Yemin Dizisi 45. Bölüm 26 Nisan 2019 Analizi “Aslı”

Burak 30 Nis 2019 Analiz Yemin  0

Emir, Cemre’nin gönderdiği, Reyhan’ın bir adama para verirken resmini gördü. Çok kızdı. Hani İstanbul da kimseyi tanımıyordu? Hatırlamaya çalıştı bir akşam telefonla konuşmuştu Reyhan, bankadan aramışlar ve eşiniz yüklü miktarda para çekti bilginiz var mı demişlerdi. Şimdi Emir düşünüyor, her şey mi yalandı? Bana karınım demişti dedi.

Emir efendi aklını başına topla sağ salim düşün. O resimleri gönderenin cemre olduğunu bir anla, eşin Reyhan’ı adam akıllı bir dinle. Kız seninle kaç kere konuşmaya çalıştı sen dinlemiyorsun ki, sonra da  kendi kendine kuruyorsun. Yok şöyle mi? Yok böyle mi? Güven bir kere al karşına konuş, dinle ama yok sende o akıl yok işte. Aklı kıt Emir.

Canını seven kaçsın, Emir çok kızgın, çok öfkeli, burnundan soluyor. Reyhan da saf, Zeynep’e üvey annen ile konuştum artık sorun kalmadı dedi. Zeynep de ya kandırdı ise dedi ki, kandırdı parasını aldı. Reyhan odaya gittiğinde Emir ile konuşmak istese de olmadı. Emir var gücü ile tutup kapıya yasladı anlat o zaman diye bağırdı. Konak inledi.

Sonra da masaya tekme attı, yetmedi, yan odaya geçti ne var ne yok yere indirdi. Annesinin resminin olduğu çerçeve kırıldı. Sonrada çekti gitti Emir. Cavidan ile Cemre de giden Emir’in arkasından bakıp güldüler. Reyhan’a ölümcül darbe vuracaklarmış, yetmedi mi masum bir insana yaptıklarınız?

Emir şirkette, Reyhan evde. Namaz kılıp dua etti annesinin resmine bakarak konuştu dertleşti. Emir ise, Reyhan’ın resmine bakarak ona onu sevdiğini söyleyecekti sustu. Bu esnada kapıda Cemre vardı Emir’i resme sevgi ile bakarken gördü. Eve gitti. Günlüğüne yaılar yazdı ağladı. Emir onu sevdiğimi bilirse dedi ve Emir’i aradı kötüyüm gel dedi. Emir de belki bende kötüyüm, iyi değilim, gelemem sen başkasını ara dedi. Cemre de sinir krizi geçirip ortalığı dağıttı. Annesi geldi sarıldı geçecek dedi.

Cemre’nin bu halde olması Cavidan’ın suçu. Cemre ile Emir arkadaştılar ama Cavidan cemiyet hayatına girmek için bilet niyetine kullandığı Cemre ye Emre ile ilgilenmesini, gelini olmasını istediğini söyledi. Kızın aklını çeldi durum bu hale geldi. Yoksa Cemre’nin aklında Emir sevgili olarak yoktu. Arkadaştılar. Ama her şeyi Cavidan bozdu.

Cemre’nin aklı başında değil, gecenin karanlığında ağlayarak resimlere bakıyor, Reyhan’ın Emir ile yanyana olan resmini yırtıp yaktı. Ve sana öyle oyunlar oynayacağım ki, cehennemi bu dünyada yaşayacaksın dedi. Sadece bir kez değil, nefes aldığın her dakika öleceksin dedi.

Leyla akşam eve biraz geç geldi vedalaşır gibi de konuştu. Kemal bey de daha önce duyduğu telefon konuşmasından sonra, bunun bir veda olduğunu bir daha gelmeyeceğini söyledi içinden.

Reyhan odada Zeynep’e aldığı telefonu buldu. Emir’in herşeyi öğrendiğini anladı. Konuşmak için telefon açtı ama Emir telefonu açmadı. Zafer de Emir’i görünce şirkette sabahladığını anladı.

Sabah herkes işe gidecek, Masal da kreşe ve Masal’ın suratı asık, kreşte hiç arkadaşı yokmuş. Leyla ya en iyi arkadaşım sensin dedi. Leyla da sende benim, dünyanın öbür ucuna da gidecek olsam seni unutmayacağım dedi. Kemal bey de içinden kararından vazgeçmemiş, bugün onu son görüşümüz dedi. Sarıldılar, Şehriye abla da askere gitmiyor, şafak yakın kreşe gidiyor da dedi. Herkes Leyla’nın vedalaştığının farkında.

Kemal bey ile Leyla şirkete giderken yolda Kemal bey işe biraz geç gidersek, yapacağı şeyi yapamaz ve gitmekten vazgeçer diyerek çay içmek için bir yerde durdu. Çayını beğenmese de beğenmiş gibi yaparak zaman geçsin diye bardak bardak çay içti Kemal bey. Yan masada bir adam sürekli Leyla ya baktı. Leyla adamı görmedi ancak Kemal bey fark etti onun yüzünden birkaç kere yer değiştiler. Adam da yer değişti Leyla yı görebilmek için.

Reyhan şirkete Emir ile konuşmaya giderken Cavidan hanım durdurdu. Kızdı. Reyhan da şirkete Emir’in yanına gittiğini söyledi. Şirkete varınca da konuşmak istediğini söyledi eve geçtiler konuşmak için. Sefer tefeciden para almıştı borcu zamanında ödeyemediği için tefeci ölümle tehdit ederken Nigar ve annesi duydu. Neden para aldığını sordular. Tatil için dedi Sefer. Annesi bileziklerini çıkarıp verdi. Nigar da biriktirdiği paraları ve sensiz kalacağıma parasız kalırım daha iyi dedi. Sefer de onlara sarıldı. Şehriye abla da gelininin alnından öptü.

Emir ile Reyhan konağa geldiler, Reyhan misafir odasında konuşmak istedi tam içeri girecekken kapı çaldı. Gelen Zeynep’in üvey annesi ile polislerdi. Reyhan’ı çocuk alıkoymaktan ellerini kelepçelediler.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 45. Bölüm 26 Nisan 2019 Analizi “Aslı”” üzerine 5 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler canim ablam. Ta$indiginizi biliyorum,ama yeniden ta$indinizmi onu sordum. Evet ablam Aslidan ben de nigaranam,hiç rahati yok.Amin ablacim,amin.Allah hepimizden razi olsun.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızım.Ben söylemiştim amcanın iş yerine yakın bir yere taşınmışız.böyle ki hafta içi 4 gün orada, 3 gün kendi evimizde.hele iki ay böyle olucak.Aslı kızımdan nigaranım.Allah yardımcısı olsun.Allah senden de razı olsun.hepimizden çok sen ona destek oluyorsun.sagol.hoşca kalın.iyi geceler.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablam.Ho$ geldiniz. Sag olun. Siz nasilsiniz,Polad amcam nasil? Ablacim siz yenemi ta$indiniz?Bu çok zor, allah kolaylik versin ablam, allah yardimciniz olsun.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba güzel kızlarım.nasılsın Kamilecim, sen nasılsın Aslıcım.işler yogun biliyorum.ama yine de kendine dikkat et,esas yemegine çok dikkat et.Aslıcım duygusal sahneler Ömerde çok daha iyi alınıyordu bence.Yeni yerde internet sorunumuz var.güclendirici (türkcesini bilmiyorum) lazımdır.o da olur inşallah.hoşca kalın ve Allaha emanet olun.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gúnler Aslim. Te$ekkûrler canim,ellerine saglik.Evet Cemreni bu hale getiren Cavidan hanim.Her $eyin sorumlusu bu kadin. Hakikatan Emirin akli kit,bu i$ler bagirarak olmuyor Emir efendi,masum bir kizin her konuda gúnahini aliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.