Yemin Dizisi 37. Bölüm 16 Nisan Salı Analizi “Aslı”

Burak 18 Nis 2019 Analiz Yemin  0

Emir, Reyhan’a karşı çok öfkeli ama ona bunu belli etmiyor. Yüzüne gülüyor, sevgi sözcükleri söylüyor hepsi sahte. Çünkü, Emir Reyhan ile oynuyor. Bunu kendisi iç sesi ile söyledi. Reyhan’a sormuş hiç tanımadığın biri ile nasıl evlenirsin? Ben yada bir başkası fark etmiyormuş senin için para için evlenmişsin benimle. Madem öyle bundan sonra oyunu senin kurallarına göre oynayalım dedi Emir. Kızgın, öfkeli ama belli etmiyor Reyhan’ın duyguları ile oynayarak ona iyi davranıyor.

Reyhan da garibim bu sevgi sözcüklerine, iyi davranmasına çok alışık olmadığı için kendisini farklı hissediyor. Yüzü kızarıyor, kalbi çarpıyor. Etkileniyor ama bilmiyor ki hepsi sahte. Emir sinirle okuduğu belge üzerindeki Tarihten dolayı Reyhan’a kızıyor. Benimle evlendiğine seni pişman edeceğim, para için soyadımı taşıttırmam sana, evlendiğine, yüz kere, bin kere pişman olacaksın diyor.

Hay ben senin kör gözüne gözlük alayımda onu tak da oku. Kör Emir. Bak ben sana okuyayım hatta sen oku ne yazıyor orda Reyhan Tarhun. Evlenmeden iki gün önce yapılmış olsa resmi belge olduğu için kızlık soyadı yazmaz mı aklı kıt Emir efendi. Hem aşağıya doğru insen imzaların bile olmadığını görürsün. Çünkü, Reyhan’ın bundan haberi bile yok baban hazırlattı avukata o kadar. Hem körsün, hem akılsızsın. Cahil herif bak iyice kızdım şimdi o sakallarını yolarım senin tövbe yarabbim.

Soner beyde Leyla ya bir kurs programına katılması için davetçi geldi. Yazılım programı ile ilgili kurs, haftada 2 gün ve 2 saat. Masal ile ilgilendiği için zaman ayıramayacağını söyledi ama çocukluğundan beri istediği bir hayali olduğunu da ekledi. Bir yanı kursa gitmeyi isterken, diğer yarısı Masal ve Kemal bey izin vermez dedi. Soner bey de yarın akşama kadar zamanın var istersen haberim olsun dedi.

Leyla’nın Soner ile görüşmesinden rahatsız olan Kemal bey, Leyla ya kızsa da belli etmiyor. Ertesi sabah olunca Leyla Kemal beyle konuyu konuşuyor ve izin istiyor. İlk başta yanlış anlayan Kemal bey, babandan izin al der. Leyla da babam yazılım sertifikasından anlamaz ki der. O zaman Kemal bey konuyu anlar ve yine de bu kursa kayıt yaptırmasın diye iş verir. Şehriye ablaya izin verir bilerek gelmesin ev işleri Leyla ya kalsın ve iş yaptığı için yetişemesin ister Kemal bey.

Bu dizinin erkekleri de ne çok çektiriyor bayanlara.

Reyhan, Suna için sürpriz doğum günü pastası yapmak ister kendi elleri ile hazırlıklarını yapar. Nigar Cavidan hanıma söyler. Cemre de konağa gelince öğrenir. Boynun daki kolyeyi görür. Reyhan da dayısının hediyesi olduğunu söyler. Sonra da Emir’in onu boynuna taktığı anı hatırlar. Sütü kaba dökeceği yerde tezgaha döker Reyhan fena etkilenmiş. Emir duyguları ile oynuyor farkında değil.

Reyhan Suna ile konuştu terasta. Suna doğum günlerinden hoşlanmıyor ve kutlamıyor da nedeni annesi. Suna yürüyemediği için kızından utanıyormuş. Doğurduğu güne, Suna da doğduğu güne pişman olduğu günmüş. Reyhan öyle düşünme, annem evladın ayağı taşa değse, annenin yüreği sızlar dermiş. Suna da senin annen söyler, Meryem hala söyler benim annem söylemez dedi.

Cavidan hanım, mutfağa geçti pastayı gördü. Senin ne haddine benim kızıma doğum günü pastası yapmak dedi ve pastayı lavaboya döktü. Yazık günah. Gerçi çileklerin çöpleri alınmamıştı pastanın içinde çilek çöpü olmaz ki. Üstünün kreması bile yoktu neyse velhasılı kelam pasta yok oldu. Yetmezmiş gibi sen besleme Meryem’in besleme kızısın işte dedi. Kıyafetini eleştirdi. Yetmezmiş gibi üzerine limonata attı. Elbisesi mahvoldu. Dayısı almıştı. Şimdi partiye gidecek bir kıyafeti de yok. Bunu Cemre de gördü. Evlerden ırak olsun Cavidan gibi kayınvalideler.

Cemre her şeyi kendisi yapmaya başladı. Pasta siparişi verdi. Reyhan ile konuşup onu teselli etmeye çalıştı. Emir gelip gördü masayı Cemre yaptı sanıp ona teşekkür ederken Melike abla gördü ve Emir’i yanına çağırarak olanları anlattı. Emir bugünün mimarının Reyhan olduğunu öğrendi. Pastanın da annesi tarafından döküldüğünü de. 

Emir Reyhan’a yeni bir elbise siparişi verdi. O elbiseyi Reyhan denedi Emir çok beğendi. Suna da öyle ama Cavidan ile Cemre nin hiç hoşuna gitmedi. Çok uzun zamandır doğum gününü kutlamayan Suna bugün ilk kez iyi ki doğmuşum dedi. Bunu demesinde Reyhan’ın çok etkisi var. Reyhan pastayı getirmeye gitti arkasından da Cemre geldi. Reyhan’ı bile isteye havuza attı. Yüzme bilmeyen Reyhan çok Cemre diye bağırmasına rağmen suyun altında kaldı. Boğulmak üzere Reyhan.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 37. Bölüm 16 Nisan Salı Analizi “Aslı”” üzerine 8 yorum

 1. ...... dedi ki:

  Aslı hanım hercai dizisinin sayfasına bakarmisiniz size yorum yazdım

  1. aslı dedi ki:

   baktım, okudum ve cevap da yazdım. Siz Hercai dizisinin analizlerinin gecikmesinden şikayetçisiniz. benim elimde olmayan sebeplerden dolayı bu gecikme. ve farkındaysanız yemin dizisi de geride kaldı. biran önce yazıp telefi etmeye çalışacağım.

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar.Sana da hayirli kandiller. Tûm iyi niyetler kabul olsun in$allah.

 3. aslı dedi ki:

  Hayırlı akşamlar, hayırlı kandiller herkese

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin.Merhaba ablacim. Hayirli cumalar.Evet haklisiniz ablacim. Ben de öyle dû$ûnûyorum.

 5. Anonim dedi ki:

  Merhaba her kese.Aslıcım yüregine saglık.çok iyi yazmışsın.ama bu Emir bey efendi beni çok kızdırıyor.Bundan sonra oyunu senin kurallarına göre oynayalım diyor,Reyhanın duyguları ile oynayarak ona iyi davranıyor.bu ikiyüzlülük degil de peki nedir.hele utanmadan Reyhana ikiyüzlü diyor.Emir Reyhanı haketmiyor.bu yerde diyorlar ki, bırak tüşsün:seni hak etmeyen her kes gözünden de,gönlünden de.iyi geceler. Düne tövbe,bu güne secde,yarına “dua yakışır”…Hayırlı cumalar.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba her kese.Aslıcım yüregine saglık.çok iyi yazmışsın.ama bu Emir bey efendi beni çok kızdırıyor.Bundan sonra oyunu senin kurallarına göre oynayalım diyor,Reyhanın duyguları ile oynayarak ona iyi davranıyor.bu ikiyüzlülük degil de peki nedir.hele utanmadan Reyhana ikiyüzlü diyor.Emir Reyhanı haketmiyor.bu yerde diyorlar ki, bırak tüşsün:seni hak etmeyen her kes gözünden de,gönlünden de.iyi geceler. Düne tövbe,bu güne secde,yarına “dua yakışır”…Hayırlı cumalar.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar. Ellerine saglik Aslim.Seni yene kizdirmi$lar,kizma canim. Emir hakikatan salak.Ama Melike abla iyi yapti söyledi, belki bir az dû$ünûr.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir