Yemin Dizisi 42. Bölüm 23 Nisan 2019 Analizi “Aslı”

Reyhan parkta karşılaştığı kızı takip etmiş, kaldığı yeri öğrenmişti. Oraya ak sakallı bir dede geldi ekmek getirmiş. Arada gelir küçük kıza yardım edermiş. Reyhan gördü, küçük kızı eve götürmek istedi ama kız kabul etmedi. Reyhan da bir telefon ve yeni bir hat aldı. Parası yetişmediği için dayısının ona verdiği kartı kullandı.

Sonra da bu yeni telefonu kıza verdi. Ne zaman istersen, gece gündüz fark etmez beni arayabilirsin dedi. Gitti. Leyla Kemal beyin şirketinde yarım gün işe başladı. Yerini öğrendi. Babası da kızının Kemal beyle gezmesinden rahatsız oldu mekana çağırdı. Kız iyileşti artık orada işin bitti ayrılacaksın noktayı koyacaksın dedi. Leyla o evden de, Masal dan da ayrılmak istemiyor. Babası karşı çıkıyor.

Emir, evde merakla Reyhan’ı beklerken kendi kendisine söyleniyor. Onu merak etmiyorum, istediği bu umurum da değil diyor. Umurunda değil ise neden düşünüyorsun? Düşünme. Reyhan geldi açıklama yapmaya, parkta cüzdanını düşürdüğünü, bir kızın önünde bayıldığını söyledi. Emir de dinlemek istemediğini söyledi.

Reyhan kuşu ile bir süre dertleşti, olanları ona anlattı. Melike ablası ile konuşmak istedi o da dışardaymış konuşamadı. Emir ile bir kere daha konuşmak istedi Emir dinlemek istemedi. İnsanlar konuşa konuşa, hayvanlar koklaşa koklaşa demiş büyüklerimiz. İnsan konuşamaz ise nasıl anlaşacak? Anlaşamaz ki. Reyhan da odasına geçti. Ölüyorum desem bir damla su vermeyecek dedi. Allah böyle merhametsizlere eş etmesin insanı zor böyle insanla bir ömür yaşamak.

Leyla, Masal ile oyun oynarken, Masal sen işte iken benimle kim ilgilenecek oyun oynayacak diye sordu. Kemal de duydu o cevap verdi. Leyla ablan işte iken sende kreş de olacaksın hiçbir şey değişmeyecek dedi. Masal ikna oldu uyudu. Leyla da odada bilgisayar bulmuş leptop onu açmak için uğraştı. Kemal olmaz servise gitti olmadı yapamazsın dedi. Leyla da inat etti yaptı. Yaparken de hep aklına Soner’in dedikleri, onunla yaşadıkları geldi. Bilgisayar olunca içindeki resimlere baktı. Kemal birinin yanında mum gibi durmuş. O kimse artık?

Sabah olunca Leyla resimdekinin kim olduğunu Şehriye ablasına sordu. O da Nedret hanım, Kemal beyin dadısı dedi. O büyütmüş Kemal beyi ve Kemal bey onun yanında hep hazır ol da dururmuş. Şimdi yurt dışındaymış. Şehriye abla Leyla’nın işe giderken ne giyeceğine yardımcı oldu. Masal da kreşe gidecek hep birlikte evden çıktılar.

Reyhan sabah Zeynep’in telefonu ile uyandı. Emir duymasın diye balkona çıktı. Cavidan duydu. Yağmurdan kaçarken doluya tutuldu haberi yok. Reyhan ablasının ne zaman geleceğini merak ediyor, biran önce gelmesini istiyor Zeynep. Üvey annesi oraya gelmiş onu arıyormuş. Reyhan da geleceğim bekle dedi. Emir’e anlatmak istedi dinlemedi. Bu yaşa kadar gelmişsin koskoca Tarhunların gelinisin dedi. Dinlemeden gitti. Reyhan evden çıkarken Cavidan da Cemreye haberi uçurdu ve Reyhan’ın peşinden Cemre yi savdı.

Leyla şirkete Kemal bey ile geldi. Yonca’nın yanındaki odayı vermiş Kemal Leyla ya bunu duyunca Yonca kötü oldu. Bu Yonca da Kemal beyden hoşlanıyor. Hadi kızım Kemal beyden sana yar olmaz.

Cemre, Reyhan’ı takip ediyordu izini kaybetmiş, Reyhan eve gelmiş, Emir de geldi ona hoş geldin deyince Emir şaşırdı. Çünkü annesi ona Reyhan’ın evden gittiğini söylemişti. Her ikisi de Reyhan’ı görünce çok şaşırdılar. Talaz da kızının işe başladığını öğrendi.

dizibilgi google play

Yemin Dizisi 42. Bölüm 23 Nisan 2019 Analizi “Aslı” (1 Yorum)