Yemin Dizisi 40. Bölüm 19 Nisan Cuma Analizi “Aslı”

Burak 21 Nis 2019 Analiz Yemin  0

Vay Emir efendi vay. Sana efendi demek bile geçmiyor içimden de neyse, Reyhan’ın eline çeki verdi, hizmetinin karşılığı dedi, eğlendirdin dedi az geldi ise daha vereyim dedi. Ağzından çıkanları kulakların duyuyor mu Emir? Karşındaki eşin, sokaktaki bir daha yüzünü görmeyeceğin bir günlük beraber olup koyup gideceğin birisi değil.

Reyhan şaşkın, Reyhan üzgün ağlamaklı, bütün bunların hepsi yalan mıydı diye sordu. Emir de konaktaki herkesi, babamı bile para için kandıran sen değil misin? Dedi. Susmak senin en iyi yaptığın şey dedi sonra da şoför seni bırakır diyerek gitti.

Erkeklere güven olmayacağının garantisi Emir. Şu ağzından çıkan sözleri söylediğin eşine bir daha hangi yüzle bakacaksın? Hele gerçekleri öğrendiğinde babanın ölmeden önce son isteğini yerine getiren Reyhan’a annenin ve Cemre’nin kurduğu tuzakları öğrendiğinde ne yapacaksın?

Reyhan masum, Reyhan suçsuz, Reyhan mazlum. O susuyor ve ağlıyor. Gökte melekler ağlıyor. Mazlum ile Allah arasında kimse olmaz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste, Reyhan, Annesiz-babasız diye sahipsiz ve kimsesiz belledin herhalde Emir.

Emir tek, Reyhan da şoför ile döndü eve giren ilk Emir di. Odadayken Reyhan geldi ve Emir konuşmadan gidecekken Reyhan kolundan tutup bana bir açıklama borçlusun söylesene ne yaptığımı diye sordu. Emir de sen biliyorsun dedi. Reyhan da bilmiyorum diye bağırdı. Ne demek para için diye tekrar sordu Reyhan ama cevap alamadı. Reyhan miras meselesini bilmiyor, dayısı ona bir şey söylemedi. Okumadı, imza atmadı görmedik. Ancak o belge Cemre’nin eline geçti ortalık karıştı. Emir’in para için dediği konu bu.

Emir konaktan giderken annesi gördü güldü. Allah böyle Cavidan gibi insanlarla karşılaştırmasın amin. Reyhan’ın yanına giden Cavidan, hak ettiğini yaşıyorsun. Git dediğimde gitmeliydin yaptığın en büyük hataydı bu zavallı şey dedi. Reyhan ağladı. Gece olunca da dua ederek Allah dan yardım istedi Reyhan. Emir de şirkette uyuya kalmış, sabah Cemre gördü. Önce yataklar ayrılır sonrada ev dedi. Emir’in Cemre ye baktığı bile yok, o kendi kendine gelin güvey oluyor hep Cavidan yüzünden.

Oy nenem oy, gece gece o nedir? Şehriye abla ile Nigar kılık değiştirip Sefer’in peşine iz sürmeye çıkmışlar. Bir bayanın bavulunu taşırken gördüler ve bayanı Nigar, Seferi de annesi dövdü. Sefer de dayanamadı söyledi arkadaşının taksisinde şoförlük yaptığını.

Reyhan banyoda ağladı elini yüzünü yıkadı tam çıkacakken Emir geldi kapıda karşılaştılar. Reyhan da tüm gün yaşadıklarını sayarak bütün bunlara ne gerek vardı? Bana kısaca git diyebilirdin, yemek, yüzük, onca şatafata ne gerek vardı? Sen Emir Tarhun sun ya ben cezamı çekmeye hazırım diyerek bir tek şeyi bilmek istiyorum benim suçum ne? Diye sordu Reyhan. Emir de bir suçlu varsa o da benim, az kalsın masumiyetine inanıyordum, hem suçluyum, hem de koca bir aptal dedi. Reyhan da ağlayarak, acımasızsın sen, gaddarsın, gözüne perde inmiş, nefret dolu bir kalbin var dediğinde, Emir bağırarak aç gözlülüğe de, iki yüzlülüğe de tahammülüm yok, en kötüsü de seninle aynı çatı altında kalmak, aynı havayı solumak dedi ve odadan çıktı.

Reyhan da ağlayarak Allah dan af diledi ve bu evde duramam dayanamıyorum dedi. Valizini aldı ve ağlayarak konaktan ayrıldı. Tam gidecekken Cavidan gördü ve ne oğlumu alabildin, nede malımı mülkümü, geldiğin gibi gidiyorsun dedi. Soyadımı da senden alacağım oğlum seni boşayacak hemde tek kuruş bile ödemeden, kazandım sandığın her şeyi kaybedeceksin, şimdi o işe yaramaz gururunu al ve defol git dedi.

Reyhan konaktan çıktı giderken Emir konağın penceresinden gördü. Biran arkasından gidip durdurmak istedi sonra vazgeçti. Reyhan da deniz kenarına gitti biraz oturdu sonra da konağa taksi ile döndü. Emir de odasına baktı kolye duruyordu almamış parası varmıydı acaba? Nereye gitti ki dedi.

Suna da annesine Reyhan’ı sordu. Annesi de her zaman ki gibi Suna ya kızdı ben onun bekçisi miyim dedi. Sunada annesinin duymayacağı şekilde bekçisi değilde celladı gibisin dedi.

Sanki çok umurundaydı Emir. Reyhan eve döndü. Çünkü bir suçu yok, kaçmasını gerektirecek bir durum yok. Evet ağır sözler işitiyor hak etmiyor ama Allah biliyor gerçeği ve bir gün gerçekler ortaya çıkacak giderken masum olduğunu ispatlayamaz. Düşmanları da sevindirmeye gerek yok. Yenge kötü, dayı hanımı atsan atılmaz satsan satılmaz diyenin hesabı ya bu deveyi güdeceksin, ya bu diyardan gideceksin. Reyhan önce gitmeyi tercih etse de şimdi o deveyi gütmeyi tercih ettiği için konağa geri döndü. Günün birinde gerçekler ortaya çıktığında Emir’e söyleyecek bir çift lafı olmalı Reyhan’ın.

Bir adi herif de Soner, Leyla iyi niyeti ile onu aradı iş görüşmesi hakkında görüşmek için. Soner de şirkete çağırdı. Elemanları gönderdi niyeti kötü adamın, Kemal de şirkette Zafer ile konuşurken konu Soner’e geldi Leyla artık onun yanında işe başlayacak dedi. Zafer de Soner’in gerçek yüzünü anlattı. Kemal Leyla yı aradı tamda Soner’in yanındayken açmadı. Şehriye abladan Soner’in yanına gittiğini öğrendi. Leyla yı kurtarmaya şirkete gitti.

Soner, herşeyi düzenlediğini, geçmişini araştırdığını söyledi gitmek isteyen Leyla yı işe başlamayacağını, önceliğinin Masal olduğunu söyleyen Leyla yı zorla boğazına sıkarak durdurmak istedi. Kemal de son anda yetişti ve Soner’i yumrukla yere serdi. Leyla da Kemal’e sarıldı.

Reyhan elinde valizi ile odaya girerken, Emir açtı kapıyı Reyhan Emir’e; beni ne ile suçladığını bilmiyorum? Annem hep sabret kızım, sabretmek sanma ki boyun eğmektir, sabır mücadele etmek demektir dedi. Bu söz hz. Ömer’in sözüdür.

Reyhan ben bu evlilik için mücadele edeceğim, her haksızlığına, hakaretine, göğüs gereceğim çünkü ben başımı öne eğdirecek hiçbir şey yapmadım yapmamda. Başım dik susacağım karşında sabredeceğim, bir gün yanıldığını o kadar iyi anlayacaksın ki, ben o gün gelene kadar sabredeceğim, bir gün bana yaşattığın kabus sona erecek, işte ben o gün gelene kadar sabredeceğim benim sabrım senin cezan olacak çünkü yanıldığını anlayacaksın dedi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 40. Bölüm 19 Nisan Cuma Analizi “Aslı”” üzerine 6 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Amin ablacim.Amin.

  Aslicim sen iyimisin?Bir sorun yok diyilmi?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar canım, eve daha yeni geldim. Cavidan gibi bir yengem var. sorunun en büyüğü o. Anarnemin alınacak ilaçları vardı. 10 gündür yengem alacak almadı oyaladı beni, ben buldum zor oldu ama çok şükür buldum ilaç beklemekle geçti, 10 günlük zaman kaybım var yarın o ilaçları paketleyeceğim içeceği şekilde. daha da alınacak ve piyasada olmayan arayıp bulacağım ilaçları var.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi ak$amlar.Sabr et canim. In$allah her $ey iyi olacak.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Çok teşekkür ederim Aslıcım hem analizler için, hem bizim için çektiyin zahmetler için.çok yoruluyorsun biliyorum,ama bu da var ki yazmayı da çok seviyorsun.insan sevdigi işi yapırken eziyyetli olsa da çok keyif alıyor.Rabbim seni bütün işlerinde muvaffak etsin güzel kızım.Allah senden razı olsun.

  1. aslı dedi ki:

   Amin ablacım amin. Dualarını eksik etmediğin için teşekkür ederim. Allah dan gayri yardımcım yok. Yazmayı seviyorum evet eziyet değil benim için ancak normal hayatta işlerimi bozanlar olmasa ah.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin.Aslicim te$ekkür canim. Ellerine,yúreyine saglik. Reyhan akilli bir kiz, sabirla bekleyecek,ama bir azcik gözû açik olsa da Cavidanla,Cemrenin yaptiklarina Emirin dikkatini çekse iyi olur. Leyla geçmi$ hirsiz olsa da saf,Sonerin baki$larini anlayamiyor. Ama Sefere iyi oldu,vere bilmeyeceyin bir borcu almak akilsizlik.Nigar da akillanir belki,o kadar para harcamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.