Yemin Dizisi 36. Bölüm 15 Nisan Pazartesi Analizi “Aslı”

Burak 16 Nis 2019 Analiz Yemin  0

Emir, çalışma odasında dosyalardan birini çekmeye koyarken, kağıtlardan birini yere düşürdü ve yerden alırken Masal’ın çizdiği aradıkları ama bulamadıkları kağıdı buldu. Tam çekmeceye koyarken arkasındaki yazılar dikkatini çekti baktı. Tarih dikkatini çekti. Miras meselesi evlenmeden iki gün öncesine ait tarih ve Emir hepsini okumadan Reyhan’ın kendisi ile para için evlendiğini düşündü. Annesinin söyledikleri geldi aklına annem haklıymış dedi. Defterini okumasını istemediği an geldi aklına, içinde sakladığın sır buymuş dedi.

Oysa Reyhan Emir ile parası için değil, dayısının hasta olması nedeni ile son günlerini mutlu geçirsin istediği olsun diye evlendi Emir bunu bilmiyor. Bilmediği içinde Reyhan’ın kendisi ile para için evlendiğini düşünüyor. Yine pişman olacak.

Reyhan ise olup bitenden habersiz odasında kuşu incire bana güveniyor, annesine ve onun sorduğu cevapsız bıraktığım sorularına rağmen derken, süt annesi onları akşam yemeğe çağırdı telefonla. Reyhan da Emir ile konuştu ama Emir sinirli, öfkeli gitmek istemedi bana sormadan iş yapamasaydın dediğinde, Reyhan da geliriz demedim, işi yoksa geliriz dedim dedi ve Süt annesini arayarak gelemeyeceklerini söyledi.

Emir de çalışma odasında bugüne kadar yaşadıklarını düşündü. Reyhan’ı hem yazdı, hem de oynadı diye suçladı.

Emir efendi, Reyhan ne yazdı, nede oynadı. O neyse oydu. Rol yapmadı sadece senin babanın hastalığını senden ve aileden saklıyor o kadar. Hem sen Reyhan’ı suçluyorsun da onun bu miras olayından haberi bile yok. Olsa asla kabul etmezdi. İmzalar atılmadı bile. O kağıdı adam akıllı okusaydın anlardın. Birincisi Reyhan evlendi senin soyadını aldı o bir Tarhun belgede Reyhan Tarhun adına düzenlendi. Tarih değişti, değiştirende Cemre. İmza yok çünkü, Reyhan’ın bundan haberi yok. Sen boş yere suçluyorsun Reyhan’ı. Varsa kafanda soru git babanla konuş.

Melike abla, Hikmet bey ile konuşmuş, durumu iyiymiş eve gelecekmiş, Reyhan buna çok sevindi sarıldı Melike ablasına. Sonra da Emir’e kahve yaptı ama Emir kahve içmeyeceğini, işinin olduğunu söyledi. Cavidan hanımda bunu gördü mutlu oldu. Cemre yi arayıp olanları anlatıp haber verdi. Araları buz buz, şimdi ektiğimiz tohumları yeşertme zamanı dedi. Cemre de çok mutlu oldu. Cavidanın yeni bir planı varmış onu hayata geçirecekler. Ne bitmez planmış.

Masal eve gelince Leyla ablasına Reyhan ablası ile yaptıklarını anlattı. Resimlerini gösterdi ve en beğendiği bir resminin kaybolduğunu söyledi. Kemal bey de Soner beyi evde misafir ediyor. Soner, Kemal beye Leyla hakkında konuşarak soru sordu. O senin çalışanın mı? Aranızda bir şey var mı? Cevaplamadı ve Soner gitti Kemal de şirkete. Şirkette sorun var, bilgisayar sisteminde, Leyla ne olacağını söyledi. Soner de sen mühendis misin? Yazılımcı mısın diye sordu. 

Hikmet bey eve döndü. Cavidan hanımın yeni planı kolye imiş. Aile yadigarı kolyeyi Hikmet beye vererek Reyhan’a vermesini istedi. Hikmet bey evlenirken babası Cavidan hanıma takmış, babaannesinden hatıra. Kesin kolyenin başına iş gelecek. Çok tanıdık bildik sahneler yine bizi bekliyor anlaşıldı. Zehra da böyle bir aile yadigarı broşu kaybetmiş başına gelmedik kalmamıştı da sonradan Asya aldığı ve kedisine taktığı anlaşılmıştı. Bakalım Reyhan’a ne olacak? Sakın Sefer’in bulaştığı tefecilerin eline geçmesin kolye. İşte o zaman fena.. Emir çok yanlış anlar. Hele bir de Reyhan tefeciler tarafından kaçırılsın tam olsun. Aksiyona gel aksiyona. Reyhan kolyeyi taktı. Cavidan hanımda gördü.

Sefer annesini görmeye gitti annesi kapıyı yüzüne kapattı. Tatilden kötü dönmüşler. Tefeci Sefer’i aradı parasının günü geldiğini hatırlattı. Sefer de benim param var dedi. O güvendiği para yok, eşi tatilde harcamış, Sefer parasız kaldı.

Emir çok öfkeli, Reyhan kolyeyi taktı salona geçti. Cavidan hanım kolyeyi görünce Emir de fark etsin diye yüksek sesle kolye yakışmış dedi. Emir de fark etti. Odalarına geçince Reyhan ben bir şey mi yaptım diye sordu. Emir de sen ne yapabilirsin ki diyerek yanağından öptü. Reyhan beklemiyordu çok şaşırdı. Emir sakın Reyhan’ın duyguları ile oynama.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 36. Bölüm 15 Nisan Pazartesi Analizi “Aslı”” üzerine 8 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar Betûlcûm.Ho$ geldin,nasilsin? Evet haklisin her $ey tekrar.

 2. Betül dedi ki:

  Selam arkadaşlar nazar degdirdim galiba nazmiye hanım sapitmaya başladı yine adını sen koyun aynısını yapmaya çalışıyor kadın emir reyhan la dalga geçiyor sanirim reyhan la oyun oynarken kendini kaptiracak güya ava giderken avlanma durumu gibi galiba gerçekten reyhan a yakın olmak gibi bir derdi yok yani bence en azından şimdilik

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler arkada$lar. Ablacim siz yeniden ta$indinizmi? Bu çok zor olur canim ablam.Allah yardimciniz olsun. Evet ablacim Emirin kafasi allak bullak.dogru dûzgûn dû$únemiyor.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslııcım.Amcana araba kullanmaya doktor izin vermiyor.İş yeri çok uzakta oldugu için bir süre işine yakın bir yerde kalmak mecburiyyetindeyiz.
  Aslıcım benim fikrimce Suna Emirden daha akıllı,sağlıklı düşünen, aydın fikirlidir.Dizideki tekrarlar çok yorucudur.Sıra kolyeye geliyor.Tekrar olmaktan ötrü gerek Masal kız konağa gele,kolyeyi alıp burada kedi olmadıgı için gelinciyinin boynuna taka ve evlerine döne.kimse de görmeye.Ya da bir az degişiklik olsun diye süni taşlarla kolyenin benzerini yaptırıp faturasını Reyhana ödetsinler.çok merak ediyorum bu dizi bitenden sonra ekip yeniden bu konuya dönecekmi?İyi geceler.hayırlı sabahlar.

 5. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba her kese nasılsınız.yeni evde işim çok oldugundan her isteyende gele bilmiyorum.Aslıcım sana çok-çok teşekkür.analizlerinle çok yardımcı oluyorsun.bir şeyi anlamadım.Kamal beye haber verdiler ki bilmiyorum neredese bir sorun var.Leyla ne dedi ki sonra Kamal bey ona haklı çıktın söyledi.sag olun görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar ablacım, yeni eve mi taşındınız? hayırlı olsun. Ablacım, Kemal beyi telefonla aradılar şirket bilgisayarına saldırı olmuş. kısacası bilgisayar çökmüş çalışmıyormuş diyeyim sen öyle anla. Leyla da önceden profesyonel hırsız olduğu ve elektrik, bilgisayar, şifre ne varsa anladığı için teknik bir terim kullandı bunu yapmışlardır dedi. Gerçekten de şirket bilgisayarına girip bilgileri alabilmek için Leyla nın dediğini yapmışlar Kemal bey onu söyledi sen haklıymışsın diye ablacım. Görüşürüz kolay gelsin ablacım.

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler hepinize. Ya Aslicim bu Emirin kafasi çali$miyor,adam neyi görmek istiyorsa onu görür, bir tarihle i$ bitmiyor ki,yazilanlarin mezmununu bilmeden yanli$ yapmak olurmu? Cemre,Cavidan hanim okumadan i$ler çevirirler ama bildikleri zaman nasil gûlûnc duruma dû$ecekler onu bilmiyorlar.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, Emir önceden annesi ile konuştuğu için şartlanmış durumda doğru ile yanlışı göremiyor. Cemre ile Cavidan okudular ama işte dizi de mantık hataları çok ya bu da onlardan birisi. Direk mirasın Reyhan’a kalmasına odaklandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir