Yemin Dizisi 66. Bölüm 27 Mayıs 2019 1. Sezon Son 4 Analizi “Aslı”

Burak 06 Tem 2019 Analiz Yemin  0

Emir bir anlık öfke ile Alaska’ya gitmeye karar verdi. Daha öncesinde gitmeyecekti ama Reyhan’ın konuşmaması, kal demeyişi, daha öncesinde yaşananlar derken Emir gidiyor. Ancak Reyhan gitmesini istemiyor. Kal da diyemiyor, hele gitme hiç diyemiyor. Emir ise, kal desin diye gözünün içine bakıyor. Reyhan gitme kal dese kalacak Emir ama teklif eden yok. Öyle olunca da Emir valizini hazırladı gidiyor.

 

 

Reyhan odaya girip valizi gördü. İçinde de R harfi işlenmiş mendili de gördü ve Emir incir ile konuşup ona son kez su doldurmaya banyoya girdiğinde Reyhan kapıyı arkadan kilitledi. Emir içerde kaldı. Reyhan’ın yaptığı çocukça bir hareket olsa da dili ile söyleyemediğini beden dili ile bu şekilde söylemiş oldu. Reyhan Emir’e ben senin Alaska ya gitmeni istemiyorum burada ailen ile benimle kal deme şekli Emir’in üzerine kapıyı kilitlemek.

 

 

Emir ilk başta kim var? ne oluyor diye sordu. Sonra da anladı Reyhan onu banyoya kilitlemişti. Gülümsedi. Hoşuna bile gitti. Gitmemem için yaptın dedi içinden Emir de anladı. Reyhan elinden anahtarı düşürünce çıkan sesi duyan Emir o neydi? Diye sordu. Reyhan da uzun zaman sonra ilk kez konuşup anahtar düştü dedi. Neden diye sordu Emir. Reyhan da elimden kaydı dedi. Emir bunu sormadı ki, beni neden kilitledin diye sordu. Cevap yok. Yine susuyor Reyhan. Beni neden kapattın buraya diye sordu Emir.

 

 

Reyhan bir oraya bir buraya gitti durdu. Ne denir ki şimdi buna diye parmaklarını ısırmaya başladı. Emir de içerde elini yıkadı dolap dan havlu alırken yedek anahtarı gördü. İçerde kalmalara karşı tedbir amaçlı konmuş bir anahtar. Emir istese o anahtarla kapıyı açar ve çıkar giderdi ama yapmadı. Güldü sadece. Sonra da beni ne zamana kadar tutacaksın? Geceye kadar mı? Uçağımı kaçırırım o zaman dedi. Reyhan da saate baktı. Emir, şimdi susuyorsun ama kapı açılınca yüzyüze konuşacağız beni neden buraya kilitledin? Diye sorarken kapı çaldı.

 

 

Suna ile Melike abla geldi. Emir ile konuşmak için, Reyhan içinden ne olur ses çıkarma diye dualar ederken, Emir içerde gülüyor, beni buraya kilitlediğin anlaşılmasın diye dualar ediyor, rezil olmak istemiyorsundur dedi. Suna da abisini telefonla aramak istedi Reyhan arama diye bağırdı. Ararsa telefon sesi içerden duyulacak da ondan.

Ah Reyhan ah Emir’in gitmesini istemiyorsun işte, söyle açık açık böyle çocukça davranmak niye? Suna çalışma odasına bakmaya, Melike ablada mutfağa gitti. Reyhan da odasında bir oyana, bir buyana gitti durdu. Sonra gitmek isteyeni hiçbir kilit tutamaz dedi.

 

 

*************

Meral Demir’e ait bir yazı geldi aklıma

Babaannem derdi ki:
“Gitmek isteyeni 
kırk düğüm halatla bağlasan tutamazsın…
Kalmak isteyene saç teli yeter…

Ne ev, ne ocak, ne para, ne pul
hiçbiriyle avutamazsın…
Kendine zarar vereceğini bilerek 
verdiği karara direnmek
beterden beter…
Karar verilmişse olmuş demektir.
Olmuşa, ölmüşe, bitmişe çare bulamazsın…

Verdiğin emek akıntıya kürek…
Varsın yolcunun yolunu kendi çizsin kader…
İpi kesilmişse, yapacak bir şey yok…
Sana olsa olsa, ancak 
olmuşu, olanı, olacağı seyretmek düşer…”MERAL DEMİR

***********

 

 

Emir içerden yedek anahtar sayesinde çıkmış, doğru gitmek isteyeni hiçbir kilit durduramaz dedi. Elindeki anahtarı gösterdi. Reyhan da içerde yedek anahtarın ne işi var? diye sordu. İnsan kapıyı içerden kilitler dışardan değil ki derken, Emir Reyhan’ı kendine çektiği gibi sarıldı.

Ve seni seviyorum dedi. Reyhan hiç beklemiyordu. Elindeki anahtarı yere düşürdü. Emir de güldü. Ah aşıklar ah. Reyhan da mutlu oldu ama mutluluğu kısa sürdü. Çünkü, Emir geçmişte bir yemin etmiş ölene kadar bir daha sana asla dokunmayacağım, sen benim karım değilsin, asla olmayacaksın demişti. Bunları hatırladı. Hatırlamakla kalmadı Emir’in yüzüne de söyledi. Emir de dondu kaldı.

 

 

Leyla, Talaz babasının gerçek yüzünü, Kemal den aldığı dosyayı götürdüğünde istemeden Taci ile olan konuşmalarına şahit olunca anladı. Masal’ı kaçırmak için Leyla yı o eve gönderdiğini öğrendi Leyla. Taci ile konuştu, konuştuklarınızı duydum dedi. Taci de olanları anlattı biz duymadık. Leyla eve döndü ve dosyayı Kemal’e verdi. Sen haklıydın babam işlediği bütün suçların cezasını çekmeli dedi. Kemal de dosyayı yırttı bu konu kapansın önümüze bakalım dedi.

 

 

Emir, çok pişman olduğunu, o gün kızgınlıkla o sözleri söylediğini, unutmasını istedi. Emir efendi, çocuk oyuncağı değil ne evlilik, nede yemin. Kendine gel. Fikirler değişir, o gün başkaydı bugün başka dedi. Yemin değişmiyor ama!

Reyhan’a çok dil döktü. Sen ne hissediyorsun diye sordu. Reyhan da mesele senin, benim ne hissettiğimiz değil. Mesele yemin dedi. Emir de yeminimden döndüm söyle ne yapılması gerekiyorsa yapayım dedi. Çok pişmanım diye tekrar etti durdu.

 

 

*****************

Yemin Ettim

Asırlardır yalnızım pişmanım alın yazım
Bir öfkeye mahkum ettik her şeyi
bir yemin ettim ki dönemem
hüzün tünellerinde soldum kederlerinde

cehennemde yansın bu dilim
bir yemin ettim ki dönemem
seni versinler ellere beni vursunlar
sana sevdanın yolları bana kurşunlar

kıyametler kopuyor zavallı yüreğimde
tükendim tükendim tükendim artık
hiç mi özlemedin hiç mi hakkım yok
bir ara bir sor Allah aşkına

seni versinler ellere beni vursunlar
sana sevdanın yolları bana kurşunlar

****************

 

 

Reyhan terasa çıkıp hava alırken, Emir’in seni seviyorum sözünü hatırladı mutlu oldu. Kırgın gitmesine izin veremem dedi. İçeri girdiğinde Emir çoktan gitmişti. Melike ablada Emir gitti. Hali tuhaftı seslendim duymadı bile dedi. Reyhan da gitti. Yetişemedim diyerek üzüldü.

Emir süt annesinin yanına gitmiş, ona olup biteni anlattı. Süt annesi de Reyhan’a hak verdi. Bu iş çocuk oyuncağı değil, evlilik güven üzerine kurulur. Gömleği baştan doğru ilikleyeceksin ki sonu doğru gelsin dedi. Sana da hak veriyorum öyle bir emrivaki ile karşılaştın ki, bakarız bir hal çaresine dedi içeri giderken başı döndü fenalaştı. Emir de hastaneye götürdü.

Hikmet bey doktoru ile konuştu ve yapılan tedavi olumlu gelişme sağlamış. İyileşiyor Hikmet bey. Kemal de Leyla’ya sürpriz bir gezi planı yapıyor. Leyla’nın haberi yok. Leyla da bir işler çeviriyor.

Suna abisini aradı ve Reyhan sen gideceksin diye çok üzgün dedi. Daha konuştular ama biz duymadık. Süt anne eve geldi. Komşusu yanında oruç tutmayacak ilaç içtiği için. Cavidan hanım Cemre yi aradı sende Alaskaya gidiyormuşsun dedi. Cemre de Reyhan’ı aradı o da öğrensin istedi. Reyhan da buna kızdı erkeksin ya, evli olman umurunda değil, bir çift lafım var duyda öyle git diyerek Sefer ile Emir’in arkasından gidecekti.

 

 

Reyhan arabayı kullananın Emir olduğunu bilmeden yetişemeyeceğiz, biraz daha hızlı gidemez miyiz deyince, Emir uçak gibi gideriz dedi. Reyhan şaştı kaldı.

Leyla babasına büyük bir oyun oynuyor. Büyük bir vurgun yapacaklar, Leyla ayarladı Cuma günü olacak. Kemal de Cuma günü Leyla ile şehir dışına çıkacak ama Leyla’nın bundan haberi yok. Kemal’in de Leyla’nın yapacağından haberi yok aynı gün olacaklar herkesi etkileyecek.

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 66. Bölüm 27 Mayıs 2019 1. Sezon Son 4 Analizi “Aslı”” üzerine 6 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Ellerin dert görmesin.analizlerin mükemmeldir. bu şarkıyı sevmeyen yok galiba.Onun “bizimkisi roman gibi bir az” şarkısını da çok severim. Allah rahmet eylesin. size de cansaglıgı versin.Amin.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, amin inşallah. Kayahan’ın bütün parçaları unutulmaz modası asla geçmeyecek. Amin inşallah hayırlı geceler ablacım.

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler.Aslicim ellerine saglik. Sag ol,var ol canim. $arki için de,ben bu $arkiyi çok seviyorum,ve tez tez dinliyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Sağol bir tanem, Kayahan Allah rahmet eylesin, yıllar geçse de unutulmayacak eserlere imza atmış bir isim bu şarkıda onlardan biri.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi ak$amlar canim. Mekani cennet olsun. Tûm $arkilarini seviyorum ben. Hele.
    Atin beni denizlere.
    Yalan dúnya size kalsin.
    Iyi geceler canim.

    1. aslı dedi ki:

     Amin iyi geceler canım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.