Yemin Dizisi 63. Bölüm 22 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 02 Tem 2019 Analiz Yemin  0

Cavidan hanım hangi ara bu kadar iyi, bu kadar düşünceli, anlayışlı oldu? Bilinmez ancak önceki Reyhan’a kök söktüren, ağlatan, olmadık lafları söyleyen, döven, ayağına çağıran, azarlayan Cavidan hanımdan, bu Cavidan hanım çok daha iyi evrim geçirmiş gibi kadın.

 

 

Cavidan hanım, Reyhan masaya gelmeyince odasına gitti ve Reyhan ile anne kız gibi konuşalım diyerek konuştu. Emir’i sevdiğini biliyorum, Emir de seni seviyor. Hatta sana aşık, her evlilik aşkla yürümüyor ama sizinki öyle değil. Sorunlarınız ne olursa olsun sakın başını kuma gömme, ilgi bekler, alaka bekler, hoş sohbet ister, bunları sende göremezse dışarda aramaya başlar. Emir şuan nerde? Cemre ile Cemre Emir ile birlikte olmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor, eğer sen buna bir dur demezsen Emir’i elde etmek için her şeyi yapacak dedi. Aklının almayacağı kadar ileri gidebilir, Cemre tehlikeli biri hem de çok tehlikeli, Emir’i kaybetmek istemiyorsan dikkatli ol dedi.

 

 

Cavidan hanım Reyhan’ı Cemre konusunda dikkatli olması için böyle uyardı. Artık hangi dağda kurt öldü ise, Cavidan hanım Cemre’nin yanında değil, Reyhan’ın yanında. Reyhan da teşekkür ederek boşuna endişelendiğini söyledi. Cavidan hanımda boşuna değil diyerek cep telefonundan Cemre’nin paylaştığı resmi gösterdi. Ve senin yaşından fazla evlilik tecrübem var benim dediğinde, Reyhan onlar çocukluk arkadaşı deyince, Cavidan hanım, Cemre Emir’e aşıktı, hala da aşık, boş durmaz emin ol dedi. Ekledi, hastalığını Emir’e yaklaşmak için fırsata çevirebilir, Emir o gün kendisi götürmediği için suçluluk duyuyor dedi. Reyhan’ın da aklı karıştı. Kuşu incirin yanında hep geçmişte Cemre ile olan konuşmalarını hatırladı. İçinden çıkamayacağı bir duruma düştü Reyhan.

 

 

İyi de Cemre’nin aklına giren Cavidan hanım değil miydi? Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu Cavidan hanım? İnsan biran bu değişimden ikna oluyor.

Leyla, babası ile konuşup ikna etmiş, yalan ifade veren kişi de geri adım atmış, Kemal bey serbest kaldı. Leyla Masal’a söz vermiştim baban bu akşam eve dönecek diye dediğinde Kemal hiç ilgilenmedi Leyla ile araba ile eve döndüler. Yolda Kemal Leyla’nın tek kelime etmesini istemedi.

 

 

Eve vardıklarında Masal çok mutlu oldu koşarak babasına sarıldı. Leyla ablam baban gelecek demişti, uyursam zamanın çabuk geçeceğini söyledi, ben sen yokken uyudum dedi. Kızı ile mutlu konuşan Kemal, Leyla ile hiç konuşmadı ona hep surat astı. Kemal Talaz hakkında bilgi toplamaya onu içeri atmaya çalışıyor. Leyla da babasının yanına gitti. Kemal’in kızı önünde polisler tarafından götürülmesinden beni suçluyor dedi. Babası da benim yüzümden zorda kaldın dedi.

 

 

Cavidan hanımın söylediklerinden sonra kafası karışan Reyhan odasında sürekli geçmişte Cemre ile olan konuşmalarını hatırlıyor ve odanın içinde ordan oraya yürüyor. Emir de eve gelmeyince gelmedi de diyerek aramak istedi sonra vazgeçti, nerdesin? Kimlesin diye hesap mı soracağım dedi kapattı telefonu.

Reyhan içinden sayıştırıp duruyor, iftara geleceğim diyen sen, şu saat olmuş gelmeyen sen, isteseydi yetişirdi derken Emir geldi. Yatmadın mı daha dedi. Reyhan da yatmaya gittiğini söyledi. Emir, yalnız kalmak istediğini, Cemre ile birlikte olduğunu, düşündüğünü söyleyerek bu gün bir kez daha anladım, senden sonra ben başka biriyim, Yeni Emir çok farklı, dedi açıklamalar yaptı, bu noktaya gelebilmek için onları yaşamam gerekiyordu belki de dedi ve sana kızmıyorum dedi.

 

 

Masada kırılmış resim çerçevesini gördü. Seni suçlamadığımı bil, bana güvenmemeni anlıyorum, nasıl istiyorsan öyle olalım, senin canını sıkmayacağım, üzülmemen ve rahat etmen için elimden ne geliyorsa yapacağım. Benim için şuan en önemli şey, senin mutluluğun ve huzurun, eğer istediğin buysa dost kalmaya da razıyım dedi Emir. 

Reyhan’ın gözlerinin içine bakarak, içinden senden uzak kalmayayım, gözlerime hep bak, hep yanımda, yakınımda ol, nefesini, kokunu duyabileyim, ona bile razıyım dedi ama bunları Reyhan duymadı. Telefon çaldı arayan Cemre idi. Emir kötü hissedersen ara demiş ama Cemre iyi hissettiği için aramış. Yarın balık tutmaya gidelim mi dedi. Reyhan da özel konuşmak istiyor diyerek odasına girdi kapıyı kapattı.

 

Reyhan içeri girdi girmesine de, hiç rahat değil, Cavidan hanımın dediği hastalığını fırsata çevirebilir, Emir suçluluk duyuyor sözleri kulaklarında çınlıyor. Kendi kendine neden böyleyim diye soruyor. Neden olacak, Emir ile evli olan sen olduğun için ve zamanla Emir’e alıştığın onu sevmeye başladığın, eşin olarak görmeye başladığın, dost olmayı isteyecek kadar onu kabul ettiğin için Cemre ile olması seni rahatsız ediyor Reyhan. Bunun başka bir açıklaması var mı?

 

 

Cemre Emir ile sabah konakta buluşup balık tutmaya gidecekler eskiden olduğu gibi. Öyle sözleştiler. Reyhan gelecek mi diye sordu Cemre, Emir de bilmiyorum dedi. Reyhan’a bu konudan bahsetmedi. Reyhan da bütün gece düşünmekten doğru düzgün uyuyamadı. Sabah olduğunda erkenden uyanan Reyhan Emir uyurken odadan çıkacakken Cemre’nin telefonla aradığını gördü. Emir uyuyordu. Konağa da gelmiş erkenden.

 

 

Uyuyamayan biride Leyla, uyurgezer Leyla nu kez mutfakta uyumuş kalmış. Kemal bey ilk gördüğünde ilgilenmek istemedi. Sonra doktorun dedikleri aklına geldi. Bırakıp gidemedi.

Reyhan Cemre yi salonda görünce şaşırdı. Yanına gitti konuştular. Cemre sende gel diye Emir’e söyledim ama sen sevmezmişsin deyince, Reyhan sevmem değil de, işlerim var ondan gelemem dedi. Emir salona geldi neden bu kadar erken geldiğini sordu. Cemre de evde tek olduğu için sıkıldığını söyledi. Reyhan ve Emir sesli konuşmayıp içlerinden konuştular yine ve yanlış anlama oldu. Emir Reyhan’ın onu görmek istemediğini düşünüp, niye hala buradasın der gibi bakıyor, gerilmene gerek yok, gidiyorum gözünün önünden dedi.

Cemre, Reyhan’a sende gel diye ısrar etti ama Emir bir şey söylemedi. Reyhan da içinden sende gel demediğine göre Cemre ile yalnız kalmak istiyorsun kal o zaman dedi. Sonra da haberim olsaydı işlerimi ona göre ayarlardım dedi. Emir de içinden ne bu şimdi dalga geçer gibi gel desem gelecek miydin sanki dedi. Siz gidin diyerek ayrıldı Reyhan.

Cavidan hanımda Reyhan’ı durdurup konuştuklarınızı duydum. Yanlış yapıyorsun Emir’i yalnız bırakma onlarla git dedi.

 

 

Reyhan odasına gitti. Yine gergin, benden habersiz plan yapmış, yalandan da olsa gel demiyor. Aynı şeyi ben yapsam ortalığı birbirine katardı dedi. Ooo Reyhan çok sinirli kuşu incire dert yandı. Neden bu kadar çok görüşmeye başladılar Cemre ile diyerek yastıkları kabartmaya başladı. Olmadı yastığın birini aldı eline ipini çekti dikişini söktü. Sonra da o söktüğünü dikmeye çalıştı. Sanki Cemre yi döver gibi, yada Emir’i.

Cavidan hanım geldi. Böyle oturduğu için kızdı. Daha karşındaki düşmanı tanımıyorsun, sana nasıl bir silahla saldırdığının farkında değilsin, söyleyip söylememekte kararsızdım ama söyleyeceğim. Cemre her şeyi hatırlıyor. Sen hiç mi kuşkulanmadın. Hepimizi parmağında oynatıyor. Vural meselesini hatırla, bilgisayardaki mesajları kim yazdı sence? Cemre durup dururken sana bilgisayarını verir mi?  Reyhan’ın kafası iyice karıştı o günleri hatırladı.

Sahi bir zamanlar Reyhan açık öğretimden okuyordu. Ne oldu? Sınavlara girdiğini hiç görmedik.

 

 

Hadi silkelen kendine gel kocana sahip çık sonra üzülme, Emir ile Cemre yi başbaşa bırakma, Cemre’nin ekmeğine yağ sürme buda sana anne nasihati olsun dedi odadan çıktı. Suna abisini gördü. Emir bir umut belki gelir diye bahçede arabanın orda bekliyordu. Suna Reyhan’ın yanına giderek kocanla geçireceğin güzel bir günü kaçırıyorsun hadi sende git dedi. İlk başta olmaz diyen Reyhan ikna oldu. O dışarı çıktığında Cemre yeni bir oyun oynuyor Emir’i kendine çekmeyi başarıyordu. Cemre cep telefonundan annesi ile çekilmiş bir fotoğrafı gösterdi hatırlamadığını söyleyerek ağladı ve ben hep böyle olursam diyerek Emir’in arabaya binmesini sağlayıp ona sarılmaya omzuna yaslanmaya çalıştı.

Emir de iyi olacaksın diyerek teselli etmeye çalıştı. Reyhan da onlarla gitmek için dışarı çıkmıştı onları arabada sarılmış olarak gördü kaldı. Talaz da Kemal den özür dilemeye eve geldi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 63. Bölüm 22 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 11 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Aleykûm selam.Ho$ geldin Radacim.Sen nasilsin sitenin ne$esi. Bizi unutdunmu kiz? Ne dinlenmesi canim. Çok sicak,nefes almak múnkûn deyil. Senin misafirler gitdilermi, çocuklar nasil?.

 2. Rada dedi ki:

  Kiz Asli sen vuslat analizleri ne zaman yazmaya baslayacaksin? Her defa yeni vuslat analizi varmi diye heyecanla bekliyorum. Yazarsan bana haber et

  1. aslı dedi ki:

   O da yarım kalmıştı demi.. Yemin bitsin inşallah yarım kalanları bitirmeye çalışacağım. Sırada ne var? bilmiyorum Hercai diye söylemiştim bakalım neler olacak. Sen takip de kal canım haber ederiz.

 3. Rada dedi ki:

  Selam hayirli sabahlar nasilsiniz? Aslim eline saglik guzel olmus. Cavidani tanimasam bu o kadin degil derdim. Cavidan ve degismek. Hayatta mumkun diyil. Kesin yine kendi cikarlari icin oyun pesinde. Reyhana gosterdiyi sahte ilgi ve dikkati birazda yalandan da olsa kendi kizina gosterse keske. Kesin hikmet beyin korkusundan oyle davraniyor. Gergin beyle pasakli leylanin arasinda talaz adli kara kedi girmis. Kemal zaten suratsizdi birde surat asmis. Hic cekilcek adam diyil leyla allah kolaylik versin. Siz ne yapiyorusunuz? Yaz nasil geciyor? Dinlene bildiniz hic?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Radacım hoş geldin. Nasılsın? Özletiyorsun kendini bilesin. Evet doğru bildin Cavidan hanım kendi çıkarları hisse senetleri için onları geri alabilmek için böyle iyi olmuş. Hikmet beyi kandıracak.

 4. Hanim abla dedi ki:

  İyi geceler, iyi uykular.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Hayirli ak$amlar. Haklisiniz abla.”Ya oldugun gibi görün,ya görûndûgûn gibi ol”.Cavidan hanim ancak kendini dû$únúr,ba$ka bir $ey degil.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Her kese merhaba nasılsınız. Aslıcım maşallah hızla gidiyoruz.Allah nazarlardan korusun. Bence kendisini oldugu gibi göstermeyen yapmacık insanlardan korkmak, uzak durmak gerek.Cavidan da o zümreden insanlardandır.Cavidan bir tek Reyhana degil Cemreye karşı da samimi degil.O yalnız kendini düşünen biridir aslında.Samimi olmadıgı için onun 180 derece degişmesi mucize olurdu.Duyduguma göre insan 21 yaştan sonra çok az halde degişiyor. hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, hızla gidelim, bitirelim eksik çok ablacım. Amin. Aynen öyle Allah öyle insanlarla karşılaştırmasın inşallah.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gúnler arkada$lar.Aslicim haklisin, Cavidan hanim hangi arada böyle iyilik melegi oldu? Cemreni, Vurali Reyhanin ba$ina sen sardin Cavidan hanim. Insan hiç bir zaman degi$mir,kendini degi$mi$ gibi gösterir sadece.

  1. aslı dedi ki:

   İyi günler canım, Cavidan hanım, istediğinde iyi biri olabiliyormuş. Allah böyle kendini olduğundan farklı gösteren insanların şerrinden korusun amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.