Yemin Dizisi 28. Bölüm 27 Mart Çarşamba Analizi “Aslı”

Burak 28 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Hikmet bey hastanede yatıyor, evdekilerden de kimse bu durumu bilmiyordu. Herkes Hikmet beyin şehir dışında iş gezisinde olduğunu biliyordu. Hikmet bey öyle söylemesini istemişti sekreterine. Reyhan biliyordu. Onun yanında fenalaşmış ve birlikte hastaneye gitmişlerdi. Reyhan köyden gelince halsizdi, yorgundu. Hasta olmak üzereydi. Evdekiler doktora görünmesini istemişti.

Reyhan da dayısını görmek için hastaneye gitmiş, evdekilerde doktora gittiğini düşünmekteydi. Emir de kardeşi Suna ile konuşunca öğrendi. Hastaneye gitti. Reyhan dayısının odasının önündeydi. Hikmet bey tekerlekli sandalye ile çıkmak üzereydi. Reyhan karşılaşmasınlar diye yüksek sesle ne işin var senin burda? Neden geldin deyince, Hikmet bey anladı ve hemşireye kapıyı kapattırdı. Emir babasını görmedi.

Reyhan’a neyin varmış diye sordu Emir. Reyhan da gitmek istedi. Emir olmaz buraya kadar gelmişsin dr. Görünmelisin dedi. Öylelikle Reyhan dr. Kontrolünden geçti. Bağışıklık sistemi zayıflamış, ilaç vermiş doktor onları içecek, dinlenecek Reyhan. Emir de her zamankinden daha fazla üstüne titredi. Emir farkında değil ama çoktan aşık olmuş Reyhan’a. Kuşun suyunu verecekken elleri değdi etkilendiler.

Masal kız, bakıcı Filiz tarafından kaçırıldı. Leyla da Masal dan gelen telefon sonrası takvimde kontrol günü olmadığını anlayınca filiz hakkında ufak bir araştırma yaptı öyle biri o okuldan mezun olmamış. Taksi ile eve gitti. Masal çoktan kayıplara karışmıştı. Ona hediye ettiği bilekliği buldu. Geç kaldığını anladı. Kemal beyi arayacaktı ki, Kemal bey kapı neden açık diyerek içeri girdi. Leyla da olanları anlattı. Polisi aramamız gerek dedi. Polisi aradı Kemal.

Sonra da Leyla ile Filiz’in evim diye verdiği adrese gittiler ancak o adreste Filiz diye birisi oturmuyormuş bunu öğrendiler. Kemal kendisine kızdı. Hakkında hiçbir şey bilmediğim birine kızımı ben nasıl emanet ettim dedi kendi kendisine. Leyla da kendisini suçladı. Nasıl anlamadım, yüzünden anlamalıydım dedi. Kemal de Masal’ı bulacağız diyerek sakinleştirdi.

Emir’in arkadaşı Zafer, Emir’i aradı. Sürpriz işini ne yaptın diyerek sürpriz bir akşam yemeğini organize etme işini Zafer üstlendi. En sevdiği yemeği sordu. Emir de, mantar çorbası dedi. Bunu da yeni öğrendi Melike abla hazırlayıp getirdiği için bir de incir. Kuşun adından dolayı başka da bir bilgi bilmiyor Emir. Ona göre bir menü hazırlatacak Zafer.

Melike abla el bebek gül bebek bakıyor Reyhan’a şimdide kış çayı getirdi ve Emir içmesi için servis yaptı. Ateşi çıktığını düşünerek ateşini ölçtü. Çayı içene kadar başında bekledi. Sonra dinlenmesini söyledi. Bir ara kitap getirdi yatmaktan sıkılırsan okursun diye. O kitabı Reyhan daha önce okumuş ve yeniden okumak ona eski bir dostunu yeniden görmek gibi olacakmış. Bir şeye ihtiyacın olursa kalkma Nigar’a söyle, bende söylerim arada yoklar seni dedi ve akşama geç geleceğini söyleyerek ayrıldı evden.

Şirketteki sekreter kız, Zafer’in Emir ile olan konuşmasını duymuş ve hemen Cemre yi arayarak haber vermiş. Cemre de şirkete gelmiş. Emir ile Reyhan akşam yemeğe gidecek. Sana ne ne diye Cemre ye haber veriyorsun? İşini yapsana sen. Sekretere bak sen. Eşi değil mi? Eşi ister yemeğe götürür, ister geziye, isterse tatile evli çiftin özel hayatından sana ne. Cemre de bu yemeği engellemeliyiz dedi. Bahane bulmak için elinden geleni yaptı. Arkadaşı da sakin ol diye yatıştırmaya çalıştı.

Cemre’nin planı var, defterde gördüğü bir toplantıyı öne almak için arkadaşını yuwak kahvesinden yapması için odadan gönderdi. Türk kahvesinin suyu mu çıktı ki Yuwak kahvesi istedi Cemre? Ben bilmiyordum bu kahveyi ilk kez duydum ne ne değil öğrenmek için araştırdım, yurt dışına ait bir kahve imiş. Devamını yazmayacağım nasıl yapıldığını öğrendikten sonra kahveden soğudum. Cemre yarın yapılacak toplantı sahiplerini aradı ve bugüne aldı. Emir öğrendiğinde çok şaşırdı ama toplantıya da girdi ve kısa bir toplantı oldu.

Aklında hep Reyhan vardı. Bir beyefendi size verdiğimiz kitapçığı okudunuz mu diye sordu. Emir de, okumuş diye cevap verdi. Beyefendi şaşırdı. soruyu yine sordu. Emir de, eşim bir şey söylemişti de o aklıma geldi dedi. Başka zaman ben seninle isteyerek evlenmedim diyen Emir şimdi eşim diye bahsediyor Reyhan dan. Cemre muradına eremedi.

Konakta Reyhan, Suna ile terasta sohbet ettiler. Nigar da kocası ile barışmış ama çok beğendiği bir palto var onu aldırmak istedi. Fiyatı 3.500 tl tasarım paltosu. Fiyatı görünce Sefer yok artık dedi. Bence de yok artık. Asgari ücreti düşününce, bir şey yemeden, içmeden, hiçbir şey almadan, hiçbir fatura elektrik, su, doğalgaz, ev kirası ödemeden üstüne borçlanarak ancak alınır o palto.

Reyhan, Hikmet beyin doktoru ile telefonda konuştu ve hastaneye gitti. Nasıl oldu ise, Melike abla da gelmiş hastaneye odaya girdi ve Hikmet beyi gördü. Reyhan’ın sırrına o da ortak oldu. Hikmet bey kimseye söylemesin diye ondan da söz aldı. Gece refakatçi olarak Reyhan kaldı. Emir de sürpriz yemek için eve gittiğinde Reyhan’ın evde olmadığını gördü. Sabaha kadar Reyhan hastanede, Emir evde bekledi. Emir arasa da ulaşamadı Reyhan’a ve neden nereye gittiğini bana haber vermiyorsun diye kızdı Emir kendi kendisine.

Sabah olunca geldi eve Reyhan. Hikmet bey de avukatını aradı vasiyetini yazdıracak anlaşılan. Reyhan Emir’e ne söyleyeceğini bilemediği için çok zorlandı ve odaya girdi. Emir Reyhan’ın odasında onu bekliyordu. Reyhan odasına girince Emir nerdeydin? Bütün gece nerdeydin diye sordu.

Leyla da evde Filiz’in eşyalarının arasında bir alış veriş fişi buldu ve bu fişin olduğu adrese gitti. Filiz’i tarif etti ve evinin adresini buldu. Filiz de Masal da içerdeydi. Polislerin gelmesi 5 dakika sürse, Kemal beyi aradı tam da o esnada arkasından eli silahlı biri onu durdurdu.  

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 28. Bölüm 27 Mart Çarşamba Analizi “Aslı”” üzerine 7 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Nasilsiniz? Beni özûrlû sayin, sizi merakta biraktim. Ablamin kayinvalidesi rahmetli oldu,o yûzden zamanim olmadi haberdar edemedim sizi,$imdi geldim.

  1. aslı dedi ki:

   Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun geride kalanlara rabbim sabır versin.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Te$ekkúr ederim canim. Túm dûnyadan gedenlere rahmet.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba her kese.K.Azeri neredesin canım.nasılsın, çocuklar nasıl?merak ediyoruz seni, hem de özlüyoruz.hasta olma da.işler yogun galiba.vakit bulunca gelirsin inşallah.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, bende merak ediyorum Kamile arkadaşımızı o hiç böyle yapmazdı. Hayırdır inşallah?

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar neredesiniz.Kamilecim sen neden yoksun.hayırdır inşallah.Aslıcım bu sayfaların yükü senin omuzlarında.iyi ki varsın.analiz için teşekkürler canım kızım.Bu Hikmet bir az bencilmi? evlatlarına dert vermek istemiyor.ama Reyhan da insandır,bu boyda derdi yuku kaldıramıyor.Hele azar da görüyör.Emirin bagırması her ne kadar hoş olmasa da haksız da sayılmaz.Cavidan cennetin kapısını dahi görmeyecek eminim.bu kadar yeter.İyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, Kamile arkadaşımızı bende merak ettim hiç böyle yapmazdı. inşallah iyidir. Canım ablam teşekkür ederim destek olduğun için. sana güzel bir haber vereyim Lale Türkmen arkadaşımız geldi. Senin çağırdığını duymuş, Hercai 1. bölüm analizinde. Kalben çağırmışsın ablacım, o da kalben gelmiş hoş gelmiş.
   Hikmet bey tek taraflı düşünüyor, kendi çocuklarını korurken Reyhan’ı ateşe atıyor. Emir den işitmediği söz, Cavidan hanımdan işitmediği hakaret kalmadı ama bunları bilmiyor Hikmet bey, her şey güllük gülistanlık sanıyor, Reyhan her şeyi idare ediyor ama canı da çok yanıyor.
   iyi geceler tatlı rüyalar ablacım, polad amcama selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.