Yemin Dizisi 33. Bölüm 10 Nisan Çarşamba Analizi “Aslı”

Burak 12 Nis 2019 Analiz Yemin  0

Babası Kemal’in hasta olması nedeni ile Emir kuzeni Masal’ı hasta olmasın diye konağa getirdi. Masalcık da, onlarla birlikte öğle uykusuna yattı. Ellerini de hiç bırakmadı. Kemal beyde evinde ben hasta değilim doktora gitmem diye diretiyor. Leyla da onu bırakıp gidemiyor. Kemal bey uyurken, Leyla nefes almıyor diye korktu yakından kontrol etmek istedi. Kemal bey de uyandı. Hortlak görmüş gibi oldu Leyla. Öldü sanmış da.

Tövbe bismillah. Bir de demez mi, zincirli kuyu mezarlığının kapısında her canlı bir gün ölümü tadacaktır yazıyor. Dur yavaş Leyla alt tarafı basit bir soğuk algınlığı adamı tahtalı köye gönderdin. Evet bir gün herkes ölecek, kaçınılmaz son ama Kemal bey bu basit soğuk algınlığından ölmez merak etme. Kapı çaldı gelen Soner Adanır. Kapıyı Leyla açtı ilk görüşte aşık oldu Soner Leyla ya. Kemal ile masal’ın kaçırılmasını konuştular. Ben yapmadım dedi. Leyla da içinden, duruşu, bakışları bir çocuğu kaçırmış gibi durmuyor dedi. Soner de Leyla ile kendisi tanıştı. Kemal bey de biran önce gitmesi için çabaladı. Sevmiyor Soner’i.

Leyla ya aşık oldu Soner ama yanyana düşününce yakışmıyorlar. Soner bey büyük duruyor. Leyla ya Kemal daha çok yakışıyor.

Reyhan Masal’ı koyun sayarak uyutmuş. Uyuyamadığında Leyla ablası böyle uyuturmuş. Emir ile Reyhan bu konuda konuştular. Emir Reyhan’ı takdir etti. Çocuklarla arasının iyi olduğunu, Masal’ı kabuğundan çıkardığını, babası olmadan ilk kez buraya Reyhan sayesinde geldiğini söyledi. Eee çocuklar saf, masum temizdir. Birini severse tam sever, sevmez ise sevmezler. Kimin iyi kimin kötü olduğunu çocuklar ve hayvanlar çok iyi bilirler.

Emir ile Reyhan konuşurken Masal uyandı. Rüya görmüş korkmuş. Emir de dışarı götürmek istedi. Parkada gidecekler. Reyhan da gidecek onlarla. Annesi de bunu kapıdan duydu Emir evden gitmesin istiyor. Cemre miras ile ilgili kağıdı almış, üzerinde tarih değişikliği yaparak Emir’in görmesi için konağa getiriyor. Bu belgeyi görsün diye evden gitmesini istemiyor Cavidan.

Leyla da Kemal bey ile konuştu. Soner beyin Masal’ı kaçırmadığını bunu tahmin ettiğini söyledi. Beden dili hiç de suçlu gibi durmuyor. FBI da bile bu beden dili suçlularını tahmin etmede kullanılıyor deyince, kemal bey; ülke sınırlarını aşan bir uzmanlık, nasıl anladın? Benim göremediğim ama senin gördüğün ne var? suçlu olan birini ilk görüşte suçsuz ilan ettin dedi.

Leyla da, Soner bey seninle konuşurken ellerini kavuşturmadı. Bu da demek oluyor ki, saklamak istediği bir şey yok. Yalan söyleyen insan göz kontağından kaçınır. Bu adam direk sana bakarak konuştu hemde gözünü bile kırpmadan dedi. Kemal bey de eski işini bıraktın polisliğe mi terfi ettin dedi. Leyla da üzüldü. Gözleri doldu. Ah Kemal bey ah.

Evin arka bahçesine geçti Leyla. Ev güzelmiş, beğendim havuza karşı oturdu ağladı Leyla. Kemal beyde geldi hava soğudu üşüyüp hasta olma dedi. Kırdığını tamir etmeye çalışıyor.

Emir ve Reyhan Masal ile evden çıkacakken, Cavidan hanım oğlunu durdurdu. Önce derneğe bağış yapacağım muhasebe ile konuşsan dedi. Emir bensiz de halledebilirsin dedi. Baktı olmuyor bayılacak gibi oldu. Numaradan hastalanmış gibi yaptı. İçeri geçtiler. Melike abla geldi. Biraz önce birlikteydik bir şeyi yoktu dedi. Reyhan da geldi. Gitmeyelim dediler, hastaneye gidelim dedi Emir. Annesi de ben iyiyim siz gidin dedi. Reyhan da kalalım deyince, her kafadan ses çıkmasın diye sert çıktı. Emir de konuşma üslubuna dikkat et dedi. En sonunda biz gidelim diyerek evden çıktılar. Cavidan hanım bir kere daha istediğini elde edemedi.

Cemre, üzerinde tarih değişikliği yaptığı kağıdı getirdi. Emir ve Reyhanda Masal ile deniz kenarına gidip martılara simit attılar. Bende hayvanat bahçesine gideceklerini düşünmüştüm olmadı. Deniz kenarında güzel vakit geçirdiler. Çimlerin üzerine uzandılar gökyüzünü izlediler. Cemre duramadı aradı masal’ı görmek istediğini söyledi. Eve döndüklerinde Cemre gitti. Masal bebeğini uyutuyordu. Melike abla Hikmet beyin Reyhan’a verdiği kredi kartını getirdi. Reyhan ihtiyacım yok diye almadı. Kapıda da Emir vardı duydu almadığını. İçeri girince de Reyhan Emir’e verdi ama Emir almadı babam ile senin arandaki mesele dedi.

Kemal beyi karakoldan aradılar gerçek suçlu yakalanmış. Leyla ile gittiler. Soner bey kendi adamları sayesinde gerçek suçluyu bulup teslim etmiş. Akşam olunca Reyhan Emir’e çay yaptı. Cavidan hanıma da ve Cavidan hanım Cemre ile mesajlaşarak bir mail göndermesini sağladı. Bu sayede Emir çalışma odasına gitti ve masadaki o kağıdı gördü eline aldı baktı bu ne ki derken annesi de kapıdan onu izliyordu.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 33. Bölüm 10 Nisan Çarşamba Analizi “Aslı”” üzerine 15 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar. Evet ablacim,Súmeyye genc bir kiz. Bu ya$da bir kiz texeyyûlù çok gúçlu olmali ki,böyle romantik,dramatik janrda bir eser yazsin. Dizi ne kadar gúzel çekilse de,kitabin yerini veremiyor.alib okumayi dü$únûyorum.Sifari$ edicem. Ablacim ben de sizi seviyorum hem de çok.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar nasılsınız.Sumeyye Koç Hazal Subaşı yaşlarda bir kız.(1995) kitapları:Serzeniş, Hükümran, Hercai ve Neftun.kitaplara ulaşmak için Kitap.seç.com ama ben okuya bilmedim.çünkü kitabın metnini yazan saytı bulamadım,yani beceremedim.sag olun.sizi çok seviyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın ablacım, bende seni çok seviyorum.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler,mutlu hafta sonlari hepinize.Ablacim hala bakmadim,ama bakicam çok istiyorum.
  Gözelim te$ekkûr ediyorum. Size katiliyorum canim,ben de Aslimizin mutlu olmasini çok istiyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı günler, mutlu hafta sonları canım. O kitabın yazarının soyadı bazı yerlerde Ezel diye geçiyor. bilgin olsun canım. Canım benim sağ olasın. Sizleri tanıdığım için çok mutluyum. Bana moral oluyorsunuz.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Te$ekkür canim.Biz de seni tanidigimiz için çok $ansliyiz.

 4. Gozel dedi ki:

  Hayirli geceler canlarym Hanim ablam,Kamile ablam,Aslim nasylsynyz size iy hafta sonlary canlarym.
  Aslim teşekkuller eline guzel gonlune saglyk canim benim. Aslicim bende Hanim ablaya katylyorum bi başyny kaldyrsan diyorum canini sykdyysam ozur dilerim ama mutlulugyny cok istiyorum inan.

  1. aslı dedi ki:

   Mutlu hafta sonları Gözelcim, Sen nasılsın? orada havalar ısındı mı? Canım benim sen ve sizler benim canımı sıkmazsınız. İçin rahat olsun özür dileme. Canım benim biliyorum benim iyiliğimi istiyorsunuz çok teşekkür ederim Allah razı olsun. hayat işte….

 5. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba canım kızlarım.ben de sizleri özledim.teşekkürler Kamilecim kitabı bula bildinmi, Azerbaycanda varmı?
  Aslıcım analizler için sagol.Kendini çok yoruyorsun.çok yogunsun.ama bence yazılardan başka senin zamanını alan neyse de vardır,bizim bilmedigimiz.belki bir sürpriz,olamazmı? Aslıcım duydum ki “Zalim İstanbul” adlı yeni dizi yayınlanıyor.iyidir diyorlar.analizi sendemi?izleyemiyorum, analizi olsa okurdum.Kendine dikkat et güzel kızım.iyi geceler.hayırlı sabahlar ve mutlu hafta sonları.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım teşekkür ederim. Doğru ablacım, çok yoğunum, yoruluyorum da. Hayat işte akıp gidiyor. Sizlerin bilmediği başka bir şey yok. iki ev arası burası hayat akıp gidiyor.
   Zalim İstanbul’u izlemedim bilmiyorum bende değil ablacım.
   Canım ablam benim sağ olasın sana da mutlu hafta sonları. Polad amcama selamlar.

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim.Sizi özledim.Allah kabul etsin canim ablam.

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merrhaba çocuklar nasılsınız? Artık internet var.Ama iftara az kaldıgı için analizleri diziden sonra okurum inşallah.kendinize iyi bakın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, sağ ol sen nasılsın? Allah kabul etsin. görüşürüz ablacım

 8. K.A dedi ki:

  Aslim te$ekkûrler canim. Kemal beyi Leylayla evlendirelimmi? Ne dersin?

  1. aslı dedi ki:

   Olur, evlendirelim. Yakışıyorlar da. Soner den iyidir kemal bey. Masal da seviyor Leyla yı. Leyla da babasından kurtulmuş olur bu sayede ama onlarında geçmişi karanlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir