Yemin Dizisi 64. Bölüm 23 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 03 Tem 2019 Analiz Yemin  0

Cemre Reyhan ile konaktan ayrıldıktan sonra bir trafik kazası geçirdi. Bir süre hastanede kaldı ama her ne hikmettense, ölen ve yaralananlar olmasına rağmen Cemre’nin ifadesine dahi başvurulmadı. O sahne çekilmese bile iki polisin kendi aralarında geçen bir sahne çekilse Cemre hakkında konuştukları o bile yeterdi Cemre’nin ifadesinin alındığını seyirci anlardı ama olmadı. Cemre kendince Emir’i elde etmek için bu kazayı bu koz olarak kullanmaya hafıza kaybı yaşadığını inandırmaya çalıştı. Ancak Cavidan hanım olayı üzerindeki kıyafeti nereden aldın sorusu ile çözdü. Bu sorunun cevabını geçen ay diye cevaplayan Cemre’nin hafıza kaybı yaşamadığı böylece açığa çıkmış oldu.

 

Ancak ne Cemre, ne Cavidan hanım bu konunun üzerine gitmediler. Cemre her fırsatta Emir ile birlikte, Cavidan hanım Reyhan’ı uyardı. Balık tutmaya gidecek Cemre ve Emir ama Reyhan onlarla gitmiyor. Cavidan hanım yanlış yaptığını, Suna kocası ile güzel bir günü kaçırdığını söyleyince gitmeye karar veren Reyhan, dışarda onu bekleyen ama Cemre’nin oyununa gelerek arabasına binen eşi Emir’i Cemre’ye sarılırken gördü. İlk başta fenalaşmıştır yoksa neden sarılsın ki? Dedi kendi kendine. Sonra da baya sağlıklı görünüyor, keyfide yerinde dedi morali bozuldu.Yanlarına da gitmedi Reyhan, onlarda deniz havası almaya, balık tutmaya başbaşa gittiler.

 

 

Talaz,Kemal beyden özür dilemeye geldi. İçeri girmeden kapıdan beni şişleyen adamın lafına kandım, oyununa geldim, seni de zor durumda bıraktım dedi. Kemal de, sen Leyla yı kandırabilirsin ama beni asla kandıramazsın bir açığını bulduğum an o deliğe yeniden döneceksin dedi. Kemal doğru söylüyor. Hem Talaz kendi kendisini şişletti o adama.. Kemal tutmadı o adamı. Kemal bey de arkadaşı sayesinde gerçekleri öğrendi. Şehriye abla ile bu konuda konuştular. Şehriye ablada gerçekleri öğrendi. Talaz, para verip kendini şişletmiş. Derdi nedir bu adamın? Leyla hırsızlık yapamıyor, onu bizden koparmak istiyor dedi. Kemal bey her şeyin farkında Leyla nın da babasının gerçek yüzünü görmeden inanmayacaktır o sebeple anlatmayacağını söyledi.

 

 

Reyhan onlarla gitmedi. Salona geçti, içi içini yiyor. Düpedüz sarıldılar, sarılmak ne demek anlamadım ki? O senin annen mi? Kardeşin mi? Eşin mi? Derken masaya çarptı dengesini kaybeder gibi oldu. Suna geldi neden gitmediğini sordu. Reyhan da son anda işlerim olduğunu hatırladım o yüzden dedi. Odasına dinleneceğim yorgunum diyerek geçti ama kuşu incir ile dertleşti.

Emir aradı açmadı telefonu. Açıp açmama konusunda tereddüt de kaldı. Sonra da açmadı. Açsam ne diyecek ki, sen evde kaldın, biz çok eğleniyoruz mu? Dedi kendi kendine.. Emir balık tutmaya gitti ama aklı hep Reyhan da. Evdeki işlerin bitti ise gelip alayım mı seni diye yazdı göndermeden sildi. Aynı durum Reyhan içinde geçerli. Nasıl balık tutabildiniz mi? Eğleniyor musunuz? Yazdı sildi.

 

 

 

Cemre de saçını toplama bahanesi ile yakınlaşmak istedi. Emir yanından kalkıp gitti. Adam evli, seni arkadaşı olarak görüyor, birazda kazadan dolayı suçlu hissediyor ondan yanında. Cemre bunu anlamıyor. Emir hapşurdu, Cemre hasta olmasından korkup toplanalım mı diye sordu. Emir de biran önce Reyhan’ın yanına gitmek istediği için toplanalım iyi olur dedi. Emir’i Alaskada bir iş için aradılar. 2 yıl orada kalması işlerin başında durması gerekiyormuş ancak Emir kabul etmedi. Bunu Cemre duydu ve bunu da kullanmayı kafasında planladı.

 

 

Eve döndüler. Emir Reyhan’ı görünce rengi çok mu beyaz, hasta mı yoksa diye içinden geçirdi. Ne o Reyhan hasta olsa sen mi bakacaksın ona Emir? Reyhan da bakışlarından rahatsız oldu. Cemre de çin çayı hazırlayacakmış, iftardan sonra içersin dedi. Reyhan da içinden sinirlendi. Dışardan tık yok, içerden maşallah iyi konuşuyor Reyhan.

Emir odasına dinlenmeye geçti. Bayanlarda salonda oturup konuştular. Cemre Emir’in en son doğum gününde kendisi ile bu kadar yakından ilgilendiğini söyledi. Cavidan hanım her şeyi hatırladığını bir kere daha anladı güldü ama Reyhan ve Suna anlamadı. Cavidan hanım üstüne giderek, bir şeyler hatırlayıp hatırlamadığını sordu. Cemre de Emir ile daha fazla vakit geçirdikçe hatırlayacağını söyleyince Reyhan fena baktı Cemre ye.

 

 

Vay vay Reyhan Cemre ye keser misin artık şunu, Emir ile vakit geçireceksin öyle mi? Sence ben buna izin verir miyim? Şunu o kafana iyice sok, biz evliyiz, Emir benim kocam anlıyor musun? Benim. Dedi. Bu okuduklarınız Reyhan’ın Cemreye içinden söylemeyi isteyip de söyleyemediği gerçek duyguları. Kendini zor tutuyor Reyhan. Reyhan söyleyemiyor olabilir ama Cavidan hanım açık açık dedi. Emir evli, onun bir karısı ve bir evi var. Emir öyle senin her istediğin zaman yanında olamaz. Öyle bekarken takıldığın gibi olmaz dedi. Reyhan bu sözleri duyunca mutlu oldu.

 

 

 

Bende bunu anlamıyorum, daha öncesinde Vural’ı para ile Reyhan’ın başına bela eden bu Cavidan hanım değil miydi? Oydu. Cemre ye her fırsatta Emir ile beraber zaman geçirmesini söyleyen, Reyhan’ı karalayan kötüleyen Cavidan hanım değil miydi? Oydu. Peki şimdi ki söyledikleri ne? İnsan inanmak istiyor, hatta ben zamanında bu bölümü izlediğimde inanmıştım değiştiğine ama değişmemiş Cavidan hanım zamanla gördük bunu.

Çok uzun zaman sonra değil, hemen. Reyhan yanlarından ayrılıp, Suna da odasına gidince, Cemre Cavidan hanıma Reyhan konusunda bu denli değiştiğine inanamadığını söyleyince, Cavidan hanım hafızan yerine gelmiş, senin çocukça oyunlarınla zaman kaybedemeyiz. Reyhan’ın bir açığını yakaladım seni kıskanıyor dedi. Yüze gülen arkadan iş çeviren dost görünümlü düşman Cavidan hanım. Hikmet beyin herşeyine el koyduğu için böyle değişmiş. Kaybettiklerini geri alabilmek için. Pes doğrusu. Para insana neler yaptırıyor?

 

 

Reyhan odasına geçince sinirden odanın içinde bir oyana bir buyana gidip durdu. Emir banyodan çıkıp, hasta mısın? diye sorunca, içinden siz hasta ettiniz beni, çay, çorba, balık, niye gözüme sokuyorsunuz? diye içinden söylendi. Kendi tarafına geçti. Orada konuşmak istedi. Çıktı konuşacaktı vazgeçip banyoya girdi. Oraya neden girdiğini kendi de bilmiyor. Çıkmayınca Emir endişe etti. İyi misin diye sordu. Reyhan da içinden bu da benim hastalığıma taktı kafayı gayet iyiyim dedi. Emir de içinden bir şeye kızmış ama neye diye sordu. Bu içten konuşmalarını dışardan yapsalar ortada sorun kalmayacak da yapamıyorlar.

 

 

Emir koltukta yatarken annesine ve Suna ya yakalandı. Annesi yatağına yatmasını söyledi. Emir de yatağa geçti. Suna abisine Reyhan sizinle gelecekti neden geri döndü diye sorunca öğrendi Emir Reyhan’ın da gelmek üzereyken vazgeçtiğini. Reyhan geldi ondan su istedi. Sonrada ballı süt. Reyhan da bu numara mı yapıyor? Benimle daha fazla zaman geçirmek için dedi.

Emir hasta değil numara yapıyor. Ateşine baktırdı. Çorba istedi yaptırdı. Çok fena Emir. Zafer ile telefonda konuşurken Reyhan çorba yapıp getirdi tam odasına girecekken Emir Reyhan hasta olduğuma inandı deyince çorbayı götürdü Emir’e de tarhana kalmamış dedi. Ne istediyse geri çevirdi.

 

 

Reyhan telefonda Cemre ile Emir’in resimlerine baktı her tatilde, her özel günde birliktelermiş derken, Emir geldi yanına ve Zafer ile konuşmamı duyduysan evet küçük bir numara yaptım sana yakın olmak için dedi. Reyhan da Cemre ile sarıldıkları anı hatırladı. Emir kızdı neden medeni insanlar gibi konuşamıyoruz? Reyhan da benden daha medeni insanlar var onlarla konuş dedi. Emir öfkelendi. Bağır çağır ama konuş sabrım taşıyor dedi. Emir konuştı Reyhan sustu.

Telefon çaldı Alaska projesi için Emir de o öfke ile kabul etti. Öfke ile kalkan zararla oturur hesabı Reyhan’a kızan Emir Alaskaya gidiyor. Hayatından da, bu şehirden de, bu ülkeden de gidiyorum dedi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 64. Bölüm 23 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 12 yorum

 1. Arzuw dedi ki:

  Merhaba kyzlar nasylsyniz Asly abla bende sizin ýazdyniz analizin okuorum ilkez size ýazmak istedim benim ismim arzuw ben türkmenistanda ýaşiorum.

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Biliyorum canim ablam. Bilmezmiyim?

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba şaka yaptım canım. yüzüne bir tebessüm konduralım dedim. iyi günler.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim, biliyorum ve seni çok ama çok seviyorum. Benim yüzümü gülümsettin Allah da seni gülümsetsin inşallah öptüm ablacım iyi ki varsın.

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba abla.Te$ekkúr ederim. Iyi yolculuklar,sag salim gedib,gelsinler in$allah. Allah yardimcilari olsun. Dûn internet olsa da sayfa açilmiyordu. Aslimizin i$leri yogun qaliba,yoksa bizden kûsúrmû? Elbette kûsmez.

  1. aslı dedi ki:

   Aynen öyle canım, beni nasılda biliyorsun 🙂 ❤❤❤❤❤

 5. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba K. nasılsın.Dün Küçük kız ailesiyle Nahcıvana Duzdagına gittiler.kızı gelin göçen anneler gibi oturdum kaldım.Akşama kadar kaç kere aradım sayfa açılmadı.internet vardı ama.Şimdı baktım ki açılmış.Ellerine saglık Aslıcım.analizi yazmışsın.Allah bütün işlerini rast getirsin inşallah.neden gelmiyorsun küsmüyüz? düşünelim bakalım ne yapabiliriz? bizi analizsiz bırakma dedik dogru.Aslısız da bırakma ama.Görüşmek umudu ile görüşürüz. hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, teşekkür ederim. Allah kavuştursun, sağlıkla gidip gelsinler inşallah. Bir kaç gündür siteye girişlerde sorun vardı ablacım. Bende giremedim. Amin ablacım amin bu güzel duaların eksik etmediğin içinde teşekkür ederim.
   Ben size, sana hiç küs olabilir miyim? elbette ki olamam. Yazını okurken tatlı bir tebessüm oluştu yüzümde teşekkür ederim.
   Ne yapalım bir günü 24 saatten 48 saate çıkaralım mı? Birde sağlık ekleyelim yanına oh mis gel keyfim gel olsun. 🙂 ❤

 6. K. dedi ki:

  Iyi geceler.Aslicim sen nasilsin,bir aksilik yok degilmi?

  1. aslı dedi ki:

   Hayat işte canım, inişler çıkışlar oluyor.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler.Sag ol Aslim. Te$ekkúrler.Cavidan hanim gibi insanlar kendi çikarlari için yapmayacagi $eyler yok. Onlarin dini,imani para.

  1. aslı dedi ki:

   İyi günler canım, Allah öyle insanlarla bizi karşılaştırmasın inşallah amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.