Yemin Dizisi 35. Bölüm 12 Nisan Cuma Analizi “Aslı”

Burak 14 Nis 2019 Analiz Yemin  0

Cavidan hanım, Masal’dan istediği kağıdı alamadı. Masal’ı köşeye sıkıştırıp almak istedi. Reyhan geldi gördü. Üstüne de Emir geldi. Annesi de yalanları söylemeye başlayınca Emir annesine müdahale ederek onu susturdu. Cavidan hanımda seni doğuran annene değil de üç günlük karına inanıyorsun öyle mi dedi. Emir de; gördüklerime duyduklarıma inanıyorum dedi.

Emir bunu daha öncede yapmıştı. Gördüklerine ve duyduklarına inanarak Reyhan’ı Vural’ın sevgilisi sanmıştı. Annesi de çok mutlu olmuştu. Aynı durumu şimdi kendisi yaşıyor. Ama tek farkla o zaman bir yalanın, oyunun içindeydi Emir. Şimdi ise Annesinin kötü niyetini birebir görmüş oldu. Annesinin yalanını bozdu Emir.

Cavidan hanımın azarladığı ve üstüne bir de annesi yok dediği Masal ağlayarak ortadan kayboldu. Çalışma odasında kitaplığın olduğu yerde duvar ile kitaplık arasına saklanmış. Emir ile Reyhan buldular. Masal Emir abisine sarıldı. Masal’ın suçu değildi annesiz olmak. Bunu hatırlatarak canını yaktı Cavidan hanım.

Sonra da odaya geçtiler. Masal ben kötü bir şey yapmadım dedi. Resmi ilk Emir abisi görsün diye göstermemiş, resmi merak etti abisi ama elinde yoktu. Nerde olduğunu da bilmiyorlar evin içinde şimdi resim aramaya başladılar.

Masal’ı uyutan Reyhan, Emir ile konuştu ve annesine karşı onu koruduğu ve ona inandığı için teşekkür etti. Cemre de Cavidan’ı aradı belgeyi alıp almadığını sordu. Cavidan da olanları anlattı. Cemre kızdı kapattı.

Kemal bey, Soner’in eve kadar gelerek Leyla ya çiçek verdiğini gördü. Benden habersiz o adamla görüşmüş olabilir mi? Diye düşündü sonra da bana ne onun hayatı dedi ama aklından da atamadı. Leyla uzun zaman ortalıkta olmayınca odasına gidip bakmak istedi. Kapısının önüne gelince, içerden derinden kötü öksüren Leyla’nın sesini duydu. İçeri girdi hasta mı oldun? Diye sordu. Sana git demiştim dedi Kemal. Leyla da şu halde taş taşırım ama hiç fırça yiyecek durumda değilim dedi. Doktora gidelim dedi ama Leyla kabul etmedi. Hastane kapısından içeri girince ateşi yükseliyormuş. Kemal bey de biran önce iyileşmeye bak Masal gelecek o hasta olmasın dedi.

Masal da Reyhan ablası ile uyurken, Emir de iş üzerinde çalışıyordu. Aklında ise hep Reyhan vardı. Gün içerisinde yaptıkları, sahildeki o halleri hep onları düşündü Emir. Sonra içerden ses geldi odaya girdi baktı. Masal elindeki boya kalemlerini düşürmüş. Üzerini örterken Masal uyandı ve Emir abisinin de onlarla uyumasını istedi. Emir kırmadı ve birlikte uyudular. Gece boyunca Masal halden hale girdi. Bir o tarafa, bir bu tarafa döne döne sabah oldu.    

Bu gece de uyumayan Cavidan hanım, gece mesaisi yapıyor. Uyuyan gençlerin odasına girerek gizlice o belgeyi bulmaya çalıştı ama bulamadı. Sabah olduğunda herkes masada kahvaltı yaparken Cavidan hanım gelmedi. Masal babasını ve Leyla ablasını özlemiş, eve gidince Reyhan ablasını da çok özleyecekmiş o yüzden bize gel diye koluna sarıldı. Suna da onları kıskandı. Kahvaltı da Emir amcası ile konuştu eve gelebilir iyileştim, özledim kızımı dedi ve Masal evine gitti. Emir ve Reyhan ile sonra da Emir ve Reyhan Masalsız eve döndüler.

Yolda giderken bir yere gidip orada yemek yeme teklifinde bulundu Emir ama Reyhan kabul etmedi. Melike ablanın o kadar güzel yemekleri varken dışarda yemek istemedi Reyhan. Kemal beyde evde Soner’in verdiği çiçekleri çöpte görünce mutlu oldu. Kemal bey de Leyla dan hoşlanıyor anlaşıldı.

Eve geldiler, Cavidan hanımın hışmına uğradılar. Masal’a annesi olmayan bir çocuğa yengesi olarak ders vermek istemiş ama Emir izin vermemiş, Kemal ile aramızda sıkıntılar var ama ben bunu Masal’a yansıtmadım, 2 çocuk büyüttüm, bir çocuğa nasıl davranılması gerektiğini çocuğu olmayan Reyhan dan öğrenecek değilim dedi.

Emir de, annesine karım ile konuşurken kelimelerini özenle seç ki tadımız kaçmasın dedi. Ve ekledi ben onun yalan söylemediğini biliyorum dedi. Annesi de altta kalmadı. Bu kız sana ne yaptı? Gözünü aç o kız seninle paran için evlendi dedi. Emir odasına gitti. Reyhan masada duran boşanma belgesine bakıyordu. Emir o boşanma belgesini yırttı. Ben sana güveniyorum, seni tanıyorum annemin söylediklerini takma dedi.

Kemal beylere, Soner elinde çikolata ile gelmiş. Zeytin dalı uzatıyormuş. Leyla yı sordu. Kemal hasta dedi. Soner de doktor lazımsa çağıralım derken, Kemal bey lazım olsaydı ben çağırırdım dedi. Soner de, Leyla yı ilk gördüğü an dan itibaren etkilendiğini söyledi. Kemal için de bir mahsuru yoksa ciddi düşünüyormuş. Kemal ne der bilmem ama ben izin vermiyorum hadi Soner bey başka kapıya güle güle selametle…

Emir Zafer den gelen telefon ile çalışma odasına geçti. İşleri halletti keyfi yerindeydi ta ki bir kağıdı yere düşürüp onu almak isterken Masal’ın çizdiği kaybolan kağıdı bulana kadar. O kağıdı çekmeceye koymak isterken arkasını fark etti baktı okudu. Tarih 18 şubat 2019 du. Evlenmeden iki gün önceymiş. Emir her şey para içinmiş dedi.

Hayda, Emir bey biraz önce odada eşine ben seni tanıyorum, sana güveniyorum diyen sen değil miydin? Kağıdın tamamını oku, oku ki Reyhan Tarhun yazdığını gör. Evlenmeden iki gün önce düzenlenmiş olsa o belge, Reyhan’ın soyadı Tarhun olur mu?    

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 35. Bölüm 12 Nisan Cuma Analizi “Aslı”” üzerine 8 yorum

 1. Aysel dedi ki:

  Sorun değil canım sen iyi olda ben senin için endişelendim acaba biseymi oldu diye çok şükür iyi olda yazarsın

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Aysel’cim, sağ olasın anlayışın için teşekkür ederim. Sitede yazdığım yazıları en kısa zamanda yetiştirmeye elimden geldiğince gayret gösteriyorum. hasta olursam da kendimi kötü hissedersem de söylüyorum buradan arkadaşlarım biliyorlar beni, yetiştirmek için bilgisayar başında bile uyuduğum zamanlar oluyor. 🙂

 2. Aysel dedi ki:

  Aslicim nasilsin? canım artık hercainin analizlerini yazmıyorsun?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayselcim sağol sen nasılsın? farkındayım yetiştirmek için elimden geleni yapıyorum.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydinlar her kese. Te$ekkûr ediyorum canim ablam,siz nasilsiniz,Polad amcam nasil?Hayir ablacim sert degil,hele çok yum$ak oldu.Bir insana ya gûveneceksin,ya da yok.bir öyle,bir böyle olurmu?okmaz Aslicim sag ol canim,var ol. Bakiyorum,Soneri sen de sevmedin.Rahat ol Leyla da istemiyor. Kemal beyin harekete geçmesi gerekiyor. Emire sinirlenmemek olmuyor arkada$,kagidi tam oku sonra netice çikart.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Canım, evet sevmedim Soner’i kemal bey haklı. Leyla ya yakışmıyor da. Talaz duysa liğme liğme doğrar o Soner’i. Kemal’i sevmiyor Talaz ama Leyla ya şimdilik o yakışıyor. Emir yine çok pişman olacağı işler yapacak.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsınız.uykuda nasıl olurlar öyle.Asıcım analizler için teşekkürler.bu ne ya nedir kadınların şu erkeklerden çektikleri.bir öyle bir böyle.Rüzgar gibi o taraf-bu tarafa esiyorlar.Az önce sana inanıyorum,güveniyorum diyordu Reyhana sahte belgeyi görünce kafa karıştı, fikir degişti.işin aslını astarını ögrenmeden çoştu, gürledi.bu nasıl sevmektir.güvensiz secgi olurmu hiç?Bana güvenmeyeni ben sevemem, güvenmediyimi de sevmem.çokmu sert oldu? İyi geceler, iyi uykular.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, yok çok sert olmadı aksine tamda yerinde ve kıvamında oldu. ellerine sağlık. Emir tam dövmelik aslında ama güç yetmez 🙂 hem sana güveniyorum, seni tanıyorum diyor, iki dakika sonra hop fikri değişiyor. Bu nasıl inanmaktır? nasıl güvenmektir?
   Emir babası ile konuşmadıkça çok can yakacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir