Yemin Dizisi 48. Bölüm 1 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”

Burak 10 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Zeynep’in kaçırılmasından sonra suçsuzluğu kamera kayıtları ile açığa çıkan Reyhan Emir ile Zeynep’i kaçıranların kullandığı sonradan terk ettikleri araca bakıp dönerken yolda polis memuru Emir’i arayarak Zeynep’in kıyafetlerini deniz kıyısında bulduklarını, denizde de arama başlattıklarını haber verdi. Reyhan da arabadaydı ve bu haberi duyunca Zeynep’e bir şey olduğunu düşündü. Arabadan indiler Emir olanları açıklamaya çalıştı. Reyhan da kendisini suçladı.

Sadece karnı doysun, bir yuvası olsun, kimseden korkmasın istedim diyerek ağladı ve ben ona onu sevdiğimi hiç söylemedim ki dediğinde, Emir Reyhan’ı sakinleşmesi için olumlu sözler söyledi ve herkes sevildiğini anlar, seven bunu seslendirmemişte olsa dedi. Reyhan biraz olsun sakinleşti.

Kemal beyin dadısı Nedret hanım oldukça otoriter birisi koskoca avukat olmuş Kemal karşısında mum gibi duruyor ne dese yapıyor. Mutfakta tartışan Kemal ile Leyla’nın tartışma konusu Leyla’nın Kemal’in kahvesini neden öyle yaptığı? Oyun mu oynuyorsun benimle? Derken karşılıklı atışırken buraları duymayan Nedret hanım, Leyla’nın Kemal’e neden bana 2 gündür kötü davranıyorsun? Tek sebebi beni kızdırmak olmasın derken Nedret hanım kapıda belirir ve konuşmaları duyar. İçeri Kemal diyerek girer. O avukat Kemal birden hazır ola geçer Nedret hanım özür dile çabuk, bir daha söylemeyeceğim, gelinimin tarafındayım ben diyerek özür dilemesini istedi.

Kemal de özür diledi. Nedret hanım bununla da kalmadı karısı ile barışması için öpmesini istedi. Leyla içinden Hayır dese de bunu duyan olmadı ve Kemal Leyla yı yanağından öptü. Bu dadı Nedret hanım ortada fol yok yumurta yokken aslında birbirinden hoşlanan ama henüz farkında olmayan bu iki insanı birbirine yaklaştırıyor. Duygularının açığa çıkmasına zemin hazırlıyor.

Bir insan için zor olan nedir? Sevdiği birisini kaybetmek, nerede olduğunu bilmemek, teşhis için kıyafetlerini görmek. İşte bütün bu zor anları Reyhan Zeynep de yaşadı. Onu kaybetti, nerede ne halde olduğunu bilmezken, polis bulduğu kıyafetlerin Zeynep’e ait olup olmadığını sordu. Reyhan Zeynep’in montunu gördü tanıdı fena oldu. Bayılacak gibi olduğunda Emir oturması için yardımcı oldu. Su istedi içsin istedi. Reyhan kısa süreli bir şoka girdi monta sarıldı ağladı. Emir montu almak istedi ama Reyhan vermedi.

Konakta ise Cavidan hanım avukat ile telefonda konuşup Zeynep’in cesedini aradıklarını öğrendi. Yanında Cemre vardı haberi ona verdi ve öldü ise bittik biz diyerek etekleri tutuştu. Hem kötülük yapıyor, hemde ceza almadan bu işten kurtulacağını sanıyor bu Cavidan hanım.

Emir ve Reyhan akşam eve vardıklarında, Reyhan odalarındayken Zeynep’in yaşadığını çıkıp geleceğini buna inandığını, içinden bir sesin bunu söylediğini söyler. Emir de her şeye hazır olmasını söyler.

Nedret hanımın Kemal ile Leyla yı karı koca zannetmesinden doğan ve bu yüzden kendilerini bir oyunun içinde bulan Kemal ile Leyla evli bir çift gibi aynı odada kalıyormuş gibi yaparlar. Leyla’nın pijaması olmadığı için Kemal kendi pijamasından birini verir. Leyla Kemal’in pijamasını giyer. Yatağın ayak ucuna oturur konuşurlar. Emir amcasını aramış olup biteni anlatmıştır bu yüzden Kemal’in morali bozuktur.

Leyla neden moralinin bozuk olduğunu sorar. Kemal de Zeynep’in başına kötü bir şey geldiğini düşündüklerini, kendi kızını düşündüğü için böyle olduğunu söyler. Leyla da sokakta büyümüş birisi olarak Zeynep de sokak da büyüyen bir çocuk kendisini korumasını bilir, kendinden başkasına güvenmez kendimden biliyorum, Zeynep bir yolunu bulmuştur der. Kemal bir yastık battaniye alıp odadan çıkar.

Kemal odadan çıkar çıkmasına da dadısı Nedrete yakalanır Kemaaaalll diye.

Ve bu nasıl bir küslük böyle odaları ayıracak kadar? Hadi odana karına sarılarak uyu der ve Kemal’i çıktığı odasına geri gönderir. Leyla çoktan uyumuştur. Kemal üzerini örter. Biraz izler.

Reyhan odasında ama uykusu kaçmış, aklında Zeynep var. Emir de aynı durumda. Bir ara Reyhan gece namaz kılıp dua ederken Emir odaya girer ve Reyhan’ı dua ederken görür. Reyhan Allah’a güvendiğini, Zeynep’in bulunacağını söylerken, Emir de yine de sen her şeye hazırlıklı ol diyerek en kötüsünü düşünür.

Sabah olduğunda Melike ablası ile konuşan Reyhan, Zeynep’i geçmişte kendisine çok iyi yüzme bildiğini, üvey annesinden kaçarken denize atlayıp tam iki dakika suda kaldığını, yakalansaydım beni komaya sokardı dediğini söyledi ve o bir yolunu bulmuştur, yaşıyor ben inanıyorum dedi.

Kemal işe gidecek Nedret hanım kocasını karısının uğurlamasını istedi. Leyla kocası olmayan kocasını pardösüsünü tutarak giymesine yardımcı oldu. Bu da Kemal’in hoşuna gitti. Oyun içinde oyun oynarken bu oyun zamanla gerçeğe dönüşecek haberleri yok.

Zafer konağa gelir, önce Suna ile konuşur, sonra da Emir ile ve Emir’e Zeynep’in büyük ihtimal ile ölmüş olabileceğini, polislerin ve tuttukları dedektiflerin bunu düşündüklerini, en kötüsünün de Reyhan için zamanın daraldığını her an tutuklanacağını söyler. Reyhan da hapse girmesinin önemli olmadığını söyler. Emir şirkete amcası ile konuşmaya gidince Reyhan da Suna ve Zafer ile Zeynep’i aramaya gider.

Zeynep de yakalanmış yeniden eli kolu bağlanmış. Cemre de telefonda üvey annesinden Zeynep’in yaşadığını ellerinde olduğunu öğrenir. Cavidan ile mutlu olurlar. Sırada Reyhan’ın hapse girdiğini görmeleri vardır. Bunu görmeyi çok isterler.

Reyhan kendi çabası ile Zeynep’i bulmaya çalışırken tokasını bulur umutlanır. Zafer ve Sunadan uzaklaşarak tek başına aramaya başlar. Zeynep’in kaldığı yerin yakınlarına kadar gider. Zeynep de tuvalete gitmek ister, adam ellerini ve ayaklarını çözer ama bu kez pencereden kaçamaz her yer kapalıdır. Adamın cep telefonunu adamdan gizlice almayı başarır ve karnım acıktı der. Adam Zeynep’i yeniden bağlar kendisi de bakkala bir şeyler almaya gider.

Nedret hanımın rahatsızlığı gözlerinden kaynaklıymış ve ameliyat olması gerekiyormuş. Kemal de ameliyat olmasını söylese de ikna olmaz. Leyla da Nedret hanım ile konuşarak Kemal size duygularını tam belli edemiyor. O sizin Masal’ın büyüdüğünü görmenizi istediği için ameliyat olmanızı istiyor der, konuşur ve ikna eder. Nedret hanım da Leyla yı çok sever sarılır beni annen olarak görebilirsin. Kemal kendisine çok iyi bir hayat arkadaşı bulmuş, bana da bir kız evladı verdi der. Sarılırlar. Kemal de onları uzaktan görür. Mutlu olur.

Nedret hanım Kemal ile konuşmak ister. Ameliyat olmak için hastaneden randevu almasını ister. Ameliyat olmak için ikna olmuştur.

Reyhan sanki eli ile koymuş gibi Zeynep’in olduğu evin önüne gelir. Zeynep içerdedir. Ellerini kendi imkanı ile çözen Zeynep Reyhan’ı arar. Emir konağa gelmiştir. Melike ablası açar kapıyı Reyhan’ın onunla olduğunu düşündüğünü evde olmadığını söyleyince Emir konak içinde Reyhan’ı arar. Telefon çalar, Emir açar, arayan Zeynep dir. Reyhan ablasını ister, tamda o esnada adam Reyhan ile Zeynep’in yanına gelir, Zeynep Reyhan abla, Reyhan ablamı bırak diye bağırır, Emir duyar, Reyhan orada der. Nerede olduğunu sorsa da cevap alamaz, Reyhan Zeynep diye bağırırken adam demek ellerini çözdün derken silah ateş alır Emir silah sesini duyar ve hayır hayır diye bağırır.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 48. Bölüm 1 Mayıs 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 20 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar. Allah kabul eylesin Xanimcim. I$lerin yolunda olmasina çok sevindim canim. Hep iyi,mutlu ol in$allah.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım ❤

 2. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim benim gozel ablam cok tesekkur ederim iyi olmaniza cok sevindim hep iyi mutlu olun bende iyim ailemde cok sukur iyi vakit bulunca yazicam hanim ablam nasilsin polat amcam nasil ve cok tesekkur ederim asilm cok tesekkur ederim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol zamanimiz cok konusuruz birtanem benim k azeri ablam cok tesekkur ederim hep iyi mutlu ol bende cok sukur iyim islerimde yolunda ben oruc ayi icin KURANI KERIM okudum islerden dolayi vakit bulamadim tel abimdeydi hepinizi cokkk seviyorum islerinizde ALLAH yardimciniz olsun gununuz mutlu gecsi n bayraminiz gununuz nasil gecti

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın xanım, yeniden hoş geldin. Allah kabul etsin. Sen gelmeyince az çok tahmin ettik telefonun olmadığı için gelemediğini. Ama süre uzadıkça da endişe ettik bir şey mi oldu diye. İyisin ya şükür. Görüşürüz.

   1. K.A dedi ki:

    Iyi geceler canim. Ya Aslim, Xanim kizimiz geldi,çok $ûkúr iyiler, ama morali bozuk sanki, yoksa bana öyle geldimi? Bu gûn Hanim ablamiz da gelmedi,hayirdi in$allah.Görû$ûrúz.

    1. aslı dedi ki:

     Hayırlı geceler Kamilecim, Evet haklısın bence de Xanım’ın canını sıkan bazı şeyler olmuş. Söylerse elimizden gelen yardımı yaparız. Gelememe sebebi belki de söyleyemediği o sıkıntısıdır. Geldiğine göre sorunu çözülmüş gibi kendisini yeniden burada görmek güzel.
     Hanım ablam yanlış hatırlamıyorsam işlerim olmazsa gelirim demişti sanırım işi var. Gelir. görüşürüz canım iyi geceler.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar. Kimler gelmi$,kimler. Xanim kizim sen nerelerdesin,i$ler yolundami? Seni çok özledik. Ne var,ne yok iyisiniz in$allah. Ablamiz hakli,iyi etdin geldin canim benim.

 4. aslı dedi ki:

  Aman da aman kimler gelmiş kimler. Hoş geldin Xanım ❤
  Özledik seni, sen beni boş ver ben iyiyim zamanla konuşuruz olanları da sen anlat, bunca zaman nerelerdeydin? neden yoktun? merak ettik seni.
  Üzülme geldin ya ona şükür. Güzel dileklerin için teşekkür ederim amin xanım benim.
  Sen nasılsın? baban nasıl? abin? annen? halı dokumaya devam ediyor musun?
  Sağol canım, seninde geçmiş bayramın mübarek olsun. Artık hep buradasın değil mi merakta bırakma bizleri. Ne çok soru sordum demi 🙂 Eee ne yapalım özledik, merak ettik seni görüşürüz xanım.

 5. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Xanımcım,Xanışım hoş geldin sefalar getirdin.nasılsın kızım ailen nasıl her kes iyimi.halı dokumak devam ediyormu? nasıl özledik seni bir bilsen.sen bizin ASK ailesinin direklerinden biriymişsin.sen gittin sayfalarımız da, biz de sensiz kaldık.yapma, bizi intizarda koyma daha.bak bir az da gec kalsaydın çelikten çarık geyib yollara çıkacaktık Zireni arayıp seni bulacaktık.sonuncu cümleni şaka olsun diye yazdım gülesin diye.Esas o ki sen sag-salim mutlu olasın.baban iyileştimi?Xanım kızım ablan başladımı bitiremiyor.görüşmek umudu ile hoşcakal.

 6. xanim dedi ki:

  hayirli mutlu geceler canim arkadaslarim nasilsiniz hepinizi cok ozledim cok uzgunum gelmediyim icin aslim canim arkadasim nasilsin ailen nasil kardesin nasil iyilestimi analizin cok guzel olmus eline yureyine saglik bende diziyi beyeniyorum bakiyorum mukemmel dizi senin ve oyuncularin basarilari daimi olsun kardesim birtanem ellerin dert gormesin hanim ablam gozel ablam k azeri abla m ve diger arkadaslarim hepinizi cok ozledim canlarim benim gozel ablam nasilsin sohbet kardesim nasil askerliyi nasil gidiyor hepinizin ramazan bayraminizi kutluyorum ALLAH tum dualarinizi ibadetlerinizi ALLAH Kabul etsin vakit bulunca gelicem canlarim benim hepinizi cokkk seviyorum iyi geceler tatli ruyalar

  1. Gozel dedi ki:

   Gunaydyn canlarym mutlu gunler.

   Oooo kimleri goryorum ben gozlerime inanamiyorum şuan Hanim kizim hoş geldin nasylsyn iymisin annen baban nasyl her kes iymi niye gelmedin cok merak etdik seni bizde iyis allaha şukur kardeşinde iy askerligide cok iy gidyor maşallah cok selami var seninde bayramyn kutlu olsun canim benim zamanin oldugunca gelmeye calyş cok ozledik seni

 7. Hanim abla dedi ki:

  Sana da.Allah rahatlık versin.

 8. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, şuan misafirim var o yüzden fazla bakamıyorum sonra görüşürüz herkese teşekkür ederim. Görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Herkese iyi geceler tatlı rüyalar ❤❤❤❤❤❤❤

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar. Te$ekkûrler Aslicim.Ellerine saglik. Nedret hanim Kemal beyle kalsa,her kes için çok iyi olurdu,Leylayla Kemali gerçekten evlendirirdi.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, ben teşekkür ederim bir tanem. ❤❤❤❤❤
   Nedret hanım çok otoriter birisi Kemal mum gibi eriyor onun karşısında, saygı da var sevgi de var. O ikilinin gerçek duygularını gün yüzüne çıkaran Nedret hanım.

 10. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlarym hayirli ugurly haftalar.cok cok sagol varol Aslicim teşekkuller canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Gözelcim seni burada görmek çok güzel. Rada kulakların çınlasın 🙂

 11. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba. Teşekkürler Aslıcım.Elin kolun var olsun.Dogru demişler ki insan kötü günde tanınır.Emir herne kadar Reyhana eziyet etse de o, tehlikede olurken yardımına koşdu.İnsanın içinin güzel olması daha önemli. Sag olun,saglıkla kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar nur tanem bir tanem canım ablam, çok teşekkür ederim amin inşallah. Emir özünde temiz, iyi niyetli biri ancak aşkı henüz tatmamış, yaşamamış ve annesi ile Cemre’nin oyununa geliyor. Reyhan’ın zor zamanında yanında oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir