Yemin Dizisi 39. Bölüm 18 Nisan Perşembe Analizi “Aslı”

Burak 21 Nis 2019 Analiz Yemin  0

Emir Reyhan’ın parmağına yüzüğü taktıktan sonra, dışarı çıkacaklarını söyledi. Reyhan da hazırlanmak için zaman istedi. Emir de sürprizi Suna’nın söylediğini anladı. Cavidan hanımda akşama oğlunun sevdiği yemeği yapmasını söylediği Nigardan akşam yemeğini dışarda yiyeceklerini öğrendi. İçinden de o beslemeyi gözünden düşürmek için daha ne yapmam lazım dedi.

Şöyle bir iç çekip Allah diyorum ve yeter Cavidan hanım yeter. Siz de gelin oldunuz. Nedir bu Reyhan dan alıp veremediğiniz? Cemre gelininiz olsun istiyorsunuz onların cemiyet hayatına girebilmek için ama olmuyor. Emir Cemre yi arkadaşı olarak görüyor. Siz bunu anlamıyor ve anlamamakta direniyorsunuz.

Kemal bey eve geç gelen Leyla yı Soner beyin önünde azarladı. Yaptığın sıradan bir çocuk bakıcılığı değil dedi. Soner de Leyla yı lafa ben tuttum servisi kaçırdı. Olmazsa bundan sonra evden ben alır, eve ben bırakırım dedi. Hadi yürü git işine Leyla gider gelir. Sevmiyorum bu Soner denen adamı. Pis pis bakıyor, kafasında bin türlü plan var, evden giderken asıl bombayı sona saklıyorum o zamanda böyle kontrollü olacak mısın? dedi.

Kemal, Soner gidince Leyla ya kızdı. Böyle mi söz verdiğin sözleri tutuyorsun daha ilk günden dedi. İyi de Leyla nın elinde değildi ki, servisi kaçırmış, taksilerde durmadı. Daha da geç kalacaktı Soner olmasaydı geç kalma süresi 20 dakikadan daha fazla olacaktı. Kemal Soner’i sevmediği için bu kadar kızgın.

Suna, Reyhan’ı abisi ile dışarı çıkmak için hazırladı. Çok güzel oldu Reyhan ve Suna ya da hediye almış. Emir de beğendi. Emir Reyhan’ın duyguları ile oynuyor. Suna odadan çıkıp kendi odasına geçerken Cemre geldi olanları anlattı. Cemre’nin beti benzi attı. Hoşuna gitmedi Emir’in Reyhan ile yemeğe gidecek olması. Kapı arasından Emir ile Reyhan’ı izledi. Emir kolye takarken baya etkilendiler Cemre de sinir oldu. Bir ara içeri girdi çok güzel olduğunu, iyi ki bunu seçtin dedi elbisesini beğendi sonra da odadan çıkıp Cavidan hanımın yanına gitti.

Soner, Leyla yı aradı sunum yaparken yardımcı olmasını istedi. Leyla da işte olduğunu Masal ile ilgilendiğini gelemeyeceğini, Kemal beyin güvenini kaybetmek istemediğini söyledi netice de patronum dedi. Kemal de bu konuşmayı duydu. İçinden beni patronu, kendisini de çalışan olarak görüyor dedi. Ne olması gerekiyordu Kemal bey? Leyla doğru olanı söyledi.

Kemal bey, Leyla’nın yanına giderek istemeden konuşmanı duydum, gitmek istediğin bir yer varsa gidebilirsin dedi ama içinden de gitme o adam sağlam ayakkabı değil dedi. Leyla da izin verdiği için mutlu oldu Soner beyi aradı geleceğini söyledi.

Ay bu Emir çok komik, Reyhan’ı kıskanırmış 🙂 Yolda araba ile giderken kırmızı ışıkta durdular. Yanlarına da bir araç durdu. İçindeki şoför baktı baktı durdu Reyhan’a. Emir ilk başta fark etmedi. Konuştular. Suna mesaj gönderdi anın tadını çıkar abim sana bir kere daha aşık olacak diye. Suna dayıma benziyor dediğinde, Emir de ben kime benziyorum dedi. Reyhan da babana dedi. Adamı fark etti ve camı kapattı sonra da yoluna devam etti. Hem sevmez, hem sever, hem de kıskanır karmakarışık duygular içinde Emir.

Hikmet bey yine iş gezisine gidecekmiş. Aslında hastanede tedavi olacak ama evdekiler bilmediği için iş gezisinde olduğunu sanıyorlar. Kızı ile konuştu ve ne zaman döneceğini bilmediğini söyledi. Suna da sen gitme başkası gitsin mesela abim dedi. Babası da abin burdaki işlerle ilgileniyor dedi.

Soner’in bomba dediği Kemal’in şirketinde yapılacak toplantı da Leyla nın sunum yapacak olması. Leyla ya da sürpriz oldu bu Kemal beye de. Soner bey en başından biliyordu. Sunumu görmedik ancak Zafer de sunumu beğendiğini söyledi toplantı bitince, Leyla yı eve bırakmak istedi Soner, Kemal de ben bırakırım aynı yere gidiyoruz dedi. Eve varınca da kapı önünde tartıştılar. Leyla yı saf olmakla suçladı ve Soner’in kendisi ile oynadığını görmediğini söyledi. Leyla da Kemal’e tepkisini Soner beyi arayarak iş teklifini kabul ederek verdi.

Kemal bey haklıydı Soner Leyla ile oynuyor. 

Emir Reyhan’ı deniz kenarına getirdi. Çıplak ayak deniz kenarında bir süre yürüdüler. Sonra da başbaşa yemek yiyecekleri yere geldiler. Keman eşliğinde dans ettiler. Emir Reyhan’a şiir okudu işte o şiirin tamamı

KÖŞE ŞİİRİ

Sen geldin ve benim deli köşemde durdun
Bulutlar geldi ve üstünde durdu
Merhametin ta kendisiydi gözlerin
Merhamet saçlarını ıslatan sessiz bir yağmurdu
Bulutlar geldi altında durduk

Konuştun güneşi hatırlıyordum
Gariptin yepyeni bir sesin vardı
Bu ses öyle benim öyle yabancı
Bu ses saçlarımı ıslatan sessiz bir kardı

Dişlerin öpülen çocuk yüzleri
Güneşe açılan küçük aynalar
Sert içkiler keskin kokular dişlerin
İçinden geçilen küçük aynalar

Ve güldün rengârenk yağmurlar yağdı
İnsanı ağlatan yağmurlar yağdı
Yaralı bir ceylan gözleri kadar sıcak
Yaralı bir ceylan kalbi gibi içli bir sesin vardı

Sen geldin benim deli köşemde durdun
Bulutlar geldi üstünde durdu
Merhametin ta kendisiydi gözlerin

Sefer efendi, tefeciden aldığı parayı ödemek için geceleri taksicilik yapıyor eşine de annemde kalıyorum diyor. Ancak annesi konağa gelip oğlum nerde? Telefonlarıma cevap vermiyor dediğinde Nigar kocasının kendisini aldattığını düşündü. Şehriye abla da merak etme deyip destek oldu gelinine ve Nigar da tamam anne dedi sarıldılar bu Şehriye ablanın hoşuna gitti nede olsa anlaşamıyorlardı şimdi can ciğer kuzu sarması oldular.

Emir ve Reyhan çok güzel anlar yaşarlarken, Reyhan’a susma konuşursan büyü bozulmayacak bunların hepsi gerçek dedi. Reyhan da hayatı boyunca böyle güzel bir gün yaşamadığını unutmayacağını söyledi. Emir de benim içinde çok güzel bir gündü dedi ve Reyhan’ın boynundaki aile yadigarı kolyeyi görünce yüz ifadesi değişti ve her güzel şeyin bir sonu var diyerek Reyhan’a bir çek uzattı.

Bugün beni iyi eğlendirdin, bugüne kadar yaptığın herşey para için değilmiydi? Al işte bugün ki hizmetinin karşılığı dedi.

Yazıklar olsun Emir sana. Erkek olacaksın bir de, o çeki verdiğin, bugün ki hizmetinin karşılığı dediğin insan senin eşin, senin soyadını taşıyor. Sen nasıl layık görürsün bunu ona. Nasıl bakacaksın gerçekleri öğrendiğinde eşinin yüzüne. Ağır sözler söylemek, yazmak geçiyor içimden ama yazmıyorum… Sadece Allah böyle erkekleri hiçbir bayanın karşısına çıkarmasın diyorum.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 39. Bölüm 18 Nisan Perşembe Analizi “Aslı”” üzerine 5 yorum

 1. Kamile. dedi ki:

  Merhaba ablacim.Ben de aynen öyle.Amin canim ablam,amin.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba. Hoş geldiniz Seher. Kamilecim analizleri gördüm sevindim.Aslıdan çok nigaranam.Allah yardımcısı olsun.Bütün arzuları hayırlısı ile gerçekleşsin inşallah.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler Seher hanim.

  Ho$ geldiniz,nasilsiniz, nerelerdesiniz?

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Amin canim amin. Iyi ak$amlar.Aslim nasilsin,i$ler yolundami? Emir hakikatan agir sözleri hak etdi.Kendini saklasaydin ölúrmûydûn sanki,kadini bu kadar a$agilamak olurmu? Reyhanin yûzúne nasil bakacak zamani geldiyinde. Leyla hakikatan saf,Sonerin baki$larini anlamiyor,halbuki anlamasi gerekirdi.

  1. Seher dedi ki:

   Yani birde vücüt dilinden anlıyordu güya kızlar merhaba nasılsınız iyimisiniz aslım çok özledim sizleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir