Yemin Dizisi 68. Bölüm 29 Mayıs 2019 1. Sezon Son 2 Analizi “Aslı”

Burak 08 Tem 2019 Analiz Yemin  0

Emir Alaska ya gitmekten vazgeçti. Reyhan bundan habersiz son bir çift söz söylemek için Emir’e yetişmek için evin arabasına bindi. Şoför koltuğunda Sefer değil, Emir vardı. Emir, Reyhan dan seni seviyorum kelimesini duymak istiyor ve bunu duyana kadar da eve gitmek istemiyordu. Gittiler, gittiler, gittiler. Arabanın benzini bitti. Ormanda kaldılar, kayboldular. Emir kocaman çukura düştü. Reyhan çıkardı.

 

 

Yollarını bulmak için ormanın içine girince gece vakti iki hırsızla karşılaştılar. Niyeti kötüydü adamların. Reyhan’ın sopa ile Emir’in yumruk atması ile adamlar kaçmışlar Emir ve Reyhan da sabaha kadar ormanın içinde ateşin başında kalmışlardı. Mantar kızartıp karınlarını doyurdular. Reyhan numaradan zehirlenmiş gibi bile yaptı. Reyhan Emir’in omzuna yaslanarak uyudu sabah olunca da arabalarının yanına gittiler.

 

 

Emir, Reyhan’a sana yaşattıklarımdan sonra seni böyle zorlamak yanlıştı. Hata ettim ama sabrederim, beklerim bir gün beni sevmeni, ne kadar olursa, isterse bir ömür sürsün dedi arkasından geceki o hırsız iki adam sopa ile vurdu. Emir yere düştü. Başından aldığı darbe ile kafasının arkasından kan geliyordu. Reyhan korktu. Ne olur aç gözlerini yalvarırım, kimse yok mu diye bağırdı. Etrafta kimse yoktu. Reyhan ne istersen söyleyeceğim aç gözlerini diye ağladı. Adamlarda öldü sanıp kaçtılar.

 

 

Emir kendine geldi gözlerini açtı, Reyhan çok mutlu oldu. Telefonla ambulans çağırmak istedi ama telefon çekmiyordu. Emir de bırak onu biraz dinleneyim sonra gideriz dedi. Reyhan’ın dizine yattı. Sen az önce bana ne dedin? Çok merak ediyorum biraz daha ayılmasaydım söyleyecek miydin? diye sordu. Reyhan cevap vermedi. Emir de gözlerimi hiç açmasaydım deyince, Reyhan deme öyle, zaten çok korktum dedi.

 

 

Anladım, telaştan ne dediğini bilemedin, sen beni sevmiyorsun dedi Emir. Reyhan da hayır ben öyle bir şey mi söyledim dedi. Yani seviyor ama bunu söyleyemiyor Reyhan. Emir de Reyhan’ın elini kendi kalbinin üzerine koydu. Gözlerini kaçırmazsan, o iki kelimeyi gözlerinden okuyacağım, o da beni seviyor diyeceğim diyerek Reyhan’ın gözlerinin içine baktı, eli kalbinde, içinden de bu kadarı bana yeter şimdilik dedi. Enerjisini alan Emir, arabanın direksiyonuna geçti eve gitmek üzere yola koyuldular.

 

 

Reyhan yolda, iyi değilsin bir hastaneye gidelim bakışların değişti dese de Emir kabul etmedi. Ben ilaçlarımdan bir ölçek aldım, gerisi de gelirse hiçbir şeyim kalmaz, o bakışların önünde sen varsın dedi. Eve vardılar. Reyhan Emir’in üzerini çırptı, tozlar gitmeyince Emir ceketi çıkarıp eline aldı öyle kapıyı çaldılar. İçeri geçtiler. Ev halkı onları gördüğüne çok mutlu oldu. Cavidan hanım da iyilik meleği oldu. Niyeti kaybettiklerini geri almak.

 

 

Cemre nezarette, onunla birlikte biri daha var orada. O kişi kendi derdini anlattın bizi sorduğun yok, neden burdasın diye sormuyorsun dedi. Cemre de buranın adetlerini bilmiyorum istersen anlat dinlerim dedi. Kadın dünden anlatacak başladı anlatmaya, adamın biri ile otelde karısı bunları basmış, yüzüğü fırlatıp atmış. İçerdeki kadın bu işi para için yapmış, 500 dolardan olmuş. Bunları anlattı, Görevli geldi ve Cemre ye serbest olduğunu söyledi. Annesi gelmiş, kızını çıkarmış. Çıkışta oturup konuştular. Annesi Cemre ye kızdı. Neye dönüştüğünün, ne kadar kontrolden çıktığının farkında mısın? Uçaktan iner inmez avukat aradı. Neyi eksik yaptım da sen bu hale geldin? Diye sordu. Cemre de Reyhan yüzünden Emir’i çaldı benden dedi. Annesi de, Emir evli biri, kendine çeki düzen ver, yoksa sonuçları senin için çok ağır olur dedi.

 

 

Reyhan odasına girecekken, Emir arkasından geldi ve belinden tutup çekti, odamıza tek başına giremezsin diyerek Reyhan’ın elini kendi kalbinin üzerine koydu. Eğer bir gün kuşkuya düşecek olursan gözünü kapa ve bu anı hatırla. Kalbimin atışını ve sana verdiğim sözü, sana gözüm gibi bakacağım, öyle güzel anılar biriktireceğiz ki, başın mutluluktan dönecek, senden tek bir isteğim var, bize inan. Ne hissettiğini biliyorum, hiçbir şey için acelem yok, her şey senin istediğin gibi olacak, bunun için dünyanın en sabırlı adamı olmaya hazırım dedi.  

 

 

Kıyafetlerini değiştiler, Reyhan Emir’in başına pansuman yaparken Emir fena oldu. Reyhan doktora gidiyoruz dedi. Emir benim için bir kere daha endişelendin. Bana bakarken gözlerinde papatyalar açıyor dedi.

Hikmet bey, eşi Cavidan hanımla çalışma odasında konuştu. Emir-Reyhan- Suna mutlu sende Reyhan ile aranı düzelttin. Avukat ile konuştum şirket hisselerini, kredi kartlarını, arabanı alabilirsin lakin gözüm üzerinde durum değişirse, bu kez farklı konuşuruz diyerek aldıklarını geri verdi.

 

 

Emir ve Reyhan hastanedeler, bir gece hastanede kalacaklar. İlaçlarını düzenli alması gerekiyormuş. Aynı odada yan yatakta Füsun adında bir hasta daha var ve ilaçlarını ben hatırlatırım bende ilaç içeceğim dedi. Ağır ol bakalım onun eşi var. sen kendi ilacını iç yeter. Reyhan da o kadından rahatsız oldu. Kıskandı da. Evdekilerin haberi yok, Melike ablayı arayıp haber verdi Reyhan kahve almaya gitti. Gelene kadar da uyuma dedi ama Emir’in çok uykusu var. içi geçip uyudu. Reyhan geldiğinde uyandırmaya çalıştı olmadı doktor çağırırken elinden tutup ben iyiyim dedi Emir. Ve gözlerinde bana söyleyemediğin iki kelimenin sağlamasını yapmış oldum. Karım gözlerimin içine bakarak seni seviyorum diyemiyor dedi.

 

 

Füsun hanımı hemşire getirdi yatağına, Emir’e de baktı. Bir şey olursa düğmeye basarsınız dedi. Füsun hanımda ben basarım dedi. Reyhan da sinir oldu. Sonrada gitti aradaki perdeyi çekti. Emir uyumasın diye dergilere bakıyorlar. Emir Reyhan’ın haline güldü. Kıskanıyor işte. Reyhan tarafından kıskanılmak hoşuna bile gitti. Kıskıs gülüyor Emir.

Aradaki perdeyi açsak azıcık hava gelse dedi. Reyhan da yok dedi. Emir ateşim var ölçer misin diye sordu. Eli ile baktı Reyhan ama Emir dudağı ile alnından öperek bakmasını istedi. Yok bakmam dersen, Füsun hanımın orda ateş ölçer vardı deyince, reyhan öperek baktı ateşine. Ne füsun hanımmış arkadaş ateşi bile ölçtürdü. Emir’in keyfi yerinde alnından da öpüldü beyefendi.

 

 

Sabah olduğunda hemşire geldi. Tansiyonuna ve ateşine baktı. Emir ben iyiyim bir şeyim yok, ateşime de en güvenilir şekilde bakıldı dedi. Doktor geldi taburcu olabileceğini söyledi. Çıkış işlemlerini Reyhan yapacak ve çıkacaklar.

Kemal bey, Leyla ile Cuma günü tatile çıkmayı planlıyor. Bunu söylemek için çok çabaladı ama Leyla Yonca ile konuştuktan sonra Kemal den köşe bucak kaçmaya başladı. Yonca da Cemre ile telefonda ağlayarak konuştu. Cemre, Yonca’nın Kemal den hoşlandığını bilmiyormuş. Öğrendi ve Leyla ya bırakma dedi. Yonca da Leyla’nın babasına telefonla Cuma günü kızınız patronu Kemal beyle yurt dışına çıkacak bilmek istersiniz diye yazdı. Talaz Cuma günü soygun yapacakları için Leyla’nın kaçacağını düşündü kızdı.

Leyla da Kemal beyle dışarda babası aradıkça açmadı. Babası da iyice sinir oldu. Kemal bey biletleri gösterip Cuma günü tatile çıkacaklarını bunun iyi geleceğini söyledi. Leyla da rahat bir nefes aldı.

 

 

Emir ve Reyhan konağa geldiler. Melike abla açtı onlara kapıyı ve evdekilere arkadaşları ile olduklarını, gece de otelde kalacaklarını söylemiş. Mutfakta akşama yemek yaparken Melike abla ve Reyhan konuşuyordu. Melike abla geçmişte Reyhan’ın yaşadıklarından bahsediyor Cavidan hanımı Allah affetsin diyordu. Reyhan da bu evde kaldığın her gün cehennemi yaşatacağım sana demişti derken, Melike ablada başını duvara çarpmış ya, Nigar Sefer’e Sefer de Melike ablaya söylemiş. Ölümlerden dönmüşsün niye bana söylemiyorsun dedi. Reyhan da onu bile unuttum. Suçsuz yere özür dilemek suçluymuş gibi ayağına çağırmış seni dedi Melike abla. Reyhan da gülümseyerek niye konuşuyoruz ki bunları geçti dedi.

 

 

Emir için yeni başlıyordu. Bütün konuşmalarını kendi kulakları ile duyan Emir sinir ve öfke ile nerdesin anne diye evde annesini aradı. Tamda şirket hisselerini alacağı zaman Cavidan hanımın bütün yaptıklarını oğlu öğrendi. Evin giriş kapısı önünde herkesin Emir’in bağırmasına toplanması ile ev halkı da açık açık Cavidan hanımın yaptıklarını öğrendi. Bu kadar kötülüğü nasıl yapabildin? Nasıl bu kadar vicdansız olabildin diye bağırdı.

 

 

Cavidan hanımda seni kaybetmemek için yaptım dedi. Emir de senin bundan sonra artık Emir diye bir oğlun yok dedi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 68. Bölüm 29 Mayıs 2019 1. Sezon Son 2 Analizi “Aslı”” üzerine 21 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim. Sag olun. In$allah siz de iyisiniz. Amin canim ablam.Amin in$allah.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba dostlar nasılsınız.Aslıcım yeni kıyafetin mübarek olsun.Gün o gün olsun ki dügün kıyafeti alasan hayırlısıyla inşallah.mutluluklar.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, sen nasılsın? Teşekkür ederim. Kıyafetlerim için de teşekkür ederim Daha iyileri sana olsun inşallah. Düğün nasip kısmet kaderde varsa olur?

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ederim abla iyiyim. Aslimiz dogum gúnú sayfasini severek,zevkle yapti. Sag olsun. Ben de te$ekkúr ediyorum.Internetle sorun ben de de tez tez oluyor.sayfalar da bir gedip,bir geliyor.Evet abla ak$am mugamin kaymaklariydi,ben de izledim.

  1. aslı dedi ki:

   Evet canım, büyük bir keyifle, zevkle hazırladım 🙂 ❤❤❤❤❤❤❤
   Hayırlı geceler, iyi uykular, tatlı rüyalar canım. ❤❤❤❤❤

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba K.Azeri nasılsın.Vallah dogru diyorsun bu kadar çok işi oldugu halde benim meselem de eklendi Aslımın zarif omuzlarına.bu hakk hiç ödenmez.sag olsun.Ama anlamıyorum bu nasıl oluyor yeni sayfalar benim bilgisayarımda yoktu.kaç kere baktım.bigisayar açık idi. ondan ola bilirmi?saat 11-de Naneliye bakıyordum.mugamatın qaymaqları okuyordular.2 saat sonra attık 3 yeni sayfa vardı yorumlarıyla.ne bileyim mucize oldu resmen.ASLIcım analizlerin üçünü de şimdi okudum.harikasın çok teşekkür ederim her şey için.sana elim yetmiyor benim yerime kendine bir yorgunluk kahvesi yap.Allaha emanet ol. Seni çok seven ablan.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, senin doğum günü sayfan benim için bir keyifti ablacım. Severek yaptım, hemde yeni şeyler öğrendim yaparken 🙂 Sende mutlu oldun ne güzel.
   Ablacım, analizleri gece yazıyorum. Uyuyakalmazsam biter bitmez yayınlıyorum. Ancak uyuyakalırsam, sabaha kalıyor. Kahvaltı derken öğleye yakın saatler oluyor. saat 11 gibi yayınlamadım ondandır ablacım.
   Canım ablacım, analizlerden yorgun değilim ama bugün çarşıda işlerim vardı akşam 8 de evdeydim. Kendime kıyafet aldım. Baya yoruldum senin mesajındaki o yazıyı görünce ablam sanki beni görmüş gibi dedim teşekkür ederim yorgunluk kahvesi için. oh mis.
   Bende seni çok seviyorum ablacım.❤❤❤❤❤❤❤❤
   Bu gece dinleneceğim analiz yazamayacağım 🙂
   Hayırlı geceler, iyi uykular tatlı rüyalar ablacım.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Merhabalar.Aslicim sana nasil te$ekkûr edeceyimi bilmiyorum canim. Bu kadar i$in,gúcún arasinda bizi analizsiz birakmadin,hem de birlikte olduk. Çok çok te$ekkûr ederim.Ellerin dert görmesin. Cavidana iyi oldu, ama sinirden Hikmet bey fenala$masin. Cemre sanki nezarete kadinla tani$mak için dú$du. Ayni hatayi Cemre yaptiracak bu akilsiza.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba kamilecim, işlerimi gündüz yapıyorum, yazıları da gece yazıyorum tabi uykuya yenilmezsem 🙂
   Analiz yazmak keyifli sizlerle olmak ondan daha keyifli.
   Artık son iki bölüm bakalım neler olacak?

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Gûnaydin canim.Bize verdiyin deger için te$ekkûr.bizim íçin de öyle. Yeni kiyafetlerin de çok gûzel,mûbarektir.saglikla giyinesin canim benim. Kendini çok yorma,uyku çok önemli, zamanin oldukca yazarsin canim.

    1. aslı dedi ki:

     Merhaba Kamilecim, bende sana ve sizlere teşekkür ederim hep yanımda olduğunuz için. İçime sinerek aldım, kısa zamanda istediklerimi bulmak hele o öğlen sıcağında iyi oldu. Amin inşallah daha iyileri sana olsun canım.

     1. K.Azeri. dedi ki:

      Merhaba canim. Te$ekkûr ederim.Esas içine sinerek almandi. Biz hep senin yanindayiz,senin her zaman bizim kalbimizde,yanimizda oldugun gibi.

      1. aslı dedi ki:

       Teşekkür ederim canım benim, dualarınız sayesinde oldu

   2. Çiğdem dedi ki:

    Merhaba analizleri yazarken aldığınız keyif bizlere de yansıyor… kaldı son iki bölüm… yeni sezonu merakla bekliyoruz…
    Bu arada Gökberk in annesine de şifalar diliyorum. Yoğun bakımdaki hastayı beklemek gerçekten çok zor… hele uzun zaman çıkamadıysa Allah yardımcıları olsun…

    1. aslı dedi ki:

     Merhaba Çiğdem, teşekkür ederim. Bakalım Yeni sezon nasıl başlayacak? Kaç zaman atlayıp, kaç kişi gitmiş, kaç yeni kişi gelmiş olacak?
     Gökberk Demirci’nin annesine çok geçmiş olsun. Nesi varmış? biliyor musun? Yoğun bakım demişsin, Allah tüm hastalara şifa versin inşallah.

     1. Anonim dedi ki:

      Bende tam bilmiyorum ama 2 yada 3 haftadır Yoğun bakımda olduğunu biliyorum… haziran başında kontrollere devam diye anne babası instagram da fotograf paylaşmıştı sanırım süregelen bir rahatsızlık… birde yorum okumuştum evlat acısı kolay degil diye… birkac yıl önce gökberk’in kardeşi motosiklet kazasında vefat etmiş… sıkıntılar üzüntüler bir yerde böyle ortaya çıkıyor…. Allahım tüm hastalarımıza şifa versin… iyi haberler versin… 2 yılda 2 kere yoğun bakım bekleyişimiz kötü haberle bitti… çok zor… Bekleyenlere kuvvet dayanma gücü diliyorum…

      1. Çiğdem dedi ki:

       Buarada çiğdem ben adimi yazmamışım

       1. aslı dedi ki:

        Allah tüm hastalara şifa versin inşallah. ölenlere de Rahmet eylesin.

      2. K.Azeri. dedi ki:

       Merhaba Çigdem. Evet beklemek çok zor.geçmi$ olsun,ba$iniz sag olsun. Hayat i$te öyle,böyle akip gidiyor. Amin. Tûm hastalara allah $ifa versin.

       1. Çiğdem dedi ki:

        Sağolun K.Azeri. Rabbim ölmüşlerimizin mekanını cennet eylesin, hastalarımıza şifa versin… ÂMİN…

        1. K.Azeri. dedi ki:

         Amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.