Yemin Dizisi 58. Bölüm 15 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 24 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Dinleme özürlü olan Emir, dinlese bile dinlediğini daha doğrusu duyduğunu yanlış anlayan, yanlış anlama profesörü Emir Tarhun beyefendi, Reyhan ile konuşmak için şirketten eve geldiğinde evde olmayan Reyhan’ın Suna ile birlikte doktora gittiğinden habersiz, hele ki doktora gitmeden önce Reyhan’ın doktor ile olan konuşmasının başını duymayan sonrasını duyan ve kendinden bahsedildiğini düşünen Emir, Reyhan’ın yüzüğünü elini yıkamak için çıkardığından bi haber ama Emir o yüzüğü masanın üzerinde görüp, bir de Reyhan evde olmayınca, yolda eve gelirken de Emir Reyhan’ı telefonla aramış ama Reyhan doktorun yanında olduğu için açamamıştı telefonu..  Reyhan’ın annesi ile olan konuşması da dahil, İşte bütün bunları kendince bir araya getiren Emir bey, Reyhan’ın yüzüğü çıkarıp evi terk ettiğini, telefonlarına da konuşmak istemediği için cevap vermediğini düşünüyor. Ne güzel değil mi? Emir bey kendince bulmacanın parçalarını bu şekilde yerleştirdi ve bu sonuca ulaştı.

 

 

Peki gerçekler böyle miydi? Elbette ki hayır. En baştan başlarsak, Reyhan Cavidan hanımla onun itirafı hakkında konuşup ben unuttum sizde unutun önemli değil demişti. Suna’nın doktoru ile telefonda konuşan Reyhan doktordan Suna ya karşı nasıl davranması konusunda bilgi aldı ve Suna ile birlikte doktora gitti. Emir aradığında doktorun yanında olduğu için açmadı telefonu.

 

 

Yüzüğe gelince, onu da evden çıkarken çantasındaki kalemin eline mürekkebi aktığı için elini yıkamak için çıkarıp masaya koymuş, Nigar da alıp parmağına taktığı ve çıkaramadığı için Reyhan yüzüğü koyduğu yerde bulamamış, parmağında yüzük olmadan evden çıkmıştı. Nigar parmağından yüzüğü çıkarıp, yerine koyunca Emir eve gelip Reyhan’ı göremeyip yüzüğü görmesi ile ve Reyhan’ın eve gelerek benim soyadımı taşıdığın sürece bu yüzüğü parmağından çıkaramazsın diyerek parmağına takması ile biten ama hala dinlememekte ısrar eden Emir Tarhun’a bu saatten sonra bu olayların gerçekte böyle olduğu nasıl anlatılır bilmiyorum? 

 

 

Reyhan yüzüğümü bulmuşsun diyecekti, yine dinlemedi arabada bekliyorum diyerek kapıyı sertçe çarparak gitti. Reyhan da yüzüğü bilerek çıkarttığımı düşünüyor dedi. En azından Reyhan Emir’in yaptıklarını doğru anlıyor. Hele birde o da yanlış anlasa zincirleme yanlış anlama kazası olur. O zaman da kim öle kim kala. Bu durumda bile Reyhan’ın kalbi hep kırılıyor, Reyhan yine iyi dayanıyor. Leyla’nın Kemal beyin kafasına vurduğu gibi Reyhan da Emir’in kafasına vursa çok iyi olur. Emir bu vurmayı çoktan hak etti.

Emir arabada beklerken, kendi kendine tamam senin umurunda değilse, bundan sonra benimde umurumda değil, dost kalalım dedi. Ah Emir ah aşık olmuş, abayı fena yakmışsın da ettiğin Yemin var. Ölene kadar bir daha asla sana dokunmayacağım diyen sendin hatırlatırım.

 

 

Araba da süt anneye iftara giderken konuşmadılar. Anca içlerinden konuştular, Reyhan yüzüğü elimi yıkamak için çıkardım koyduğum yerde bulamadım desem kızacak derken, Emir de içinden yüzüğü neden çıkardın diye sorsam, derdin ne sana dost kalalım dedim diyecek dedi ve en iyisi susmak dostum diyerek sustu. Reyhan da bu gerginlikten bıktım, konuş bir şey söyle dese de hep içinden konuştukları için seslerini birbirlerine duyuramadılar yanlış anlama devam etti gidiyor bakalım ne zaman son bulacak?

Reyhan radyo açmak istedi. Aynı anda elleri düğmeye gidince çekindiler. Reyhan hapşurdu. Emir torpidoda mendil olduğunu söyledi. Reyhan oradan mendil alırken Sarı Gelin cd sini gördü. Severmiş, senin de sevdiğini bilmiyordum deyince, Emir bir arkadaşının hediyesi olduğunu söyledi ve cd yi açtı dinlediler. Süt annenin evine geldiler. Reyhan tatlı alalım birlikte girelim dese de Emir sen gir ben arabayı park edip tatlıyı alır gelirim dedi. Reyhan da tamam dedi.

 

 

Leyla Kemal beyin kafasına bardakla vurmuştu kanadı pansumanını ilk Şehriye abla yaparken Leyla geldi ve o devam etti. İnat hanım Leyla ile Gergin Kemal bey yine anlaşamadılar. Leyla babasına gitmek istedi. Kemal de izin vermedi. Leyla da bu daha iyi günlerin diyerek yanından ayrıldı.

Emir güllaç alıp gelmiş, süt annesi seviyor. Reyhan da mutfakta son hazırlıkları yaparken Süt anne tatlıyı sen götür dedi. Emir mutfağa geçti. Reyhan salata yapıyordu saçlarını topladı. Tatlıyı dolaba koydu. Tezgah dolabından bir şey alacaktı Emir boyunun yetmediği işlere kalkışıyorsun diyerek o uzandı ve tüm dolabı aşağıya indirdi. Reyhan da sağ ol şuanda hepsi boyumun ulaşabileceği yerde dedi. Ve bende onların o haline güldüm. Emir sen her şeyi kırıp dökmekte usta olduğunu ispatladın. Kalp kırmaların yetmedi herhalde kap kacak, tabak bardak, dolap kırıyorsun dur artık gözünü seveyim kırıp dökme artık yeter isyan diye bağıracağım ha yeter da.

 

 

Emir, dolabın eskimiş yerini tamir ederken eline çekiçle vurdu. Sesi çıkmadı ama Reyhan elini yakınca hemen suya tuttu sonra da dolapdan buz koydu. Reyhan da yüzüğü elimi yıkamak için çıkarmıştım deyince, Emir açıklama yapmana gerek yok, babam fark edip üzülmesin diye öyle tepki verdim dedi. Hadi canım sen üzüldün de diyemiyorsun.

 

 

Akşam ezanı okundu oruçlar açıldı ezan sesi ile ve Süt anne Emir’in çocukluk anılarından birini oruç tutarken nasıl zorlandığını ayılıp bayıldığını gördüm odasının kapısında balon patlattım top patladı dedim koştu mutfağa yemek yedi derken, Emir Reyhan’ın parmağında yüzüğü gördü suratı asıldı. Meyve suyunu bardağa koyarken taşırdı. Sonrada bardağın taşacağı belliydi dedi. Laf sokmaktan vazgeçip adam akıllı konuş Emir yeter isyan bu ne canım aaaa..

 

 

Yemekten sonra eve gidecekken araba biraz uzakta olduğundan birlikte yürüdüler. Yolda adamın birini gördü Emir işte o zaman arkadan gelen Reyhan’ın yanına giderek elini tuttu ve arabaya elele yürüyerek gittiler. Eve varınca kahve yapayım mı diye sordu Reyhan Emir de yarın çok işim var uyuyacağım dedi.

 

 

Leyla, Kemal’in bilgisayarını, gece de evin alarmını devreye sokarak babasını hapisten çıkarmasını istedi. Kemal de bunu yapmayacağını söyleyince, otur konuşalım dedi ve benim annem babam ölmüş, beni Talaz babam büyüttü. Sen nasıl Masal için çırpınıyorsan, Talaz babamda benim için öyle çırpındı. Karanlık dünyada yaşamak benim suçum değil dedi.

 

 

Gece Emir hep elindeki yüzüğe baktı, daha öncesinde Reyhan’a ettiği yemin aklına geldi o gün öyle söyleyende Emir, bugün böyle hissedende. Suna da depresyonda, annesinin o yarım bir çocuk sözü aklından hiç çıkmıyor. Reyhan Zeynep ile dışarı çıkalım dediğinde tersledi. Ben kabullendim yürüyemeyeceğim, annemin sırtında bir yüküm dedi. Reyhan da sen suçluyu bulmuşsun annen ama sen korkuyorsun, sen korkak değilsin korkak gibi davranma dedi konuştu Suna da ağlayarak kriz geçirdi.

 

 

Reyhan sakinleştirmek istedikçe daha kötü oldu. Abisi geldi ona sarıldı. Reyhan da salona geçti. Sonra Emir geldi. Sen doktor musun? Psikolog mu? Nasıl üstüne gidersin deyince, Cavidan hanım, Reyhan haklı Suna kendisine acıdığı için tedaviyi kabul etmiyor dedi herkes şaşırdı. Cemre de oradaydı Emir’i uzaklaştırdı Reyhan ağladı.

Suna da not bırakıp evden sessizce ayrıldı. Kemal Talaz’ın avukatlığını yapacak. Reyhan da Suna’nın bıraktığı notu buldu.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 58. Bölüm 15 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 15 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  İyi geceler.

 2. aslı dedi ki:

  Herkese iyi geceler arkadaşlar.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Iyh ak$amlar Radacim. Sag ol canim,sen nasilsin? Evet çok aci,ama gerçek.Allah rahmet eylesin,mekani cennet olsun.

 4. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar nasilsiniz arkadaslar? Aslim eline saglik guzel olmus.Ben bir anliq emir dolabi da yere salacak reyhan altinda kalacak diye korkmustum. Eglenceli bolumdu sonda sunanin reyhani terslenmesi beni sinirlendirdi. Cavidanin kanini tasiyor sonucta.
  Bu gun haticenin dogum gunu. Onsuz gecen 2i dogum gunu. Allah rahmet etsin. Kalbimde o kadar yer etmisti ki deli kiz yoklugu su an bile icimi acitiyor. Nur icinde yatsin.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Radacım, seni gördüm mutlu oldum. Emir ile Reyhan’ın o sahnesi güzeldi. Haticemiz, Su damlamız evet canım çok alışmıştık ona Cesur’a da öyle. Ondan da haber yok. Haticemize Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
   Cesur da gelir inşallah. Onu da merak ediyorum.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim. Te$ekkürler.In$allah siz de iyisiniz. Hava çok sicak ya,benim için çok zor. Yevlaxin sicagini hayal ede biliyorsunuz demi. Dubai bile geçmi$.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar iyisinizdir inşallah. Aslıcım çok güzel bir analiz olmuş.çok sag ol.Emirin ” boyunun yetmedigi işlere kalkışıyorsun demesiyle dolaptakı kabları aşağı indirmesi ve Reyhanın cag ol şimdi hepsi boyumun ulaşabilecegi yerde” söylemesine o kadar güldüm ki.diziyi izledigim zaman bu sözleri duymamıştım.çok güldürdü beni. hala gülüyorum. teşekkür ederim güzel kızım.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, çok şükür sen nasılsın? evet o sahnede çok ince bir espri vardı ben de güldüm 🙂 arada böyle esprilerin olması ortamı yumuşatması açısından olmalı dizide. Görüşürüz ablacım.

 7. Çiğdem dedi ki:

  Çok keyif aldım okurken… ah bu Emir önce kırıyor sonra tamire çalışıyor ama hep geç kalmış oluyor. Yüzük olayında eve geldiklerinde Melike ablanın “reyhan yüzüğünü bulmuşsun çok aramıştın neredeymiş” gibisinden sormasını ve emirin yine bozulmasını çok beklemiştim olmadı

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Çiğdem hoş geldin. Teşekkür ederim. Evet senin dediğin gibi Melike abla söyleyebilir Emir de yanlışını anlardı.

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler Aslim. Çok te$ekkûrler canim. Reyhanin anne baladan çekecekleri hala çok. Allah sabir versin.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, inşallah Reyhan’ın da yüzünün güleceği günler olur

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Elbette canim,gúlecek in$allah. Her karanlik gecenin bir i$ikli sabahi oldugu gibi. Aslicim benim $ harfiyle bagli problemim var qaliba. satirdan satira geçdikde hecaya dúzgún bölûnmûyor, bölmesem bile. sinirleniyorum.

    1. aslı dedi ki:

     İyi akşamlar canım, sendeki Ş harfi cihazınla ilgili sanırım dolar işareti gibi çıkıyor onun dışında bir sorun yok, ki o da sorun değil zaten bazı cihazlarda harfler farklı olabiliyor.

     1. K.Azeri. dedi ki:

      Iyi gúnler Aslim. Nasilsin? Evet haklisin,$ harfi yok s yazmak da istemiyorum. belkide sorun deyil,ama ben sinirleniyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.