Yemin Dizisi 57. Bölüm 14 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 23 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Reyhan konakta koridorda Cavidan hanım ile konuşuyordu. Cavidan hanım Reyhan’ı durdurmuş ve konuşmak istemişti. Konu depoda olanlar, orada bulundukları mekanda Cavidan hanımın Reyhan’a anlattıklarıydı. Bugüne kadar hiç anlatmadığı geçmişine dair itirafıydı ve kendi aralarında bunu konuşup anlaşmaya çalışırken, Reyhan itiraf diyorsunuz ya, duymadım var sayın, ben unuttum bile bu konuda endişe etmeyin, sizde takılmayın, kötü şartlarda yapılmış itiraftı. Üzerinde durmaya değmez derken Emir duydu ve yanlış anladı konuşulanları.

 

 

Emir içinden, sensiz yaşayamam dedim, sensiz olmaz dedim, sana aşkımı itiraf ettim, önemli değil ha dedi. Reyhan da sonra konuşuruz diyerek konuyu kapattı. Cavidan hanım gitti. Reyhan da odasına gidecekken Emir ile karşı karşıya geldi. Emir, demek umurunda değil deyince, Reyhan da evet umurumda değil dedi ve yaşananları unutalım lütfen, hatta hiç yaşanmamış sayalım mümkünse dedi.

Emir sinirden yumruklarını sıktı. Reyhan başka bir konudan bahsederken, Emir bambaşka bir şey anladı. Yanlış anlama profesörü Emir Tarhun yine Reyhan’ı yanlış anladı.

Reyhan’a bende sana aynı şeyi söyleyecektim, hiçbir önemi yok, unutalım gitsin, yok sayalım dedi ve odasına gitti.

 

 

Şimdi bu Emir’e ne söyleyelim? Ne anlatalım? Reyhan Cavidan hanımın anlattığı itirafından bahsedip hiçbir önemi yok, unutalım gitsin derken bunu kabul eden onaylayan Cavidan hanımdı ama Emir kendi yaptığı itirafı söylüyor sandı ve üzüldü. Aşkımı hiçe sayıyor sevgimi umursamıyor diye düşündü. Oysa Reyhan baygın olduğu için o söylediklerinin hiç birini duymamıştı. Duymadığı bilmediği bir konu da nasıl konuşabilir Reyhan? Emir de bunu bilmiyor, itirafımı duydu ama önemsemiyor sanıyor. Of ki ne of. Çık hadi işin içinden nasıl çıkacaksan?

Reyhan Emir’in arkasından gitti. Bir şey mi oldu diye sordu. Açıkça söylemek yerine bir şey olmadı dedi Emir. Madem bir şey olmadı suratın sirke satmasın ve her fırsatta kızma. Erkeklerin hepsi umarım Emir gibi değillerdir. Yoksa hiç çekilmezler. Bir dinle, anla, konuş yok. Yanlış anladığı konuyu uzattıkça uzatıyor Emir. Hata Emir de oysa..

 

 

Reyhan konuyu uzattıkça üzüleceğiz, uzatmasak kapatsak dedi. Konu dediği Cavidan’ın itirafı ondan bahsediyor Reyhan, Emir de sinirle tamam kapatalım uyuyacağım dedi. Reyhan çarşafında leke gördü o kirli çarşafı aldı yenisini getirdi iyi geceler dedi ve odasına gitti. Emir de önceden Reyhan’ın kendisine iki dost olalım dediğini hatırladı. O iki iyi dost olalım diyor, sen de hala sensiz yapamam diyorsun diyerek kendi kendine söylendi. Yanlış anlama hala devam ediyor. Allah’ım ne olur kimsenin karşısına böyle yanlış anlayan, anlamadan, dinlemeden kendi kendine hüküm veren insanları çıkarma amin.

 

 

Leyla, Taci ile konuşarak babasını ihbar edenin Kemal olduğunu öğrendi. Eve geçip Kemal’e sen mi ihbar ettin? Neden yaptın bunu diye sordu. Kemal de anlatacaktım derken, Leyla eşyalarını toplamaya gitti. Kemal de evden gitmesini istemedi. Leyla kalamam dedi ve Kemal de anahtarı alıp üstüne kapıyı kilitleyerek gitmesine engel oldu.

Melike abla sahura börek hazırlıyor, Reyhan geldi konuştular. Suna patatesli sigara böreğini severmiş ancak, bir yada yarım yermiş, doktor kilo almasını istemiyormuş yürüyemediği için. Suna doğuştan yürüyemiyormuş, ilk öğrendiğinde Cavidan hanım depresyona girmiş ve emzirememiş çocuğunu. Daha o zamandan başlamış Suna yı dışlaması. Reyhan da bir anne nasıl sevmez evladını, o zaman bilememiş nasıl davranacağını Suna da yanlış anlamış dedi. O zamandan beri doktora gider gelirlermiş, kimi zaman istemez babası için gider tedaviyi reddedermiş Suna.

 

 

Reyhan Suna ile konuştu, bir kere daha denemesini birlikte gidelim istedi. Suna kabul etmedi. Randevuyu iptal ettim yatıp uyuyacağım dedi. Reyhan da üstüne gitmedi. Sen nasıl istersen dedi.  Melike abladan da doktorun numarasını istedi. Odasına geçti.

Emir de Reyhan’ın söylediklerini düşünüyordu. Süt anne aradı yarın iftara davet etti. Emir de olur dedi. Reyhan odaya girince ona da söyledi. Reyhan olur gideriz dedi. Sonra da sen gitmek istemiyor gibisin keyfin yok gibi deyince, Emir yok öyle bir şey dedi. Reyhan da gözlerin öyle söylüyor deyince, gözlerim ne söylüyormuş dedi Emir. Reyhan daha fazla kalmak istemedi odasına uykum geldi yatıp uyuyacağım diyerek gitti.

 

 

Sabah olduğunda Reyhan, Suna’nın doktorunu aradı. Suna hakkında bilgi almak istedi. Emir de kapının önünden geçiyordu. Konuşmanın başını duymadı. Böyle devam etmesini istemiyorum, açık açık yapılması gerekeni söyleyeceğim ama nasıl söyleyeceğimi de bilmiyorum, ne diyeceğim? Nasıl ikna edeceğim? Kafam çok karıştı. Ben yanlış bir şey söyleyip kırmakta istemiyorum, sonuç da çok hassas bir konu dediğini kapıyı dinleyerek duydu Emir ve bir kere daha yanlış anladı. Bu ikinci yanlış anlaması oldu.

Benden bahsediyor, duymuş işte söylediklerimi, beni kırmadan konuşmanın yolunu arıyor dedi. Reyhan odadan çıkıp konuşmamız gerek dediğinde, Emir hazırlanmam gerek diyerek banyoya kaçtı. Duyacaklarından korkuyor, reddedilmek, sevilmediğini bilmek istemiyor Emir. Ama bir dinlese anlayacakta dinlemiyor ki.

 

 

Reyhan Suna’nın yanına gitti. Emir ile de dinleseydi Suna hakkında konuşacaktı. Emir üzerini değişmiş parmağındaki yüzüğüne bakıyor, incire sen mutlusun diyor. Kendisi de mutlu olabilir dinlemeyi bilirse tabi. Suna yürüyemeyeceğine öyle inanmış ki doktor bana çare değil dedi. Reyhan da doktor zor olduğunu söylerse, çare yok derse bir daha ısrar etmeyeceğim, bu şehirde dertleşebileceğim insan sayısı az, beni çaresiz bırakma, çaresizlik zor bunu en iyi bilenlerdenim dedi Reyhan ve Suna ikna oldu.

 

 

Cemre de konağa gelmiş Cavidan hanım ile konuşuyor. Olanları öğrenip Emir’in Reyhan’a söylediklerini öğrenince Cemre deliye döndü ve Emir için Reyhan giderek daha önemli bir hal alıyor dedi. Emir evden çıkarken Cemre de çıktı beni eve bırakır mısın dedi. Emir de olur dedi. Yolda konuşmaya çalıştı, bir şekilde elini tutmaya çalıştı Emir izin vermedi. Özel meseleler özel şekilde çözülmeli dedi. Cemre bozuldu ve yolda arabadan indi.

Masal kız Leyla ablasının kapısını açamadı. Şehriye ablada kilidi bozulmuş, tamirci gelecek dedi. Masal da kapının yanına oturdu beklemeye başladı. Çocuk bir kere sevdi Leyla ablasını.

 

 

Nigar, Zeynep’e bulaşıkları ovalattırıyordu. Tel ile ovalarken parmağı acıdı. Hikmet bey geldi gördü. Kızdı Nigar’a Zeynep başımızın tacı, Suna, Emir ne ise, Zeynep de bu evde o dedi. Zeynep baktı olacak gibi değil, ben istedim Nigar abla yorulmuştu yardım etmek istedim deyince ortam yumuşadı. Nigar da kendisini ele vermediği koruduğu için Zenep’e iş yaptırmadı ve çikolata verdi.

Reyhan Suna ile evden çıkarak doktor kontrolüne gidecekti ama odasından çıkarken çantasındaki kalemini eline aldı mürekkebi aktı. Elini yıkamak için banyoya giderken yüzüğünü çıkarıp masanın üzerine koydu. Nigar toz almak için odaya girdi yüzüğü gördü ve parmağına taktı ama çıkaramadı. Odadan çıkınca uğraştı çıkardı sonra bir yere atar bulmuş gibi yapar veririm dedi. Reyhan da Melike ablasından yardım istedi yüzüğüne bakmasını söyleyip Suna ile evden çıktı. Nigar da ilk fırsatta yüzüğü masaya koydu.

 

 

Emir şirkete geçtiğinde Zafer geldi yanına ve tarihi hatırlattı. Yarın tam 3 ay oluyormuş Emir evleneli ve Emir 3 ay sonra boşanırım demiş ama evdeki hesap çarşıya uymuyor dedi gülümseyerek Zafer. Emir de bir yanlış anlama daha yaşadı ve bu 3 etti. Zafer’in söylediklerinden sonra, geçmişe giden Emir, Reyhan’a yemin ederek ölene kadar bir daha sana el sürmeyeceğim demişti. Tabi ya bu yüzden, yeminimi yüzüme vuracak ondan dedi. Zafer de alo orda mısın diyerek dalmış gitmiş olan Emir’i getirmeye çalıştı.

Emir eve gidip akşam olmadan Reyhan ile konuşmak istedi. Yolda Reyhan’ı aradı ama Reyhan Suna ile doktordaydı açmadı. Emir de umurunda değilim diye kızdı. La havle vela kuvvete ya sabır. Hiç çekilecek insan değilsin Emir. Dinlemiyorsun, anlamıyorsun, kendi kendine sonuca gidiyorsun. Patlamaya hazır bir bomba gibi eve gelen Emir, odaya girdi ne konuşulacaksa konuşalım dedi ama Reyhan yoktu. Oturdu masadaki yüzüğü gördü ve bir yanlış anlama daha yaşadı 4 oldu. Konuşmayı bile beklemedi dedi. Bu kadarına da pes artık Emir. Dost olalım demişti, bu yüzüğü çıkarınca benim seninle dost olacağımı mı sanıyorsun? Bu yüzüğün hiçbir değeri yokmuş gibi parmağından çıkarıp atmana izin vermem diyerek kızdı.

 

 

Banyoya girdi elini yıkadı havlu bulamadı. Kızdı kapıları çarptı. Reyhan da Suna ile eve geldi. Suna tedavi olmak istemediğini söyleyerek odasına gitti. Reyhan odasına girince Emir’in öfkeli sesini duydu banyoya gitti. Havlu aradığını anladı verdi ama Emir elini üstüne sürerek çıktı. Reyhan da geç kaldığım için kızdıysan gittiğim yer derken, Emir gittiğin yer umurumda değil, nereye istersen oraya git, beni kocan olarak görmeyebilirsin, aynı evde yaşamak zorunda olduğun bir dost olarak görebilirsin ama benim soyadımı taşıdığın sürece bu yüzüğü parmağından çıkartamazsın diyerek yüzüğü parmağına taktı. Reyhan şaşkındı.

Şehriye abla Kemal ile Leyla’nın arasını yapmak için sanki onlar yazmış gibi notlar yazıp verdi. Kemal kapıyı açtı konuşmak istedi. Değişen bir şey yoktu Leyla gitmek istedi Kemal izin vermedi. Böyle yerlere tıkılıp kalmaya alışıksındır deyip hırsız olduğunu bir kere daha yüzüne vurdu. Leyla da sinirle Kemal’in arkasından kafasına bardakla vurdu.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 57. Bölüm 14 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 10 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim.Ho$ bulduk. Nasilsiniz? Polad amcam nasil? Malesef canim ablam.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba benim güzel arkadaşlarım nasılsınız.Hepiniz hoş gelmlşsiniz.Xanım kızım da artık gele biliyor.ne güzel.K.Azeri defter kitap işleri yolundamı?Benim bilgisayarım da kendim gibi yaşlanıp.O gün 55-in analizinde sayfa açılırdı,yazı gitmiyordu.
  Aslıcım ellerin yorulmasın.analiz yazmağı kim düşünüpse iyi düşünüp.mesela bana çok yardımcı oluyor.işitmem kötü ya.En çok Emirin sözlerinin duymuyordum. Şimdi okudukca hatırlıyorum.Sana da eziyyet oluyor ama.Çok teşekkür ederim.Allah razı olsun. İyi geceler.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Xanim kizim,hep iyi,mutlu ol in$allah. Ben de çok $úkûr iyiyim.

  1. xanim dedi ki:

   k azeri ablam iyi olmana cok sevindim hep keyfli neseli ol yuzun hep gulsun ve tesekkur ederim ablacim 🙂

 4. xanim dedi ki:

  gunaydin k azeri ablam hep iyi mutlu ol bende cok sukur iyim mutluyum ablacim sana islerinde kolay gelsin 🙂

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar.Sag ol Xanimcim,sen nasilsin?

  Aslicim te$ekkûrler sana canim benim. Evet Emir dúzelmeyecek. Kapi dinliyorsan sonadek dinle,anlamadin açiklanmasina izin ver. “Sagirin gönlündeki”oldu $u i$. Evdekiler küçûk Zeynep kadar olamadilar.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, Emir yanlış anlama konusunda rekor kırdı bir-iki gün içinde, dinlemiyor da Reyhan’ı. Dinlemediği içinde konuyu anlamıyor. kendince bir masal oluşturdu Emir aynı dediğin gibi sağırın gönlündeki.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Hayirli geceler canim. Bu ikili oturup açik açik her $eyi konu$mali. Konu$madan nasil anlayacaklar bir birini? Búyùk sorunlar zaten hep yanli$ anlamadan olu$ur. Iyi geceler. Allah rahatlik versin.

 6. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz ? aslim nasilsin analizlerini okudum cok muhtesem olmus eline yureyine salglik ellerin dert gormesin birtanem ALLAH tum islerinde yar ve yardimcin olsun enistenin durumu nasil iyimi birtanem hepinizi cokkkk seviyorum ailenizlen mutlu huzurlu pazarlar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar xanım sağ olasın amin inşallah. Evinde dinleniyor. Sen nasılsın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.