Yemin Dizisi 65. Bölüm 24 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 04 Tem 2019 Analiz Yemin  0

Emir, şirketin Alaska ceosu olmak üzere Alaskaya gidiyor. Tam 1 yıl burada olmayacak. Bu kararı daha önce almamış, kendisine teklif geldiğinde hep geri çevirip reddetmişti. Ancak şimdi gece vakti kendisine gelen telefonla kararını değiştirdi ve Emir Alaskaya gitmeye karar verdi. Ne olmuştu da Emir fikir değiştirmişti? Cemre’nin kazasından sonra kendisini suçlu hisseden ve onunla zaman geçiren Emir, en son balık tutmaya gitmiş, aklı ise hep Reyhan daydı. Tıpkı Reyhan’ın aklının Emir de olduğu gibi. Ancak Balık tutmaya giderken Emir Reyhan’ı çağırmamış ama gelmesi için kapıda beklemişti. Cemre çağırmıştı onu da işlerim var diyerek geri çevirmişti Reyhan.

 

 

Artık nasıl bir mantık ise Emir’in mantığı, çağırmadığın birini beklemek? Neyse, Cavidan hanım ve Suna Reyhan’ı gitmesi konusunda konuşarak ikna etmeye çalıştılar. Reyhan karar verdi gidecekti ama onları arabada sarılırken görünce vazgeçti. Reyhandaki de artık nasıl bir mantık ise, gitmedi olayı anlamadan eve döndü Cemre’nin ekmeğine yağ sürmüş oldu. Sonra olanlar oldu eve geldiler. Emir hastalandı derken numaradan yanında kalsın, kendisi ile ilgilensin diye hasta numarası yaptı. Bunu da telefonda Zafer’e söylerken Reyhan duydu ve pişirdiği çorbayı geri götürdü. Emir çorba istemişti. Sonra surat asmalar, konuşmama derken iki medeni insan gibi konuşamayacak mıyız sözü ve Reyhan’ın susması konuşmaması gelen telefon, Emir’in anlık aldığı karar ve Emir Alaska yolcusu.

 

 

Emir Reyhan’a uzunca bir süre gözünün önünde olmayacağım derken, Reyhan da içinden nasıl? Diye sorup buda bir oyun diye düşündü hastalığı gibi oyun yapıyor sandı. Odasına giderken Emir bir şey söylemeyecek misin? diye sordu. İçinden de gitme kal desene diye söylendi. Reyhan da içinden gitme kal dememi mi bekliyor? dedi. Bunlar hep içinden konuştukça anlaşamayacaklar. Birbirlerinin akıllarından geçenleri okuyamayacaklarına göre işleri zor.

 

 

Bana bir gece daha katlanacaksın yarın gidiyorum dedi Emir ama içinden de bir kelime gitme kal demek bu kadar mı zor dedi. Dilleri başka söylerken gönülleri başka söylüyor.

Reyhan içinden gitme kal diyemem derken Zafer aradı Emir ona da söyledi. Reyhan duydu ve gerçekten gidiyor dedi. Emir de içinden duydun gidiyorum, beni gerçekten istemiyor musun hayatında? umursamıyor musun?  Dedi ve terasa hava almaya çıktı. Bunların vurdum duymaz halleri insana unuturum elbet dedittiriyor.

 

 

********************

UNUTURUM ELBET

Denize ay vurmuş bana ne
Gün doğmuş çiçek açmış bana ne
Benim acım aşkımdan sana ne
İstemiyorum gelme

Elini başkası tutmuş bana ne
Gözlerine yabancı dalmış bana ne
Benim acım aşkımdan sana ne
İstemiyorum gelme

Unuturum elbet
Geri döneceğimi zannet
Bende bittin artık sen
Hesabını tanrıya ver

Bilmiyorum sensiz geçen bu kaçıncı günüm
Hep seni sevmiştim ben oysa göremedin
Haklı haksız kim artık hiç önemli değil
Gece gündüz adını andım duyamadın

Gözlerin kör dilin söylemez oldu
Bu sevgimi hak etmedin
Denize ay vurmuş bana ne
Gün doğmuş çiçek açmış bana ne
Benim acım aşkımdan sana ne
İstemiyorum gelme

Elini başkası tutmuş bana ne
Gözlerine yabancı dalmış bana ne
Benim acım aşkımdan sana ne
İstemiyorum gelme

Unuturum elbet
Geri döneceğimi zannet
Bende bittin artık sen
Hesabını tanrıya ver

Gözlerin kör dilin söylemez oldu
Bu sevgimi hak etmedin
Unuturum elbet
Geri döneceğimi zannet
Bende bittin artık sen
Hesabını tanrıya ver

*************

 

 

Leyla, Taci den Kemal beyin Talaz babası hakkında araştırma yaptığını, dosya hazırladığını öğrendi. Talaz o dosyayı istediği için Taci den bunu Leyla ya sanki kendisinin haberi yokmuş gibi almasını, o dosyayı getirmesini istedi. Leyla da Kemal bey dışarı yumurta almaya gidince çekmecedeki dosyayı aldı tam gidiyordu ki yakalandı. Dosyayı arkasına saklamıştı ama Kemal beye yakalanınca vermek zorunda kaldı.

 

 

Emir de teras da deli gibi bir oyana bir buyana gidip duruyor. Kal demek bu kadar mı zor? Hata yaptım, hatalar yaptım dedi öfkesi biraz olsun geçince içeri girdi. Reyhan da içinden gitmesini istediğimi düşünüyor. Kal diyemem ki, dedi. Kalmasını istiyor ama söyleyemiyor susuyor. Reyhan’ın bu suskunluğu da Emir’i çıldırtıyor. İyi yada kötü bir şey söyle kabulüm dese de tık yok Reyhan da.. dut yemiş bülbül gibi sustu konuşmuyor.

 

 

Yoncayı aradı ve sadece gidiş bileti aldırdı. Yonca da hemen Cemre ye haber verdi. Cemre de zaman kaybetmeden Emir’i aradı. Gidiş nedenin Reyhan deyince, Emir ona da kızdı. Cemre Emir siz kalmak istemediği için Reyhan’ı aradı. Reyhan da soğuk kanlı bir şekilde Emir ile konuştun diyerek sorduğu soruları cevaplamadı. Cemre de buna sinir oldu. Duyan da aşk evliliği yaptınız sanacak diye öfkelendi. Telefondan sonra öfke ile Emir’in hayatına zorla girdin, kene gibi yapıştın dedi Cemre.

 

 

Emir Melike ablasından valizini istedi. Onada gideceğini söyledi. Ev halkı da sabah öğrenecekmiş. Reyhan odaya girip valizi ve kıyafetleri görünce işin ciddi olduğunu iyice anladı. Her ikisi de içinden konuşmaya devam ediyor. Emir, tam da zamanı gitme kal desen derken içinden, Reyhan da; gitmiyorum kalıyorum desen dedi. Bunlar birbirini çok sevmişler ama her ne hikmet ise konuşamıyorlar. Reyhan Emir’e arkasını dönüp ağladı. Odasına gidip orada da ağladı. Emir görmedi.

Emir de eşyalarını yere fırlattı. Hiçbir şey demiyor, beni çıldırtmak istiyor dedi. Reyhan Melike ablasının yanına gidince, Emir’i ancak sen durdurabilirsin o gitmek istemiyor. Yeni evlisiniz araya bu kadar mesafe girmesin dedi. Emir duydu. Nigar da duydu gitti Cavidan hanıma yetiştirdi.

 

 

Cavidan hanım da Reyhan ile konuştu. Emir’i tanırım yapamaz oralarda dedi. Gece gök gürlemesinden korkan Reyhan uyuyamadı. İncir’in yemini vermeyi unutmuş onu verirken Emir de kalktı. Zeynep geldi. Korkusundan uyuyamamış. Kanepedeki yastık yorganı apar topar o görmeden kaldırdılar. Gece o koltukta uyudu Emir ile Reyhan da yatakta. Alaska nasıl bir yer diye sordu Reyhan, Emir de Erzurum’a benziyor dedi. İçinden de bir tek eksik sensin. Orda sen yoksun dedi.

 

 

Sabah ilk uyanan Emir, uyuyan eşi Reyhan’ı izledi. Reyhan da uyandı. Benim yüzümden uyuyamadın deyince, Emir de az uyudum ama çok güzel uyudum bana yetti dedi. Evdekilere söylerken yanında olmasını iş gezisine gideceğimi söyleyeceğim dedi. Çalışma odasında Zafer ile telefonda konuşurken Melike abla duydu. Kal diyemedi dedi. Bunu duyan Melike ablada Reyhan ile konuşup kal demen için gözünün içine bakıyor dedi.

 

 

Cemre de Emir ile birlikte olmak için Alaska ya bilet aldırmış Yonca ya aynı uçakla gidecekler. Sabah ev halkına gideceğini söyledi Emir ve babası Reyhan’ın da onunla gitmesini istedi. Reyhan da gidemeyeceğini, giderse orada sıkılacağını söyledi. Babası da biran önce işlerini bitir dön uzatma dedi.

 

 

Leyla kemal ile konuştu onu ikna etti ve dosyayı aldı. Babasına götürürken Taci ile Talaz’ın konuşmasını duydu. Arkasından iş çevrildiğini öğrendi.

 

 

Emir gidiyor, son kez incir ile konuşup Reyhan’a arkadaşlık etmesini söyledi ve suyunu koymak için banyoya gidince, Reyhan da valizde R harfi işlenmiş mendili görünce, Emir’i banyoya kilitledi. Söz ile gitme diyemeyen Reyhan Emir’i banyoya kilitleyerek gitme dedi.  

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 65. Bölüm 24 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 19 yorum

 1. Betül dedi ki:

  Selam nasılsınız arkadaşlar Eline sağlık asli nazmiye hanım in konuşan kadınlara alerjisi var
  Reyhan kusla konuştuğu kadar emir le konussaydi sorunları kalmazdı zaten

  1. aslı dedi ki:

   Selam Betül hoş geldin. Sen nasılsın? haklısın konuşabilseler

 2. Rada dedi ki:

  Gunaydinnnn. Hayirli cumalar. Nasilsiniz? Kiz Aslim uzun zaman oldu senin analizlerinin sarkiyla bi baska guzellesdiyini gormeyeli. Eline saglik muhtesem olmus. Gelelim bu gunun onemli konusuna.
  HANIM ABLA dogum gunun kutlu olsun. Rabbim sana Polat amcamla cocuklarinla torunlarinla mutlu huzurlu saglikli bir omur nasib etsin. Iyi ki varsin iyi ki heyatimizdasin.♥️♥️♥️♥️♥️♥️

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Radacım
   Dün ki mesajlar site bakımı sebebi ile kuş olup uçtu gitti seninki kalmış iyi de kalmış. Hanım ablam canım ablam yeniden doğum günün kutlu olsun.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar. Günel, Çiğdem hoş geldiniz.nasılsınız?
  Aslıcım geldinmi? hoş geldin sefalar getirdin.nasılsın saglığın yerindemi? Esas saglıktır gerisi önemli degil.Kendini yorma dikkat et. K.Azeri sen de iyisindir inşallah.hepinizi çok seviyorum.Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam senin için yazılan mesajları okuduğunu bildiğim için içim rahat. Site bakımı sebebi ile mesajlar silinmiş. Ama senin için yeni sayfa açtım vaktin olunca ona bak olurmu ablacım.

 4. Çiğdem dedi ki:

  Merhabalar hoşbulduk diyeyim ama bende Aslının analizlerini ve sizlerin yorumlarını “Adını sen koy”dan beri takip ediyorum… yani hep buralardaydım yazan değil sadece okuyan gruptaydım… 300 küsür bölümde bir iki yorum yazmıştım sanırım kızım büyüdü derslerini artık bensiz yapıyor bende daha çok vakit buluyorum sanırım Sevgilerimle❤❤❤

 5. Günel. dedi ki:

  Hayırlı Akşamlar❤️Dizibilgi Tv❤️Sitesin Gözel İnsanları Yorumcuları Nasılsınız❤️Aslı Abla❤️Hanım Abla❤️K.Azeri❤️Çiğdem❤️Zara Abla❤️Gözel Abla❤️Xanım Abla❤️Günay Abla❤️Ve Sitenin Bütün Melekleri Nasılsınız Her Zaman Mutlu Olun Zamanınız Gözel Kecsin İyi İstirahet Keciresiniz Uzun Zamandı Siteye Dakil Olmuram Yeniden Okula Kabul Oldum Vakt Tapa Bilmedim Sizin Kimi Melekleri Unutmaram Sizi Cok Sevirem Rabbimde Sizi Sevsin Diziler Sezonda Olduğundan Umarım Site Yorımcularıda Sezon Finalında❤️Aslı Abla❤️Ellerinize Sağlığ Analizleriniz
  Gözel Vakt Ötdükçe Analizleriniz Dahada Gözeleşir Aslı Abla Ailenize Mutlu Günler Çansağlığı Arzu Ediriz Rabbim Bütün Yuvalarda Mutluluk Sevinçi Bekş Etsin Sağ Olun Var Olun Mutluluk Yanı Başınızda Olsun

  1. aslı dedi ki:

   Günelcim, hoş geldin uzun zamandır yoktun. Okula kabul olmuşsun hayırlı olsun. Unutmadığın için teşekkürler

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gúnler.Evet $arki çok gûzel,$arki için de ayrica te$ekkûrler.

  1. aslı dedi ki:

   Seni seviyorum ❤

 7. Hanim abla dedi ki:

  Unuttum söylemegi Aslıcım şarkl çok güzel.müziyi de sözleri de. çok da yerinde.sesler de güzeldi.nisgilli ve hüzünlüydü.çok begendim. tekrar teşekkür ederim kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Ablacım, şarkıyı bende seviyorum ve bir kaç gündür dinliyorum. Yazılarımı gece yazdığım için birden eklemek istedim ve ekledim. Ruh halime göre değişiyor. Biliyorsun ki, bu dizi için öyle şiir ve şarkı eklemiyorum. Bakalım zaman ne gösterir son 5 bölüm kaldı.

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hoş geldin Çiğdem.her zaman bekliyoruz.

  Aslıcım eline saglık.her zaman oldugu gibi güzel bir analiz olmuş.teşekkür ederim.kolay gelsin.Bu çocukların da küsmesi olmaya.Ama senin analizde (bilmiyorum hangisinde) okumuştum ki küzmek bir degerdir.Aşkına sitemdir.Konuşamadıklarını haykırmasıdır.Bazi gerçekleri kabullenememesidir.Beni önemse demektir.muhtemelen öyledir. görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, teşekkür ederim. Sağolasın. Adını Sen Koy 87. bölüm analizinde yazıyordu o sözler ablacım. Küsmek bir değerdir. Aşkına sitemidir. Konuşamadıklarını haykırmasıdır. Bazı gerçekleri kabullenememesidir. Beni önemse demektir.

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler. Arkada$lar siz neredesiniz,nasilsiniz? Ellerine saglik Aslim.Reyhanla Emir ikiside ayni salak. Biri konu$maya ba$lasa sorun çözúlúr de,konu$an kim?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım buralardayız 🙂 Sen nasılsın?

 10. Çiğdem dedi ki:

  Merhaba yine çok güzel olmuş Emirin mantığını hiç anlayamadık zaten:(
  Unuturum elbet çok güzel uymuş gönlünüze kaleminize sağlık sevgiler

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Çiğdem hoş geldin. Teşekkür ederim. Sağ olasın. ❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.