Yemin Dizisi 52. Bölüm 7 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 16 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Emir, Reyhan dan özür dilemeyi düşünüyor ve bunu gerçekleştirmek içinde çok çaba sarf ediyordu. Her seferinde ya telefon çalıyor, yada Emir kendince erteliyordu. Evlendikleri güne ait bir resmi de çerçeveletip odasına koymuştu Reyhan’ın. Tam kendine güveni gelmiş konuşmaya karar vermişti ki, Reyhan da Emir ile konuşmak istediğini söyleyerek, konağa gelen misafirlerin yanında kendisine destek olduğu için teşekkür eden Reyhan Emir’e dost olmak istediğini söyler. Emir böyle bir şeyi beklemediği için çok şaşırır. Eş olmadan önce dost olmak? Eş olmak mı? Dost olmak mı? Hangisi önemli?

 

 

Emir’e sende bana bir şey söyleyecektin deyince, Emir de benzer şeyler söyleyecektim diyerek asıl söylemek istediklerini söyleyemez. Melike hanım gelir ve Reyhan’ı çağırır. Reyhan Emir’e sevindiğini söyleyerek yanından ayrılır. Emir de bir hışımla odaya geçer. Çerçeveletip Reyhan’ın odasına koyduğu resmi alır odanın kendi kaldığı tarafına geçer. Elinde resim odanın içinde bir oyana, bir buyana gider durur. Oturur, kalkar, yürür yerinde duramaz hiçbir yere sığamaz Emir.

 

 

Kemal, Talaz ile konuşmaya onun yanına gider. Leyla evden gitmesin diye konuşmak isteyen Kemal’e Leyla benim yanıma geldiği günden beri deyince, Kemal bu kelimeye dikkatini verdi ve neyi kastettiğini sordu. Talaz da dünyaya gelişini kastettim diyerek konuyu değiştirdi. Leyla Talaz’ın öz kızı değil. Yanına sonradan gelmiş bu konuşmasından bu anlaşılıyor Kemal de bunu tam öğrenmek için sordu. Talaz ustaca konuyu değiştirdi. Adam Leyla benim öz kızım değil diyecek hali yok ya ama bu gerçekte bir gün açığa çıkacak.

 

 

Talaz sabaha kadar da konuşsak kararım değişmeyecek Leyla o evde kalmayacak dedi. Kemal de sakin olmasını söyleyerek oradan ayrıldı. Kemal oradan ayrıldı ayrılmasına da kafasında cevap bulmamış bir soru kaldı. Kemal onu araştırıp üstüne gider elbet. Talaz Leyla yı aradı Kemal’i sen mi gönderdin diye sordu. Leyla’nın olanlardan haberi yoktu. Baba dediği Talaz pılını pırtını topla geç evine dedi.

 

 

Emir çalışma odasında Reyhan’ın söyledikleri aklında. Cavidan hanımda salonda, eve gelen misafirlerin senelerce onu derneğe almadıklarını ama Reyhan için o köylü geldi bir kırıttı, iki sırıttı toplantıya çağırdılar diyerek söylendi. Birini aradı para istedi. Aradığı kişi ev almış para veremeyeceğini söyledi. Cavidan hanımın suratı asıldı. Üye olmak için derneğe yüklüce bağış yaparsa onu alacaklarını düşünüyor.

Bu Cavidan da akıl yok anlaşılan insanlar seni bugüne kadar derneğe almadılarsa bundan sonra niye alsınlar?. Paranı da alır ama seni derneğe almazlar. Ne dernekmiş arkadaş üye olanın başı göğe eriyor herhalde?

 

 

Reyhan, Cavidan hanımın başaramadığını başardı. Derneğe girmeyi başardı. Süheyla hanım Cemre’nin annesi İsmet hanım adında birine Reyhan’ın telefonunu verecekmiş. Bunu telefonda söylerken İsmet ismini Emir de duydu. İsmet ismi ilk kulağa geldiğinde erkek diye düşünüyor insan öyle değil mi? Emir de erkek olarak düşündü İsmet’i ama İsmet erkek değil bir bayan. İsmet hanım ama hanım kelimesi kullanılmadığı için İsmet tek başına erkek hissini uyandırdı Emirde.

 

 

Reyhan Emir’e teşekkür etti telefonda Süheyla hanımla konuştuğunu söyledi. İsmet hanımdan mesaj geldi ama Reyhan da onu erkek sanıyor Süheyla hanım onun bayan olduğunu söylemedi. İsmet hanımdan mesaj geldi. Tanışmak için sabırsızlandığını yazmış. Reyhan da bende sizinle çalışmak için sabırsızlanıyorum diye karşılık verdi. Emir de hiç o değilden gözü ile baktı mesaja.

Reyhan İsmet Burak’ı tanıyor musun? Onunla çalışacağım dedi ve çok mutlu bir şekilde uyumaya gitti. Emir de içinden kim bu İsmet denen adam dedi. Emir kıskanmaya başladı şimdiden.

 

 

Cemre evinde aklında bir gece kaldığı o kötü yer var. telefonu çaldı açmadı annesi geldi yalnız kalmak istediğini söyledi. Annesi derneğe gel açılırsın, Reyhan da toplantıya katılacak deyince, Cemre iyice sinir oldu seni de etkilemiş bana ondan bahsetme uyuyacağım diyerek annesini tersledi.

Leyla Kemal ile konuştu. Niye babasına gittiğini sordu. Kemal de öfke ile baban sahte bir evliliği namus meselesi yapmış, kızının önceki işi çok mu ahlaklıydı deyince Leyla üzüldü. Şehriye ablanın koluna çarparak gitti. Şehriye abla da Kemal ile konuşarak etmeyin bir birinizin kalbini kırmayın deyince, Kemal sen karışma dedi şehriye ablada üzüldü.

 

 

Emir internetten İsmet Burak ismini aratıp resmine bakmak istedi. Birkaç resim buldu hep aynı kişilerdi ancak erkek olana odaklandı. Oysa bayan olan kişi İsmet Burak. Annesi geldi işin üstesinden gelemezse deyince, Emir sen merak etme Reyhan bir şekilde üstesinden gelir dedi. Cemre aradı Emir ne diyor dernek işine diye sordu. O da destekliyor deyince iyice morali bozuldu Cemre’nin.

 

 

Reyhan çok heyecanlı ne giyeceğini seçememiş, uykusu kaçmış, Emir odaya gelince reyhan parmak ucunda yürüyerek karanlıkta banyoya gitmeye çalışıyordu. Işıkları açtı ve ben daha yatmadım dedi Emir. Sonrada odadaki kıyafetleri gördü. Reyhan da Emir’e ne giysem diye sordu. Emir de koyu renk bir elbise seçti Reyhan tamam dedi.

Sabah olduğunda Reyhan Emir’in seçtiği elbiseyi giymiş heyecanla İsmet Burak’ın gelmesini bekliyor. Emir evden alacak olmasına içten içe kızdı. Ben yada Sefer seni gideceğin yere bırakırdık dedi ve gitti.

 

 

İsmet arabası ile geldi ve konaktan Reyhan’ı aldı. Emir de camdan görebilmek için çok çabaladı ama göremedi. Reyhan da arabaya binene kadar onun bir erkek olduğunu düşündüğünü söyledi. Hanım diye hitap edince, madem birlikte çalışacağız ismimle hitap et dedi. Yanlış anlaşılmaya sebep olacak olaylar başlangıcı da böylece başlamış oldu.

Suna da Abisi ile Reyhan’ın ayrı yattıklarını gördü. Kavga ettiklerini düşündü. Abisine bir sorun olup olmadığını sordu. Emir de ismet ile gitti dedi. Suna gülümsedi. Kıskançlık krizleri başladı.

 

 

Emir evde, Reyhan dışarda çocuklar için park işini çözen İsmet hanıma bir bey teşekkür ederken Emir telefonla Reyhan’ı aradı. Kravatını sordu. Kuru temizlemede olduğunu söyledi Reyhan. Adam altın gibi bir kalbin var sana nasıl teşekkür etsem bilemedim diye İsmet hanıma söylerken Emir duydu. Bu sözü Reyhan’a İsmet bey söylüyor sandı. Daha ilk günden ne bu samimiyet dedi kendi kendine.

Reyhan ile İsmet de yardım edecekleri yaşlı teyzenin evine gittiler. Yardım istemediği için kapıyı açmıyormuş kimselere ama Reyhan Allah rızası için biraz soluklansam, elimi yüzümü yıkasam deyince açtı. Buyur etti içeri. Su verdi. Sen ne tatlı dillisin hiç bunlara benzemiyorsun dedi. Onlarda sana yardım etmek istiyor deyince, teyze ben dilenci değilim dedi. Reyhan da yanlış anladın, para vermek istiyor demedim ki, ben gelsem bahar temizliği yapsam, amcamda mekanında huzurlu olsa deyince, teyze kabul etti.

 

 

Eve dönerken Emir aradı. Yoldayız İsmet beni konağa bırakacak dedi. Emir de İsmet bey de değil diyerek iyice sinir oldu. Cavidan Nigar’ın Zeynep’e süt götürmesine engel oldu. İş ver yapsın dedi. Zeynep yerleri silerken Melike hanım dışardan geldi ve engel oldu. Kıyafet almış denemesini istedi. Şehriye abla ile Kemal bey küsler. Leyla onların barışması için Kemal beyle konuşup, sana darılmış gönlünü alsan dedi. Tam gönlünü aldı her şey düzeldi derken, biran laz damarın tutacak deyince Şehriye abla yine kırıldı.

Emir konakta dört dönüyor. İsmet olduğunu bilseydim izin vermezdim dedi. Suna da Zaferi çağırmış. Abisi ile Reyhan’ın arasını düzeltmek için havuz başında sessiz film oynadılar. Zeynep de katıldı onlara. Cavidan hanım da gizlice çalışma odasındaki kasadan aile yadigarı broşu aldı. 2 günlüğüne rehin bırakacakmış derneğe girebilmek için yapacağı bağış parasını tefeciden broşun karşılığında alacak. Değer mi? Değmez. Sende girmedik ol o derneğe incilerin dökülmez ya.

 

 

Suna sayesinde oynanan sessiz film oyununda Reyhan seni seviyorum’u anlattı. Emir de bu sayede iki kere içten gelerek Reyhan’a seni seviyorum dedi. Suna da Zafer de güldüler. Aşıklar ilk kez birbirlerine bakarak seni seviyorum dedi. Ve oyun sonunda Nigar elinde çiçeklerle geldi. Çiçekler İsmet den bugün için teşekkür etmiş. Emir çok sinirlendi. Bilmiyor ki İsmet bir bayan.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 52. Bölüm 7 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 24 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim. Ba$ agrinizmi var? Geçmi$ olsun, iki ev arasinda kaldiniz,bu zordu. Allah yardimciniz olsun.
  Ablacim Asli hakta dediklerinize katiliyorum. Asli her $eyin en gûzeline layik. Bu da keçecek,In$allah iyi gûnler de gelecek, Allah yardimcilari olsun. kendinize dikkat edin ablacim.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Günaydın kızlar hoş geldiniz.Kamilecim Aslımız için dogum günü sayfası açılarmı?olsa iyi olurdu.onun için ne yapsak az.her şeyin en iyisine layiktır o. Allah mesut etsin.Nice mutlu senelere hayırlısıyla güzel kızım.
  Bu gün amca işe gidecekdi deye dün akşam geldik.gelenden başagrım tutub indiye kadar devam ediyor.Agrısam da gece sayfaya baş çekdim.Aslının mesajını okudum.Allah yardımcıları olsun.ne deyim bu güne de şükür.Hepiniz Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim şimdi nasılsın? başının ağrısı geçti mi? Benim için söylediklerine teşekkür ederim.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar. Aslicim geçmi$ olsun,allah acil $ifalar versin. Ablamiz hakli anarneye bildirmeyin. Allahin yardimiyla iyi olacak in$allah.

  Aslim senin dogum gûnúnde böyle bir $eyin olmasi kötû oldu. In$allah eni$ten iyile$ir, bu da senin için gûzel bir dogum gûnû hediyesi olur in$allah,canim benim. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim sağ olasın. Teşekkür ederim. Anarneme düğün varmış davet ettiler Ankara ya gidiyoruz diyerek eve bırakmışlar. Gelince de anarnem bana gel kızım demiş ama eşini bırakıp bir yere çıkamaz teyzem. Kaza Ankara da ameliyatı da orda olup evine geçti. iyi olması için aylar geçmesi lazım. Kırıkları çok.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Geçmi$ olsun canim. Allahin yardimiyla iyile$ecek,zaman lazim. Anarneni de oyalamak lazim. Bir az iyile$ince söylenir,nasilsa bilecek zaten. Be$,on gûn olsa saklanir,ama bir kaç zaman alinca saklamak olmaz ki. Allah yardimcisi olsun.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba her kese nasılsınız. Aslıcım çok geçmiş olsun.Acil şifalar diliyorum. Anarnene bir şey demeyin.Enişten az iyileşsin öyle söylersiniz.sen merak etme biz burdayız nasıl olsa.Sag-salim git gel.Allaha emanet ol.Hepinize iyi geceler.Allash rahatlık versin.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım canım ablam benim sağ olasın söylemedik haberi yok.

 5. aslı dedi ki:

  Hayırlı akşamlar arkadaşlar, yarın ben olmazsam merak etmeyin. Eniştem kaza yapmış. ameliyat olmuş. Yarın onu ziyarete gideceğiz. Anarnem evine geçmiş olanlardan haberi yok aklım onda kafam çok karışık. Bugünlerde geçecek elbet. Ben olmasam da siteyi bırakmayın beni de merak etmeyin. Konuları elimden geldiğince açmaya çalışacağım ama size katılamaya bilirim. Şimdilik hoşçakalın görüşürüz. Allah’a emanet olun hepinizi seviyorum. en kısa zamanda görüşmek dileği ile iyi akşamlar herkese.

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar kizlar. Ho$ geldiniz. Sag ol Xanim kizim, iyiyim.kendine telefon aldinmi,yoksa bana öyle geldi?
  Gûnaycim sen nasilsin?

  1. xanim dedi ki:

   k azeri ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol ben abimin telini kullaniyorum benim telim yok ben aslinda kendime telefon almak istedim ya da babamda alirdi da babama ne kadar soylesem almiyor teli ne apicaksin falan soyluyor INSALLAH bir gun tel alir benim icin kismet sana her kese ALLAH rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar :))))

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Xanimcim,in$allah zamanla o da olacak canim.

 7. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar canim arkadaslarim benim aslim bilgin icin cok tesekkur ederim k azeri ablam nasilsin gunay hos budum ben iyim sen nasilsin cocuklarin nasil cok ozlemisim seni 😉 🙂

 8. Günay dedi ki:

  Selam. Arkadaşlar. Nasılsınız ? Xanım hoş geldin.

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkadaslar.

 10. aslı dedi ki:

  Arkadaşlar, yorumlar takılıyor, olur da yazdıklarınız çıkmaz ise beklemede bilginiz olsun. Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum onaylıyorum düzelecek inşallah.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim. Haklisiniz, iyilik genle gelen bir $ey. Hayatin bir gerçeyi de var ki,teessûflendigimiz zamanlar mutlaka olur. Allahim pi$manlik vermesin.

 12. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba dostlar.Çok haklısın kızım.kuyuya su dökmekle sulu olmadığı gibi iyi insan olmakta başka birinin diktesi ile olmuyor.iyilik yapmak istegi kanda canda olmazsa olmuyor.
  Aslıcım maşallah hızına yetişmek olmuyor tadı tuzu yerinde.teşekkürler.Canım kızım dün televizyondan bir şiir duydum.yani oturup dinlemirdim.sadece oradan geçirdim.bir misrası dikkatımı çekti.”Teessüf ikinci meglubiyyettir”.türkceye nasıl çevirmeli bilmiyorum.böyle anlata bilirim ki maalesef demekte yenilgidir.O an seni hatırladım.bana keşke demeyi yasakladıgını.Bir alaka varmı?görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım,elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Yolumuz uzun daha bir sürü bölüm var yazılacak hadi hayırlısı.
   Ablacım o kelimelerden Teessüf kökü arapçadan geliyor. Teessüf etmek olarak da kullanılıyor. Türkçe de de bu şekilde kullanılıyor şiirlerde. Teessüf’ün Anlamı acınma dır. Teessüf etmek anlamı: acımak, üzülmektir. Şiir içinde geçen konuya bağlı anlamı. acımakta olur, üzülmekte.
   Diğeri mağlubiyet Türkçe de de aynı kullanılır. Özellikle maçlarda yenilgi, yenilme anlamında bilmem takım, bilmem takıma mağlup oldu olarak kullanılır.

   şiirin tamamı ne anlatıyor ona göre değişir ablacım. Ancak üzüldüğün şeyler için yeri gelir o yasakladığım keşke kelimesini insan kullanabilir bu insanın o anki ruh hali ile ilgili.
   İnsan kaybettiğinde üzülür ve keşke diyebilir yani bu üç kelime birbiri ile alakalı ablacım.

 13. xanim dedi ki:

  merhaba aslicim canim arkadasim benim bu bolum gercekten muhtesem olmus cok guzel eline yureyine saglik ellerin dert gormesin mutlu keyfli pazarlar dilerim :))))

  1. aslı dedi ki:

   Sağ ol canım iyi akşamlar.

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Te$eklkúrler canim. Anla$ilan bu bölûm çok keyfli olmu$. Emir efendi senin yapamadigini Ismet yapmi$, bir gûn içerisinde iyi arkada$ oldular.Cavidan hanim evde olman gereken yerde ol da,derneye ûye olmasanda olur.Reyhana,Zeynebe kötülûk yapma,olsun iyiliye üye olmak. Olmazmi? Olur.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, evet bu bölüm öncekilere bakarak biraz daha keyifliydi. eğlenceliydi. oyun oynadılar. Cavidan aklını dernekle bozmuş durumda ne varsa o dernekte. Reyhan onun yapamadığını para vermeden yaptı. Gücü yetiyorsa parasız girsin bakalım giremez ne para ile ne parasız Cavidan o derneğe giremez. İnsan kendi öz evladı engelli diye köşe bucak saklarsa dernekte ne işi olur ki ne yapacak orada?

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Gúnaydin canim. Haklisin kadin kendi evladindan utaniyor,sonucda onu dûnyaya sen getirdin,en çok senin ilgilenmen,emek,sevgi vermen lazim. Derneklere ûye olmakla iyi insan olunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.