Yemin Dizisi 38. Bölüm 17 Nisan Çarşamba Analizi “Aslı”

Burak 21 Nis 2019 Analiz Yemin  0

Söze nerden nasıl başlamalı? Dejavu mu desem, tarih tekrar mı ediyor desem bilemedim. Bildiğim tek şey şu ki, Ömer ve Zehra gitti, yerine Emir ile Reyhan, Alev gitti yerine Cemre geldi. Diğerlerini de siz yerleştirin..

Niye böyle başladım? Havuz sahnesi, Reyhan Cemre tarafından kasıtlı havuza atıldığı, Reyhan yüzme bilmediği için boğulma tehlikesi geçirdiğinden dolayı Emir’in görmesi ile havuza atlaması sonucu suni teneffüs yaparak kurtardığı Reyhan’ı odasına götüren Emir.

Şimdi bu okuduklarınız size bir yerlerden tanıdık geliyor mu? Bana çok tanıdık geliyor. Hadi hatırlayalım. Zehra konakta Alev ile tek kaldığında havuza düşmüş ve boğulma tehlikesi geçirmişti. Ömer den önce Nihat gelmiş havuzdan çıkarmış, Ömer de ne oluyor burada diyerek suni teneffüs yapmış sonra da kendisine gelen Zehra yı kucaklayıp odasına götürmüş olmadık sözler söylemişti.  

Şimdi ne değişti? Alev, Cemre..Zehra Reyhan.. Ömer de Emir olmuş. Arada Nihat yok ve Emir Reyhan’a kızmıyor.

Reyhan’ı odasına götüren Emir, Reyhan’ı hastaneye götürmek istedi. Reyhan kimse bilmesin Suna nın doğum günü partisi bozulmasın istedi. Emir de bu halde kimseyi düşünme dedi. Reyhan üzerini değiştirecekken yüzüğünün olmadığını fark etti. Emir de yenisini alırız dedi. Emir ve Reyhan bu durumdan baya etkilenmişler ki her ikisi de o anı düşünüyorlar. Ama Emir kafası karışmış hangisi sensin diye sinirle masayı yumrukluyor.

Leyla da Kemal beyi ziyarete gelen doktor ile konuşurken Kemal bey bu kursun Leyla için ne kadar önemli olduğunu anladı ve gitmesi için izin verdi. Parayı da internetten Kemal bey yatırdı. Leyla eve döndüğünde çok mutluydu. Bir hayali gerçek oluyordu. Soner beyde bu kursun öğretmenlerinden biriymiş Leyla varınca öğrenmiş. Bu bilgiyi Kemal ile paylaşınca rahatsız oldu Kemal. Leyla da gece rahat bir uyku uyudu artık gece uykusunda yürümüyor bunun kendisi de farkında.

Reyhan’ın boğazı tahriş olmuş, öksürüyor, Emir de gece bir şişe su getirip Reyhan uyurken odasına koydu ve bir süre uyuyan Reyhan’ı izledi Emir.

Emir Zafer ile konuştu Reyhan’a sürpriz yapacakmış bunu Suna duydu bir de Nigar duydu ve Cavidan hanıma hemen yetiştirdi. Cavidan hanım da Cemre ile konuştu ve yeni bir plan yapmaya başladılar. Leyla kursa kaydını yaptırdı Masal küstü. Onunla daha az vakit geçireceğini düşünüyor. Şehriye hanım da Leyla ya üstüne başına dikkat etmesini söyledi. Çarşıya çıkıp kıyafet alacaklar. Leyla yeni kıyafetlerini giyip kursa gitti. Kursa gitmeden önce de Kemal bey evde gördü Masal söyledi Leyla ablama baksana baba diye. Kemal beyde döndü baktı. Tepki vermedi. Leyla da olmamış değil mi deyince, ben öyle bir şey söylemedim dedi. Leyla çok heyecanlı, bir o kadar da mutlu. Yeni kıyafetini giyerken etiketini çıkarmayı unutacak kadar da dalgın. Soner bey de kursa giderken evden almak için telefon açtı. Bunu Kemal bey de duydu rahatsız oldu. Leyla da kabul etmedi ama kurs çıkışı da servisi kaçıran Leyla Soner’in gelmesi ile onun arabası ile eve gitti. Kemal bey de buna çok öfkelense de belli etmedi.

Çarşıya çıkanlardan birisi de Cemre ile Reyhan. Suna abisinin hazırladığı sürprizden bahsetti. Cemrede yanlarındaydı. Fırsat ayağıma geldi diyerek Reyhan’a elbise bakmaya çıktılar. Reyhan’ın çantasından kredi kartını aldı ve sakladı Cemre. Alış verişte ne aldılar görmedik. Cemre yolda Emir’i aradı alış verişe çıktıklarını söyledi. Reyhan için kıyafet aldıklarını, kredi kartını evde unutmuş, ben öderdim de benimde limitimi aştı senin adına fatura kestirdim şirkete gelir dedi. Emir duyduklarına inanamadı dondu kaldı. Sonra da ben hallederim dedi.

Reyhan bugüne kadar bir şey istememişti. Bu alışverişe de zorla çıktı. Cemre’nin tuzağına düştü. 

Emir eve gelince, Cavidan hanım oğluna Reyhan’ın alışverişe gittiğini çok yüklü miktarda alışveriş yaptığını söyledi. Bir duyan olursa ne der? Kendi hesabımdan ödedim dedi. Sonrada damarına basarcasına sanki bu günü bekliyormuş gibi dedi. Emir de büyük olgunlukla karşıladı ve ihtiyacı varmış almış anne dedi. Bu davranışı hoşuma gitti.

Cavidan hanım altta kalmadı, nerden gelmiş olursa olsun, koca tarhunların gelini dedi. Aşşağıladı Reyhan’ı. Acaba kendisi nerden gelmiş Tarhun gelini olarak?

Herşeyi dakik olan Kemal bey, Leyla’nın ders çıkışını alarm ile takip ediyor, eve 20 dakika önce gelmesi gerekirken gelmedi nerde kaldı bu kız diye merak ediyor. Üstüne bir de eve Soner ile gelince iyice kızdı Kemal.

Emir, Reyhan’a kaybolan yüzüğünün yerine yeni bir yüzük almış. Işıklı kutuda onu parmağına taktı. Havuza düştü ise bulabilirlerdi. Aramadılar bile.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 38. Bölüm 17 Nisan Çarşamba Analizi “Aslı”” üzerine 3 yorum

  1. K.Azeri. dedi ki:

    Merhaba her kese.Ablacim haklisiniz,her kes tatile getmi$ gibi oldu. Canim ablam allah saglikli,uzun ömúrler versin in$allah. Aslicim te$ekkûrler canim.sag ol,var ol.I$ler yolundami? Evet bu dizi ASK-in tekrari,bu kadar da olmaz,bir az da olsa deyi$ik bir $eyler olmali.

  2. ayca dedi ki:

    Nazmiye hanim kadina hic deyer vermiyor ve yazdi tum senariyolarda kadini ezik bir varlik gibi gostermeye devam ediyor bence nazmiyede zeka problemi var hint senariyolarini calarak turk kadinini ezmeye hakki yok

  3. Hanim abla dedi ki:

    Merhaba arkadaşlar nasılsınız.tatiltesiniz galiba. Analiz için teşekkür ederim Aslıcım.tekrar da olsa ben sonuna kadar izleyeceyim (ömür vefa ederse tabi).Aslıcım Cavidanla Cemre bir az da Ömerin babannesi ile Defneye benziyorlar.Alış-verişe gelince O mavi elbise Reyhana yakıştı, rengi güzeldi,ama sanki onu terzi yok, bir az dikiş beceren biri dikmişti.Diger paketlerdeki kıyafetler de öyle idise onlara verilen para yüklü miktar olamazdı.çünkü onlar pahalı degildi ve Cemrenin limitini aşamazdı. Emirin annesine “ehtiyacı varmış almış”demesi benim de hoşuma gitti.Tüm işlerinde sana büyük ugurlar diliyorum güzel kızım.hepiniz Allaha emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir