Yemin Dizisi 23. Bölüm 20 Mart Çarşamba Analizi “Aslı”

Burak 21 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Reyhan köydeki Mukadder teyzesinin telefonda hasta olduğunu öğrenir öğrenmez köye gitmek yanında olmak istedi. İlk başta Emir ile konuşacak ondan izin alacaktı ama Zafer ile olan konuşmasını duyunca vazgeçti ve ona haber vermeden dayısından izin alarak köye gitti. Evdeki herkesin haberi vardı. Bir tek Emir’in haberi yoktu. Kendisine acıyan birisine neden haber verecekti Reyhan? Haber vermeden köye geldi ama Emir Reyhansız bir geceyi çok zor geçirdi. Önce telefonla konuştu sonra arkadaşı ile başka işlerle meşgul olmak istedi ama olmadı. Aklında hep Reyhan vardı. Sabah’ın erken saatine yola çıkmış ve köye varmıştı Emir. Reyhan uyuyordu kapı ziline uyandı. Gelen Emir di. Şaşırdı birine bir şey olduğunu düşündü.

Emir de, Mukadder teyze hastaymış, babama söyleyene kadar bana söyleseydin beraber gelirdik doktora zamanında götürürdük. Doktora götürmeye geldim dedi. Mukadder teyzede içerden geldi Emir’i gördü. En son küçük bir çocukken görmüş. Babasını, ailesini tanırmış. Tanıyordu da Cavidan’ı niye bilmedi? Mukadder teyze için uçakla gelmiş ve araba kiralamış. Dili böyle söylese de beden dili Reyhan için geldiğini söylüyordu. İkna etti ve doktora gittiler. Doktor ilaç vermiş.

Bu Talaz Leyla’nın gerçek babası değilmiş gibi davranıyor. İnsan hiç kızını polise yakalatmak ister mi? Talaz Leyla ya Taci ile tuzak kurup bir depoya çağırdı. Sanki Taci depoya girmişte içerde kalmış gibi aradı yardım istedi. Leyla da geldi. Telefonla aradı açmadı Taci. Leyla depoya girmek için kapıya yöneldi. Alarm devre dışı değildi. Taci içeri nasıl girdi diye düşündü? Ters giden bir şeyler olduğunu anlamadı sadece nasıl içeri girdi dedi ve alarmı etkisiz hale getirip içeri girdi. Düşünse kendisine kurulan tuzağı anlayacak ama hiç beklemez ki ne babasından, nede Taci den. O yüzden de hiç düşünmedi Leyla.

Polisler geldi. Köşeye sıkışan Leyla, bir demir parçası buldu ve köşeye sıkıştığı çıkış kapısını açtı ve kaçtı. Dışarda da köşeye sıkıştı yüksek bir duvara çıkmaya çalıştı ama düştü ve ayağını incitti. Tam polise yakalandım diye düşündüğü an Kemal bey karşısında duruyordu. Polislere yakalanmadan duvardan atlamasına yardımcı oldu ve birlikte eve döndüler. Kemal bey Leyla yı polise vermedi yakalanmaktan kurtardı. Taci de onları uzaktan izliyor ve Leyla’nın yakalanmadığına sevindi. Kemal bey Leyla yı nasıl buldu? Ya takip etti yada Taci haber verdi. Leyla’nın ayağı incinmişti Kemal konuşmadan ayağını sardı. Leyla da dinlendi ilacın etkisi ile uyudu.

Reyhan, Emir ve Mukadder teyze doktordan geldiler. Güzel bir kahvaltı yaptılar. Emir ve Reyhan masada tek kalınca içlerinden konuştular. Reyhan, şuan acınacak durumda da değilim neden geldi ki diye söylenirken, geldin madem köy hayatını tanı dedi. Emir de; haber vermeden gelirsen böyle olur. İstemediğin ot gibi burnunun dibinde biterim dedi içinden. Yapamam sanıyorsun ama sen henüz tanımıyorsun Emir Tarhun’u dedi.

Reyhan Emir’e yapılacakları bir bir söyledi. Odun az kaldı Mukadder teyze hasta üşür odun kesilecek dedi. Emir keserim dedi. Alış veriş yapılacak dedi. Yaparım dedi. Üzümüm kulübesi eskidi o yapılacak ama sen yapamazsın usta çağırayım da o yapsın deyince, Emir de tamir işi ise yaparım, sıfırdan yapacak değilim ya dedi. Yaparım ben yaparım dedi. Reyhan da şaşırdı. Kahvaltıdan sonra ilk iş odun kırdı ve alış verişe gitti sonra da kulübeyi yaptı Emir. Reyhan da şaşırdı. Emir de Mimarım pratiğim olmasa da mimarım ben dedi.

Leyla’nın sözde babası olacak olan Talaz, bana göre Leyla’nın gerçek babası değil. Akşam polisleri aradı ve soygunu yapanın kim olduğunu ve adresini biliyorum diyerek ihbar etti. Taci yapma yakarsın kızı dese de dinlemedi. Kemal evdeyken, polisler gelmeden önce Leyla Kemal ile konuşmuş ve oraya soygun için gitmediğini, bir arkadaşı için gittiğini söylemişti. Bu konuşmanın üzerine eve polisler geldi. Kemal de Leyla’nın dün tüm gün onunla birlikte olduğunu söyleyerek polise vermedi Leyla yı korudu Kemal.

Sefer de eşi Nigar’a trip atıyor. Çocuk istediği ve Nigar da olmaz dediği için annesi ile konuşup akıl alan Sefer, kaçan kovalanır yaparak Nigar’a yaklaşmaya ve istediği çocuğu yapması için ikna etmeye çalışıyor. Kıyafetlerini spor giyinen Sefer sanki dışarı gidiyormuş gibi yaptı. Oysa ne dışarı gitmesi, arabanın içine girdi saklandı evdekiler uyuyunca da dışardan geliyormuş gibi içeri girecekmiş. Yine yakalanırsa Nigar’ın dilinden kurtulamaz Sefer.

Gece yatma vakti geldiğinde Mukadder teyze erkenden uyudu. Reyhan da odasına geçti. Emir geldi. Reyhan yer yatağı yaptı ve Emir ben yerde uyurum dedi. Yatsa da uyuyamadı. Reyhan’a geçmişte söylediği söz aklına geldi. Yemin etmişti bir daha Reyhan’a dokunmayacağına ve asla karısı olmayacağına dair. Reyhan da uyuyamamıştı Emir’e sen yerde uyuyamadın yatağa gel istersen dedi. Yok artık Reyhan uyuyacaksa yerde uyusun uyumayacaksa sabahlasın.

Leyla da babası ile konuştu biri ihbar etmiş beni ama Kemal bey beni korumak için yalan söyledi bu ortaya çıkarsa Masal babasız kalabilir dedi. Leyla evden ayrılmaya karar verdi eşyalarını topladı.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 23. Bölüm 20 Mart Çarşamba Analizi “Aslı”” üzerine 11 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Evet Aslicim haklisin, arkada$larimiz bizi unuttular qaliba. Hayir olsun
  in$allah. Iyi geceler hepinize,allah rahatlik versin.

  1. aslı dedi ki:

   iyi olsunlar da, iyi geceler tatlı rüyalar canım, uyuyup kalmazsam analiz yazacağım bana müsaade 🙂

 2. Anonim dedi ki:

  Hayırlı Akşamlar Site Sakinleri Aslı Abla Elinize Sağlığ Analiz Gözel Olmuş

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar, teşekkür ederim.

 3. aslı dedi ki:

  Bizim bir zamanlar gelen arkadaşlarımız artık neden gelmiyorlar acaba? xanım, kaç zamandır yok unutmadık kendisini. Gözel, Rada, Cesur, Edebiyat ve şiir sever, Aytac, Aysel, Özgür teyzem ve daha nice bir sürü arkadaşlarımız.

 4. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar.Çok teşekkür ederim Aslıcım.yine döktürmüşsün.yüregine saglık.Bence “baba” Talazın lakabıdır ya da Leylayı küçükken götürüp büyütmüş,sonra da onu babası gibi seven çocugu hırsız yapmıştır.Allah her kesi dost kılıklı düşmandan korusun.Amin.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar ablacım, teşekkür ederim. iyi bayramlar. olabilir mantıklı ablacım. Olan Leyla ya olmuş. Amin ablacım amin.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar,iyi bayramlar. Te$ekkürler Aslim,ellerine saglik.Haklisin canim,insan birinin canini yakmak istiyorsa kendi kizinin ba$ini yakarmi?

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar, iyi bayramlar canım. Yakında bu konu açıklığa kavuşur. Talaz’ın kızı değil sanki Leyla.

 6. Anonim dedi ki:

  İyi bayramlar arkadaşlar. Evet Aslıcım haklısın gerçek baba böyle yapmaz. Resmen kızı tutuklamaya çalışıyor. Hırs gözün

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar iyi bayramlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.