Yemin Dizisi 51. Bölüm 6 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Cavidan hanım son kozunu Zeynep’in üvey annesi ile oynadı ve kadın ile iş birliği yaparak gecenin bir vakti polisler eşliğinde konağa gelen üvey anne, kızımı zorla alı koyuyorlar diyerek Zeynep istemediği halde, zorla polisler eşliğinde Zeynep’i alarak konaktan ayrıldı. Zeynep’i polisler dinlemedi. Üvey annesi tarafından şiddet gördüğü söylenmesine rağmen polisler velayeti annesinde diyerek Zeynep’i istemediği halde alarak götürdüler. Cavidan hanımda buna çok sevindi.

 

 

Emir ise Reyhan’a söz verdi Zeynep’i getireceğini söyleyerek evden ayrıldı. Sabah olduğunda yanında Zeynep ile konağa geldi. Ve bundan sonra Zeynep bizimle kalacak dedi. Reyhan buna çok sevindi Zeynep’e sarıldı.

Sonra biran duraksadı Reyhan bu nasıl olur? Üvey annesi deyince, Emir gece yaşadıklarını hatırladı. Üvey anne Zeynep’i evine götürmüş ve sopa ile döverken Emir gelmiş ve Zeynep ona sığınmıştı. Kadın Emir’e orada ne aradığını sorar ve polis çağıracağını söylediğinde, Emir çağır onlara da Reyhan dan para aldığını anlatırsın, Zeynep’i nasıl dövdüğünü, ona eziyet eden adamı da anlatırsın der. Kadın da delilin var mı? Hiçbir şey ispat edemezsin der. Emir de sen öyle san diyerek cep telefonunda olan delili gösterir. Seyirci bu delili görmez ancak benim tahminim, Reyhan adama para verirken Cemre resmini çekmiş ve Emir’e göndermişti. O delil olabilir? Bu sayede şimdi Zeynep konakta Reyhan’ın yanında.

 

 

Reyhan çok mutlu, gözlerinin içi gülüyor, sen bana öyle bir mutluluk yaşattın ki, sen bana dünyaları verdin diyerek teşekkür etti.

Kemal beylerin evinde ise, kızılca kıyamet kopmak üzere. Talaz kızının Kemal ile evlendiğini Yonca dan telefonda öğrenir öğrenmez soluğu Kemal’in evinde alır. Nedret hanım kendisinin yurt dışında yaşadığını söylerken, Talaz parmaklardaki yüzükleri görür. Leyla ya kızacakken Şehriye abla fenalaşıp bayılır ve anı kurtarır.

 

 

Sonrada kendine gelir ve Leyla kızımın babası gelmiş hoş gelmiş diyerek, Nedret hanım Kemal beyin dadısı ameliyat olmak için geldi. Ameliyatını oldu bugün gidecek, üzmemek gerek, bugün gidecek, yarın değil diyerek bastıra bastıra söyler. Nedret hanım da tokalaşarak çok iyi bir evlat yetiştirmişsiniz der. Talaz da kızımla yalnız konuşmak istiyorum diyerek, Leyla ile salondan ayrılırlar.

 

 

Emir, Reyhan ve Zeynep sabah kahvaltısı yapan aile bireylerinin yanına giderler. Hikmet bey ve Suna Zeynep’i gördüğüne sevinirken, Cavidan hanımın suratı sirke satar. Emir babasına izin verirseniz bundan sonra Zeynep bizimle konakta yaşayacak der. Hikmet bey mutlu olur ve sofraya davet eder, oğlu ile gurur duyar. Bunu da söyler. Emir de Reyhan yaptı deyince, Reyhan da alçak gönüllük yapıyor, dün gece Emir gidip almasaydı bugün Zeynep’i göremeyecektik der.

Hikmet bey de bu durumdan çok mutlu olur. Görmek istediğim tam bir aile gibi olmuşsunuz der. Melike ye Zeynep için bir oda ayarlamasını, Suna ile nasıl ilgileniyorsa Zeynep ile de öyle ilgilenmesini ister. Melike hanımda siz merak etmeyin Zeynep’in her şeyi ile ilgilenirim ben der.

 

 

Emir çalışma odasında kilitli kasada duran tarihi değiştirilmiş miras belgesine bakar ve geçmişte yaşadıklarını Reyhan’a söylediklerini, verdiği çeki ve Reyhan’ın Emir’e söylediklerini hatırlar. Emir yanılmış olmalıyım bu işte bir hata olmalı der ama elindeki kağıda iyice baksa da dikkatinden kaçan Reyhan’ın imzasının olmadığını, soyadının Tarhun olduğunu görmez. Tarih evlenmeden önceki tarihe çekildi ise, Reyhan’ın soyadı Tarhun olmaması gerekir miras belgesinde ama Emir bu ince ayrıntıları fark edemez.

 

 

Şimdi büyük bir pişmanlık içerisinde Emir, belki de bundan hiç haberi bile yok der. O gece ona söylediklerimi hiç hak etmemişti. Babama kızıp hıncımı ondan çıkardım der. Sonrada kağıdı kasaya koyar ve özür dilemeliyim diyerek odadan çıkar.

Veranda da karşılaşır ve konuşmak istediğini söyler ama Yonca arayıp toplantı hatırlatınca Emir şirkete gitmek zorunda kalır ve konuşamaz.

Talaz Leyla ile evin kapısının önünde konuşur, namus meselesi bu yarın biz evlendik deyip nikah cüzdanını mı göstereceksin, yarın eşyalarını toplayıp eve döneceksin der ve gider.

 

 

Emir, Reyhan’ın yatak odasında aynanın karşısında özür dileme provası yapar. Sonrada incire nasıl gönlünü alırım diye sorar. Masanın üzerinde düğün resimleri vardır onlara bakar içlerinden birini alır. İşe gidecekken Reyhan ile bir kere daha konuşmayı dener sonra vazgeçer. Gelirken ne getireyim ne istersin diye sorar. Reyhan da her şeyim var çok şükür der. Emir dondurma alayım mı? Zeynep ile sana? Neli sever? Hepsinden alayım der, Reyhan da çok olur, çikolatalı al, çocuklar sever deyince, Emir sende sever misin? Diye sorar. Reyhan da severim der. Eşini yolcu eder ve Allah utandırmasın deyince, Emir içinden Allah utandırmasın mı? Diye tekrar eder ve hayır duası almak güzelmiş diyerek evden çıkar.

 

 

Cemre’nin annesi Cavidan hanımın evine kadar gelerek kızını sorar ve kızım ne zaman sizinle görüşse psikolojisi bozuluyor. Çekin elinizi kızımın üzerinden der, telefon açalar. Arayan Cemredir. Gece bir arkadaşında kaldığını söyleyerek eve geçeceğini yolda olduğunu söyler. Annesi de bu telefondan sonra Cavidan hanımdan özür diler. Cavidan hanım olur yoğunsunuz dernek üye alımları ne zaman başlıyor diyerek konuyu derneğe getirir. Niyeti derneğe girmek olan Cavidan hanım üyelerden biri ile kahve içmeye davet eder ve Süheyla hanım gittikten sonra bu sene derneğe gireceğim diyerek mutlu olur. Biri ile telefonda konuşur ve derneğe ne kadar bağış yaptığını öğrenir. Çok bağış yaparak derneğe girme hayali olan ama şuan için parası olamayan Cavidan hanımın başı ağrır.

 

 

Zeynep mutfakta Reyhan’ın hazırladığı yemeği yerken mutfağa gelen Cavidan hanım, Zeynep’i mutfaktan kovar, ayak altında dolanmamasını misafirlerinin geleceğini söyler. bunu da birilerine söylerse üvey annesine vermekle, Reyhan’ı da onunla birlikte sokağa atmakla tehdit eder.

Dernek için bağış parası bulmaya çalışan Cavidan hanım, muhasebecisi ile konuşup şirket hissesinden kar payını zamanından önce almak ister. Muhasebeci olmaz ama bir ziynet eşyanızı rehin bırakarak para alabilirsiniz deyince, Cavidan hanım tefecilerle işim olmaz diyerek çok kızar. Emir de düğün resimlerinden birini çerçeveletmiş.

 

 

Zeynep’in saçlarını kaşırken gören Cavidan hanım bit yuvası diyerek Nigar ile birlikte saçlarını kesmek ister. Reyhan son anda yetişir ve engel olur. Hikmet bey kardeşi kemal beyin evine giderek parmağında dün gördüğü ama yeri olmadığı için konuşmadığı yüzüğü sorar. Kemal de bir yanlış anlamanın önüne geçmek için deyince Hikmet bey üstelemez.

Cavidan hanımın konukları gelmiş, evde çok hummalı bir karşılama var ve Reyhan’ı görünce o kıza söyle ortalarda dolanmasın, sende bu pejmürde halinle ortalarda dolanma, hizmetçilerim bile senden iyi giyiniyor hadi toz ol hemen diyerek Reyhan’ı odasına gönderdi. Suna da bu konuşulanları duydu bu kadar olmaz dedi kendi kendine.

 

 

Emir konağa gelince Suna abisi ile konuşmak ister. Odasında abisine olanları anlatır. Emir de Reyhan’ı odadan alarak misafirlere eşi olarak tanıtır ve Zeynep den bahseder. Zeynep’i de çağırır annesine inat yapar Emir ve olanları dinleyen misafirler Cavidan hanıma gelininizle gurur duymalısınız der. Reyhan sizin konuşacaklarınız vardır diyerek gitmek isteyince Süheyla hanım izin vermez ve yakınlarda olan bir yardım işi için fikrini almak istediğini söyler. Cavidan hanımda içten içe delirir.

 

 

Reyhan Emir ile konuşmak ister ve misafirlerin yanında verdiği destek için teşekkür eder. Bugüne kadar ne yaşamış olursak olalım sahte bir evlilikte olsa ben seninle dost olmak isterim sende istersen diye sorar. Emir çok şaşırır.   

dizibilgi google play

Yemin Dizisi 51. Bölüm 6 Mayıs 2019 Analizi “Aslı” (25 Yorum)

  • Canım benim sadece senin ki değil, bütün yorumlar takılıyor. bende dahil, Site bugün benimle ilgilenmedin diyor bana galiba 🙂
   Sen iyisin, sen cicisin, sitecim, akıllı sitem benim hadi düzel bak hepimiz seni seviyoruz.
   ❤❤❤❤❤❤

 1. İyi akşamlar sevgili kızlarım.Hoş sözleriniz,niyetleriniz,dualarınız için çok teşekkür ederim.Gözel dileklerinizi amcanıza ilettim. O da teşekkür etti ve hepinize mutluluklar diledi.

  • hayirli aksamlar hanim ablacim bizde sana polat amcamada cok tesekkur ederiz iyiki varsiniz ellerinizden opuyorum kendinize cok iyi bakin ALLAHA EMANET OLUN :)))

 2. merhaba hanim ablacim canim benim iyiz sen nasilsin polat amcam nasil aleykum selam bizdende cok selam soyle bende polat amcam basta olmakla her kesin babalar gununu kutluyorum UZUN omur can sagliki dilerim nice mutlu yillara :))

 3. aslim hos geldin ve guzel dileklerin guzel sozlerin icin cok tesekkur ederim bende seni yorumlarinida cok cok cok ozlemistim k azeri ablam hakli iyiki varsin dostlugumuz daimi olsun bizde seni cokkkk seviyoruz ALLAH yardimcin olsun :)))

 4. Merhaba dostlar. Ho$ bulduk hepinizi. Rabbim Polad amcamiz ba$ta olmak ûzere,tûm babalara saglikli,uzun ömúrler nasib eylesin in$allah. Hiç kimse annesiz,babasiz olmasin. Amin.

 5. Merhaba.Ben de bütün babaların babalar gününe mübarek diyorum.Amcan hepinize selam söyledi ve dikkatın için çok teşekkür etti ve mutluluklar diledi.

 6. Ve bugün Pazar babalar günü Polad amcam başta olmak üzere bütün babaların babalar günü kutlu olsun.
  Hanım ablacım, Polad amcamla sağlıkla mutlulukla, huzurla, çocuklarınız ve torunlarınızla bir ömür yaşamanız dileği ile ellerinizden öpüyorum.
  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 7. Merhaba arkadaşlar, hepinize çok teşekkür ederim. Yazdıklarımı beğenmeniz, hayatın o yoğun temposundan biraz olsun uzaklaşıp dinleniyor olmanız ne mutlu bana.
  Kamilecim haklısın Cavidan hanım düzelmiyor, kendisi de bir zamanlar çocuktu oysa..
  Xanım, seni yeniden bu sitede görmek çok güzel özlemişim yorumlarını..
  Gözelcim, seni görmek beni mutlu etti canım, Güzel duan için çok teşekkür ederim..
  Hanım ablacım, canım ablam benim çok teşekkür ederim..
  Hepinizi seviyorum herkese mutlu pazarlar ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  • Merhaba canim. Asil biz te$ekkûr ederiz. Bizi bir yere topladin,iyi arkada$lar olduk. O gûn söylemi$din ya görmeden sevmek olurmu? olur. Evet haklisin biz bir birimizi görmeden sevdik. Ben de sizi çok sevdim hepinizi. Sen bizim vazgeçilmezimizsin canim.

 8. Merhaba güzel bayanlar. Kamile, Gözel, Xanım çok hoş geldiniz iyisinizmi?Ailelerinizle çocuklarınızla mutlu olun inşallah.Aslıcım analizler için sag ol.rahat okunaklı mukemmeldir hepsi.tekrar teşekkürler.

 9. Ho$ geldin Gözelim. Sag ol canim sen nasilsin,askerin nasil? Evet canim haklisin, analizleri okurken dinleniyoruz.Te$ekkûr Aslimiza.

 10. Iyi gunler mutlu hayirli pazarlar canlarym nasylsynyz
  Aslicim cok teşekkuller sagol birtanem iki analizde cok guzel olmuş ellerine bu guzel gonlune saglyk canim analiz okarkan cok mutlu olyorum hayaty unudup biraz dinlenyorum allah seni hep mutlu etsin canim benim.
  Kamili ablam nasylsyn saglygyn iymi mutlu gunler ablacim
  Hanimcim bu gun pazar iy dinlenmeler canim kuzum

  • k azeri ablam cok tesekkur ederim gozel ablam canim benim hos geldin biz iyiz sen nasilsin sohbet kardesim nasil gunun nasil geciyor ve cok tesekkur ederim bu gun guzelce dinlendim duyun icin annem ile kendim icin cok guzel elbise aldik kendime uyumlu ayakkabi aldim gezdik resmen gunum mutlu gecti cok mutluyum ablacim mutlu neseli pazarlar guzel dinlenmeler dilerim aslim hakkinda cok guzel soyledin :))

 11. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz k azeri ablam canim benim hep iyi mutlu ol bende iyim cok sukur evdekilerde iyi cok sukur islerimde cok sukur iyi sana islerinde kolay gelsin ALLAH Yardimcin olsun bol keyfli mutlu neseli pazarlar dilerim hepinize :)))

 12. merhaba aslim canim arkadasim nasilsin analizlerini cok ozlemisim ya iyiki varsin analiz muhtesem olmus eline saglik cavidan resmen duyqusuz bencil resmen cemre var ya yilanlar ya aleu kilikli bunlar akillanmazlar seni cokkkk seviyorum ALLAH yardimcin olsun diger analizide okudum muhtesem birtanem k azeri ablam nasilsin mutlu neseli hafta sonlari dilerim :)))

 13. Çok cok te$ekkúrler Aslim. Cavidan hanim dûzelen diyil, kúçûk bir çocukla böyle davranmasi dogru diyil. Yalniz kendi çikarlarini dü$ûnûr.