Yemin Dizisi 54. Bölüm 9 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 20 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Ve o beklenen an geldi. Emir, adı çok geçen İsmet ile tanıştı ve dondu kaldı. Neden mi? Eh nede olsa Emir İsmet’i bir erkek olarak düşünmüş, internetten de baktığı resimden bir erkek görmüştü. Bilmiyordu ki o resimdeki erkeğin yanındaki bayan gerçekte adı geçen İsmet. İşte o büyük an ve Emir konaktan çıkmak üzere, Reyhan da konağa gelecek olan İsmet ile telefonda mesajlaşıyor. Emir de Reyhan’ı kıskandığı için ona kendini, her şeyi unutacak kadar bu işe kendini kaptırdın deyip, Reyhan’ın kalbini kırarak unutma benim soyadımı taşıyorsun diyerek odadan çıkıp tam konak kapısından çıkacakken gelen İsmet ile tanışıyor.

 

 

Emir kapıyı açtığında karşısında bir bayan, kendisini tanıtıyor Emir donup kalıyor. Elini uzatan İsmet hanım ile tokalaşan Emir anlık şoku üzerinden atarak içeri davet ediyor. İsmet hanım da içeri girmiyor. Reyhan gelir, İsmet hanım eşin ile tanışma fırsatım oldu Süheyla çok bahsetmişti kısmen tanıyorum der ve ekler, genç bir iş adamının birkaç gün içinde tanıştığı biri ile evlenmesi olacak iş değil, biraz tuhaf bulmuştum derken Emir’in kaşları çatılmış öfkelenmiş karşısında duran İsmet hanımı dinliyordu.

 

 

Reyhan’ı tanıyınca size hak verdim. Kim olsa böyle pamuk kalpli, dünya güzeli birini elinden kaçırmak istemez. Sizin başınıza gelen benim de başıma geldi. Bir gün içinde gerçekten çok sahici bir dostum oldu dedi İsmet hanım ve Reyhan ile konaktan ayrıldılar. Emir de ben ne yaptım diye kara kara düşünmeye, Reyhan’a söyledikleri için pişman oldu ama iş işten geçti. Söz ağızdan çıktı bir kere, kalp kırıldı bir kere. Tamir et bakalım Emir bey nasıl olacaksa?

 

 

Leyla evden gitmesin diye Şehriye abla hastaymış gibi davranıyor. İlk başta evdeki herkes inandı ama Masal ile konuşurken gören Kemal bey bunun bir numara olduğunu anladı. Ambulans çağırayım dedi. Şehriye abla istemem ben iyiyim dedi. Kemal oyunu anladığı ve Leyla’nın da evden gitmesini istemediği için fazla üstelemedi. Masal ile dışarı çıktılar. Onlar gidince Şehriye abla da Kemal’i uyanık geçinen uşağını bile kandırmayı başardın diyerek kendi kendisini tebrik etti. Numaracı Şehriye abla.

Cemre arabası ile Emir’in yanına onunla konuşmaya, ona aşık olduğunu söylemeye gidiyor. Yolda Yonca aradı, gitmemesini, Emir’in evli olduğunu söylese de Cemre dinlemedi.

 

 

Emir çok pişman oturmuş incir’e dert yanıyor. Bana kızmakta haklı diyor ve nasıl telafi edeceğini düşünüyor. Bakalım Emir kendisini nasıl affettirecek? Reyhan’ın da enerjisi düştü. Nede olsa Emirden onca sözü işiten Reyhan nasıl mutlu olabilirdi ki? İsmet de fark etti, bıraktığımda daha iyiydin ne oldu diye sordu. Reyhan da yorulduğunu söyledi. Ara verelim deyince de, Reyhan kabul etmedi teyzeye söz verdik bekler diyerek işlerine devam ettiler.

 

 

Cemre konağa geldi. Emir gitmek üzereydi. Durdurdu konuşmak istediğini söyledi ama Emir Reyhan’ın kalbini kırdım onunla biran önce konuşmalıyım diyerek gitti. Cemre de buna çok kızdı. Arabasının içinde ağlayarak sinir krizi geçirdi. Yıllarca tanıdığını, bir kız için beni silmiş olamazsın dedi.

Bir erkeğin eşi olması normal bir durumdur. İş arkadaşı, normal arkadaşının olması da ve kız arkadaşının da olması normaldir. Normal olmayan Cemre’nin yaptığı. Sen onun eşi değil arkadaşısın. Emir sana bir gün olsun sevgili yada ilerde eş adayı gibi bakmadı. Arkadaş olarak gördü görüştü. Cemre hatayı Cavidan hanıma uymakla yaptı. Arkadaş sevgisini, aşk sevgisine dönüştürmeye eşi olmaya çalışıyor ama olmaz uğraşma Cemre. Arkadaşlığını da kaybedeceksin farkında değil Cemre.

 

KONAK

 

Şehriye abla oğlu Sefer ile telefonda konuşurken, Leyla da arkasındaydı ama Şehriye ablanın bundan haberi yok. Oğluna telefonda ben iyiyim bir şeyim yok, Leyla gitmesin diye numaradan küs, hasta gibi davranıyorum, hadi kapat foyam meydana çıkacak dedi sonrada inlemeye başladı. Tabi Leyla bu konuşmayı duydu. Hepsinin bir numara olduğunu, Şehriye ablanın bir şeyinin olmadığını anladı.

Kemal beyde bildiği için ilaç almamış. Hepsini düşününce, Kemal’in de bunun bir numara olduğunu bildiğini anladı. Şehriye abla da herkesin ona inandığını düşünüyor. Leyla onları birbirine kötülemeye başladı. Önce Şehriye abla Kemal’i savundu. Hasta olduğumdan beri gözü üzerimde dedi. Kemal de o evimizin ailemizin bir parçası dedi. Barıştılar. Leyla da siz beni mi kandırmaya çalışıyordunuz? diyerek bütün bu olanların bir numara olduğunu bildiğini ima etti.

 

 

Emir Reyhan ile konuşmak için dernekten teyzenin evini öğrenmiş. İsmet’in de işi çıktı gitti. Reyhan evde tek kaldı. Emir geldi. Reyhan içeri almasa da teyze içeri aldı. Sobanın borusunu çıkarırken yere düşürdü küs Reyhan Emir ile konuşmadı. Emir de kollarını sıvadı kendisi ile konuşmayan Reyhan’a yardım etti. Boya yaptı. Reyhan da cam sildi. Perdeyi takarken düşüyordu Emir tuttu onun kucağına düştü Reyhan ve Emir Reyhan’ın yüzündeki boyayı silerken konuşmaya çalıştı. Olmadı. Teyze geldi teşekkür etti her ikisine de kahve içerken dua etti. Size de dar gününüzde yardım edenler bulunsun dedi. Emir’i Zafer aradı şirkette toplantı için Emir istemeyerek gitti.

Giderken de Reyhan’a saat 4 de sahilde buluşmak için bir yer söyledi oraya gelmesini istedi. Söyleyeceği önemli şeyler olduğunu, gelse de gelmese de orada bekleyeceğini söyledi.

 

 

Hikmet bey kuyumcuya gitmiş broşu almak için ama broş hiç kuyumcuya gitmemiş bunu öğrenince Cavidan’a broş nerde? diye sorarak o broş aile yadigarı, benim için önemli, akşam evde olacak, senin bana yalan söylemen ağırıma gitti dedi. Cavidan da başka kuyumcuya götürdüğünü söyledi. Hıncını da Zeynep den çıkardı. Onu Emir’in odasındaki banyoya kilitledi. Zeynep tutsak kaldığı anı hatırladı ağladı.

 

 

Reyhan Emir ile buluşmak için eve üzerini değişmeye geldi ve Zeynep’in sesini duydu. Banyodan, Cavidan hanımdan zorla aldığı anahtar ile çıkardı. Cavidan hanımda muhasebecisinden gelen telefonla paranın yattığını öğrendi. Broşu almak için önce parayı bankadan çekmeye gitti. Reyhan da Zeynep’i üvey annesine verecek sanıp peşine düştü. Cavidan hanım parayı teslim etti ama adamlar iki katı para istediler vermek istemediler broşu. Cavidan da patronunuzu arayın deyip zaman kazandı ve masa da duran broşu alıp gitti. Emir de Reyhan’ı bekliyor. Adamlar yaka paça Cavidan’ı geri getirdiler. Hırpalamışlar. Ben Cavidan Tarhun’um deyince, adam patronunu aradı. Tutun geliyorum dedi. İnşaate götürdüler sürükleyerek. Reyhan da peşinden gitti.

 

 

Emir aradı açmadı. Sonrada Emir’in şarjı bitti. Reyhan silahlı adamları görünce Emir’i aradı ulaşamadı. Sesli mesaj bırakarak oldukları inşaat alanının yerini söyledi. Reyhan polisi aramak istedi tam aradı konuşacaktı birisi kafasına silah dayadı konuşmasına engel oldu.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 54. Bölüm 9 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 8 yorum

 1. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aslim canim arkadasim nasilsin enisten dahada iyi olucak iNSALLAH ALLAH yardimciniz olsun dualarimiz seninlen iyiki varsin analiz cok gecmis olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin hanim ablam k azeri ablam nasilsiniz canlar hepinizi cokkk seviyorum islerinizde kolay gelsin ailenizlen mutlu neseli cumalar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar xanım, sağolasın amin inşallah. mutlu hafta sonları.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Allah rahatlık versin.inşallah görüşürüz.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba. Iyi geceler arkada$lar.Yarin görû$ûrûz.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba her kese.iyisinizdir inşallah.Aslıcım maşallah analizler düzenli geliyor.teşekkürler.Cemre galiba bilmiyor ki çok şey para ile hallolunsa da her şey parayla hallolunmuyor.Bir de dostluq ile sevgi arasında olan o ince köprüde dikkatsızlık tek sevgiyi degil dostluğu da mahv edir bence.iyi akşamlar.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, gök gürültüsü yağmur altında petek yakarak ısınmaya çalışıyorum 🙂 Sen nasılsın ablacım?
   Paranın açamayacağı kapılarda var. Bunu Cemre henüz bilmiyor anlaşılan. o ince çizgiyi korumak önemli. Yoksa bütün düzen bozulur. Hayırlı akşamlar.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Ellerine saglik Aslim. Muhte$em her zamanki gibi. Emirin kendini aff ettirmesi zor,adam her addimda yanli$ yapiyor. Kirilan kalbi tamir etsen bile izi kalacak. Cemre çildirmi$ olmali,kaç yillik arkada$ini tanimami$. Cavidana uydu,ondan beter oldu.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, Emir hep bilmeden kızdı bağırdı çağırdı. Sonra da çok pişman oldu. Cemre Emir’in arkadaşlığını kaybedecek haberi yok. Cemre yi yoldan çıkaran Cavidan hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.