Yemin Dizisi 60. Bölüm 17 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 29 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Suna uykusunda kabus görmüş ve ağlayarak uyanmıştı. Kulağında Reyhan’ın ona söyledikleri vardı. Kendisine acıdığı için bundan vazgeçmesini söylüyordu Reyhan. Suna şok yaşarken uykusundan kan ter içinde uyanmışken o şokun etkisi ile ayak parmaklarını hareket ettirmeye başladı. Reyhan bunu görsün istediği için çağırdı ama Reyhan evde değildi. Cemre ile birlikte dışarı çıkmıştı.

 

 

Suna’nın sesine abisi Emir koşarak geldi. Bir şey oldu diye endişeliydi ama Suna ona da ayaklarını gösterdi. Reyhan’ı istedi. Onun sayesinde oldu dedi Suna. Reyhan’a bu haberi vermek için evin içinde Reyhan’a bakan Emir göremedi. Mutfakta Melike ablası ile konuşurken Emir’i Yonca aradı Cemre’nin kaza yaptığı haberini verdi. Emir’de durumunu sorarken telefon konuşmasından Cemre’nin kaza yaptığını Melike abla da öğrendi. Emir Cemre’nin yanına gidiyorum derken Melike abla Reyhan’ın da Cemre ile gittiğini Reyhan’ın arabaya bindiğini gözleri ile gördüğünü söyledi ve Reyhan nasılmış diye sordu.

 

 

Emir büyük bir şok yaşadı. Beklemiyordu. Ne olduğunu anlamadan Reyhan’ın kazada başına ne geldiğini bilmeden ona bakmaya bulmaya evden çıktı yolda da seni kaybedemem diyordu Emir. Melike abla da dua ederek Reyhan’ın sağ salim evine dönmesini Allah dan istedi.

Talaz’ı hapishanede şişlemişler. Bu haberi Taci Kemal’lerin evine gelerek verdi. Leyla da Kemal’i suçladı ve fenalaştı. Ama biz bu fenalaşma anını görmedik. Kemal Leyla yı odasına çıkarmış yatağında uyuyor Leyla. Üzerini örttü ve odadan çıktı Kemal.

 

 

Cemre’nin kaza yaptığını Cavidan hanım da öğrendi. Melike ye sorduğunda Emir nereye gitti? Dediğinde öğrendi ve içinden bu kadar ileri gitmiş olamazsın Cemre, hemde kendi hayatını hiçe sayarak dedi. Suna geldi salona abisini sordu. Suna üzülmesin diye ona bir şey söylemediler.

 

 

Emir hastaneye vardı. Yonca tek oturmuş ağlıyor. Emir gördü Yonca yı yanına gitti ve Yonca kazayı anlattı. Cemre otobüs ile çarpışmış, zincirleme kaza olmuş, bir sürü araç birbirine girmiş, patlama olmuş, Cemre yi uyuttular derken Emir nerdeler diye Reyhan’ı da sordu. Ölenler var, ağır yaralılar var diyordu Yonca. Ve Reyhan’ın Cemre ile arabada olduğunu bilmiyordum dedi. Emir de benim suçum, Cemre beni eve bırak demişti dinlemedim onu diyerek kendisini suçladı.

 

 

Polisler hastane de kriz masası oluşturmuşlar ve yakınlarını sormak isteyenler onlara sorarak bilgi alıyorlarmış. Emir de sordu. İsmi yoktu Reyhan’ın ölen listesine bakarken polis, Emir de içinden o ismi söyleme diyordu. Reyhan’ın ismi ölenlerin olduğu listede de yoktu. Yaralıların bazıları diğer hastanelere götürülmüş, o hastanenin adını yazıp verdi. Emir de o hastaneye bakmaya gitti.

 

 

Leyla kendisine geldi ve babasını görmek için onun yanına gitmek istedi. Kemal engel oldu. Seni görüştürmezler. Ben gider ilgilenirim çıkarmak için elimden geleni yaparım dedi. Hastanede Talaz’ı gören Kemal davanı ben aldım dedi. Kefaletini ödedim, tutuksuz yargılanacaksın bütün bunları Leyla için yapıyorum dedi. Leyla babasını hastanede ziyarete gitti. Talaz beni şişleten Kemal miş sordum öğrendim dedi.

 

 

Cavidan  hanım salonda şok içinde Reyhan öldü derken, geçmişte ona yaşattıklarını hatırladı. Emir ile Reyhan’ı ayağına kadar getiren Cavidan hanım, suçu yokken Reyhan’ın özür dilemesini sağlamıştı. Vicdanı ile şuan başbaşa olan Cavidan hanım o günü hatırladı. Nigar da salona geldi ve Cavidan hanımı öyle görünce ilk önce migreni tuttu sandı ama sonra Reyhan öldü kelimesini duyunca o da şok oldu.

Mutfağa geçip haberin doğru olup olmadığını Melike abladan sordu. Haber doğruydu ama Emir Reyhan’ı bulup getirecek o ölmedi söyleme öyle şeyler dedi. Emir de arabası ile diğer hastaneye giderken yolda Reyhan’ın uyuyamadığı elini tutup, o uyuyana kadar beklediği anı hatırladı ve gidemezsin dedi.

 

 

Emir farkında olmadan iyi bağlanmış Reyhan’a. Bir insan bir insana üzülür tamam ama Emir eşine ağlıyor, gözyaşı döküyor. İkinci hastaneye vardığında Zafer de geldi yanına ameliyathanede bir hasta olduğunu söylediler adı yokmuş tarife göre belki o dur diye beklediler. Ameliyathane önünde beklerken doktor çıktı ve hasta yakını siz misiniz? Diye sordu. Emir de evet dedi. Doktor maalesef hastayı kaybettik başınız sağ olsun dedi. Emir şok yaşadı. Ölen kişiye baktı Reyhan değildi sevindi.

 

 

Tekrardan sordu görevli bayana Reyhan Tarhun adında biri yoktu. Tek kimliksiz hasta da oydu yardımcı olamadılar. Emir kızdı. Zafer de sakin olmasını söyledi. Hastanelerde olmaması arabada da olmadığı anlamına geliyor dedi.

 

 

Emir’i polis aradı. Reyhan’ın çantası yanmış olarak bir araçta bulunmuş, kimliği yanmamış ordan ulaşmışlar. Suna da evin içinde Reyhan’a bakarken Nigar’ın kocasına söylediklerini duydu. Ölümün yüzü soğuk Cavidan hanım bile kaldıramadı deyince Reyhan’ın öldüğünü o da duydu. Salonda ağladı Suna..

 

 

Emir de kendisine verilen çantanın içine baktı Reyhan’ın kimliği vardı. Bir de Emir’in resmi. Reyhan Emir’in resmini cüzdanında taşıyormuş. İnsan sevdiklerinin resimlerini yanında taşır. Reyhan da Emir’i seviyormuş. Babası ile konuşup yolda ağlayarak konağa geldi gelirken de hep geçmişte Reyhan’a söyledikleri vardı. Emir gibi Hikmet beyde Reyhan’ın çocukluk resmine bakarak nasıl konağa getirdiğini hatırladı.. Cavidan hanımda Reyhan’a ilk evlendiği gün cehenneme hoş geldin dediğini hatırladı. Vicdan muhasebesi yaptı. Konakta herkes Reyhan ile geçmişte ne yaşadı ise hepsini hatırladı. Üzüldü.

 

 

Emir arabası ile konağa girdi üzgündü ve birden önde Reyhan’ı görünce mutlu oldu arabadan inip Reyhan diye bağırarak koşup Reyhan’a sarıldı gözlerinde mutluluktan akan gözyaşları vardı.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 60. Bölüm 17 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 9 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar. Evet ablacim,A.S.K-in sayfasi bizim tani$digimiz,dost oldugumuz bir mekan oldu,Aslimizin sayesinde.Ona te$ekkûrlerim sonsuzdur.Ablacim dileklerinize cani gönûlden amin diyorum.Aslimizdan ba$layalim da gerisi de gelsin in$allah.Xanim kizimiza da mutluluklar diliyoruz. Yarin he deme merasimi,$irin çaylari içilecek hayirlisiyla. Ablacim Polad amcam nasil, mezuniyyete gediyormu siz de dinlenersiniz.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Hoş geldin Xanımcım.Bu gün arkadaşının dügünü var. Gün o gün olsun kendi dügününün haberini söyleyesen. Mutluluklar diliyorum sana. Yakında Allahın izniyle Aslımın, K.Azerinin oğullarının hayırlı haberlerini alırız inşallah.
  Aslıcım ASK benim için de özeldir.en çok etkilendigim dizidir deye bilirim.Hem de biz onun sayesinde tanıştık ve bu tanışlık dostluga dönüştü.O günlerin hatırası bile insanın içini mutlulukla dolduruyor.İnan ki bu sevgide senin analizlerinin rolu büyüktür.maşallah olsun ve çok teşekkürler.görüşürüz.

 3. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aslim canim benim analiz super olmus eline saglik ellerin dert gormesin diger sayfada yorumunu gordum cok tesekkur ederim seker kahvesi yok bizde sirin cay diyorlar yarin icin baya heyecanliyim bu gun okul arkadasimin duyunu olucak oraya gidicem yarin icin pasta sirniyyat meyve aldik hanim ablam nasilsin polat amcam nasil ve guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim aslima da kismet olsun INSALLAH amin k azeri ablam nasilsin yorumunu okudum cok tesekkur ederim hepinizi cokkk seviyorum ailenizlen mutlu huzurlu pazarlar dilerim :)))

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hoş geldiniz kızlar.Aslıcım çok teşekkürler.Yüregine emegine kalemine saglık.Bir az acelem var da.ama şu iki satırı yazıp öyle gedicem. “Sevmek için “yürek” sürdürmek için “emek” gerek.”Hatırlıyormusun kızım?ASK = 89. görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, hayırdır ne bu acele? Sağ ol ablacım. Sen yazınca hatırladım. Ah ah ne günlerdi. ASK o dizinin de tekrarlarını verseler ve yeniden izlesek ne güzel olur. özledim.
   Hadi o yazıyı yeniden yazayım buraya 🙂

   İki Mutlu İnsan
   Sevmek için “Yürek”
   Sürdürmek için “Emek” gerek.
   Sevgi ne boğazda, ne mum ışığında yemek yemek, Ne de pahalı bir pırlanta demek.
   Sevgi; bir lokmada iki mutlu insan demek.

   Nazım Hikmet
   Benim için çok özel bir dizi Adını Sen Koy dizisi. Her bir başlığı, bu siteye gelme sebebim, sizlerle tanışmam bu dizi sayesinde oldu o sebeple yeri bende çok başkadır. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli hafta sonlari arkada$lar. Aslicim te$ekkûrler canim. Insan oglu her zaman öyledir, elindekinin yanindakinin deyerini ne yazik ki,onu kayb etdikten sonra biliyor.
  Aslicim anarne nasil,yanina gitdinmi?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, iş işten geçtikten sonra bir faydası yok ne yazık ki. Evet dün gittim akşama kadar beraberdik. İhtiyaçlarını karşıladım sonra da eve geçtim. İyi çok şükür.

 6. Çiğdem dedi ki:

  Elinize yüreğinize sağlık…. bu bölümde emirin ağlaması nasıl üzdüyse 70. Bölümde de reyhanımın ağlaması öyle üzdü. sizin analizlerinizle tekrar o bölümlere gidiyoruz… çok ara vermeden yazarsanız daha çok seviniriz teşekkürler…

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Çiğdem hoş geldin. Teşekkür ederim. Elimden geldiğince yazıp yetiştirmeye çalışıyorum son 10 bölüm kaldı. Sonra yarım kalan analizleri bitirmeye çalışacağım inşallah. İyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.