Yemin Dizisi 34. Bölüm 11 Nisan Perşembe Analizi “Aslı”

Burak 14 Nis 2019 Analiz Yemin  0

Cavidan hanım ile Cemre sonunda muratlarına erecekler sanırım. Üzerinde tarih değişikliği yaptıkları miras belgesini Emir’in görebileceği şekilde çalışma odasına koydu Cavidan hanım. Emir o kağıdı buldu okudu ama sonra ne olduysa o kağıt kuş oldu uçtu. Uçtu uçtu bir kuş uçtu. Nereye uçtu? Nereye kondu bilinmez? Emir elindeki kağıdı yırtıp çöpe attı. Annesi de Emir odadan çıkınca odaya girdi çöpten kağıtları aldı baktı sıradan kağıttı. O zaman o miras belgesi nereye gitti. Her yere baktı bulamadı annesi.

Kemal ise, Soner’i düşünerek gösteriş budalası dedi. Leyla ya olan ilgisinden rahatsız. Leyla yanına gelince de bu konuda konuştular. Leyla bir daha görmeyeceğimiz kişi hakkında konuşmayalım dedi. Kemal beyde Leyla dan üstü kapalı özür diledi. Sana kaba davrandım dedi. Soner de Leyla hakkında soruşturması için arkadaşına talimat verdi. Sana ne Leyladan tövbe yarabbim. Kızı kızdan habersiz araştırıyor.

Emir, Masal ve Reyhan odadalar ve resim yapıyor Masal. Konuşurken konu portreye gelince Masal merak etti ve Emir de Reyhan’ın portresini çizdi. Gözlerini çizerken Masal sordu ne renk diye Emir Kahverengi dedi ve güneş de bal rengi oluyor dedi o derece dikkatli bakmış gözlerine Emir. Kısa zaman da resmi tamamladı. Masal da, Reyhan da çok sevdi. Emir de mimar olduğumu unutuyorsun dedi.

Konakta, Cemre ile Cavidan hanım kayıp belgeyi bulmaya çalışıyorlar. Sahi o kağıt buhar olup uçmadı ya nereye gitti? Emir okudu ise bu sakinlik niye? Demek ki Emir okumamış. Kuş uçmuş uçmuş Masal’ın eline konmuş. Masal o kağıda resim yapıyor. Emir abisi görsün istediği içinde o resmi kimselere göstermiyor Masal. Akşam olunca, uyumak için hazırlık yaptılar. Masal Emir abisinin koltuk da uyumasına izin vermedi birlikte uyuyalım dedi. Israrını kırmadılar.

Emir, Masal ve Reyhan hep birlikte uyudular. Emir bir ara uyandı ve Masal ile Reyhan’ın resimlerini çekti. Sabah olunca da mutfakta kahvaltı hazırladılar. Emir ile Masal Reyhan’a oyun yaparak bir yumurta, bir tuzluk saklayıp sonra da yerine koydular. Reyhan sonradan fark etti bir şey demedi.

Evli, mutlu, çocuklu olsa Emir ve Reyhan aynen böyle olurlardı ama onların mutluluğunu çekemeyen kayınvalide Cavidan hanım bu evin bir düzeni var, alışkanlık haline gelmesin dedi gitti. Aile dediğin Emir ve Reyhan’ın Masal’a davrandığı gibi davranır. Birlikte mutlu bir kahvaltı sofrası hazırladılar ne var bunda? Olması gereken, her erkeğin eşine ve çocuğuna böyle ilgi göstermesi gerekir. Yanlış olan ne Cavidan hanım?

Bu Soner, Leyla’nın peşini bırakacağa benzemiyor. Taa evine kadar gitmiş, komşusu gördü de kime baktın dedi. Soner numarasını istedi. Komşusu da arkadaşım diyorsun numarasını bilmiyorsun, Leyla İzmir’e gitti, telefonu da yok dedi. Soner para vermek isteyince, Komşusu Leyla’nın senin gibilerle işi olmaz dedi. Ben demiştim bu adam Leyla ya yakışmıyor diye. Doğru tahminde bulunmuşum, para her kapıyı açacak sanan adamın teki, şimdi sinirlendim bak.

Masal salonda resim yapıyor, yanında Reyhan ablası ile Suna ablası var. Ona resimlerini gösterirken Cavidan hanım girdi salona ve kağıdı gördü. Almak için Masal’a kek yaptırmış, başka masada yesin istedi bu sayede kağıdı alacaktı ama olmadı. Masal resmi bitirmeden yemeğeceğini söyledi. Reyhan da resim yaparken de yersin deyince tamam dedi Masal.

Kemal bey içinde, Kemal beyin doktor arkadaşını çağırmış Leyla. İnsanın böyle güzel anlayışlı doktor arkadaşlarının olması ne güzel. Eve kadar geldi ve muayene etti ilaç yazdı Leyla da ilaçları almaya gitti. Kemal bey özel çay yapmış Leyla, kendisi hasta olunca onu içince iyileşiyormuş, tadını sevmese de içti Kemal bey.

Cavidan hanım, Masal dan o kağıdı alabilmek için kırk kilit altında sakladığı Emir’in çocukken oynadığı oyuncakları getirdi. Ama olmadı onların içinden motoru görünce resme onu da çizmek istedi Masal ve bu sayede kağıdı yine alamadı Cavidan hanım. Emir ise, şirkette çıkan sorunları çözünce, Zafer aşk adama neler yaptırıyor dedi. Aşk işte kimi zaman insanın ayaklarını yerden kesebiliyor olmazları oldurur yapıyor.

Masal, Emir abisinin ne zaman geleceğini merak etti ve Reyhan ablasına arayıp sormasını istedi. Reyhan da aradı. Emir aradığı için mutlu oldu ancak Masal aramamı istedi deyince biraz morali bozuldu. Akşam erken gidebilmek için işleri biran önce bitirmek istedi ve eve geçti Emir.

Cavidan hanım ise, Masal’ı takip de fırsatını bulduğu an kağıdı alacak. Reyhan odadan çıkınca içeri girdi resmi aldı Masal Emir abimin diyerek elinden çekip alınca, Cavidan hanım kağıdı alabilmek için köşeye sıkıştırdı. Reyhan geldi gördü. Masal ona koşup sarıldı. Emir eve geldi. Odaya girecekken içerden gelen sesleri duydu ve dinledi. Annesi Reyhan’a kızıyordu. Köyden geldin, senden öğrenecek değilim, derken, Reyhan da gördüm çocuğu sıkıştırıyordunuz ağlattınız dedi. Emir içeri girdi. Annesi yalan söylemeye Masal’ı sevmek istedim de Reyhan izin vermedi de derken, Reyhan müdahale etmek istedi. Emir, annem konuşuyor diyerek susturdu Reyhan’ı.

Cavidan hanım yalanlarına devam edince, Emir koridorda duyduklarım ile şimdiki söylediklerin birbirini tutmuyor dedi. Reyhan şaşırdı kaldı. Kemal bey de Süheyla hanımı yolcu ederken Leyla geldi. Arkasından elinde çiçeklerle Soner bey geldi. Teşekkür etmek istemiş. Kemal beyde bunu gördü.  

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 34. Bölüm 11 Nisan Perşembe Analizi “Aslı”” üzerine 3 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Günaydin heq kese. Te$ekkûr Aslim,ehsen. Sonere göre de sakin sinirlenme canim benim.:-)

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, nasıl sinirlenmezsin, adam para ile her istediğini elde edecek sanıyor.

   1. K.Aze. dedi ki:

    Aman-aman,sakin kizma:-). Evet canim,ne yazik ki bu insanlar her $eyi parayla yapa bileceklerini dû$ûnürler. Cavidan hanim gibi her kesi paragöz sanirlar,ama insanlik parayla ölçülmez ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.