Yemin Dizisi 21. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 19 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Reyhan Vural tarafından kaçırıldıktan sonra, Emir tarafından kurtarılmak istenirken, Vural yüklü miktarda para ile Reyhan’ı da alıp gitmek istemiş, Emir izin vermemişti. Kısa bir boğuşma anında Vural elindeki silah ile Emir’i kolundan vurmuş ve üzerlerine de kapıyı kilitleyerek kaçmıştı. Telefonu araba da kalan Emir kan kaybediyor, giderek güçten düşüyordu. Reyhan onu uyutmamak ve sıcak tutmak için elinden geleni yapmış, soba yakarak, mum ışığında konuşarak bir geceyi başbaşa Emir ile geçiren Reyhan, Sabah olduğunda ateşi çıkan ve baygın halde olan Emir’i evden çıkarıp hastaneye götürmek istedi.

Önce kilitli kapıyı zorla demir ile açmayı başardı. Araba olmasına karşın araba kullanmayı bilmediği için arabayı kullanamayan Reyhan, Emir ile yürüyerek yola çıkmaya bir yardım bulmaya çalıştı ama olmadı. Emir’in gücü bitti ve bayıldı karlar üzerinde boylu boyunca yatan Emir için biran önce yardım bulmaya giden Reyhan, yolda bir aracı durdurdu ve ondan yardım istedi hastaneye zamanında yetişti.

Emir, kendisi için endişelen Reyhan’ın elini tuttu ve kendisini affetmesini istedi sonrada bayıldı çok kan kaybetmişti. Hemen ameliyata alındı. Reyhan ameliyathanenin önünde dua ederek bekledi. Doktor ameliyattan çıktı odaya alındı Emir. Kan takviyesi yapıldı. Reyhan da baygın halde olan Emir’in yanında ona, ben çok korktum sana bir şey olacak diye dedi. Dua etti ona bir şey olmasın diye. Kan verildi, serum takıldı serum bitene kadar Reyhan başında bekledi hatta bir ara Emir uyurken onunla konuştu. Böyle olsun istemezdim, sırrımı büyük yeminimi bilseydin eminim sende beni anlardın.

Emir uyandı, Reyhan fark etmedi konuşmasına devam etti. Çünkü, ben seni anladım içindeki sakladığın iyiliği, merhameti gördüm. Öfkene yenik düşüp söylediklerin, yaptıkların için suçlamıyorum seni, ben seni affettim ne olur sende beni affet dedi ve Emir’in uyandığını fark etti Reyhan. Sonra doktor geldi serumu bitince taburcu olacağını, bir süre ilaç kullanması gerektiğini, kolunu kullanmaması gerektiğini söyledi.

Emir de Reyhan’a seni anlamakta geç kaldığım için üzgünüm dedi. Zafer nasıl buldu ise bulmuş ve odaya girdi sonra da birlikte eve geçtiler.

Leyla’nın Masal ile konuşmasından ona annesinin gelmeyeceğini söylemesini duyan Kemal bey, Leyla ya çok kızmıştı. Masal babasının Leyla ablasına kızmasını ve evden kovmasını istemiyordu. Kaç zamandır konuşmayan Masal babasının yanına gitti ve Leyla ablam nerde? Onu kovma olur mu? Dedi. Kemal bey duyduklarına inanamıyordu Masal konuşuyordu. Çok mutlu oldu ve kızına sıkıca sarıldı Kemal bey.

Leyla kovulmadan gitmek için eşyalarını toplamış tam gidecekken, kemal bey geldi ne yaptığını sordu. Masal geldi ve Leyla’nın elini tutarak gitme dedi. Leyla çok şaşırdı. Masal konuşuyordu. Bir kere daha söylemesini istedi. Masal da gitme dedi. Leyla da gitmedi ve Masal’a sıkıca sarıldı. Kapı çaldı dışarda olan Şehriye abla eve gelmiş ve Masal da ona kapıyı açmıştı. Evde kimse yok mu sorusuna, Masal; var diye cevap verince Şehriye abla da çok şaşırdı mutlu oldu.

Sarıldı ve içeri koşarak heyecanla Masal konuşuyor dedi. Kemal bey ve Leyla bildikleri için sadece gülümsüyorlardı. Şehriye abla öyle mutluydu ki, Leyla ya dua etti. Senin karşına senin kıymetini bilecek, el üstünde taşıyacak, iyi bir kısmet çıkarsın inşallah dedi. Şehriye abla, Kemal bey ile Leyla yı evlendirelim mi? Ne dersin?

Konakta Hikmet bey telefon açıyor ama ne Reyhan’a nede Emir’e ulaşamıyordu. Tam polis arkadaşını arıyordu ki Cavidan hanım arama ben biliyorum derken, Zafer biz geldik diyerek içeri girdi Emir ve Reyhan ile annesi oğlum diyerek sarıldı. Emir’in canı yandı ve saklayamadı gece ufak bir kaza geçirdiğini söyledi. Babası da motordan olduğunu düşündü kızdı. Nede olsa motora binmesini istemiyordu. Bilmiyordu ki, motor satıldı, Reyhan kaçırıldı ve Emir vuruldu.

Emir Reyhan ile odasına geçti. Annesi de geldi koluna bakmak istedi. Emir bakmasına izin vermedi kapıya çarptım dedi. Annesi de tamam mikrop kapmasın dedi. Kapıya çarpan kol nasıl mikrop kapacak? Bende çok kere kapıya kolumu çarptım ağrıdı en fazla morardı. Mikrop kapması? Vural’ı sordu. Emir de parayı aldı kaçtı dedi. Polise yakalanmamasına sevindi. İşin ucu kendisine dokunuyordu Cavidan için.

Masal’ı doktoruna götürdüler gelişmeden doktorunda haberi oldu. Akşam yemeğine çağırdı kızı ile doktoru Kemal bey ve şehriye ablanın komşusu rahatsızlanmış onu doktora götürecekmiş o evde olmayınca yemekleri dışardan söylemek istedi Kemal bey, Leyla da ben yaparım özel bir misafire dışardan yemek söylenmez dedi. Eve geçince iş başına geçen leyla ya pek inanmıyor Kemal bey, her ihtimale karşı dışardan yemek siparişi verdi ama Leyla akşama kadar enfes yemekler hazırladı Kemal bey de siparişi iptal etmek zorunda kaldı. Doktor geldi. Kızı gelmedi. Oturup konuştular, sonra da yemek yediler. Masal için yaptıklarını takdir etti doktor hanım. Yemekten sonra evden ayrıldı ve giderken Leyla ya teşekkür etti.

Cemre, Suna dan öğrenip konağa geldi. Emir ile konuşurken Reyhan ilaçlarını getirince çok sinirlendi ve Cavidan hanımla konuşarak siz ne yaparsanız yapın bu ikisini yakınlaştırıyorsunuz dedi çekti gitti. Cavidan da durdurmak isterken telefon çaldı hastaneden aradılar, tahlil sonuçları çıkmış. Cavidan bu telefon ile öğrendi oğlunun vurulduğunu. Hemen Reyhan ile konuşmaya gitti ve neden sakladığını sordu. Sonra da çok kızdı ve oğlumu benden koparıp kendine bağlamak istiyorsun derken Emir duydu ve annesini uyardı. O hakaretler ettiğin ağıza alınmayacak sözler ettiğin kişi, benim hayatımı kurtardı. Ona ben söyledim evdekilere haber verme diye dedi.

Reyhan telefonla köyden biri ile konuştu. Zatüre olmuş, onu ziyarete gitmesini, Emir’e söyle birlikte gidin diye Melike ablası öneride bulundu. Reyhan söyleyecekti ama olmadı. Zafer geldi. Salonda onlar konuşurken Reyhan su almak için mutfağa giderken konuşmalarını duydu. Emir ile Zafer konuşuyorlardı. Zafer, Reyhan’a aşık gibi baktığını söyledi Emir de ne aşkı? Aşık falan değilim kurtardık diye aşık mı olduk, onun yerinde kim olsa aynısını yapardım, acıma ile aşkı karıştırma dedi. Reyhan da duydu üzüldü. Kendisine acıdığını düşündü.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 21. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 7 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba. Hayirli ak$amlar. Te$ekkûr ediyorum ablacim, sizinle bahem. Polad amcama da bizden selam söyleyin.Ellerinizden öpûyorum canim ablam, namazinizi allah kabul etsin.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba güzel kızlarım.Sizin de bahar bayramınız mübarek olsun.Hayatınız her zaman bahar gibi teravetli olsun.Nevruz yeni gündür,Yeni Yılın başlanğıcıdır.Yılınız güzel yeniliklerle bol olsun.Aslıcım analiz için teşekkür ederim.Bazi insanlar afv olunmağı hak etmiyorlar Cavidan gibi.Bu dizinin senarisi Nazmiye hanımındırmı? Eger o ise demek ki o bu konuyu çok seviyor ve istediyini ala bilmediyi için tekrar-tekrar bu konuya dönüyor.Polad amca size selam söylüyor ve mutluluklar diliyor.Pazar günü gittik iş bitti indi geldik.Namaza az kaldı.ben gediyim. hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hayırlı akşamlar ablacım, Amin inşallah. Senin de Polad amcamında bahar bayramınız mübarek olsun. Evet haklısın ablacım bazı insanlar affedilmeyi hak etmiyorlar. Evet ablacım bu dizinin senaryo yazarlarından ekibin içinden ve yapımcısı aynı Adını Sen Koy da olduğu gibi. Oyuncularda ordan gelme. Karamel yapım. Geçen dönem oynayan dizinin farklı oyuncularla aynı ufak tefek değişikliklerle aynı versiyonu. Polad amcama benden de çok selam söyle ablacım ellerinden öpüyorum. Allah kabul etsin iyi geceler tatlı rüyalar ablacım.

 3. Günel ❤️Aslı Abla❤️ dedi ki:

  Hayırlı Sabahlar Dizibilgi Tv Yorumcuları Nasılsınız❤️Aslı Abla❤️Hayırlı Sabahlar Nasılsınız Her Zaman Mutlu Olasınız☀️Analizleriniz☀️Cok Gözel Elerinize Sağlığ Rabbim Gözlerinize Hur İşlerinize Işığ Salsın Melekler Sizi Korusun☀️Türküye Halkın☀️Zefer Bayramın Tebrik Ediriz Türküye Devleti Çennet Katında Çennete Türk Devletinden Cok Asger Kimse Yolamayıp Rabbim Kecmiş Tarikin İzlerin Geri Kaytarmasın Rabbim Bütün Şehidlere Rehmet Etsin Kebirleri Nurla Dolsun❤️Hz.Muhemmed (S.A) Veten Sevgisi Limandan Gelir Türk Halkın Cok Sevirem Onlar Azerilerin Böyük Kardaşı Sayılır Rabbim İki Kardaş Devletlerin Üzerine Meleklerin Işığın Salsın Savaşsız Günler Kismet Olsun Müselman Halklarına Sağ Olun Var Olun Dizibilgi Tv Seyfesin Işığı Her Zaman Görünsün❤️Yemin❤️Dizisi Cok Gözel Oyunculara Uzun Yolda Uğurlar Arzu Ediriz Reyhan Emir Aşkı Mutlu Bitsin Yemin Sözü Kölgede Kalsın

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Günelcim, hoş geldin. Teşekkür ederim sen nasılsın? Sende hep mutlu ol inşallah. Amin inşallah. Teşekkür ederim.

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin kizlar nasilsiniz? Bayraminiz mûbarek dostlar. Aslicim te$ekkûrler canim. Emir Reyhani seviyor aslinda, ama ya anlamiyor ya da kabul etmiyor. Haklisin Kemal beyle Leyla evlensin.bu Masal için de iyi gelecek.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, iyi bayramlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.