Yemin Dizisi 67. Bölüm 28 Mayıs 2019 1. Sezon Son 3 Analizi “Aslı”

Burak 07 Tem 2019 Analiz Yemin  0

Emir ve Reyhan iki yeminli insan. Reyhan dayısına ettiği yemin ile Emir de Reyhan’a ettiği yemin ile yaşarken, artık Emir o yeminden kurtulmak eşi olan Reyhan ile mutlu bir hayat yaşamak istiyordu. Çünkü Emir çok değişmiş, o eski Emir den eser kalmamıştı. Reyhan’ı da tanımış, onu sevmiş hatta aşık bile olmuştu. Ancak arada ettiği yemin engeli vardı. Birde Alaska meselesi. Reyhan dili ile söylemese de Emir’i banyoya kilitleyerek ona senin Alaska ya gitmeni istemiyorum demişti. Emir de mesajı aldı. Alaska ya gitmeme kararı aldı. Tabi bunu henüz kimse bilmiyor.

 

 

En büyük engelleri ettiği yemindi. Ondan kurtulmanın yollarını arayan Emir, süt annesinden yardım istemeye gitmişti. İşte orada süt annesi ne yapması gerekiyorsa anlatmış, Emir de tamam diyerek gereğini yerine getirerek yeminin den kurtulmuştu. Özgürdü artık. Ancak Cemre bu olanlardan habersiz kendisi de Emir ile Alaska ya gitmek üzere bilet almış. Cavidan hanım bunu öğrendi ise Reyhan da öğrensin istediği için kasıtlı olarak Reyhan’ı aradı birlikte Alaska ya gideceklerini söyledi.

 

 

Reyhan bu haberi Cemre den duyunca sinirlendi ve Emir’e bir çift söz söylemek istedi. Sefer ile gideceğini düşünürken, şoför koltuğunda Emir oturuyordu. Yetişmek için hızlı gitmesini isteyince Emir uçak gibi hızlı gideriz diyerek kendisini belli etti. Reyhan da çok şaşırdı. Alaska kaçmıyor dedi Emir. Reyhan da neden telefonunu açmadığını sordu. İşim vardı deyince, Reyhan içinden Cemre ye sarıldığını düşündü.

Oysa Emir, Cemre ile değildi. O yemin kefaretini ödemeye çalışıyordu iş dediği buydu. Bunu da Reyhan’a ettiğim yemin artık aramızda bir engel değil, kefaretimi ödedim diyerek açıkladı.

 

 

Emir, içi rahat, huzurlu ve mutluydu. Aralarında ki engeli kaldırmış ve artık her şeyin çok başka olacağını düşünüyordu. Reyhan dan bir şeyler söylemesini istedi. Reyhan da suratı asık olarak, Yemin tamam ama onun dışında bir sorunumuz daha var o da Cemre dedi. Emir de Cemre neden sorun olsun ki? Diye sordu. Reyhan da bana onunla gideceğini söylemedin dedi. Emir’in bile haberi yoktu ki sana nasıl söylesin Reyhan?

Emir, yok öyle bir şey dese de, Reyhan Cemre söyledi diyerek surat astı. Emir de gülerek sen beni kıskandın mı? Neden yanakların kızardı dedi. Reyhan da eli ile yanağına dokunup hava almak için araçtan indi. Emir, açık hava iyi geldi mi? Geçti mi kıskançlığın diye sordu. Reyhan da senden birlikte gideceğinizi duymadığım için yoksa bana ne dedi. Emir de, benim de haberim yoktu senden duyuyorum o hasta dedi. Ne hastası be, seni beni cebinden çıkarır turp gibi. Reyhan da buna benzer şeyler söyledi içinden.

 

 

Cemre den mesaj geldi. Bak istersen deyince, Reyhan mesaj sana geldi diyerek ilgilenmedi ama Emir kıskandığından emin olmak için Cemre beni havaalanında bekliyormuş dedi. Reyhan da bunu duyar duymaz, boşuna bekliyor, gitmeyeceğini yaz istersen dedi. Emir de Reyhan’ın arkasına geçti kulağına, seven kıskanırmış derler dedi. Reyhan da bilemeyeceğini, kıskananlara sormak lazım dedi. Emir de kabul et artık sende beni seviyorsun dedi kulağına. Başını öne eğdi Reyhan. Eh seviyorlar her ikisi de birbirini seviyor.

 

 

Arabaya bindiler, iftara yetişmek için eve gittiklerini düşünüyordu Reyhan ama Emir beni sevdiğini söyleyene kadar durmak yok dedi. Yollar uzun, yol bitmez ama benzinin biter Emir efendi tedbirini al. Demeye kalmadı konuşmadılar gittiler, gittiler, gittiler.. ormana piknik alanına geldiler. Emir içinden başbaşa iftarımızı yaparız derken benzin bitti kaldılar yolda ama ben dedim benzin biter dedim.

 

 

Reyhan arabadan indi elini kolunu sallaya sallaya benzinciye gidiyordu ki, Emir benzini elinle mi getireceksin? deyince durdu. Arabada bidon varmış onu aldı Emir yola koyuldular. İz bilmez, yol bilmez iki insan, birde telefonlarda çekmiyor kaldılar ormanın içinde. Piknik alanı levhasını gördüler. Yiyecek buluruz umudu ile yürüdüler ama olmadı başladıkları yere geri döndüler. Kayboldular ormanın içinde çıkamıyorlar. Bir de Emir kayboldu. Çukura düşmüş. Emir o koskoca çukura nasıl düştü? Anlamadım. Kör müsün Emir? Gece olsa anlarım da, küçük bir çukur olsa anlarımda, o kadar büyük bir çukura düşmek baya çaba ister. Hemde hiçbir şey olmadan insan ayak bileğini burkar o kadar yüksekten birden düşünce, Emir bey maşallah filinta gibi dimdik ayakta.

 

 

Reyhan da beni bırakıp gitmez diye düşünüp, umudunu kaybedip tamam söyleyeceğim çık deyince, Emir çıkacağım kalamam burada dedi. Reyhan da sese gitti, öyle gördü Emir’i. Piknik alanında salıncak görmüş, onun ipini söküp getirmiş ağaca bağlamış, Emir çıktı. Eli kanamış o kadar. Bir de demez mi arabada benzin dolu bidon var diye.  Zaman geçti, hava kararmak üzere, oruçlar ama hiç o kadar yolu yürüyen onlar değil, güçlerinden zerre kayıp yok.

 

 

Reyhan ormana girdi. Emir de arkasından iyice kayboldular. Hava zifiri karanlık, baykuş sesi, köpek uluması derken, korkmaya başladılar. Reyhan Emir’e arabada benzin varda neden söylemiyorsun diye sordu. Emir de suçlu ben mi oldum şimdi diye karşılık verirken, ateş gördüler. İki kişi vardı. Onlar polisten kaçan soyguncularmış. Bu iki saf da onları avcı sandı ama Emir bunlar pek tekin tip değiller dedi. Reyhan ısrar etti. Emir de arkamda dur yeter diyerek yanlarına gittiler yolu kaybettik dediler.

 

 

Kemal,  Leyla ile Cuma günü tatile çıkma planları yaparken, Leyla da babasına kötü bir tuzak kuruyor Cuma günü son soygunlarını yapacaklar. Leyla ayarlıyor her şeyi. Cemre de Suna yı aradı ve Emir’in Reyhan ile birlikte olduğunu, Alaska ya gitmekten vazgeçtiğini öğrendi. Araba ile yolda giderken ağlama krizi geçiren Cemre, yolda yürüyen birini Reyhan zannedip aracı durdurdu. Kadının yüzünü görmeden arkadan saçına yapıştı.

Kadın dayak yedi Cemre’den. Yüzünü görünce de birine benzettiğini, uzatmamasını, ne kadar istiyorsan vereyim diye para teklif edince, kadından okkalı bir tokadı yedi Cemre. Yetmedi kadın evire çevire dövdü sen kimsin diye. Taksici kurtardı kadının elinden Cemre yi.

 

 

Emir ve Reyhan ormanda o kötü adamların yanında, Emir içinden bunlar avcıyız diyorlar ama tüfekleri yok, bir garipler derken, adamlardan biri arkadan Emir’e saldırdı. Diğeri de Reyhan’a ama Reyhan odun parçası ile adamı etkisiz hale getirdi. Emir de yumruk attı adamlar kaçtılar. Reyhan mantar toplamış Emir de odun toplamış, ateşin başında hem ısındılar, hemde mantar pişirip yediler. Emir zehirli olabilir dedi. Reyhan da anlarım ben dedi.

 

 

Emir, sana yaptığım onca şeye rağmen konuşmadın neden gitmedin diye sordu. Reyhan da senin içinde kolay olmadığını biliyordum, bir günde hayatına girdim ama bana çek verdiğin gün gitmeyi çok istedim ama yapamadım nedenini sorma dedi. İçinden de yeminim yüzünden gidemedim dedi. Mantarlar pişti. Reyhan afiyetle yedi. Emir zehirli olabilir diyerek korkarak ısırdı. Reyhan da sen haklıymışsın zehirliymiş bunlar deyip çıkardı. Sonra da başım dönüyor deyip bayıldı Emir tuttu. Numaracı Reyhan numara yapmış Emir’e.

Emir de içinden ya sana bir şey olsaydı. Hangi ara bağlandım ben sana böyle dedi. Gece ateşin başında sabaha kadar beklediler. Emir ceketini Reyhan’a verdi. Reyhan Emir’in omzunda uyudu. Sabah olunca da arabaya gittiler.

 

 

Yonca, Kemal’e biletleri getirmiş, işi bırakacağını, daha iyi bir iş teklifi aldığını söyledi. Ağlayarak çıkınca, Leyla arkasından gitti. Yonca da dayanamıyorum diyerek Kemal’i sevdiğini ama Kemal’in de leyla yı sevdiğini söyledi. Leyla şaştı kaldı. Cemre nezarette demir parmaklıkların ardında bir kadınla içerde.

 

 

Reyhan ve Emir arabanın önünde konuşuyorlardı. Emir, bir ömür sürsün beklerim, seni zorlamam hataydı dedi. Arkadan adam odunla Emir’e vurdu. Emir bayıldı. Başından aldığı darbe ile kan olmuştu Reyhan eli ile o kanı gördü. 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 67. Bölüm 28 Mayıs 2019 1. Sezon Son 3 Analizi “Aslı”” üzerine 6 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim.siz nasilsiniz? Çok gúzel.Iyi yolculuklar,iyi dinlenmeler.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Mrthaba Aslıcım, Kamilecim nasılsınız.Her zaman analizler birer-birer gelirdi, indi birden geldi. maşallah olsun. Aslıcım Şahin ailesiyle Trabzondalar.Gürcüstana gitmiştiler oradan geçipler. bir kaç güne dönecekler inşallah. hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, her gün bir analiz yazmaya gayret gösteriyorum. Yorgun olunca yazamadığım zamanlarda oluyor. Mesela bugün gibi. Hayırlı yolculuklar sağlıkla evlerine dönerler inşallah.

 3. K.A dedi ki:

  Merhaba.Benden ba$ka kimse kalmami$ arkada$lar, neredesiniz?In$allah iyisiniz.
  Te$ekkürler Aslim,ellerine saglik. Emiri ya a$k,ya da kafasina deyen darbeler adam edecek, olan aklini da kayb etmezse. Reyhanin Cemreden kurtulu$u yok,nezaretde olmasinin bedelini Reyhana ödetecek.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, inşallah arkadaşlar iyidir. Emir’i Reyhan adam ediyor da çok canı yanıyor. Cemre yi annesi alıp götürse çok iyi olacak.

   1. K.A dedi ki:

    Evet canim,iyi olur da ama annesini dinlemez o bir kere kafasina koymu$ kötúlûk yapmayi.
    Ablamiz neden gelmedi? Ben çok merak etdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.