Yemin Dizisi 59. Bölüm 16 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 25 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Bir evlat için, anne ve baba aile, varsa abi, kardeş, abla hepsi önemlidir. Sevginin, saygının, hayatı öğrenmek adına atılan ilk adımların yeridir aile. Suna da Cavidan-Hikmet beylerin kızı Emir’in kardeşiydi. Doğuştan engelliydi hiç yürüyememiş, bu yaşına kadar hep tekerlekli sandalyede yaşamış, bir umutla iyileşirse diye doktora gitmişti. Kendisi tedaviyi kabul etmiyordu. Çünkü iyileşeceğine inanmıyordu. En son annesinin ağlayarak abisine o yarım bir çocuk, bize bir şey olduğunda o ne yapar? Nereye gider dediğini duymuş ve kendisini yarım, eksik, ailesine yük olarak görüldüğünü düşünerek üzülmüş ağlamıştı. Annesinin konuşmasından sonra morali iyice bozulan Suna Reyhan’a patlamış onu terslemişti. Şimdi de kimselere haber vermeden bir not yazarak evden gitti Suna.

 

 

Reyhan Suna ile konuşmak için odasına girdiğinde gördü mektubu ve evden gittiğini anladı. Emir geldi ve Suna yı sordu. Suna yoktu. Emir de Reyhan’a kızdı. Reyhan da kendisini suçladı. Ev halkı herkes odaya geldi. Ben Suna’ya yüreklendirmek için bir şeyler söyledim ama o üzüldü ve evi terk edip gitmiş dedi ağlayarak.

Sonra da Emir Suna yı aramaya çıktı. Reyhan da onunla gelmek istedi ama Emir izin vermedi arabanın kapısını içerden kilitledi. Reyhan da benim yüzümden gitti böyle bekleyemem diyerek arabanın arkasından yürüdü. Emir gördü ne yapmaya çalışıyor? Söylediğim hiçbir şey umurunda değil dedi.

 

 

Baktı olacak gibi değil, Reyhan kararlı arabaya binmesini söyledi. Bu kez de Reyhan binmek istemedi derken Emir arabadan indi ve Reyhan’ı kolundan tuttuğu gibi arabaya bindirdi. Emniyet kemerini de taktı. Birlikte Suna’nın hep gittiği bir park varmış oraya baktılar ama yoktu. Adamın biride sakat kızı kim ne yapsın deyince Emir sinirlendi. Reyhan elini tutarak sakin olmasını söyledi.

 

 

Suna da caddede karşıya geçecek ama çok dalgın, kendisini öldürmeyi mi düşündü? Yoksa dalgın olduğu için mi gelen aracı görmedi bilinmez ancak Suna ya araba çarpmasını son anda Taci engel oldu. Böylece Taci ile Suna karşılaştılar. Taci Suna’nın bir derdi olduğunu anladı ve onu yalnız bırakmadı.

 

 

Emir ve Reyhan araba ile yolda giderken Emir nerde bu kız buhar olup uçmadı ya derken ani bir fren yapınca Reyhan dikkat et diye bağırdı Emir de can havli ile Reyhan’ın öne gelmesine engel olmak için sağ eli ile tutmaya çalıştı da nasıl bir koruma refleksidir o arkadaş? Zaten emniyet kemeri takılı bir şey olmazdı ki. Bir de demez mi, iyi misin? Emin misin? Bir yerini çarpmadın değil mi? Diye endişe etti. Sonra da Suna yı ararken bir de seninle uğraşmayalım dedi. Seviyo musun? Dövüyor musun Emir? Uğraş uğraş bir de Reyhan ile uğraş onu kaybetme korkusu da yaşa tam olsun aşık Emir efendi.

 

 

Taci ve Suna parka geçip oturuyorlar. Taci Suna ya anlatmasını söylerken, Suna da beni tanımıyorsun ki der. Taci’nin rahmetli bir dayısı varmış, en iyi dert ortağı ya yeldir, ya eldir. Yele söylersen eser, ele söylersen susar dedi. Suna da bundan cesaret alarak evden kaçtığını söyledi. Taci şaşırdı ve neden kaçtığını sordu. Suna da ağlayarak, kendinden, evdekilerden, bakışlardan, annemden dedi. Annesinin ondan utandığından, bakışlarını kaçırdığından, kimse benim gibi bir çocuğu olsun istemez deyince, Taci de senin ne hissettiğin önemli deyince, Suna hiçbir zaman mutlu olmayacağını, hiçbir zaman normal insanlar gibi yaşayamayacağını söyledi.

 

 

Taci de herkes bu hayatta bir şeylerin savaşını veriyor. Bu hayatta seni mutlu eden hiç mi bir şey yok? Senin yerinde olmak isteyecek nice insan vardır dedi. Suna da abim var, babam var dedi. Taci de ooo çokmuş abin ve baban bu sandalyeye karşı iki bir önde dedi. Ve bankta yatmayacaksın herhalde? Her yerin tutulur ağrır geçmez de. Evine dön, istersen numaramı da veririm ne zaman istersen ararsın bedava tek kuruş almam test ettin iyi dinleyiciyim dedi. Suna da teşekkür etti gülümseyerek.

 

 

Kemal, Leyla istediği için Talaz’ın avukatlığını yapacak. Onunla konuşan Kemal, Talaz dan gitmesini leyla’nın hayatından çıkmasını istedi. Talaz da kızın Masal isteyecek sende beni buradan çıkaracaksın dedi. Sonra eve giden Kemal Leyla ile konuştu. Zor olacak deyince babamı görmeye gideceğim diyerek Talaz’ı ziyaret etti. Talaz Kemal’in söylediklerini söyledi ve içerde biri ile takıştığını şişlemek için zaman kolladığını tek çaresinin ordan çıkmak olduğunu söyledi. Leyla da bana biraz zaman ver sana söz çıkaracağım dedi ayrıldı.

 

 

Emir ve Reyhan eve döndüler. Cemre yine laf vurdu. Emir’e sarıldı ama Emir karşılık vermedi. Reyhan odasına gitti. Melike hanım ve Zeynep yanına gittiler. Reyhan kendini suçlayıp ağlarken, Melike hanım Suna akıllıdır, güçlü kızdır, sağ salim dönecektir derken, Zeynep bende dua ederim, Allah beni kurtardı onu da kurtaracak dedi.

Akşam olunca Suna eve geldi. Hikmet bey dışında herkes salondaydı. Annesi konuşmak istedi Suna odasına gitti. Reyhan da konuşacaktı ona da engel oldu Emir. Kardeşi uyurken odasına girdi yanına oturdu uykuda izledi ve sen bizim en değerlimiz, en kıymetlimizsin, bunu nasıl bilmezsin? Seni ne kadar çok sevdiğimizi, bundan sonra gözümü üzerinden ayırmayacağım, her ne olursa, kim olursa seni üzmesine asla izin vermeyeceğim dedi. Reyhan da kapıdaydı onları izledi sessizce.

 

 

Reyhan odasına geçti, Emir geldi nereye gitmiş sordun mu? Bende özür dileyeceğim affettireceğim kendimi dedi Reyhan. Emir de susmak bazen affedilmek için en iyi yoldur dedi. Reyhan da belki de hep sustuğumuz için böyleyiz, şimdi suçlu ben miyim? Diye sordu Emir. Reyhan da anlatabilirdin, paylaşabilirdin dedi. Daha sorduğum sorulara cevap alamazken, Emir de sende benim sorularıma cevap vermedin dedi. Reyhanda ben şimdi değil dedim, sonsuza kadar cevapsız kalmayacak ki soruların dedi odasına kaçtı. Emir de iyi geceler Zeytinyağı dedi güldü.

 

 

Gece Reyhan rüyasında sayıkladı bağırdı. Emir de uykudan uyandı Reyhan’ı uyandırdı. Reyhan Emir’in kolundan tutmuştu. Sakinleşmesi için su içirdi yatırdı üstünü örttü ve uyuyana kadar sandalyede oturdu Emir. Sabah olunca da Reyhan Emir’e teşekkür etti. Böyle zamanlarda uyuyamadığını söyledi ve uyuyana kadar beklediği için, Emir de 3 dakika da uyuduğunu söyledi. Sonra da Suna ya bakmaya gitti Emir. Cemre vardı Suna’nın yanında ve Reyhan’ı kötülüyordu. Reyhan gibi birinin sözlerini takmamalısın, biraz haddini açtı diyelim boş ver gitsin derken Emir duydu ve öfke ile girdi odaya.

O hadsiz dediğin bu ailenin bir parçası Cemre, Suna’nın da yengesi, Suna ya çok değer veriyor dedi. Suna’nın yanına oturup elini tutarak Reyhan seni çok seviyor dedi. Cemre ye de bunlar aile içi halledilecek meseleler dedi. Cemre yi dışladı Emir. Emir hangi ara bu kadar Reyhan’a  sahip çıkar oldu? Yüzük meselesi, yanlış anlama hepsi ne oldu birden ortalık süt liman olmuş.

 

 

Reyhan’ı Hatice annesi aradı iftara misafirleri gelecekmiş yardıma çağırmış. Evden çıkarken Cavidan ile konuştular. Melike ablası da börek vermiş onu götürüyor. Cemre de Cavidan hanımın Reyhan’a yakın davranmasını kabul edemedi. Evden birlikte çıktılar. Cemre arabasına aldı gideceği yere bırakacak. Melike ablada camdan gördü şaşırdı. Suna uykusunda kabus gördü kan ter içinde uyandı. Kulağında hep Reyhan’ın ona söyledikleri vardı. Şok yaşıyordu Suna ve bu şokla parmaklarını oynattı.

Reyhan diye bağırdı abisi geldi. Sarıldı. İlk o öğrendi ve Reyhan görsün istiyordu Suna, Emir de Reyhan’a haber vermeye gitti. Ama Reyhan evde değildi. Cemre ile birlikte arabada konuşarak gidiyorlar. Cemre çok öfkeli ve arabayı çok hızlı kullanmaya başladı. Reyhan yavaşlamasını söyledi ama olmadı.

 

 

Emir mutfağa gelip Reyhan’ı sordu. Telefon çaldı arayan Yoncaydı. Cemre’nin kaza yaptığını durumunun ağır olduğunu söyledi. Melike ablada duydu Reyhan da arabadaydı birlikte gitmişlerdi deyince Emir çok şaşırdı dondu kaldı. Talaz’ı da içerde şişlemişler. Leyla ya Taci haber verdi.    

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 59. Bölüm 16 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 32 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  İyi geceler, iyi uykular.

 2. Anonim dedi ki:

  Iyi geceler dostlar.

 3. K. dedi ki:

  Xanimcim mesaj a$agiya dû$dû.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar.Tebrikler Xanımcım.Bir yıldır bu haberi bekliyoruz.Hayırlı olsun.İnşallah yakında dügün haberini de alırız.Allah mesut bahtiyar etsin kızım.Darısı Aslımın başına inşallah hayırlısıyla.Sevindigimden sözleri unuttum.Bütün güzel sözler bütün güzellikler senin olsun.Eger sen mutlu isen bil ki mutluyuz biz de.Mutlu olman dilegimle Allaha emanet ol kızım.

 5. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aslim birtanem canim arkadasim k azeri ablam cok tesekkur ederim iyiki varsiniz temmuzun 1 seker kahvesi iciyoruz cevabimiz evet oldu supriz haberimi verdim dualariniz icin cok tesekkur ederim iyiki varsiniz hala heyecanliyim dun kinadan ciktik hic uyuyamadim aslim yeni kitabini sabirsizliknan bekliyorum ailenizlen keyfli neseli gunler dilerim :))))

  1. aslı dedi ki:

   Hakkında hayırlısı olsun canım. Şeker kahvesi nedir? Bizde söz kahvesi derler. Sizde de söz kahvesine Şeker kahvesi mi deniyor? ben bilmiyorum da?

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Xanimcim hayir haberlerini bekliyoruz canim. Dualarimiz seninle.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar. Özûr dilerim ablam,sizi üzdüyúm için. Tamamile haklisiniz, insanin dogdugu toprak bam ba$ka. Amin ablacim,amin. Siz de allaha emanet olun.

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım nasılsın.Zamanını çok aımayım direk soruya geçim.Canım kızım ben ASK dizisini ilk bölümden izledim.ama size bir kaç ay sonra şubatın son günlerinde ulaşmışım.İstiyorum ki ilk yazıdan indiye kadar sene yazdıklarımı ve senin cevaplarını bir yere toplayım kendim için. bunun kolay bir yolu varmı? zor olmasa devam edecegim inşallah.hoşcakal kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, maalesef bu konuda sana yardımcı olamayacağım. bunun bir yolu varsa da bilmiyorum. kitabımda siteden buradan sizlerden bahsedeceğim nasıl tanıştığımızdan inşallah. sana da kitabımı göndereceğim inşallah.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Hayirli gûnler.In$allah, sabirsizlikla o gûnû bekliyoruz canim.

 9. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar iyisinizdir inşallah.Kamilecim anladım ve çok üzüldüm.her bölgemiz bize azizdir.ama insanın dogdugu toprak daha cana yakındır.Görüş yerimiz müsait olmadıgından soru soramıyorum ne senden ne Aslımdan. çok özeldir de ondan.Allah düşmanlarımızı xar etsin,onlara lanet etsin.biz kimseye bir şey yapmadık.bizim sadece varlıgımız bazilerini rahatsız ediyor galiba.Allah yardımcınız olsun.Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, sen nasılsın? Polad amcam nasıl? Amin ablacım amin.

 10. xanim dedi ki:

  gunaydin canlarim benim nasilsiniz ya beni sorarsiniz ben cok mutluyum ve cok iyim cok heyecanliyim dualariniza ihtiyacim var hepinize kendi hayatimnan ilgili cok guzel haberlerim olucak ve gercek olursa haber vericem aslim nasilsin birtanem canim benim nasilsin sende iyiki varsin dostlugumuz daimi olsun analiz muhtesem olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin hanim ablam nasilsin polat amcam nasil k azeri ablam nasilsin ben bu gun evdeyim amcamin oglu icin kiz duyunu oldu bu kiz evinde kina olucak duyun devam ediyor ve onemli misafirlerimiz olucak bu gun bakalim neler olucak hepinizi cokkkk seviyorum aslim anane ailene selamimi iletirsin ALLAH yardimciniz olsun ailenizlen keyfli mutlu gunler dilerim :))))))))

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, mutluluğun daim olsun. Hakkında hayırlısı olsun. Güzel haberlerini bekliyoruz. evlenen çifte de mutluluklar.

 11. K. dedi ki:

  Allah yardimcin olsun canim. Allah kolaylik versin,bizim gönlû gûzel karde$imiz.

  1. aslı dedi ki:

   Amin canım benim amin. Sağ ol bir tanem, ben görevimi elimden geldiğince gücüm yettiğince yapmaya çalışıyorum. Allah yardımcımız olsun bugün oldukça yoruldum uyuyacağım hadi herkese iyi geceler tatlı rüyalar. Analiz bu gece de kaldı yarına Allah kerim. Arada aksamalar oluyor ne yapalım o da nazar boncuğumuz olsun 🙂

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Sen görevini en iyi $ekilde yapiyorsun,sag ol canim. Yazacaksan canim,kendini çok yorma,i$in zaten çok. Nazar boncugu da olsun canim, neden olmasin?:-)

 12. aslı dedi ki:

  merhaba iyi akşamlar ablacım, yağmur yağmıyor, bitti havalar ısındı ablacım. Eniştem iyi çok şükür aklım anarnemdeydi bugün gittim gördüm. Zayıflamış. Cuma günü yeniden yanına gideceğim banyosunu yaptıracağım. erken gelseydin bugün olurdu dedi ama benimde işlerim vardı olmadı. evinde tek kalıyor. eniştem kaza yapmasaydı orda kalacaktı. Dayımlara gitmek istedi götüren olmadı.

 13. aslı dedi ki:

  Kamilecim, teyzemlerde durum iyi çok şükür, pansumana gidip geliyor. sizin oralar 45 derece çok sıcakmış Allah yardımcınız olsun.

 14. aslı dedi ki:

  Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Yine Kamilecim ve Hanım ablacım var. Tabi arada gelen arkadaşlarımız Radamız, Xanımız, Betülümüz, Gözelimiz var Teşekkür ederim arkadaşlar sizler burada bizlerle olduğunuz için.

 15. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar arkada$lar. Ablacim size yazdigim mesaj a$agiya dû$dû. Iyi geceler her kese.

 16. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.çok şükür iyiyim.Bizi bir kaç gün daha sıcak hava gözlüyor galiba.kendinize dikkat edin.Kamilecim sizin oralar çok sıcaktır.sokağa çıkma mümkün oldukca.Aslıcım yagmur hala varmı?Enişteden telefonla da olsa haber ala biliyormusun?Hepinizi Allaha emanet ediyorum.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gúnler arkada$lar. Nasilsiniz?

 18. Hanim abla dedi ki:

  Hayırlı akşamlar hanımlar nasılsınız.Aslıcım maşallah hızla ve güzel gidiyoruz.teşekkürler eline yüregine saglık.Emirle aramın iyi olmadıgına ragmen onun Reyhanla teklikte tartışsalar da başkalarının yanında Reyhanı savunması hoşuma gidiyor.demek ki dosttur ve böylesinden korkmak kaçmak lazım degil.hoşcakalın.Allah hepinizi korusun.

 19. K.A dedi ki:

  Ablacim nasilsiniz,neden gelmediniz?

 20. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler arkada$lar. Aslicim çok sag ol canim. Ellerine saglik. Evet aile,her problemin,her konunun rahatlikla hallini buldugu, önemli bir yerdir aile.Suna için bir az deyi$ik, Cavidan hanimin davrani$larindan dolayi,ama psikolojik destek çok önemli.onu da Reyhandan beklemesi gerek.

  1. aslı dedi ki:

   hayırlı akşamlar canım, teşekkür ederim. nasılsın? aynen sana katılıyorum canım

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Ben te$ekkúr ederim canim. Sen nasilsin? Teyzelerde durum nasil? Iyi geceler.

   2. K.Azeri. dedi ki:

    Merhaba ablacim.iyi olun $ûkûrler olsun. Di$ari çikmiyorum,benim hala ayakta olmam bele mucizedir ablacim. Ben Kelbecerliyim. Öyle cennet mekanda ya$ami$ biri 45 derecede nasil dayanir,bu mucize.

   3. K.Azeri. dedi ki:

    Asil biz te$ekkûr ederiz canim. Evet kizlar bir gelir,bir kayib olurlar. Amin canim,allah hepimizin yardimcisi olsun.
    $úkúrler olsun,in$allah daha da iyi olacak. Iyi geceler. Allah rahatlik versin.

   4. K.Azeri. dedi ki:

    Merhaba hanimlar. Amin canim ablam,amin. Aslimizdan görúrûz in$allah. Evet haklisiniz ablacim, dostlarimiz mutluysa biz de mutluyuz.

    Xanimcim hayirli,ugurlu olsun. Mutluluklar dilerim canim kizim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.