Yemin Dizisi 55. Bölüm 10 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 21 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Cavidan hanım bir dernek sevdasıdır tutturmuş gidiyor. O derneğe üye olmayı çok isteyen ve bunun içinde her şeyi yapan ve yapmayı göze alan Cavidan hanım, önce Cemre yi kullanarak onun aracılığı ile derneğe girmeye çalıştı ama olmadı. Bu kez de derneğe bağış yaparak oradaki insanların gözüne girmeyi düşündü. Yıllarca da hep bağış yaparmış ama ona kimse ne bir çiçek göndermiş, nede üye olmasını istemiş. Reyhan’a dernekten çiçek gelince, yardım için Reyhan ile çalışınca bunu gururuna yediremeyen Cavidan hanım aile yadigarı broşu tefeciye rehin bırakarak para aldı.

 

 

Şirket hissesinden kar payını alır almazda broşu almak için tefeciye gitti. Çünkü, Hikmet bey broşun ne evde, nede kuyumcuda bulamamıştı. Akşama evde olması gereken broşu almak üzere önce bankaya, sonrada tefecilerin yanına giden Cavidan hanım evden çıkmadan önce Zeynep’i banyoya kilitlemişti. Üvey annesine vermekle tehdit etmiş, Reyhan da eve üzerini değişmeye gelince durumu öğrenmiş Zeynep’i kurtarmıştı. Zeynep’i üvey annesine verecek zannedip peşine düştü Reyhan.

 

 

Cavidan hanım parayı verdi ama adamlar daha fazla para istedi. Vermek istemedi broşu alıp kaçtı ama adamlar yakaladı ve bir inşaate götürdüler. Reyhan da peşlerinden gitti. Adamların silahlı olduklarını görünce Emir’i aradı ulaşamadı. Emir’in şarjı bitmişti. Sesli mesaj bıraktı Reyhan. Polisi aradı tam konuşacaktı ki adamlardan biri silah dayadı başına ve engel oldu. Reyhan da adamların elinde esir oldu.

Cavidan hanımı kapalı tuttukları yere Reyhan’ı da götürdüler. Cavidan hanım adamlara direnince dayak yedi yere kapaklandı. Bir derneğe üye olmak için bunca çileyi çekmeye değdi mi Cavidan hanım?

 

 

Cavidan hanım, Reyhan’ı karşısında görünce adamlarla iş birliği yaptığını, kendisine tuzak kurduğunu düşündü. Reyhan da peşinden geldiğini söyledi. Emir’i aradığını ama ulaşamadığını, polisi ararken de adamların yakaladığını söyledi. Cavidan hanım da bir işi becersen şaşarım diye kızdı. Emir’e sesli mesaj bıraktığını alınca hemen geleceğini söyledi.

Emir de Reyhan’ın kendisini bekletip gelmediği ve telefonunu açmadığı için ona kızdı. Her önüne gelende Reyhan’a kızıyor. Reyhan’ın hiç suçu yok oysa. Emir’in telefonu arabada şarj olmadı ona da kızdı Emir.

 

 

Cavidan hanım oturmuş ağlıyor, bir fare gibi öleceğiz derken Reyhan sakinleşmesi için konuşmak istedi ama Cavidan hanım ona kızdı. Konağa geldiğin günden beri başıma gelmedik kalmadı beni böyle gördüğün için mutlu musun? Diyerek yanından kovdu.

Reyhan’ın ne suçu var? bir dernektir tutturmuş gidiyorsun, oraya üye olmak için yapmadığın kalmadı ama seni oraya alan olmadı. Ne geldiyse başına kendi yaptıkların yüzünden geldi. Önce sen kendine bak, kızın engelli diye insan içine çıkarmayan, kızından utanan bir anne dernekte yardıma muhtaç nice insana nasıl yardım edeceksin Cavidan hanım?  

 

 

Emir evde odasında, Reyhan’ı düşünüyor. İlk evlendikleri günü, alnından öptüğü anı, dans ettiklerini hep aklı Reyhan da beni affetmedi affetseydi telefonuma cevap verirdi açmadı bile dedi. Sonra da telefonu şarja taktı ve banyoya geçti. Telefon şarj olmaya başladı. Bir sesli mesajınız var diye not da geldi.

Cavidan hanımda adamlarla konuşmaya çalıştı. Bir telefon istedi. Kocam çok zengin sizi paraya boğar bana bir telefon verin kocamı arayım broşta sizin olsun dedi ama adam izin vermedi. Bütün bunlar olurken konakta Nigar salonda keyif kahvesi içerken Hikmet beye yakalandı. Adam anlayışlı da bir şey söylemedi. Cavidan hanım olsa yeri göğü inletir kızardı. Hikmet bey eşini merak etti aradı ama açan olmadı. Emir ile konuştular. Şirketteki başarısından, zaman içerisindeki değişimden ve artık bir çocuk değil, sorumluluğunu bilen oturaklı bir aile babası duruyor dedi.

 

 

Suna geldi yanlarına, Hikmet bey kızını da çok sevdiğinden ona da sevgi sözleri söyledi. Reyhan’ı sordu. Dernek işleri ile uğraştığını söyledi Emir ve odasına geçti. Telefonuna bakınca mesajı gördü. Dinledi hemen evden çıktı.

Leyla evden gideceği için üzgün Kemal beyde. Masal Leyla sayesinde konuşup baba demişti. Kemal bey Leyla hakkında, Talaz hakkında araştırma yaptırıyor, Talaz’ın suç dosyası oldukça kabarıkmış. Çocuk kaçırma, çocukları hırsızlığa zorlama, dilendirme bu ve buna benzer sayısız suçları varmış.  Leyla da Talaz’ın öz kızı olmayabilirmiş bunu araştırıyor Mehmet adındaki kişi. Kemal evden çıkıp Talaz’ın mekanına gitti.

Taci vardı, ihale dosyasını Leyla’nın çalmasını kim istedi? diye sordu. Kaçmak istedi Taci ama Kemal kapıyı kilitledi. Sıkıştırdı Taci de Talaz dedi. Gerçek babası mı? diye sordu. Sustu bu da bir cevaptı. Talaz Leyla’nın gerçek babası değil.

 

 

Emir arabası ile yolda giderken kendisine kızdı. O mesajı daha önce neden dinlemedim onlara bir şey olursa kendimi asla affetmem dedi ve polisi aradı. Cavidan hanım üşüdü Reyhanda kabanını verdi. Ve neden orada olduklarını sordu. Cavidan hanımda ikna olup olan biteni anlattı. Aile yadigarı broşu para almak için verdiğini, daha çok para istediklerini, polise giderim deyince böyle oldu dedi. Reyhan da sizin paraya ihtiyacınız yok ki neden para istediniz tefecilerden diye sorunca, Cavidan hanım derneğe bağış yapmak için dedi.

Reyhan da derneğe üye olmak için mi canınızı tehlikeye attınız neden? Diye sordu. Cavidan hanımda, sen fakir bir köyden zengin bir konaklara geldin, hemde bir günde ama ben tırnaklarımla kazandım her şeyi..  Annem, babam, kardeşlerim biz çok fakirdik, çok, tahmin edemeyeceğin kadar çok, birbirimizin lokmalarını sayacak kadar çok.. bir lokma küflü ekmeği katıksız yediğim çok günlerim oldu dedi.

 

 

O sürüngen hayattan hep nefret ettim hala da ediyorum dedi. Bana geçmişimi hatırlatan herkesten, her şeyden nefret ediyorum dedi. Ailemi, kardeşlerimi bir kalemde sildim, Hikmet ile yolları kesişsin diye, zengin hayatı yaşayabilmek için çok emek vermiş. Hikmet bile bilmez ne çektiğimi, şu karşında gördüğün Cavidan olmak için bir ömür verdim ben, pişman mıyım asla, bir değil, bin ömrüm olsa yine hepsini verirdim dedi. Ve anlamıyorsun, anlamayacaksın da, acımasız kötü bir kadın diyorsun benim için de umurumda değil, yine olsa yine yaparım dedi.

Derneğe üye olmak için değer mi? Değer di öyle elit bir gruba üye olmak bana yaşadıklarımı unutturacaktı. Korunaklı olacaktım, ne yaparsam yapayım unutamadığım geçmişimi unutturacaktı bana dedi.

 

 

Reyhan da, sizi gayet iyi anlıyorum, siz o hayata geri dönmeyeceksiniz, sandığınızdan daha da zenginsiniz, dayım var, iki evladınız var, siz o derneğe üye olsanız da olmasanız da sizi asla terk etmeyecek ve hep sevecekler. Sizi hiçbir zaman, hiçbir şey için terk etmeyecek bir aileniz var dedi.

Cavidan hanımın geçmişte yaşadıkları bugününe etki etmiş. Hani hep derler ya çocukluğuna inelim neler var diye. İşte bugün Cavidan hanım neden bu kadar derneğe üye olma hevesinde ve gayretindeymiş bunu anlamış olduk. Peki bu yaptığı doğru mu? Kendince belki ama doğru değil. Her insan hayatının bir döneminde mutlaka zor günler yaşamıştır. Bundan utanmak olmaz. Hele ki aç kalmış biri olan Cavidan hanım Zeynep’e daha çok sahip çıkmalıydı. Ama o kendisini açlıktan, yokluktan, sefaletten, korumak istemiş. Derneğe üye olunca korunaklı olacaktım demesi bundan.

Cavidan hanım çok zor günler yaşamış, bu kadar acımasız olmayabilirdi. Aksine sevecen, annesine, ailesine, kardeşlerine kol kanat da gerebilir, Zeynep’i böyle incitip üzmeyebilirdi de. Bu ikincisi olmamış.

 

 

Emir mekana geldi adamlarda bayanlardan kurtulmak istediler. Mezar yeri kazdılar öldürüp gömecekler. Emir başka bir inşaate bakmış ordan bu tarafa geçince annesi ve Reyhan’ı gördü. Adamları sıra ile etkisiz hale getirirken büyük patronu yakaladı diğer adama bayanların ellerini çözmesini söyledi. Elleri çözülünce kaçmalarını söyledi. Adamla boğuşurken ikiye bir olan Emir büyük patronu elinden kaçırdı. O adam Reyhan ile Cavidan’ın peşinden gitti.

 

 

İnşaate saklanan Reyhan ve Cavidan hanım yukarı çıktılar. Adam onların aşağıya atlamasını istedi. Cavidan hanım adamın üstüne hayır diyerek gidince adam var gücü ile itti. Cavidan hanım düştü. Reyhan da arkasından adama saldırmak istedi ama o da düştü. Her ikisi de duvarda asılı kaldılar. Emir geldi ve adama yumruk atıp anne ve Reyhan’ı düşmekten kurtarmak için ellerinden tuttu.

Kemal bey de Leyla’nın evden gitmesine engel oldu. Talaz’a sen Leyla’nın babası değilsin dedi. Polisler geldi Talaz’ı götürdüler.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 55. Bölüm 10 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 12 yorum

 1. K.Azeri dedi ki:

  Merhaba ablacim. Yeni sayfani gördúnúzmû?

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Sizi kaç kere aradım ama ulaşa bilmedim.bakalım bu sefer nasıl olacak.sag olun.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırdır ablacım, buradayız biz.

 3. Günay dedi ki:

  Hayırlı akşamlar. Arkadşlar. Bu Cavidan malesef akıllanmayacak. Bu benim şahsi fikrim. Bir ara dedim ki,qaliba akıllandı. Yok yine olmadı. Çok kötü kadln. Allah akıl versin. Kendinize iyi bakın…

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Günaycım.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsınız. Aslıcım ellerine saglık böyle devam. İnsan neden bu kadar naşükürdür.Cavidana daha ne lazımdır. Bu yaştan sonra universite falan düşünmüyordur her halde.her şeyi var. Eksik yeri kızıdır ki onun saglıgı için çaba gostermek, mücadile etmek gerekirken o bir dernege üye olmak için ugraşıyor.Bu ne hırstır böyle.İnşaatta o kadar eziyetlere maruz kalsa da nasıl deyim akıllanmadı.kendi modunda.Maalesef hayatta vardır böyleleri.Allah islah etsin.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar ablacım, Cavidan hanım isterse üniversite de okuyabilir. İnsanın içinden gelecek bir de şartlar olacak, onun bütün şartları var. huzuru yok sadece. Hayatta böyle Cavidan gibi olanları karşımıza çıkarmasın amin zor. Allah ıslah etsin amin.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler,hayirli cumalar. Te$ekkúrler Aslim. Ne var ne yok,ne durumdayiz?
  Haklisin canim,Cavidan hanim geçmi$ine göre iyi bir insan ola bilirdi,ama ekmegini kendi ailesi ile payla$amayan biri,yardima ihtiyaci olanlara nasil yardim edecek? Bu kadin kimese yardimi deyil,yalniz kendini dû$ûnûr ba$ka bir $ey deyil. O da gösteri için.Asil yardimin nasil oldugunu anlamiyor.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar canım, yağmur devam ediyor, öyle bu sene yağışlı gidiyor. ev, iş derken zaman geçiyor. Sen ne yapıyorsun? defteri alabildin mi?

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Hayirli ak$amlar canim. Yapmurun bu kadar zarar vermesi,insanlarin hayatini kayb etmesi çok ûzúcü. Allah sabir versin.
    Aslim eni$te nasil, hastaneden ne zaman çikar,doktor ne diyor,durumu nasil?
    Hava çok sicak ya,evden cikamiyorum,hem nelerse yazmayi hayal etdikce nefesim sanki tûkenir,qaliba hazir diyilim,bilmiyorum. Ama yapacagim SÖZ.

    1. aslı dedi ki:

     Amin canım benim, evinde canım, iyi çok şükür, arada pansumana gidecek, evde dinleniyor. Yazacağın şeyleri şimdi düşünme, sadece güzel bir deftere odaklan yeter, sizde hava sıcak, bizde ılık serin hayırlısı.

     1. K.Azeri. dedi ki:

      Allahin yardimiyla iyile$ecek canim. Aslicim anarne nasil,sen bakiyorsun degilmi?. Iyi geceler canim. Allah rahatlik versin,yardimcin olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.