Yemin Dizisi 61. Bölüm 20 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 30 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Emir hangi ara bu kadar bağlanmış Reyhan’a bilinmez ancak, Cemre ile birlikte evden çıkıp gittiğinden habersiz, Yoncadan gelen bir telefon ile Cemre’nin kaza yaptığı haberini alan ve Melike ablanın da Reyhan da onunla birlikteydi demesi ile kaza da Reyhan’a bir şey oldu diye korkan ve üzülen Emir, hastanelere baktı yoktu Reyhan.

 

 

Ameliyathanede olan birini kimliği yok ona benziyor diye bekledi ve ölüm haberini alınca teşhis için baktı Reyhan değildi sevindi. Reyhan’ın çantası yanan bir araçta bulunmuştu. Emir’e teslim edildi ve cüzdanda Emir’in resmi vardı. Emir baktı ve üzüldü. O yanmış çanta ile konağa geldiğinde Reyhan’ı gördü ve hem çok şaşırdı, hem de çok mutlu oldu. Can havli ile araçtan inerek Reyhan diye bağırdı ve koşup Reyhan’a sarıldı Emir.

 

 

Reyhan ise, ne olduğunu anlayamadı. Ne oldu? Diye sorsa da Emir sus diyerek cevap vermedi gözünde yaş ile sımsıkı sarıldı kaybettiğini düşündüğü Reyhan’a. Ben çok korktum diyebildi ve ben sandım ki (içinden nefesimi kaybettim dedi bunu Reyhan duymadı) çok korktum dedi ve gözlerinin içine bakarak yaşıyorsun, diyerek yeniden sarıldı. Reyhan da süt annedeydim diyebildi.

Emir, kaybettiğini düşündüğü Reyhan’ı bulmanın mutluluğunu yaşarken sımsıkı sarılıyor ve bu mucize gibi diyor ve Reyhan’ın gözlerinin içine bakarak; gözlerinin içine bakıp adını söyleyemeseydim, buna fırsat bulamasaydım, benim için hayat anlamsızlaşırdı dedi. Buna fırsatım olmasaydı yaşayamazdım dedi heyecanla ve yeniden sarıldı.

 

 

Emir belki de bugüne kadar Reyhan’a böyle hiç sarılmamıştı. Sevgi ile hasret ile dili söylemese de aşk ile sarıldı Emir kaybettiğini düşündüğü ama sonradan bulduğu eşine. Nigar da camdan gördü onları mutlu oldu. Bundan sonra nasıl davranacaklar acaba Reyhan’a? Nigar sayesinde ev halkı herkes öğrendi Reyhan’ın yaşadığını bahçeye çıktılar. Emir ile Reyhan sarılıyorlardı. Hikmet bey de Melike abla da yanlarına gitti onlarda sarıldılar. Cavidan hanım kızı Suna ile uzaktan baktılar. Merdivenlerde rampa olmadığı için inemez Suna. Evin içinde var o da sonradan yapıldı. Dış mekan merdivenlerde de olsaydı Suna da inerdi ama olmadı kaldı orada.

 

 

Ev halkı herkes Zeynep hariç, salondalar. Suna Reyhan dan özür diledi affetmesini istedi onca sözü söylediği için, sonrada iyi haberi verdi. Suna parmaklarını oynatabiliyor, Reyhan sayesinde bunu başardı. Herkes bu habere çok sevindi, tebrik ettiler. Zeynep olanlardan habersiz odasında ağlarken Reyhan girdi odaya ve Zeynep çok mutlu oldu. Annesi gibi gittiğini, bir daha dönmeyeceğini sanıp çok korkmuş.

Zafer de konakta Emir ile çalışma odasında, Emir Zafer’e onsuz bir hayatı düşünemediğini söyledi. Bütün gün düşünmüş, kalbi ile düşünmüş Reyhan’ı kaybederse diye ve bundan sonra onsuz bir hayatı düşünemiyor Emir. Bir zamanlar boşanmak isteyen, bu evlilik sahte yakında ayrılırız diyen Emir şimdi Reyhan’sız bir hayatı düşünemiyor.

 

 

Zafer de, ya duygularının değiştiğine inanmazsa deyince, Emir geçmişte ettiği yemini hatırladı ve ne yapıp edip ikna edeceğim dedi. Zeynep de ev halkının nasıl üzüldüğünü, Emir abisinin halini anlattı Reyhan da durup dinledi.

Talaz hastanede yatarken kızı Leyla ziyaretine geldi. Beni Kemal şişletti dedi. Leyla’nın kafası karışsın diye bilerek öyle söyledi. Leyla da inanmadı. Taci ye sordu babam neden yalan söylüyor diye? Ondan da cevap alamayınca Kemal ile konuşmaya gitti.

 

 

Kemal de onu ordan çıkarmak için elimden geleni yaptım, o benden nefret ettiği için kendini şişletmiş bile olabilir dedi. Leyla da babam haklıymış nefret etme konusunda, konuyu farklı yöne çekiyorsun diyerek mekandan ayrıldı Leyla. Kemalde kendi kendine bu adam çok tehlikeli dedi. Bir kere daha ziyaret etti hastanede ve Mehmet adında arkadaşından Talaz’ın büyük bir soyguna karıştığını öğrendi. Onun üstüne gidecek.

 

 

Emir de Reyhan ile konuşmak için çaba sarf ediyor. Reyhan heyecandan duyduklarını yeniden duymaktan korktuğundan kaçıyor. Bardak bile kırdı heyecandan. Tam konuşacaklardı Yonca aradı Cemre’nin uyandığı haberini verdi. Sabah olunca Cavidan, Emir ve Reyhan Cemre yi ziyarete gittiler ama Cemre Reyhan’ı hatırlamadı. Herkesi hatırlıyor, bir Reyhan’ı hatırlamıyor. Evli olduklarını kabul etmek istemedi bile.

Eve geçtiklerinde Emir yine konuşmak istedi. Reyhan da çerçevelenmiş resmi gördü. Sürpriz buymuş demek derken kendi kendine konuşurken Emir geldi. Reyhan gitmek istedi. Emir engel oldu. Melike abla Emir’i çağırınca Reyhan gitmesin diye odaya kilitledi.

 

 

Masal, babası ile Leyla ablası barışsın diye zeka küpü oyuncağını onlara vererek yapmalarını istedi. Sonunda yaptılar, buzlar eridi ama eve gelen polisler yüzünden ortam yine gerildi. Kemal beyi ifade vermesi için götürmeye gelmişler. Masal babasının gitmesini istemedi.

 

 

Emir geldi, kapıyı bir kere daha kilitledi. Konuşmaya başladı. İlk gördüğü andan başladı devam etti. Ve ben çok hatalar yaptım, korkunç hatalar. Çok kırdım seni, geriye dönüp o anlara gelebilsem, bunların hiç biri yaşanmazdı inan bana dedi. Eski Emir’i görmeyeceksin bir daha karşında, bundan sonra yanında tüm gücü ile seni mutlu etmeye çalışacak olan, üzerine titreyecek ve saçının tek bir teli için dünyayı yakacak bir adam olacak dedi ve elini uzatarak bundan sonra her şey farklı olacak inan bana dedi. Reyhan da ağlamaya başladı. 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 61. Bölüm 20 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 3 yorum

  1. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi ak$amlar.Te$ekkûrler ablacim,siz nasilsiniz? Serin havanin keyfini çikariyorum. Çok dogru,hayat kisa hem de çok kisa. bunu degerlendire bilseydik ke$ke. Iyi geceler. Allah rahatlik versin.

  2. Hanim abla dedi ki:

    Merhaba degerli arkadaşlarım nasılsınız.Çok dogru insan elindekinin degerini onu kaybedenden sonra anlıyor.(bazen de insan yanı başında olan mutlulugu görmez, onu uzakta arar.) Ama hayat çok kısa.hem de her zaman penberengte olmuyor.”Bana surat asma ey hayat, misafirim sonuçta kalkar giderim.”(Özdemir Asaf) Dünyanı dert etmeyek. Yunus Emre demiş ki, derdi dünya olanın dünya kadar derdi vardır.teşekkür ederim Aslıcım bunları senin analizlerde okudum.Görüşürüz kızım.

  3. K.Azeri. dedi ki:

    Merhaba her kese. Te$ekkûr Aslim. Ellerine,yúreyine saglik canim. Cemrenin bir tek Reyhani tanimamasi çok gúlúnc,kendi i$ine geleni yapiyor ona göre tanimiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir