Yemin Dizisi 25. Bölüm 22 Mart Cuma Analizi “Aslı”

Burak 23 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Emir, elini kurulamak isterken çekmeceden aldığı havlular arasında Reyhan’ın günlüğü vardı ve yere düştü. Emir gayri ihtiyari Reyhan’ın yere düşen defterinde bir sayfanın açılması ve orada Mehmet yazıyor olması nedeni ile dikkatini çekti ve aldı okudu. Babasının Reyhan dan Emir ile evlenmesini istediği sayfayı okudu ama babasının hasta olduğunu yazdığı satırları okuyamadan Reyhan’a yakalandı Emir. Reyhan da özeli olduğu ve okuduğu için kızdı. Defter Emir’in elindeydi. Boyu uzundu Reyhan alamıyordu. Mukadder teyze sesleri duydu ve içeri girdi. Emir de telefonunu kaybettiğini ama bulamadığını söylerken buldu. Mukadder teyze komşuya gitti. Gençler evde tek kaldılar.

Mukadder teyze komşuya geçmeden önce Emir ve Reyhan’a isimlerinin baş harflerini işlediği mendilleri verdi. İstanbul’a giderken verecekmiş ama şimdi vermek istemiş. Verirken de nasihatler etti. Evlilik uzun bir yoldur. Siz bu yolda sadece karı koca değil, yoldaşta olacaksınız, sadece kalpleriniz değil, kaderleriniz de bir artık dedi. Birinizin ayağı tökezlerse, biriniz elinden tutup ayağa kaldıracak. Elleriniz bir olursa, gönülleriniz de bir olur dedi.

Masal, Leyla’nın gidecek olmasından dolayı çok üzgün. Ağlayarak beni sevmiyormusun diye sordu. Bu dünya tatlısı şirin kız sevilmez mi? Elbette ki seviyordu Leyla ablası ama gitmesi gerekiyordu. Gitmese olurdu. Ziyaretine gelirim dese de ikna olmuyordu Masal, babasına gitmesin ne olur dedi ve ağlayarak gitti Masal.

Çok kısa bir zamanda olsa, Masal Leyla yı çok sevmişti. Birbirlerine çok alışmışlardı ve Masal gitmesini istemiyordu. Leyla diğer bakıcılar gibi değildi. Masal da ondan sevdi onu. Kemal, Leyla’nın gitmesini istemiyor. İçinden kalmasını söylesem kalır mı ki, diye düşünürken, Leyla da içinden kal demesini istediğini, kal desen kalırdım diyerek dile getirse de bu sözler hep gönülde kalıyor dile gelmiyor.

Emir, defterde okuduklarından sonra, buraya Mehmet için gelmiş olabilir mi diye düşündü. Emir Reyhan’ı kıskanıyor. Reyhan da dayıma bir yemin verdim bir söyleyebilsem onun çok hasta ve yakında ölecek olduğunu ama söyleyemiyorum diye içinden geçirdi. İkisi de bir derdin içinde kıvranıp duruyorlar. Emir’i annesi aradı. Emir de tek geleceğini söyledi. Bunu duyan Cavidan hanımın keyfine diyecek yoktu ağzı kulaklarındaydı. Keyif kahvesi istedi Nigar dan.

Nigar’ında kocası Sefer, çocuk istiyor, güzellikle istedi olmadı. Şimdi bin türlü yol deniyor, oyunlar ediyor, şimdiki oyunu kendi kendisine mesaj göndermek. Sanki bir kız arkadaşı varmış da birbirlerini çok seviyorlarmış gibi kadından Sefer’e gelen mesajlar. Oysa öyle aşık birisi yok. Sefer bir telefon almış, o telefondan kendi telefonuna Nigar’ın bildiği telefona mesajlar gönderiyor.

Leyla yemek yedi Kemal bey ile ama Masal katılmadı bu yemeğe küstü onlara. Leyla’nın gitmesini istemiyor Masal. Su bile istemedi. Leyla ya biraz para vermek istedi Kemal ama Leyla maaşımı almıştım buna gerek yok diyerek geri verdi. Masal’ın bir fotoğrafını almış saklayacak izinle aldı cüzdanına koyacaktı ama cüzdanını bulamadı. Masal gitmesin kalsın diye cüzdanını alıp saklamış. Oyuncağının gözüne eve yeni gelen bayan fark etti durumu ve verdi cüzdanını.

Leyla cüzdanını bulduğu için gitmek için vedalaştı. Masal gitmesin diye diretse de olmadı. Herkes üzgün, herkes ağlıyordu. Leyla ağlayarak evden ayrıldı. Biraz daha durursam gidemeyeceğim diyerek evden uzaklaştı.

Emir de Reyhan’ın hala Mehmet’i sevdiğini, köye de onun için geldiğini düşünüyor. O yüzden de İstanbul’a Reyhansız dönmek istedi hazırlığını yaptı tam gidecekken Mukadder teyze evde yoktu o gelecek, vedalaşacak öyle gidecekti. O esnada Özlem Reyhan’ın çocukluk arkadaşı Mehmet’in eşi geldi. Bahçeden yeşillik toplamış. Biraz konuştular, Emir ile tanıştı yemeğe davet etti. Emir de ben gidiyorum başka zaman dedi. Özlemin sancısı başladı.

İçeri geçtiler, doğum başlamaktaydı. Emir sağlık ocağından doktor getirmek istedi. Kapalıymış, ambulans çağırdı onlar gelene kadar doğum gerçekleşti. Arada sıkıntılar yaşansa ve bebek ters geliyor olsa da bir şekilde bebek dünyaya geldi. Babası Mehmet de geldi. Emir karşısında Mehmet’i ilk gördüğünde çok şaşırdı sonra eşinin Özlem olduğunu öğrenince mutlu oldu.

Nigar, Sefer’in gönderdiği mesajları okudu ve en sonda gönderdiği goncalün olayım sende bülbül mesajından anladı bu Seferdi. Camdan baktı yanılmamıştı. Sefer’in iki telefonu vardı ve birinden diğerine kendi kendine mesajlar gönderiyordu. Gonca gülüm demeseydi anlamayacaktı çünkü, bunu hep Nigar’a söylerdi Sefer. Nigar anladığını söyledi çok kızdı ve boşanmak istediğini söyledi. Bebek hayal oldu Sefer için.

Leyla babasının yanına gitti. Babası da eve yerleşen yeni bakıcı ile telefonda konuşuyordu. Masal’ın odasında olan kadın Leyla’nın evden gittiğini, eve yerleştiğini söylerken Masal yorganın altında ağlıyordu. Leyla bu konuşmayı duymadı. Bakalım Leyla, Masal’ın tehlike de olduğunu ne zaman ve nasıl anlayacak? Ve nasıl kurtaracak?

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 25. Bölüm 22 Mart Cuma Analizi “Aslı”” üzerine 4 yorum

 1. K.A. dedi ki:

  Iyi geceler.Aslicim anla$ilan o ki,bu dizide de çok bo$luklar var,her zaman oldugu gibi.

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler canım, eh biraz var. Her zaman olduğu gibi.

 2. Defne dedi ki:

  Ellerinize saglik ASLI HANIM
  Hakikaten Erzurum gibi bir yerde baharin ilk elması nasıl olur seyirciyi bu kadar aptal yerine koymayın. Antalya Mersinde bile elma yok henuz.
  Kaldı ki orasi da Erzurum degildi oralarda kar var hâlâ. Istanbuldan bir yer. Bu diziler insanin akliyla sürekli dalga geciyorlar..

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Defne Hanım, hoş geldiniz. Teşekkür ederim. Erzurum Soğuk bir şehir. Türkiye de havanın sıcak olduğu zamanlarda iki kez meyve alındığı yerler var elbet. Ama Erzurum gibi soğuk bir şehirde bu zamanda Mart ayında elma hemde ağaçtan toplamak imkansız. Ağaçlarda bir tek yaprak dahi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.