Yemin Dizisi 19. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 14 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Reyhan’ı istemeyen Cavidan olmadık iş açtı başına. Kızı Suna’nın da bu işte payı büyük. Vural’a Reyhan’ın resmini göndermesi ile başladı herşey. Cavidan bunu Emir’in hayatından çıkar diye kullanmak istedi adam ile iş birliği yaptı ilk başta her şey yolunda giderken iş para istemeye ve bu miktarı giderek artan paralar olunca ve Cavidan da para vermek istemeyince, Vural Cavidan’a göz dağı vermek için onu kaçırmak istedi ve Cemre ile konaktan araba ile çıktıkları an Vural arabanın yolunu kesti ve Cavidan’ı arabadan zorla indirip kaçırmak isterken dışarda olan Reyhan gördü ve Cavidan hanıma yardıma koştu. Cavidan’ı bıraktı Reyhan’ı aldı onu kaçırdı Vural.

Cemre polisi aramak istedi. Cavidan hanım engel oldu. Polis işin içine girerse her şey ortaya çıkar diye korktu. Kendisi Vural’a iş vermişti para veriyordu para ile tutulmuş bir adam Reyhan’ı kaçırmıştı. Polis araştırınca ulaşacağı kişi Cavidan olacaktı. Bunu bildiği içinde kabul etmedi bunu kimse bilmeyecekti. Hakikaten de etrafta o kadar ev var kimse de çıkıp da ne oluyor demedi.

Leyla, Masal’ın annesini bulmakta kararlı ve bir adrese gitti siz Sevil misiniz dedi. Bayan da Sevil’i eskiden beri tanıdığını artık orada oturmadığını söyleyerek adresini verdi ama benim verdiğimi söyleme dedi. Bu Sevil herkeslerden farklı biriymiş. Nasıl biri ise artık? Leyla adresi aldı evdekiler anlamasın diye şimdilik eve geri döndü. İlk fırsatını bulduğu an bu adrese giderek Sevil ile Masal hakkında konuşacak Leyla.

Emir de arkadaşı Zafer ile birlikte bilardo oynuyor. Daha doğrusu oynayamıyor çünkü; aklı hep Reyhan ile yaşadıklarında elele tutuştukları, yediği tokat hepsi aklında, gözünün önünde ve affetmeyecek dedi kendi kendine. Özür mü diledin ki affetsin Reyhan seni Emir efendi? Oyunu bıraktılar oynayacak havada değil Emir. Bir arkadaşları Emir’in motorunu satın almak istedi. Açık çek verdi o motor için ne isterse vermeye hazırım dedi. Emir de o motor benim için kıymetli satmam dedi. Ayrıldılar.

Kemal bey, Masal’ın doktorunu evde misafir ederken uyurgezerlik hakkında bilgi aldı. Doktorun ilgi alanı değildi ama büyükannesi de bir uyurgezermiş. O yüzden bilgi sahibi ve bildiklerini paylaştı. Tedavisi ilaçla mümkün olmayan psikolojik bir bozukluk uyurgezerlik. Çocukken geçirilmiş bir travma etkili buna. Anne baba kaybı. Güvensizlik duygusu, stres, kaygı bozukluğu buna sebep. Uyanıkken yapabildiklerini yapar, hatta uyanıkken yapamadıklarını da uyurgezerken yapabilirler. Araba kullanmayı bilmeyen birisi uyurgezerken araba kullanabilir, müzik yapabilir, resim çizebilir. Kötü şeylerde olabilir, uyurgezerken kendisine zarar verebilirler, intihar edenler, cinayet işleyenler bile varmış öyle söyledi.

İş cinayet olunca Kemal bey korktu ama içinden Leyla Masal için canını ortaya koydu yapmaz öyle bir şey dedi. Tamamı ile iyileşme şansını sordu, doktorda; önemsendiklerini, sevdiği şeylerin dikkate alındığını bilirlerse neden olmasın dedi ve Leyla yı sordu. Leyla dışardaydı. Doktor o diğer tanıdığım asistan öğrencilerimden farklı algısı çok açık biri dedi.    

Cemre, Cavidan hanıma polise haber verelim bu işin sonu hiç iyiye gitmiyor dedi. Cavidan hanımda polis olmaz. O adam ile iş birliği yaptığımız ortaya çıkar olmaz dediğinde Cemre benim Vural ile bir anlaşmam yok siz zor durumda kalacaksınız dedi. Sonra da polisi aramayacaksınız ben bu işin içinde kalamam göze alamayacağım olaylar olabilir dedi ve kaçar gibi konaktan ayrıldı.

Vural, Reyhan’ı bir eve götürdü ve orada zorla tutarken Reyhan bir demir sopa gördü onu aldı Vural’a vuracaktı Vural fark etti elindekini atmasını yoksa vuracağını, öldüreceğini söyledi. Reyhan da mecburen bıraktı. Vural telefon numarasını değiştirmiş. Aklı sıra Cavidan polise gitti ise bu numaradan onu bulamayacak. Tamam hadi diyelim o numaradan sana kimse ulaşamayacak, peki sen parayı istemek ve adres vermek için aradığında yerin belli olmayacak mı? Polisi hafife alma Vural.

Cavidan aradı ulaşamadı Vural’a, korktu ne yapıyor bu dedi. Emir eve gelince Reyhan’ın yokluğunu anlayacak ben ne diyeceğim o zaman derken Nigar her zaman ki saatinde kahvesini getirdi bir ton laf işitti. Emir de eve geldi Nigar’a kahve getirdi diye kızan annesini gördü. Yanına gitti hatrını sordu. Sonra da senin sinirlerin bozulmuş diyerek odasına geçti. Cavidan da anlayacak diye ödü kopuyor.

Emir odasına geçti her yere baktı Reyhan yoktu. Melike hanım odaya gömlekleri getirince ona sordu. O da sahile indi daha gelmedi dedi. Emir de Reyhan’ı telefonla aradı açmadı. Vural, yeni numaradan Cavidan’ı aradı. Bir milyon lira para istedi üç saat de zaman verdi. Yok olmaz dersen, Reyhan ölür, kocan da, oğlunda Reyhan’a kurduğun tuzağı öğrenir dedi. Bir de video çekmiş kocana gönderirim dedi. Cavidan da mecburen tamam dedi ama parayı nerden nasıl bulacak?

Emir salona geçerken annesinin konuşmasını duydu Reyhan’a zarar verme dediğini duydu annesinin yanına gitti ve neler olduğunu sordu. Cavidan da daha fazla saklayamayacağı için Vural’ın Reyhan’ı kaçırdığını para istediğini söyledi. Emir de annesinin telefonunu aldı en son gelen aramayı aradı. Vural ile konuştu parayı getireceğini söyledi. Reyhan’ın sesini duymak istedi. Vural telefonu Reyhan’ın kulağına tuttu. Emir nasıl olduğunu sordu. Sakin olmasını söyledi ve gelip alacağını söyledi. Reyhan da; beni bağladı ne olur gel dedi.

Kemal bey Leyla biran önce iyileşsin diye doktorun önerilerini uyguluyor. Leyla Pizza sevdiği için Pizza söylemiş ailecek pizza yediler Kemal beyde yedi. Kibarlıktan önce çatal ile sonra Leyla’nın da çatal ile yeme gayretinden sonra O da eli ile yedi pizza el ile yenir zaten.

Emir evde çalışma odasında kasadan 400 bin tl ayarladı geriye 600 bin kaldı. Onu da şirketten almayı istedi ama miktar büyük diye onay gerekliymiş vermediler. Babasından istedi açıklamadı neden istediğini ondan da alamadı açıklamadığı için. Tek çare motoru satmakta buldu. Parayı öyle denkleştirdi Emir.

Ve bu sahne çalışma odasında çekilirken oda oldukça soğuktu anlaşılan, Emir’in ağzından buhar çıkıyordu konuşurken. Koskoca konak kaloriferleri yanmıyor mu? İnsanlar para kazanacağız diye soğukta çalışıyor. Emek var hem de çok büyük ama insan üzülüyor böyle üşüyerek çektikleri için. Adını Sen Koy zamanında da olmuştu böyle. Neden soğukta çalışıyorlar? İnsan sağlığı söz konusu.

Kemal bey, Leyla için kaban almış hediye olarak verecek bir türlü veremedi en son mutfakta Masal için yaptıklarına teşekkür olarak düşün dedi ve verdi. İlk başta çok sevindi mutlu oldu Leyla ama sonra benim kabanım da yırtılmıştı deyince Leyla, Kemal beyde gördüm dikerken dedi Leyla da acıdığı için aldığını düşünerek geri verdi benim ihtiyacım yok, ihtiyacı olan birine verin dedi. Kemal bey dikerken gördüğünü söylemeseydi kaban şimdi Leyla’nın üstünde olurdu.

Emir para dolu çanta ile adrese gitti. Vural üstünü aradı parayı gördü içeri girdi Emir. Reyhan’ı gördü ellerini çözerken Vural Reyhan’ı almak istedi Emir engel oldu cesedimi çiğnersin deyince gerekirse çiğnerim dedi silahı Emir’e doğrulttu. Emir de silahı elinden almak istedi boğuşmaya başladılar silah patladı ve Emir vuruldu.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 19. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 7 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli sabahlar ablacim. Evet ya mart çikti,dert çikti. Kendinize dikkat edin. Allah yardimciniz olsun.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhabalar.Bulunduğumuz ay hastalıklara açık.o yüzden gah kemiklerim sancıyor, gah yüregim.bir yandan da nefes almakta zorlanıyorum.penahımız Allaha.meslehet onun.kendinize iyi bakın.Allaha emanet olun.

 3. K.A dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar. Nerdesiniz,nasilsiniz?

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim. Sizinle bahem.Evet haklisiniz,zaman gelecek Emir Reyhanin sessiz yûrek konu$malarini duyacak ama kim bilir ne zaman. Aslimiz qaliba çok yogun, analizleri gönderir kendisi gelemiyor.Allah yar ve yardimcisi olsun.

 5. Anonim dedi ki:

  Merhaba ablacim. Sizinle bahem.Evet haklisiniz,zaman gelecek Emir Reyhanin sessiz yûrek konu$malarini duyacak ama kim bilir ne zaman. Aslimiz qaliba çok yogun, analizleri gönderir kendisi gelemiyor.Allah yar ve yardimcisi olsun.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba her kese.Cumanız mübarek olsun.çok sag ol Aslıcım güzel analiz için.Emir Reyhana “susmak en büyük silahınmı?”diyor.ama aslında Reyhan susuyormu ki.onun dili degil de kalbi konuşuyor.bu konuşmanı kulaklarla degil kalp ile duymak mümkün.ses yoktur çünkü.her şey kırılınca sesi çıkıyor.ama yürek kırıldıgı zaman sesi çıkmıyor.o yüzden kırık kalbin neler söylediyini duymak yok hiss etmek gerektir.sen kendine dikkat et güzel kızım.İyi günler.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli sabahlar. Hayirli cumalar.Aslicim nasilsin? Te$ekkûrler canim. Ellerine saglik. Kemal bey kabani dikerken gördúyúnû söylemeseydi ke$ke,kim olsa Leyla gibi dü$ûnûr,almazdi. Cavidan hanim yaptigi i$lerin sonunu dú$ûnmúyor,ya Reyhana bir $ey olsa Hikmete ne diyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.