Yemin Dizisi 32. Bölüm 9 Nisan Salı Analizi “Aslı”

Burak 12 Nis 2019 Analiz Yemin  0

Cemre, Emir’i görme bahanesi ile şirkette, asıl niyeti Reyhan’ı Emir’e kötülemek, Hikmet beyin mirastan Reyhan’a pay verdiğini öğrenmesini ve bunu da Reyhan’ın bilerek Emir den saklıyormuş gibi düşünmesini sağlamak için arkasını dönerek sanki Emir’in geldiğinden habersizmiş gibi yaparak arkadaşına durumu anlattı ve Emir Cemre’nin söylediklerini duydu. Cemre’nin istediği oldu ama Emir kızmak yerine bu olayı çok doğal karşıladı. Reyhanda bir Tarhun dedi. Cemre bozuldu. Cemre bir kere daha istediğini elde edemedi.

Cavidan hanımı aradı olanları anlattı. Cavidan hanım da Emir kızsa da kızdığını belli etmez dedi. Hadi canım, Emir ve kızdığını belli etmemek olacak iş değil. Esti mi gürlüyor mübarek Emir efendi.

Cavidan hanım, oğlunun Reyhan’a aşık olmuş olabilir mi diye düşündü. Emir çoktan aşık oldu da kendisine itiraf edemiyor.

Reyhan da arkasından dönen dolaplardan habersiz, Hikmet bey ile havuz başında konuşuyorlar. Hikmet bey oğlunun gözünde farklı bir ışık olduğunu bunun da Reyhan dan  kaynaklandığını söyleyerek oğlum Emir’e iyi geldin dedi. Ailemizin bir ferdi oldun gözüm arkada kalmayacak dedi Hikmet bey Reyhan’a ve ezan sesi duyuldu.

Adını Sen Koy dizisinin çekildiği konakta bu kadar yakından ezan sesini duymak nasip olmamıştı. Aynı konak ve ezan sesini çok yakından duyabiliyoruz. Ne güzel. Bunu da istemiştim dizi ekibinden şimdiye nasipmiş. Kandil. Miraç Kandilinde dizi yayında değildi ama çekmişler bölümü sonra yayınlandı iyi de oldu. Teşekkür ederim ekibe unutmadıkları için.

Reyhan’ın annesi daha 17 yaşındayken ilk helvasını konakta yapmış kandil günü. Ondan sonra da bir daha hiç atlamamış, gelenek olmuş, kuranda okunurmuş. Miraç Kandili için hoca ayarlayacak Hikmet bey konakta ablası için dua edilecek, helva pişecek. Reyhan mutlu oldu bu habere. Hikmet bey tedavisi için hastaneye yatacak evde olmayacak, işleri Emir’e devredecekmiş sen ara eve erken gelsin dedi.

Reyhan da Emir’i aradı. Yoldaydı arabada, dayım istedi deyince, biraz kızdı dayım istedi diye aradın hal hatır soruyorsun öylemi derken, Reyhan işle ilgili görüşecekmiş seninle erken gelsin dediğini söyledi. Kapattılar. Utangaç aşıklar. Emir amcası Kemal’i aradı. Sesi hasta geliyordu. Doktora götüreyim mi seni diye sordu amcası gerek yok dedi. Amcasından kuşlar hakkında bilgi aldı. İncir için banyoluk aldı onu Reyhan ile kafese taktılar.

Leyla bilgisayardan Soner bey kimmiş onu araştırırken, Kemal beye yakalandı ama Kemal bey onu uykusunda geziyor sandı. Leyla bunu kendisi için fırsata çevirdi ve gece gerçekten uyurken gezdiği zamanlarda Kemal bey ne yapıyor gördü. Bilerek kitap düşürdü. Kemal bey havada yakaladı. Kendisini demir parmaklıklardan bırakacaktı ki, Kemal bey tuttu. Uyanık olduğu anlaşılmasın, yüzü kızarmadan hemen yatağına gitti. Kemal bey üzerini örttü. Bir gece de böyle bitti.

Sabah olduğunda Cavidan hanım hemen Cemre yi aradı. Yeni planından bahsetti. Miras belgesinin üzerinde tarih değişikliği yapacak. Bu sayede Reyhan Emir ile parası için evlenmiş gibi görünecek. Bunun için o belgelere ihtiyacı var. Cemre şirketteki arkadaşı sayesinde o belgeleri aldı.

 Kandil için hoca geldi. Amenerrasulü okudu. Sonra da Ölüm vardır ilahisini okudu.

 Ölüm vardır, gafil olma, sakın meyil etme dünyâya!
Kapılma mal-ü emlâke, sakın aldanma dünyâya.
Çalış emr-i İlâhîyi yetdikçe icrâya!
Gelenler hep sefer eyler muhakkak dâr-ı ukbaya!

Yüzün dön, ilticâ eyle, Cenâb-ı Zât-i Mevlâya!
Bu dünyâ bir köprüdür, her gelen bir bir geçer durmaz!
Hani âbâ-ü ecdâdın, ne oldu, kimseler sormaz
Hani annen, baban nerde, bu dünyâ kimseye kalmaz.

Gelenler hep sefer eyler muhakkak dâr-ı ukbaya.
Yüzün dön, ilticâ eyle, Cenâb-ı Zât-i Mevlâya!
Ecel bir gelir, ondan aceb kurtulan var mı?
Hiç ölmem diyenler ölmüş, bakın hiç kurtulan var mı?

Hani şahlar ve sultânlar, bakın hiç nişan var mı?
Gelenler hep sefer eyler muhakkak dâr-ı ukbâya,
Yüzün dön, ilticâ eyle, Cenâb-ı Zât-ı Mevlâya.

Kemal bey baya hasta olmuş ama kabul etmiyor. Ihlamur kaynattı leyla ama kahve istedi. Ateşi var ama üşüyor da, Masal’a hastalık geçmesin diye Emir alıp konağa götürdü. Kandil den sonra puding yedirdi Reyhan. Masal’ın oyuncak bebeğinin de ateşi varmış. Babası gibi onu uyutmak için Reyhan ve Emir ile yatağa uzandı Masal. Emir ve Reyhan’ın ellerini bebeğin üzerinde birleştirdi. Bu sahne çok tanıdık geldi. Ömer ile Zehra da da vardı Asya yapardı. Artık değişik sahneler olsun hep bildik tanıdık sahneler. 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 32. Bölüm 9 Nisan Salı Analizi “Aslı”” üzerine 12 yorum

 1. K.A dedi ki:

  Merhaba ablacim. Nasilsiniz, neden gelmediniz?

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli cumalar.Aslicim ne kusuru canim. Cavidan hanimin kayinvalidesi iyi biri olmu$ belkide,kendisi kötûlûk görmü$ olsa böyle yapmaz,yahut da geçmi$in acisini Reyhandan çikiyor,kim bilir? Evet Hikmet beyin azacik da olsa iyile$mesi iyi olurdu.

  1. aslı dedi ki:

   Cavidan hanımın geçmişinde bir şeyler var.. ne bilmiyorum ama var. Masal’ı sevmiyor, babasını da amca konağa gelmiyor neden Cavidan var.

   1. K.A dedi ki:

    Evet canim,mutlaka bir $eyler var.

 3. aslı dedi ki:

  Arkadaşlar, analizleri okurken arada gördüğünüz reklamlara tıklarsanız destek olmuş olursunuz Sitemize destek olmak isterseniz reklamlara tıklayabilirsiniz. 🙂

  1. K.Azeri. dedi ki:

   Her zaman destekçiyiz canim.

   1. aslı dedi ki:

    Teşekkür ederim canım.

 4. aslı dedi ki:

  Kamilecim sen bana bir soru sormuşsun hercai sayfasında, geç gördüm kusura bakma cevapladım sorunu canım. Sümeyye Koç detaylı cevap o sayfada bakarsın.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydinlar her kese.Aslim çok,çok te$ekkûr ederim,sag ol.Ilahi için de te$ekkûr canim. Cavidan hanim, dû$ûnmûyor qaliba,bir i$ olmalisa olacak.Hikmet bey elbet Reyhani dû$ünmelidir, sevilmediyi biri ile evlendirdi. Hazirda sevilir olsa da.geleceyini Cavidana birakmak olurmu,olmaz..

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım benim, hayırlı sabahlar, hayırlı cumalar. Cavidan hanım hoca dua ederken bile telefonuna baktı Cemreden bir haber alabilmek için. bu Cavidan hanımın kayınvalidesi de kendisi gibimiydi acaba?
   Reyhan Cavidana kalırsa yandı. Hikmet bey iyileşse iyi olacak. en azından Ayşe gibi iyileşsin.

 6. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlarym hayirli sabahlar.Aslim cok teşekkuller canim ellerine saglyk evet cok tanydyk sahneler olyor insan eskileri hatyrlayip bi garyp olyor oyuncylarda iy oynamiyorlar hazerin performansy cok daha iydi.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Gözelcim, hayırlı sabahlar, hayırlı cumalar. evet sahneler çok tanıdık ister istemez eskiyi hatırlıyor insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.