Yemin Dizisi 49. Bölüm 2 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 12 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Zeynep’in Cemre tarafından üvey annesi ile iş birliği yapması sonucu kaçırılmasından sonra bunu bilmeyen ev halkı ve polisler tarafından ilk önce Reyhan suçlandı. Emir’in uzun uğraşları sonunda ulaştığı kamera kayıtları ile Reyhan’ın suçsuzluğu ispatlansa bile reşit olmayan bir çocuğu alıkoymaktan hakkında işlem yapılacak ve Zeynep bulunamaz ise hakkında tutuklama emri uygulanacak.

Reyhan iç güdüsel olarak Zeynep’in yaşadığına inandığı için kendi çabası ile Suna ve Zafer ile birlikte Zeynep’in eşyalarının bulunduğunu noktaya gitti. Orada Zeynep’in tokasını bulması ile kimselere haber vermeden mekandan uzaklaştı. Farkında olmadan Zeynep’in tutulduğu evin yakınlarına kadar geldi. Zeynep’i alıkoyan adamda Reyhan’ı fark etti ve ona arkadan yaklaşarak ağzını kapatarak içeri aldı.

Zeynep ise, tuvalete gitme bahanesi ile ellerini çözdürmüş ve karnım aç diyerek adamı dışarı göndermişti. Bu esnada adamın cep telefonunu sessizce almayı başaran Zeynep Reyhan ablasını aradı. Reyhan telefonunu evde odasında masanın üzerinde unutmuş. Emir eve geldiğinde Reyhan’ı sorup evde olmadığını öğrendiğinde onu odalarda ararken telefon çaldı. Emir açtı. Zeynep Emir ile konuşurken adam Reyhan’ı getirdi Zeynep Reyhan abla deyince Emir, Reyhan’ın orada olduğunu anladı.

Tartışmalar olurken Emir sesini Zeynep’e duyuramadı. Adam öfkeliydi ve elinde silah vardı. Silahı ateşledi. Emir silah sesini duydu ve korktu. Birine özellikle de Reyhan’a bir şey olduğunu düşündü. Zeynep ayaklarından bağlı olduğu için fazla ilerleyemiyordu. Reyhan da adamın Zeynep’e zarar vermesini istemediği için silahın önüne geçti. Derken Zeynep’in cebinde olan açık telefon yere düştü. Bağlantı kesildi. Emir iyice endişelendi. Dışarı çıkmak üzereyken Zafer aradı Reyhan’ın onlarla birlikte olduğunu ama şimdi yanlarında olmadığını kayıp olduğunu söyledi. Annesi Emir’e giderken engel olmak istese de başarılı olamadı. Emir evden çıkıp deniz kenarına Zeynep’in kıyafetlerinin bulunduğu Suna ile Zafer’in yanına gitti.

Cavidan hanımda içinden iş çığrından çıktı, işin ucu bana dokunur mu diye düşünmeye başladı. Cavidan hanım anca kendini düşünüyor.

Nedret hanım ikna olmuş ve gözünden ameliyat olmuş eve gelmişler. Ameliyat başarılı geçmiş. Küçük bir operasyon olsa bile insan korkar ve Nedret hanım da her insan gibi korkmuş ama korktuğu gibi de olmamış. İyi ki de ameliyat olmuşum sayenizde diyerek Kemal ve Leyla’nın ona destek olmasına teşekkür eden Nedret hanım, bir süre bulanık görecek geçici, bunu duyan Şehriye abla birkaç gün ev teftişinden kurtulduğunu söylerken bunu duyan Nedret hanım, kulaklarının iyi duyduğunu söylediklerini duyduğunu söyler.

Daha Sonra Nedret hanım gençleri yanına çağırır ve ikisinin ellerini dizinde birleştirerek, birbirinizin gözlerine hep böyle sevgi ile bakın, gözüm arkada kalmayacak diyerek onların evlenmiş olmasından duyduğu mutluluğu paylaşır. Leyla ile Kemal birbirlerine bakarlar. Bir oyundan ibaret olan bu evlilikten utanan Leyla elini çekerek mutfağa Şehriye ablanın yanına gider.

Biraz zaman geçtikten sonra ağrı kesici getiren Leyla, yakından ilgilendiği Nedret hanımdan övgüler alır. Masal’a da babasının evlendiği için mutlu olup olmadığını sorar. Masal da gülümseyerek çok mutluyum der. Masal ile daha önce konuşan Leyla, Masal’a bunun bir oyun olduğunu söylemiş, Masal da bu oyuna katılmak istediğini söylemişti. Numaradan evli olduklarını Masal biliyor. Bir tek Nedret hanım gerçeği bilmiyor.

Nedret hanım evine dönmek üzere bilet almış. Ancak gitmeden önce evde bir sürpriz hazırlığı içerisinde. Leyla ya özel bir paket içerisinde bir elbise almış eve paket geldi akşama o elbiseyi giymesini istedi. Kemal de çok şık olmalıymış. Bakalım Nedret hanım nasıl bir sürpriz hazırlığında?

Reyhan ve Zeynep kapalı kaldıkları yerde birbirlerine sarılarak oradan kurtulacaklarına inanarak konuşurken, Zeynep fare olduğunu gece geldiğini söyledi. Reyhan da odada bir bidon içerisindeki mazotu farenin geldiği yerlere döktü. Fare mazot kokusuna gelmezmiş. Zeynep, Reyhan’a kocanla konuştum deyince telefonu aramaya başladılar. Buldular. Reyhan Emir’i aradı. Çekmiyordu telefon, ben Reyhan diyebildi kapandı. Emir arabası ile yoldaydı.

Adam telefonunun yok olduğunu fark etti odaya girdi. Telefonunu görünce Reyhan’ı duvara itti başını duvara çarptı sendeledi bayılacak gibi oldu ama bayılmadı Reyhan. Adam da Zeynep’i odadan çıkardı. Reyhan içerde tek kaldı.

Leyla ile Masal pasta yapmışlar, hep birlikte yerken sekreter Yonca kız geldi. Kemal’in imzalaması gereken evraklar varmış. Derken Nedret hanım geldi. Kemal bey duşa gireceğim diyerek salondan ayrılınca, Nedret hanım Leyla ya kocana havlusunu ver dedi. Masal da ben doydum annecim odama gidip oyun oynayacağım deyince, Yonca duyduklarına inanamadı. Nede olsa Kemal’i Yonca seviyor ama bir türlü aşkını dile getiremiyor.

Leyla, Yonca ile yalnız kalınca bunun bir oyun olduğunu Nedret hanım üzülmesin diye yaptıklarını anlattı. Yonca da biran inandığını neyse ki gerçek değilmiş diyecekti ki lafı çevirdi. Leyla da henüz Yonca’nın Kemal den hoşlandığını anlamadı.

Cavidan hanım ne yapacağını bilemez bir halde baş ağrısı ile baş etmeye çalışır. Cemre yi arar ve Küçük besleme Zeynep’in yerini bulmuş, Emir de onları kurtarmaya gitti der. Cemre de telefondan sonra kendince plan yapar ve eğer onlardan önce ben bulursam kahraman olurum der yola çıkar. Kadın ona Zeynep’i nerede sakladığını önceden söylediği için yeri biliyor Cemre.

Kemal’e kıyafet seçen Leyla, Kemal’in duştan bornozla çıktığını düşünerek gözlerini kapatır ama düşündüğü gibi değildir. Kemal giyinmiştir. Düşmek üzere olan Leylayı düşmeden tutar ve gözlerini açmasını ister. Leyla gözlerini açar ve hemen odadan çıkar.

Nedret hanım büyük sürprizi açıklamak üzere salondadır. Kemal takım elbise içerisinde, Leyla yeni alınan elbisesi ile Masal da yanında salona girer. Nedret hanım onların çalınan yüzüklerinin yerine yenisini almış onları parmaklarına takar ve bir ömür boyu mutlu olmalarını, bu yüzüğü de çıkarmamalarını söyler. Gençler Nedret hanımın elini öper. Şehriye abla da çok yakıştınız deyince, Kemal bey ters ters bakar. İçinden de gerçeği bilmesem ağlayacağım der.

Emir, Arabası ile Reyhan’ın tutulduğu eve kadar gelir. Adam Reyhan’ın elini kolunu, ağzını bağlayarak bir sandalyeye oturtmuş. Emir kapıyı çalar ve adam açar. Reyhan’ın resmini göstererek görüp görmediğini sorar. Adam görmediğini söyler. Emir gidecekken içerden ses gelir, adam panter kedisi olduğunu çok yaramaz olduğunu söyler. Emir görürse polisi aramasını söyleyerek oradan ayrılır. Arabasına biner ve gider.

Adam Reyhan’ın kafasına silahı dayar öldüreceğini söylerken Emir içeri girer nasıl olmuşsa Emir gitmekten vazgeçip içeri girmeyi sessizce başarmıştır. Adamı yumruklar ve Reyhan’ı bağlarından kurtarır. Adam kendine gelir. Silahını alır vuracakken adamın ayağı fare kapanına sıkışır. Emir adamı bir yumrukla yere serer ve Reyhan’a doğru gider ve ona sarılır.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 49. Bölüm 2 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 39 yorum

 1. xanim dedi ki:

  aslicim canim arkadasim hos geldin ben iyim sen nasilsin ya kiyamam sana ya cok yorulmussun kedinde cok tatli yerim onu ya bende resmen aciktim yemek yapicam gel birlikte yiyelim sana islerinde kolay gelsin vakit buldukca dinlen optum seni :)))

  1. aslı dedi ki:

   Yeniden merhaba arkadaşlar, masa hazır hadi buyrun hep birlikte bir akşam yemeği yiyelim. 🙂
   Evet canım bugün baya yoruldum. Kedim bir kedi getirdi miyav diyen o onun karnını doyuruyor bizimki 🙂
   Sana da kolay gelsin, gel beraber yiyelim masa hazır canım. görüşürüz iyi akşamlar. Diğer sayfalara sonra bakarım artık.

   1. Anonim dedi ki:

    hayirli aksamlar aslicim canim arkadasim benim yemis kadar oldum sana afiyet olsun guzelce dinlen birtanem cok optum :)))

    1. xanim dedi ki:

     ismimi yazmayi unutdum yorumu ben yazdim

 2. xanim dedi ki:

  hanim ablacim mutlu neseli pazarlar dilerim aslimi bende merak etdim ya islerden ya da internet sorunu oldugu icin gelmedi INSALLAH gelir

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanım nasılsın? öncesinde elektrik yoktu, bugünde birikmiş işlerim vardı. Elektrik varken yemek yaptım ne olur ne olmaz diye. Öyle yoğun bir pazar günü benim için.

 3. Hanim abla dedi ki:

  İyi günler dostlar.teşekkürler K.A sen nasılsın?Aslıcım hala yagmur yagıyormu?Bizahmet sor bize neden gelmiyor? Bir kabahatımızmı oldu?toprak yanıyor.biz de öyle.ama yine çok şükür.iyi pazarlar.

  1. aslı dedi ki:

   Mutlu pazarlar ablacım, bugün yağmur yok hava güneşli. her yer çamur. Buna şükür, Türkiye’nin bir çok ilinde etkili olan yağış, kimi yerlere çok zarar verdi. bizde elektrik kesintisi oldu. kırcı yağmadı yağan yerler zarar görmüş. Sizin oralara da gelir inşallah.

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi hafta sonu hepinize arkada$lar. Nasilsiniz? Aslicim sen iyimisin, nerdesin?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, şuana kadar mutfaktaydım yemek yapmakla meşguldüm. Ev, bahçe, kediler, kuşlar derken çok yoğun geçiyor. Bak gene miyav diyor yemek istiyor 🙂 Daha akşama ekmek yapacağım bugün bu arkadaşınız mutfak kuşu 🙂 Biraz dinlenmek için mola vermiştim siteye bakayım dedim.

   1. K.A dedi ki:

    Merhaba.Iyi ak$amlar canim. Kolay gelsin mutfak ku$um benim.Birlikte bir ak$am yemeyi,çok iyi olurdu. In$allah belki ne zamansa olur,kim bilir?. Hayat bu.

    1. aslı dedi ki:

     İyi akşamlar teşekkür ederim canım sağ olasın. İnşallah nasip de varsa bir akşam yemeğini de yeriz birlikte Allah büyük.

   2. K.Azeri. dedi ki:

    Merhaba. Sana kolay gelsin, Iyi geceler mutfak ku$um benim.

 5. KAzeri. dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar. Ablacim size hayranim,ma$allah hafizaniza. Hayati da tebrik ediyorum. Mutluluklar.

 6. xanim dedi ki:

  hanim ablacim hos geldin ben iyim cok sukur sen nasilsin canim ablacim benim evet hatirladim hayatin dogum gunuydu dogum gunu kutlu olsun tum mutluluklar onunla olsun amin AMIN INSALLAH sana kolay gelsin optum ellerinden kendine cok iyi bak ALLAHA emanet ol :)))

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Selam Xanımcım nasılsın.Dün akşam internet olmadı.o yüzden geç kaldım.hatırlıyormusun Hayat vardı türkmen kızı.dün dogum günüydü.mutluluklar dileriz. bir-iki dogum günü daha olacak inşallah.ben gedim.torunlar geldi.hoşcakalın.

 8. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim hanim ablacim cok tesekkur ederim ALLAH olenlerine rahmet eylesin nur icinde yatsinlar sen ve polat amcam hep mutlu mesut olun ablacim polat amcamda guzelce dinlenirsiniz polat amcama selamlar hepinizi cokkkk seviyorum ailenizlen mutlu huzurlu hafta sonlari dilerim :)))

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Aslicim,kiafet konusunu bir túrlû çözemediler gitti. Giyim bir zevk i$idir,kim zevkliyse o giydirsin oyunculari olmazmi olur,neden olmasin?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, kıyafet konusunda haklısın. Öncesine bakarak biraz daha iyiler ama daha iyisi de olabilir ama Leyla’nın pembe elbisesi olmamış renk tamam ama model olmamış.

 10. aslı dedi ki:

  Söylemeden edememeyeceğim, Leyla’nın ilk zamanlar giydiği kıyafetlerine bakarak şimdi ki giydiği kıyafetleri güzel, ancak yukarda giydiği pembe elbise bir garip durmuş üzerinde. Rengi güzel renk yakışmış ama model olmamış bir tuhaf duruyor başkasına ait de zorla giymiş gibi.

 11. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım nasılsın.ama yağmurdan sonra hava daha sıcak oluyor.Burada dün biz gelmeden önce yağıbmış.Ben “Afilli aşk”ı izledim.Çok haylı-küylü dizidir.Bu gün internet üzerinden “Benim tatlı yalanım”a baktım.2-3 bölüme bakıyorum sonra ya devam, ya da tamam oluyor.saglık olsun.hoşcakal güzel kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, sizin oralara yağmasına sevindim. Dün sizlere de göndermiştim ulaşmış demek. Kamilecime de ulaşmıştır inşallah. Ablacım yağmurun arkasından hava güneş açarsa sıcak oluyor da bizde hala güneş yok. Şuan gök gürlüyor, yeniden yağmur başlayacak. Pazartesine kadar böyle bir gün güneşli sonra yine yağışlı. Toprak suya kandı maşallah.
   Ben o dizilere bakamadım ama Kimse bilmez ilk bölümünü izledim.

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba gûzeller. Te$ekkúr ablacim iyiyim. In$allah ablacim,mutlaka dinlenmesi lazim. Amin canim ablam, amin in$allah.Öptûm.

  Aslicim serin havadan güzel selamini seve,seve aldim. Te$ekkûr ederim canim.

 13. aslı dedi ki:

  15 derece yağmurlu bir günden herkese merhaba Hayırlı cumalar arkadaşlar. Ablacım, güzel dualarına amin diyorum. Polat amcama selamlar. Kendisini çok yormasın. Sende Polad amcam da dikkat edin kendinize. İzlediğiniz dizi Kimse Bilmez mi? ablacım her an elektrikler gidebilir görüşürüz.

 14. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba K.Azeri.nasılsın kızım. Biz de Allahın yardımıyla geçinip gidiyoruz.teşekkür ederim.düşünürüm amcaya temmuzun 1-den mezuniyet verirler.3-4 imtihanı kaldı zaten.Bir ay iyi dinlenmesi lazım.çok yorgundur. Rabbim yolunu açsın hayırlısıyla inşallah.hoşcakal canım.

 15. K.Azeri. dedi ki:

  Gúnaydin,hayirli cumalar Ablacim. Çok gûzel dualar için te$ekkûrler,Amin canim ablam amin. Bilmukabele. Polad amcam nasil,sicak aylarda mezuniyyet götûrse iyi olur, siz de evde olursunuz.Allah yardimciniz olsun. Biz de sizi seviyoruz ablacim,hem de çok.

 16. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Xanımcım.Allahtan ölenlere rahmet kalanlara saadet diliyorum.Rabbim seni Quranın yolundan ayırmasın inşallah.

 17. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsınız.hepiniz hoş geldiniz. hepinizi çok ama çok seviyorum.Biliyorsunuz ben gecekuşuyum.dün akşam yeni dizi izledim.Bittikten sonra sayfaya gelirken internet gitti.Bu gün 3-4 günlüge evimize geldik.pazar dönecegiz.
  Cumanız mübarek. Rahmet yagsın yuvanıza.Efendimiz girsin rüyanıza.Melekler Amin desin dualarınıza.Dualarda buluşmak dilegiyle HAYIRLI CUMALAR.

 18. xanim dedi ki:

  hayirli geceler arkadaslarim aslim k azeri ablam sag olun ALLAH olenlernize rahmet eylesin asim kiymetli arkadasim benim inSALLAH Karsina hayirli kismet cikar darisi senin basina k azeri ablam cocuklarin icin olsun hep mutlu mesut olun ALLAH rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 19. K.Azeri. dedi ki:

  Gúnaydin hepinize. Xanim kizim,hep iyi mutlu ol canim. Halanin e$ine allah rahmet eyllesin,mekani cennet olsun, ba$iniz sag olsun. Yeni evlenenlere de mutluluklar dilerim canim. In$allah senin için olsun.

 20. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aslim canim arkadasim benim hep iyi mutlu ol birtanem analizin gercekten muhtesem olmus eline yureyine saglik tatlim ALLAH YArdimcin olsun yorumunuzu okudum k azeri ablam moralim bozuk oldugunu dusunuyor problem yok cok sukur iyim islerde olucak oyle seyler bu ALLAH yardimcimiz olsun k azeri ablam sag olasin daim neseli mutlu olun ben hemde halamin kocasi rahmete gitmisti aksamlari hep yasine gitdik yasin okudum arada orda dun kirki oldu isten ciktim oraya gitdim bu ay amcamin oglu icin duyun olucak kendime pazar gunu elbise alicam cok mutluyum hepinizi cok seviyorum islerinizde kolay gelsin ailenizlen mutlu huzurlu gunler dilerim :))))

  1. aslı dedi ki:

   Merhabalar canım, sağolasın teşekkür ederim. Allah rahmet eylesin. Başın sağolsun. Evlenecek çifte de mutluluklar darısı sana canım. Bizde seni seviyoruz görüşürüz.

 21. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Aslicim te$ekkûrler canim. Ellerine saglik. Haklisin,Cavidan hanim hayla kendini dû$ûnûr. Kûçük bir çocuga neler yaptiginin farkinda diyil.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, nasılsın? Aynen öyle Cavidan hanım anca kendini düşünüyor. Halbuki onun da bir kız çocuğu var oysa, kendi kızına onun yaptıkları yapılsa ne yapardı acaba? Gerçi kızı engelli diye kızından utanan ve onunla insan içine çıkmayan bir anne Cavidan hanım.

   1. K. Azeri. dedi ki:

    Iyi deyelim iyi olsun canim. Sen nasilsin? Evet ya ne yazik ki öyle,her i$de kendi çikarlarini dû$únûr.Iyi geceler canim. Allah rahatlik versin.

    1. aslı dedi ki:

     İnşallah hep iyi olursun canım. Bende iyiyim çok şükür. Bizim buralarda şiddetli yağış var. O yüzden elektrik kesintisi oluyor. yıldırım düşme tehlikesi oluyor, benim yazılarda yarım kalıyor. Buna da şükür. Sayılı gün geçer elbet.
     Sana da iyi geceler tatlı rüyalar, Allah rahatlık versin canım.

     1. K.Azeri. dedi ki:

      Iyi gúnler.In$allah sen de hep iyi,mutlu ol canim benim. Yagmurdan bize de gönderirmisin canim? Bizde hava sicak 35*

      1. aslı dedi ki:

       Allah’ın izni ile sizin oralara da yağmur rahmet yağar inşallah ben gönderdim bulutlara söyledim gelirler inşallah. Siz tam yaz sıcağını yaşıyorsunuz. Benim bulunduğum yerde şimdi 20 derece yağışlı hava karanlık canım.

       1. K.Azeri. dedi ki:

        In$allah. Aldim canim, te$ekkûr ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.