacım, kahve için de, şiir için de çok teşekkür ederim. elde olmayan sebeplerden dolayı Analiz yarım tamamlamadım. Dizi dediğin 1 saati geçmez benim bildiğim ama maşallah son bölüm 2 saat sinema filmi gibi. Dizimi izliyoruz sinema filmi mi? belli değil.

 14. K.A dedi ki:

  Ablacim kimi görsem iyidir? IR abini.Dirili$ Osman sayfasinda. Bizim hangi sayfada oldugumuzu bilmiyormu$,gelir in$allah.

 15. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim.Te$ekkûr ederim,in$allah siz de iyisiniz. Evet abla bizim kizlar bir görûnûp bir kayb olurlar. Böyle vefasizlik olmaz ki. Amin,allah her kesin i$ini rast getirsin.Görü$ûrüz in$allah.

 16. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.K.Azeri nasılsın kızım güzel günün olsun.Aslım hala yazıyor ilham perisi yanında galiba.kalemine kuvvet.Xanım yine görünmüyor.Gören razılık oldumu? Gözel de ulaşamıyor galiba.Rada, Çiğdem on gün oldu gelmeyeli.Rabbim hepinizin işlerinizi rast getirsin.Amin. yine görüşürüz.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Ablacim çok gúzel ya,bundan iyi stimul olamaz. Aslicim bir aksilik yok diyilmi? I$ler yolundami?

 18. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım. Sana yorgunluk kahvesi gönderdim afiyet olsun.
  A ydınlık geceye süs oluptular,
  S emaya çiçek tek koyuluptular.
  L aciverd semada yıldız olalım,
  I zdıraptan uzak dünya kuralım. Hayırlı günler.

 19. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gúnler. Çok $úkûr,Iyi olun ablacim. Amin.Allah her kesin yardimcisi olsun. Evet abla,Aslinin i$leri çok yogun qaliba. Iyi olsun da gelir in$allah.

 20. Hanim abla dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar nasılsınız.K.Azeri sag ol kızım iyiyiz çok şükür.Doktor yeni müalice kursu yazdı.Aslım analizlerle ugraşıyordur galiba.işi avand olsun.Allah yardımcısı olsun.Amin.görüşürüz.

 21. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim.Amin, sizinle bahem. Ne kusuru abla,iyilik olsun da. Çok gúzel. Mûayinenin neticeleri nasil?

 22. Hanim abla dedi ki:

  Ellerini aç melekler gül koysun
  Gülü kokla yüregin sevgiyle dolsun.
  Bu dünya sene ve sevdiklerine cennet olsun.
  Cümanız mübarek olsun.
  Merhaba kızlar nasılsınız.kusura bakmayən dün gelemedim.Şahingil döndüler. bü gün de kızgil geldiler.Kız ile eşi amcanı doktora götürdüler.muayene için.onlar gittiler ben de size geldim.görüşürüz.

 23. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Nasilsiniz,neden yoksunuz? Hayirdi in$allah.

 24. K.Azeri dedi ki:

  Merhaba.Ba$iniz sag olsun ablam.Allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun. Hepinize allahtan sabir diliyorum.Polad amcama da ba$ sagligimizi iletin ablacim.Malesef iyi insanlar çok az kalmi$. Aslinda Emir çok kobut biri.
  Evet bir anneye böyle bagirarak sorun çözûlmez. Reyhana senin yaptiklarin annenin yaptigindan geri kalmaz Emir efendi.

 25. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin. Ba$iniz sag olsun abla.Allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun. Hepinize allahtan sabir diliyorum. Ba$ sagligimizi Polad amcama da iletin. Haklisiniz ablacim.Malesef iyi insanlar çok az kalmi$. Aslinda Emir çok kobut biri.
  Evet ne olursa olsun böyle davranilmaz. Sonucda o bir anne. Bagirmakla sorun çözûlmez.

 26. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba nasılsınız arkadaşlar.Aslıcım hamdolsun işler yolunda.analiz için teşekkürler.Düşünüyorum ki Cavidanın davranışları her ne kadar eziyyetedici, kırıcı olsa da o bir anne. Emirin ona öyle bağırması dogru degil.Ömer de annesine çok kızıyordu, ama annesine bagırmıyordu.mesafe koymak, resmi olmak, konuşmak istememek ola bilir,ama bağırmak olmaz diye düşünüyorum.
  Bu gün amcanın universiteden arkadaşının 40 merasimi idi oradaydık.bizden uzaktı.o yüzden çok yorulduk. Onunla baglı anılarımız vardı.Amca ile nişanlı oldugumuz zaman sinemaya hep onunla gedirdik üçümüz.İnanmam öyle biri olsun ve desin ki o beni bir keresinde kırmıştı.Böyle insanlar çok az.Allah rahmet eylesin. Yanlış hatırlamıyorsam N.Hikmet söylemiş “yetişti neslimin yaprak dökümü”. İyi geceler. Allah rahatlık versin.

 27. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler her kese.

 28. Çiğdem dedi ki:

  Teşekkürler gönlünüze sağlık… son analizi sabırsızlıkla bekliyorum… her anına yapılabilecek uzun yorumlar var… özellikle sizin yorumlarınızla daha anlam kazanıyor… duygularımız kaleme kağıda geliyor… işte bu diyoruz… sevgiler…

 29. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin. Sana sonsuz te$ekkûrler Aslim. Dûnya mali insana neler yaptirir? Cavidan hatta böyle bir zamanda parayi dû$únúr.Bu kadari da fazla.Emir salak, tanimadigin birini eve birakmak olurmu?telefon istiyor kendin getir konu$sun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.