Yemin Dizisi 62. Bölüm 21 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 01 Tem 2019 Analiz Yemin  0

Emir Reyhan’ı kaybetme korkusu yaşadıktan sonra, artık onsuz nefes dahi alamayacağının farkına vardı. Bunu kendi içinde kendine itiraf eden Emir, Reyhan ile konuşmak için çok çabaladı ve sonunda çareyi Reyhan’ın üzerine kapıyı kilitlemekte buldu. Ve sonunda konuşmak için başbaşa kaldıklarında odalarında Emir Reyhan’a; ben çok hatalar yaptım, korkunç hatalar. Çok kırdım seni, geriye dönüp o anlara gelebilsem, bunların hiç biri yaşanmazdı inan bana dedi. Eski Emir’i görmeyeceksin bir daha karşında, bundan sonra yanında tüm gücü ile seni mutlu etmeye çalışacak olan, üzerine titreyecek ve saçının tek bir teli için dünyayı yakacak bir adam olacak dedi ve elini uzatarak bundan sonra her şey farklı olacak inan bana dedi. Reyhan da ağlamaya başladı.

 

 

O kadar acı sözlerden, yaşanmış onca kötü günlerden sonra öyle hemen her şeyi unutmak mümkün mü? Elbetteki değil. Reyhan’ın göz yaşları da ondan. Fitili ateşlenmiş bir bomba gibi beynine düştü Emir’in hadi göz yaşı yok sözü, çünkü bu sözü ilk evlendikleri günün gecesinde Emir’in karşısında tirtir titreyen Reyhan’a Emir söylemiş elini uzatmıştı tıpkı bugün gibi Reyhan da elini uzatmıştı ağlayarak sanki yaşayacaklarını bilircesine ama bilmiyordu. Şimdi ikinci kez kendisine uzanan eli tutmuyor Reyhan.

 

 

Açıklamasını da ağlayarak yapıyor, ben o eli bir kere o gece tuttum, başıma geleceklerden habersiz, umuda tutunur gibi derken, Emir ben günahımı da hatamı da biliyorum, o kadar pişmanım ki, o zaman başkaydı, birbirimizi tanımıyorduk, ben seni tanımıyordum dedi.

Emir bey, insan hiç tanımadığı insana o sözleri söyleme hakkını nerden buluyor kendisinde? Bu kez öyle olmayacak, asla olmayacak, gördüğün o adam değişti, onu sen değiştirdin dedi. Reyhan da ben hiç iyi değilim çıkar mısın? Diyerek çıkmasını istedi. Emir gitti. Reyhan resme bakarak ağladı. Emir’in ettiği yemini hatırladı daha çok ağladı. Bir daha sana asla el sürmeyeceğim yemin ederim demişti Emir. Şimdi ise elini tutmasını istiyor.

 

 

Emir çalışma odasında kendi kendine sen hak ettin bütün bunları derken elinde camı öyle bir sıktı ki, kırıldı eli kesildi kanamaya başladı. Yonca aradı, Cemre görmek istiyor seni, kendisini daha iyi hissedecekmiş gelir misin dedi. Emir de tamam dedi.

Kemal beyi polisler götürürken Masal gitme diye babasının bacağına yapıştı. Leyla ihbar etti diye düşünüyor. Leyla da ben yapmadım dedi. Kemal bey Masal’a polislerin bana soracağı birkaç soru varmış onları cevaplayıp hemen döneceğim diyerek evden ayrıldı. Nezarete alınmış, ifade verecek. Leyla da babasını görmeye gitti. Talaz’ın keyfi yerindeydi. Talaz dışarı, düşmanlar içeri dedi.

 

 

Kemal içerde kalsın diye Kemal’in adını bile bilmediği bir adam Talaz’ı öldürmesi için Kemal bana para verdi demiş.

Emir odasına banyoya gidince Reyhan ile karşılaştı. Konuşmadılar. Reyhan Emir’in kesilen elini fark etti ama bir şey söylemedi. Annesi ile Cemre yi hastanede ziyarete gittiler. Resimlere bakıyordu Cemre, hep Emir ile çekilmiş olanlara. Emir, o gün seni eve ben bıraksaydım böyle olmazdı dediğinde, Cemre elinden tutmak istedi nerden bilecektin böyle olacağını dedi. Emir de elini çekti. Annesi de fark etti bunu.

 

 

Reyhan hala üzgün, hala ağlıyor. Resim de yere düştü kırıldı. Ona da ağladı, bilerek kırdığımı düşünecek diyerek yere oturdu ağladı. Melike ablası geldi. Gördü. Emir de resim kırıldığı an bir titredi sanki hissetmiş gibi oldu. Cavidan hanım Cemre’yi test etti. Üzerindeki kıyafeti nerden aldığını sordu. Cemre de geçen ay yurt dışından aldığını söyledi. Böylelikle yakalanmış oldu ama her iki tarafta belli etmedi. Emir ile Cemre daha önce gittikleri yerlere gideceklermiş doktor iyi gelir demiş.

 

 

Benim anlamadığım, polisler neden Cemre’nin ifadesini almadı? Onca insan ölmüş, yaralanmış. Nerde polis? Eee peki polisler nerde? Senaryoda yine eksikler var. Böyle büyük bir kaza olacak ve polis işin içinde olmayacak hiç olacak iş mi? Dizi senaryosunda en büyük eksiklik bu bölümde polislerin olmaması. Hani tutanak, hani sorguya alınma, hani hasta kendine gelince ifadesinin alınması ve daha bir sürü resmi işlemler ki, kazaya Cemre sebep oldu ise ona göre yapılacak işlemler hani nerde senaryoda? Cemre hanım hiçbir şey olmamış gibi Emir ile dışarı çıkıyor.

 

 

Sahile gittiler. Emir’in aklında hep Reyhan var. Cemre’de Emir’e yakınlaşma derdinde. Başını omzuna yaslamak istedi. Emir kibarca çekildi. Evi aradı, Suna ile canımlı konuşurken Cemre Reyhan ile konuşuyor sandı ama sonra Suna deyince anladı. Suna Reyhan’a verdi telefonu, aş otu çorbası yapmasını istediği için mutfaktalar ve Reyhan zorla konuştu. Akşama yetişeceğini söyledi Emir ama Cemre buna izin vermedi.

Numaradan başının ağrıdığını söyledi. Emir hastaneye götürmek istedi. Cemre istemedi. Eve gidemedi Emir.

 

 

Leyla, Kemal beyi hapisten çıkarmak için elinden geleni yaptı. Babası ile konuştu şikayetini geri almasını istedi. Babası yok dese de yapmanı istiyorum yoksa bu son konuşmamız olur bilirsin dediğimi yaparım dedi. Talaz da mecbur kaldı şikayetini geri aldı. Kemal bey de serbest kaldı.

Cavidan hanım, Reyhan masaya gelmeyince odasına gitti ve Reyhan ile anne kız gibi konuşalım diyerek konuştu. Emir’i sevdiğini biliyorum, Emir de seni seviyor. Hatta sana aşık, her evlilik aşkla yürümüyor ama sizinki öyle değil. Sorunlarınız ne olursa olsun sakın başını kuma gömme, ilgi bekler, alaka bekler, hoş sohbet ister, bunları sende göremezse dışarda aramaya başlar. Emir şuan nerde? Cemre ile Cemre Emir ile birlikte olmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor, eğer sen buna bir dur demezsen Emir’i elde etmek için her şeyi yapacak dedi. Aklının almayacağı kadar ileri gidebilir, Cemre tehlikeli biri hem de çok tehlikeli, Emir’i kaybetmek istemiyorsan dikkatli ol dedi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 62. Bölüm 21 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 10 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Çigdem.

 2. Çiğdem dedi ki:

  Merhaba
  Birde kıza çok soguk donuk diyorlar… kız onca yaşadıklarından sonra başka nasıl davranabilirki… kime sicak davranacak aklına hep o anlar geliyor… ben reyhanın oyunculugunu beğeniyorum… ağlaması kıskançlığı tripleri çok yakışıyor… hele bu bölüm ben çok kötüyüm lütfen çıkarmısın derken çok gerçekti ses tonu söyleyişi… ve sizinle aynı yerleri görmek mutlu ediyor… sevgiler

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Çiğdem hoş geldin. Teşekkürler

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar ablacim. Evet haklisiniz. Gerçekden iyi insanlarin hayati zor,belki de insanligin qazanci budur,kim bilir.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba. Seninle bahem Kamilecim. Aslıcım teşekkürler inşallah 10-12 güne Yeminin analizlerini bitirirsin.Gerçekten Cemre neden sorgulanmadı?hiç bir şey olmamış gibi.Reyhanın da çilesi bitmiyor.gözyaşları hep akıyor.neden iyi insanların hayatı zor oluyor.bir yerde okumuştum ki,beni kötü hatırlayın sakıncası yok.Çünkü iyi biri oldugumda hep zarar verdiniz. hoşca kalın.güle-güle kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar ablacım, İnşallah bitirebilirim. sırada eksik kalan analizler var. Özellikle de Hercai. Onu yazmamı istemişlerdi. zamanında olmadı şimdi inşallah. O da ilgi görür mü zaman içerisinde göreceğiz.
   Dizi senaryosunda ki eksikler böyle kendini gösteriyor. olması gereken polislerin Cemre ye sorular sormasıydı olmadı.
   Güzel bir soru iyiler neden hep acı çeker? mutsuz olur? Belki de imtihan dünyası olduğu için. o sözü ilk kez duyuyorum güzelmiş.

   1. K.A dedi ki:

    Merhaba Aslim. Bitireceksin canim. Hercaini de ki daha çok sabirsizlikla bekliyoruz. Sen yazarsan da ilgi görmezmi?

    1. aslı dedi ki:

     Teşekkürler canım sağol.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Yeni haftaniz hayirli olsun arkada$lar. Te$ekkûrler Aslim. Emir hak etdi Reyhanin tepkisini. O kadar olanlardan sonra bir kaç gúzel sözlerle bagi$lanmasi mümkûnmû?

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, inşallah canım, elbetteki mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.