Yemin Dizisi 47. Bölüm 30 Nisan 2019 Analizi “Aslı”

Burak 09 Haz 2019 Analiz Yemin  0

Reyhan hiç işlemediği bir suçtan içeri alınmış ve hakkında cazai işlem yapılmıştı. Emir ise, Reyhan’ın suçsuzluğunu ispatlayacak deliller toplamış. Son anda yetişerek Reyhan’ın suçsuz olduğunu Zeynep’i kaçıranların başkası olduğunu gösteren cd yi savcıya ulaştırarak Emir Reyhan’ı kurtardı.

Emir gece konağın yakınlarında kamera kaydı alan birkaç yerle görüşmüş, ilk başta karşı çıkan bir bekçi son anda ikna olmuş ve kamera kayıtlarını Emir’e göstermişti. O kayıt da beyaz bir araç ve bir adam Zeynep’i zorla o araca bindirirken görülüyordu. Savcı bu kaydı izledi delil niteliğinde olduğunu söyleyerek Reyhan’ı serbest bıraktı. Ancak mahkeme gününe kadar çocuk bulunamaz ise Reyhan yeniden tutuklanabilirmiş savcı böyle söylemiş. Yani Zeynep reşit olmadığı ve Reyhan da onu evinde alı koyduğu için suçlu olarak görülüyor.

Emir Reyhan ile birlikte konağa döndüğünde konakta Cavidan ve Cemre salondalardı ve Reyhan’ı görünce başlarından aşağıya kaynar su dökülmüş gibi oldular. Bir kere daha planları bozulmuştu. Cavidan hanım bir daha olmasın, Tarhun soyadına hiç yakışmayan şeyler dedi. Acaba kendisinin yaptıkları Tarhun soyadına ne kadar yakışıyor?

Kemal bey gece öyle derin uyumuş ki, yanına gelip yatağında uyuyan uyur gezer Leyla dan habersiz. Bir de dadısı Nedret hanım odaya girip onları aynı yatakta uyurken görünce olanlar oldu. Nedret hanım Kemal’in ona haber vermeden evlendiğini düşündü ve neden bana haber vermedin derken birden tansiyonu çıktı. İlaç içince Kemal gerçeği söylemekten vazgeçti. Gerçeği öğrenirse hastalanacağını düşündüğü için ortada olmayan bir evliliği sürdürmeye devam etme kararı aldı kendince.

Bu kararını Leyla ile paylaştı. Leyla olmaz her şeyi anlatsaydın, benim bir uyur gezer olduğumu, Masal’ın bakıcısı olduğumu vs. anlatsaydın dese de Kemal olmaz tansiyonu çıktı anlatamadım sabah anlatırım diyerek olanları anlatmak isteyen Leyla ya engel oldu.

Tüm aile konak salonunda toplanmış Reyhan’ın eve dönmesini konuşrken Hikmet bey olanlardan dolayı üzgün ve herkeslerden gizlediği bir tek Reyhan’ın bildiği hastalığı devam ediyor. Emir olanları anlattı ve Zeynep bulunamazsa Reyhan’ın tutuklanacağını söylediğinde Cemre ile Cavidan çok mutlu oldular. Zeynep’i kaçıran üvey annesi Cemre sayesinde yapmıştı bunu ve aradı telefonda konuştu Cemre ile mahkeme bitene kadar üvey annesinin kızı saklamasını o zaman parasını alacağını söyledi Cemre.

Zeynep de harabe kötü bir evde fare ve fare kapanının olduğu kötü bir odada zincire bağlanmış ağlıyor. Biri geldi yanına ekmek verdi ama sonra geri aldı.

Reyhan Zeynep’i düşünüyor. Bulduğumda sadece karnı açtı, şimdi canı tehlike de hepsi benim yüzümden deyip ağlarken Emir geldi ve Zeynep’i bulup getireceğini söyleyerek gözlerindeki yaşı sildi. Sonra da arkadaşı Zafer ile telefonda konuştu Zeynep’i bulmak için ondan da yardım istedi Emir.

Hikmet beyde Zeynep’in bulunması için elinden geleni yapacağını suçlularında ceza alması için elinden geleni yapacağını söyledi. Cavidan hanımın da etekleri tutuştu. Hikmet bey ve Cavidan hanımın salon ortasında çekilmiş resmine dikkat o evde engelli biri yaşıyor Suna ama orada 47. Bölüm olmuş hala rampa yok. Bunu kaç kere söyledim. İlerleyen bölümlerde bu söylediğim dikkate alınmış ve o salonun ortasında olan yere mutfağa geçiş yerine rampa konmuş ama bu bölümlerde yok ama olması gerekirdi inandırıcı olması için.

Leyla Kemal beyin Nedret hanıma gerçeği söyleyeceğini düşünürken Kemal bey Emir den gelen telefon ile dışarı çıkmak zorunda kalınca konuşamadı. Emir Reyhan’ın odasına baktı arama çalışmalarına Reyhan da katılmak istiyordu ama yemek yemediği için başı döndü bayılacak gibi oldu Emir tuttu ve gelmesine izin vermedi. Leyla da kendisi gerçekleri Nedret hanıma açıklamak istese de başaramadı. Şehriye abla geldi ve Leyla ya bırak Kemal bey açıklasın biz o zamana kadar oyun oynamaya devam edelim dedi.

Masal da geldi. Konuştuğunu bilmiyormuş duyunca çok şaşırdı. Gelin deyince Masal bunu Leyla ablasına sordu. Leyla ablasına kim bu teyze diye sordu. Leyla da açıkladı babanın dadısı sen küçükken gördüğün için hatırlamıyorsun oyun oynuyoruz sanki evliymişiz gibi dedi. Masal da oyuna katılmak istedi.

Leyla, Masal’ı kreşe bırakıp gelince konuşmak istedi. Şehriye abla konu değişsin diye neden geldiğini sordu. Nedret hanım da Kemal duymasın ama ben kalp krizi geçirdim doktor kontrolüne geldim bir iki gün sonra döneceğim deyince Leyla gerçekleri anlatmaktan vazgeçti. Nede olsa doktor üzülmemesini, stres yapmamasını söylemiş.

Zafer, Emir’i aradı Zeynep’i kaçıranların arabasını bulmuşlar. Zeynep de tuvalete gitmek istedi orada bir pencereden kaçmayı başardı. Uzun bir kovalamanın ardından Zeynep’i dinlenirken uçurumun kenarında buldu adam tam yakaladı derken Zeynep adamın kolunu ısırdı geriye çekildi uçurumdan aşağıya düştü. Adam da gitti.

Kemal eve döndüğünde Nedret teyzeye olanları anlatacaktı ama Leyla bütün olanları, hasta olduğunu, 2 güne gideceğini oyuna devam edeceklerini söyledi. Kemal de kabul etti. Leyla durur mu herkese kahve yaptı ve Kemal’in kahvesinin içine tuz ile acı biber koydu. Hani damat beylere yaparlar ya, Leyla da Kemal’e böyle yaptı Kemal de içti hiç gıkı çıkmadı. Nedret hanım öyle kolay beğenen biri değilmiş, Leyla nın kahvesini beğenince şehriye abla içinden bu hastalık kadını değiştirmiş dedi.

Nedret hanım gençlerin parmaklarında yüzük olmadığını fark etti ve nerede diye sordu. Şehriye ablada eve hırsız girdi ortalıkta ne varsa alıp götürdü dedi. Nedret hanım inanmayınca, Şehriye abla karı koca yüzüklerini çıkarıp bana verdiler parlatmak için bende kutuya koyup orta yere koyunca hırsız ne var ne yok onu da almış gitmiş dedi. Buna inandı. Bir daha da o parmaklardan yüzük çıkmayacak dedi.

Emir ve Reyhan olay yerine giderek polislerin bulduğu araca uzaktan da olsa baktılar. Zeynep’in bilekliği arabadan çıktı Emir gördü. Reyhan görmesin diye konuşarak önünde durarak görmesine engel oldu. Ordan ayrılırken polis Emir’i aradı Zeynep’in kıyafetlerini deniz kenarında bulduklarını denizde de arama yaptıklarını söyledi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 47. Bölüm 30 Nisan 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 16 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Ben her zaman desteyim.

 2. ADMİN dedi ki:

  Selam arkadaşlar analizlerin devamı için lütfen reklamlara tıklamayı unutmayalım.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım merhaba analizler. Biz de senin gibi kaldığımız yerden devam edecegiz.Rabbim şimdiye kadar mahcup etmeyipse inden boyle de utandırmaz inşallah.Allah yardımcın olsun.Biz de seni çok seviyoruz hemde çoook.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım ablam benim, Amin İnşallah Rabbim utandırmasın inşallah. Dizi bitince sizlerden ayrı kalmak olmazdı. Bizde böyle bir arada oluruz. Hem dizide tekrardan başladı. 70 bölüm bitene kadar ekranlarda olacak. Bizlerde burada olacağız inşallah.❤❤❤❤❤❤❤❤

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler arkada$lar. Sizi birlikte görmek çok gûzel. Çok sevindim.
  Aslicim te$ekkûrler canim, hanimlar hakli özledik analizleri,ugurlar olsun sana, biz de keyifle okuyalim.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım teşekkür ederim. İnşallah.

 5. Hanim abla dedi ki:

  İyi günler.Çok sag ol Günaycım iyi diyelim iyi olalım.sen nasılsın çocuklar nasıl.Allah korusun. Mutlu olun.Hoşca kalın.

 6. Günay dedi ki:

  İyi günler arkadaşlar. Nasılsınlz? Aslımcım, Kamilacım, Güzelcim, Hanım ablam nasılsınız? İnşallah iyisiniz.

  1. Gozel dedi ki:

   Iy gunler Gunayçim hayirli pazarlar nasylsyn cocuklar nasyllar tatil başladymy oralarda.bizde iyis şukurler olsun

  2. aslı dedi ki:

   iyi günler Günaycım, çok şükür sen nasılsın?

 7. Hanim abla dedi ki:

  Günaydın Gözelcim.hoş geldin nasılsın.bizim yigit nasıl.selam söylersin.dostlarımızdan kimi görsen bizahmet onlara da selam söyle.hoşca kal.

  1. Gozel dedi ki:

   Hayirli pazarlar Hanim ablam hoş bulduk nasylsyn iymisiniz Polat amjamyzda iydir inşalla cok selam soyle ellernizden operim.evet ablacim yigitimiz iy cok şukur cokda selamy var rabbime şukurler olsun bir yylymi arkaya atdym yine birje yyl kaldy.sen nasylsyn ablam coluk cocuk iydir inşalla selamatla ablacim

 8. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlarym hayirli pazarlar Aslim teşekkuller eline saglyk canim benim analiz okumaya bayilyorum tekrar teşekkuller

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı günler mutlu pazarlar Gözelcim, teşekkür ederim seni görmek güzel. Askerin iyidir inşallah.

 9. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Nihayet bekledigimiz gün geldi.Analiz kervanı yola çıktı.teşekkürler Aslıcım. Allah mezluma yardım edenlerden razı olsun ve onların yardımcısı olsun.İyi geceler, güzel rüyalar.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, hayırlı günler, Mutlu pazarlar..
   Bismillah dedim ve kaldığım yerden yeniden başladım. Allah utandırmaz inşallah.
   Amin inşallah ablacım Allah herkesin seninde yar ve yardımcın olsun seni seviyorum hemde çok ❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.