Yemin Dizisi 30. Bölüm 29 Mart Cuma Analizi “Aslı”

Burak 30 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Cavidan hanım yine yaptı yapacağını, Reyhan Hikmet beyin yanında hastanede kaldığı gece, Melike abla Emirden azar işiten Reyhan’ı korumak için Fatma hanımda kaldığını söyledi. Fatma hanımda körün attığı taş gibi konağı aradı. Cavidan hanım bu sayede orda kalmadığını öğrendi. Sahi Emir hastanedeyken de konağı aramışlardı da Cavidan hanım oğlunun vurulduğunu öğrenmişti. Ama her ne hikmet ise, Hikmet bey hastanede ve onun için hastaneden konağı arayan olmuyor. Hikmet bey çok sıkı tembihlemiş anlaşılan, yoksa şimdiye ev halkı çoktan duyardı.

Emir çok sinirlendi, Reyhan’ın beti benzi attı Fatma ablası da fark etti iyi misin? Diye sordu. Reyhan da iyi olduğunu söyledi. Salonda otururken, Cavidan hanım Emir anlasın Reyhan dün gece Fatma hanımlarda kalmadığını diye, uzun süredir görüşmüyorsunuz, konuşacaklarınız vardır dedi. Fatma hanımda, bilmez ya karşısındaki insanın ne kadar kötü birisi olduğunu hemen söyleyi verdi geçen ayak üstü bir uğradılar bir daha da gelmediler. Emir emin olmuştu gece nerde kiminle kalmıştı Reyhan?  Çay içip sohbet ettiler. Fatma hanım evine davet etti çifti, onlarda geliriz dediler ama Emir çok kızgın.

Fatma hanım su istedi. Melike abla olmayınca, Reyhan ben getireyim dedi. Mutfağa geçince Emir de arkasından geldi ve çok kızdı. Dün gece neredeydin? dedi. Reyhan yine cevap vermedi.

Filiz Masal’ı kaçırmış Talaz’a vermek yerine başına buyruk iş yaparak başkalarına para karşılığında verecekti bunun içinde Leyla yı bayıltarak Masal’ı götürdüler. Talaz da yerini öğrendi ve yanındaki adamı ile Filiz’i vurarak öldürdü. Sonra da Masal’ı aradı inşaat alanının içinde. Masal korkmuştu. Kaçıyordu ama üstüne kağıtların toplu halde olduğu büyük bir çuval düştü. Talaz Masal’ı o çuvalın altından kurtardı. Seni babana götüreceğim dedi. Masal da inandı elinden tutarak gidiyorlardı ki, Kemal bey geldi Leyla ile ve cesetleri görünce şoka girdi Leyla ağlamaya başladı.

Emir eve gelen misafir gittikten sonra, Reyhan ile odada bir kere daha konuşmak istedi. Sordu aynı soruyu ama cevap alamadı. Emir de bitti boşanıyoruz dedi. Şirkete geçti. Yolda da şirketi aradı boşanma belgelerinin hazırlanmasını istedi. Şirkette ise, Cemre arkadaşının gizlice aldığı dosyaya baktı. Reyhan için miras ile ilgiliydi. Bunu Cavidan hanımında bilmesini istedi. Annesi ile buluşacaktı evde buluştular.

Sefer de para bulma derdinde, Nigar’ın istediği paltoyu alabilmek ve tatile götürmek için. Annesinden istedi olmadı. Şimdi de bir tefeciden para almak için arkadaşını aradı. Yapma Sefer, başını belaya sokma. Hele bu tefeci sana gelip de Reyhan’a zarar vermesin sonra aman diyeyim Sefer.

Cavidan hanım, Cemre’nin annesi ile evlerinde buluştu. Derneğe yardım yapmış, devamı da gelecekmiş, organizasyonlara da katılmak istediğini söyledi. Asıl niyeti derneğin içine girmek, yardım bahane. Hem şu dernek nasıl bir şey ki Cavidan hanım onun bir üyesi olmak için bu kadar çabalıyor? Hayır yapmaksa niyetin yapıyorsun işte. Kendisi Hikmet Tarhun’un eşi, konakta oturuyor, emrinde çalışanları da var, şirketi de var. Hala da o derneğe girme çabası içinde. Kızı Suna yı da evden çıkarmıyor. Derneğe onunla gelsene.

Cavidan hanım ile Cemre başbaşa kalınca, Cemre eline geçen iki belgeyi de gösterdi. İlkinde Hikmet Tarhun şirket hisselerinin yüzde 10 unu Reyhan’a devretmiş, ikinci kağıtta ise, Emir ile Reyhan boşandıkları takdirde devredilen hisselerine hiçbir şekilde müdahale edilmeyeceği yazıyordu. Yani her halükarda Reyhan şirket ortağı olmuş oluyor. Evli kalsa da, boşansa da.

Cavidan hanım bunu okur okumaz eve geçip boşanmaya engel olmak istedi. Emir de şirkette arkadaşı Zafer ile konuşup dilekçeyi aldı. Öncesinde bağırdı çağırdı ama bu kez hep sustu bu da kabullendiğini gösterir dedi. Eve geçti. Reyhan da odasında kuşu ile sohbet ediyor, birinin beni anlamasına çok ihtiyacım var diyordu. Emir geldi ve imzala bitsin, sende istediğin hayatı yaşa dedi.

Reyhan da imzaladı kağıtları ve şimdi dinleme sırası sende diyerek sert çıkıştı Emir’e Reyhan. İlk geldiğim günden beri beni suçladın bu evlilik için, hakaret ettin, aşağıladın, her hareketinle, her bakışınla beni istemediğini, senin dünyanda hiçbir yerim olmadığını bana gösterdin. Ben huzurlu olduğum yerden, seninle evlendirilmek için buraya geldim. Dünyada hiçbir gücün bana yaptıramayacağı şeyi sırf canımdan çok sevdiğim biri istediği için yaptım. Baban çok hasta, o ölüyor. Tek istediği ölmeden önce ailesinin iyi olacağını biliyor olmaktı, evladının mutlu olduğunu görmekti. Tek yaptığım ölmek üzere olan birinin son isteğini yerine getirmekti. Söz verdim dayıma seninle evlenmek için. Ne olursa olsun bu evliliği sürdürebilmek için yemin ettim yemin diye ağlayarak bağırdı Reyhan.

Bu hapishanede koca bir sır ile yaşadım ben. Sırtımda o kadar ağır bir yük vardı ki, annenin yaptığı bütün kötülüklere katladım herşeyi bir bir sıraladı Reyhan. Sonra da bütün gece sen burada öfke ile oturup beklerken ben hastanede dayımın başında hayata tutunması için dua ediyordum dedi. Dayıma yemin ettiğim için dudaklarımı mühürledim sustum dedi.

Sonra incir göründü ekranda ve Reyhan koltukta uyuya kalmış, bütün bunların hepsi bir rüya. Bilinç altında Emir’e söylemek isteyip de söyleyemediğini rüyasında söyledi Reyhan.

Sefer de tatil için bilet almış onu verdi eşine. Annesi aradı ortak hesaptan para çekilmiş diye. Öğrenirse evlatlıktan reddedermiş annesi. Gitti paralar. Masal kızın üstüne düşen kağıt torbasını alan Talaz bana güven seni babana götüreceğim derken Kemal geldi kızını ve Talaz’ı gördü. Dikkatini dağıtmak için bir şey attı sonra da tek yumrukla devirdi adamı. Masal’ı aldı polisler geldi. Adamı götürmek için Leyla da gördü baba dedi. Ama Talaz bu işten kurtulur, Masal beni kurtardı dediği an kurtulmuştur Talaz. Bakalım ne diyecek Masal?

Emir de Reyhan ile boşanmak için kağıtları getirdi imzala dedi Reyhan olmaz dedi. Tartıştılar annesi geldi ve Reyhan dün gece benim yanımdaydı dedi. Hepsi şaşkın gerçek böyle değil.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 30. Bölüm 29 Mart Cuma Analizi “Aslı”” üzerine 25 yorum

 1. K.A dedi ki:

  Hanim abla nerdesiniz, nasilsiniz?

 2. h dedi ki:

  Nazmiye hanim yine para pesinde amacina ulasmak icin herkesi aptal yerine koyuyor ama asil aptal kendisidir. Dini inanclari kulanarak halkin duygularıyla oynuyor lutfen izlemeyin bu dizinin sonu adini sen koy gibi olacak .

 3. Anonim dedi ki:

  BU KADIN USTU KAPALI AHLAKSIZ DIZI YAPIYOR

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli,mutlu haftalar.Amin Aslicim.Her kes için hayirli olsun.Bu arada belediye seçimleri de túm devlete, millete hayirli olsun in$allah.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, evet dün yerel seçim vardı. Vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. İnşallah hayırlı olur. Xanım kaç zamandır gelmiyor neden acaba? abisinden telefon alamıyor mu acaba? Gözel de yok, Rada, ve diğer arkadaşlar kayıplara karıştılar.

   1. K.A dedi ki:

    Evet canim haklisin.Xanimin babasi hastaydi. In$allah kötû bir $ey olmaz. Gözelin yeyeni evleniyordu.ama dúgûn bitdi.Xanim ba$ka sayfaya da yaziyordu,ben kaç kere baktim yazmiyor.Aslicim Erkan ve Hazalin

    1. aslı dedi ki:

     Günaydın canım, İnşallah babası iyidir. çalışıyordu da. belki çok yoğundur, abisinden de telefon alamıyordur. gelir inşallah.

 5. aslı dedi ki:

  Günaydın herkese, mutlu haftalar. Yeni bir hafta ve yeni bir ay Nisanın başlangıcı umarım herkes için hayırlı olur.
  Arkadaşlar analiz yazılarını okurken arada çıkan reklamlara da tıklamayı unutmayın. şimdiden Teşekkür ederim.

  1. K.A dedi ki:

   Aslim Erkan ve Hazalin ayrilma haberi olan sayfada IR abi gelmi$,görmedin diyilmi?

   1. aslı dedi ki:

    Merhaba Canım hayırlı kandiller, hayır görmedim. hoş gelmiş sefalar getirmiş. buraya da gelir mi bilmem?

 6. Anonim dedi ki:

  dizinin sonu adini sen koy gibi olacak her kes para pesinde

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler her kese.Yeni haftaniz ugurlu olsun.

 8. Anonim dedi ki:

  Kaç kere bakdım yok

  1. aslı dedi ki:

   Aşağıda verdiğim linkten okuyabilirsiniz. üzerine tıklayın sayfa açılacaktır. iyi okumalar.

   https://dizibilgi.tv/yemin-dizisi-29-bolum-28-mart-persembe-analizi-asli/

 9. Anonim dedi ki:

  29 bölûm analizi yazilmi$. Yemin analizlerinden bula bilirsiniz.

 10. Anonim dedi ki:

  Aslı hanım 29 bölümü neden yazmayınız hemen 30 bölüme geçmişsiniz

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar, analizleri mümkün olduğunca günlük olarak yazmaya çalışıyorum. 29. bölümü de yazdım. Site de var. Yukarıda Dizibilgi yazan logonun altında analizler başlığı var oradan Yemin analizini tıkladığınızda karşınıza bütün bölümler çıkacaktır. 29. bölüm orada var.

 11. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.her kese hayırlı günler.Aslıcım dogru diyorsun Talaz kurtulur.öyle söyleye bilir.ben düşünmüştüm ki Talaz çocugun annesinin olmadıgını bildigi için “gel seni babana götüreyim” dedi, “annene götüreyim” demedi.Aslında benim derdim Talazın içeri alınması. hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, doğru diyorsun Talaz bildiği için seni babana götüreyim dedi. Talaz öyle kolay içeri girmez. Tabi gene de belli olmaz. görüşürüz ablacım.

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Hayirl hafta sonu her kese. Te$ekkûrler sana Aslim.
  Ablacim haklisiniz,her konuda bu dizide bo$lullar çok,her zaman oldugu gibi.Emiri salak yerine koymu$lar, adamin kafasi çali$miyor desin ki,sen ayni anda iki yerde nasil olursun?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hayırlı hafta sonları canım.
   Emir o soruyu sormaz çünkü ikna oldu. Nasıl? Melike abla Fatma ablada kaldı dedi. Fatma abla eve geldi yalan ortaya çıktı. Reyhan Fatma ablada kalmamıştı. Reyhan gece nerde kaldı? Fatma ablada kalmadı. Annesi geldi ve benimleydi dedi. Emir annesinin yalan söylemeyceğini düşündüğü için ona inandı. Aynı anda iki yerde olma ihtimali yok. Aslında Reyhan Hikmet beyin yanında kaldı ama söz verdiği için söyleyemiyor. Söyleyemediği için de, Melike abla Reyhan’ı korumak için yalan söyledi. Ortaya çıktı. Annesi yalan söylüyor onun çıkarı da boşanmasın miras Reyhan’ın olmasın diye yoksa hiç işi olmaz korumaz Reyhan’ı çıkarı için koruyor.

   1. aslı dedi ki:

    Emir’in sorması gereken soru, anne önce Melike abla Fatma abla da kaldığını söyledi, şimdi de sen benimleydi diyorsun. Seninle ise Melike abla neden öyle söyledi? benden ne saklıyorsun sen? neden en başında seninle olduğunu söylemedin diye annesine sormalı. Annesine sormaz ise Reyhan’a sormalı Emir.

    1. K.Azeri. dedi ki:

     Evet canim. Haklisin.mutlaka sormali,ya da Reyhani izlemelidi,bu dogru olmasa da.nereye gidiyor böylece bilirdi neler oldugunu.

 13. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba iyi sabahlar.Aslında haftanın sonuncu bölümü bu.ben yanlış yazmışım.heyecanlı bölümdü.Aslıcım analiz için teşekkürler.Bu Hikmet bey iki günden bir iş için yurtdışına gidiyor ve unuduluyor.Aileden bir adam arayıp sormuyor nasılsın, ne zaman dönüyorsun.Cavidan dernek telaşında, Suna kendi derdinde, Emir Reyhanla tartışmakta.huzursuz bir ailedir. Benim tahminlerim dogru olmuyor.ama yine de söylemek istiyorum.bence Talaz kurtula bilmeyecek.hem bir çocuğu bulanda ona seni annene aparacam diyorlar, babana aparacam demiyorlar.hem de ona sormayacaklarmı sen burada ne yapıyordun.
  Sefer garibim çok saf, Nigar gibi gözü yukarılarda olan bir kızla başedemez.
  Bir de Melike diyor Reyhan Fatma abladaydı.Emire demeyi unutmuş.İndi de Cavidan diyor benimleydi.Emir düşünmüyormu bir adam ayni zamanda iki yerde olamaz ki.bu kadınların hankisi dogru.Ve ya neden yalan söylüyorlar.Aslıcım inan ki ben kısa yazmayı çok istiyorum, ama olmuyor.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, mutlu pazarlar, Hikmet beyi aramıyor sormuyorlar haklısın. Koskoca adam iş gezisinde 2 güne dönecektir diye düşünüyorlar herhalde?
   Ablacım, bir konu da yanlışın var, Talaz Masal’ı bulmak için küçük kız gel seni babana götüreyim dedi. Annene demedi.

   Talaz bence kurtulur, şöyle ki, sen burada ne yapıyordun dediklerinde ses duydum geldim baktım, çocuk üstüne kağıtlar düşmüş, onu kurtardım der, Masal da amca doğruyu söylüyor, beni başkası Filiz kaçırdı der. onlarda ölmüşler, Talaz kurtulur. Benim düşüncem bu yönde bilmiyorum tabi neler olacak izleyip göreceğiz.
   Kemal’in de güvenini bu şekilde kazanır belli mi olur. düşman dost olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.