Yemin Dizisi 18. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 14 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Cemre’nin doğum gününe davetli olan Emir ve Reyhan ağır bir sınavdan geçtiler. Sonunda da o evden elele çıktılar. Cemre de buna çok sinir oldu. Eve dönen Emir ve Reyhan araba da hep yaşadıklarını düşündüler. Özellikle de Reyhan, Emir’in boşanmak istemesinden başladı, davette Cemre’nin kendisine söylediği ağır sözler sonrası Emir’in elini tutması ve söylediklerini düşündü. Neler neler yaşadı Reyhan bu birkaç gün içinde.

Konağa geldiklerinde Emir Reyhan ile konuşmak istedi. Hatasını telafi etmek istiyordu. Reyhan da kabul etmedi. Eve girdiklerinde Emir ısrarında devam etti ve bu gurur fazla değil mi? Erzurum dan benimle evlenmek için gelen biri için dedi. İşte o an Reyhan döndü ve okkalı bir tokadı Emir’in yüzüne attı. Emir Reyhan’ın babasının ölmeden önce son isteğini yerine getirmek için geldiğini bilmiyor. Hele hele her ne olursa olsun bu evliliğe sonuna kadar sahip çıkacağı, bırakıp gitmeyeceğine dair yemin ettiğinden habersiz. Reyhan’ın yerinde bir başkası olsa, o kadar hakarete bir dakika orada durmazdı. Hele annesinin yaptıklarını düşünmek bile istemiyor insan.

Şehriye abla, Leyla ya Masal’ın annesinin adının Sevil olduğunu söyledi. Sonra da bu söylediğini Kemal beyin duyup çok kızacağını düşündüğü için o eve gelmeden önce gitmek istedi. Tam evden çıkıyordu ki Kemal bey geldi. Şehriye abla kapıda her şeyi anlattı. Leyla da duydu. Kendisine kızacağını düşündüğü için uyuma numarası yaptı olmadı. Masal ile oyun oynadı olmadı. Sonunda Kemal beyle çalışma odasında konuştular. Kemal bey Leyla’nın iyi niyetli olduğunu bildiğini ama bunu yapmak annesini bulup getirmek Masal için iyi olacağı kadar kötü de olabilir daha da geriye gidebilir dedi. Leyla da annesizliğin nasıl bir duygu olduğunu bildiğini söyledi.

Anlaşılan Leyla da annesiz geçen bir çocukluk geçirmiş. Cebine unutmamak için yazıp koyduğu notu çıkarıp yırtıp attı sonra da Masal’ın yanına gitti. Reyhan’ın Emir’e tokat attığını Nigar gördü. Bunu telefonda birine söyledi. Cavidan’a söyleyecekti ama başı ağrıdığı ve kötü bir şey söylersen sana patlarım dediği için ona bir şey söylemedi.

Emir dışarda Zafer ile buluşup konuştu. Zafer, böyle böyle birbirinizi tanıyacaksınız, sakince oturup konuşun dedi. Suna da Reyhan ile konuştu. Abisinin özür dileyemediğini ama kendisini affettirmek için küçük jestler yapacağını söyledi. Zafer, Emir’e sen ona özür dilerim de dememişsin deyince, Emir de; özür dilemek mi? İnatçı bir keçi o dedi.

Yapmayın şunu, konak aynı, odalar aynı, eşyalar, kıyafetler, hep aynı ama inatçı keçi bir tek Ömer ve Zehra ya ait bana göre öyle. Bu dizide Benim ilgimi Kemal, kızı, Leyla ve o ev daha çok çekiyor. Yeni ev, yeni eşyalar, yeni yüzler ve yeni konu. O ev daha iyi bence öyle.

Leyla uyur gezer olduğu için her gece uykusunda uyanıp evin içinde geziyor. Bu gece de Kemal saatini gecenin birine ayarlamış. Gece çaldı ve uyandı. Kızının üstünü örttü. Sonrada bir tıkırtı duydu Leyla’nın odasına baktı. Leyla uykusundan uyandı evde dolaşmaya başladı. Mutfağa gitti dolabı açtı reçel peynir çıkardı ekmek aldı ve ekmeğe reçel sürdü yedi. Yapamadığı yerlerde Kemal yardımcı oldu.

Cavidan hanımın başı ağrıyor. Nigar da kahvaltıyı kaldırmış. Mutfağa gittiğinde Nigar’ın kocasına Reyhan’ın Emir’e tokat attığını söylediğini duydu. Bunu kabul edemeyen Cavidan hanım hemen Reyhan’ın odasına gitti ve olmadık sözler söyledi ve tam tokat atacaktı ki, oğlu Emir annesinin elini havada tutup engel oldu. Cavidan hanım da Reyhan’a kızmaya devam etti. Ben böyle bir kadın değildim senin gibi bir köylü kızı yüzünden deyince, Emir annesinin odadan çıkmasını istedi. Odamızdan çıkar mısın. Bu sözü duyduğuna inanamadı ve çıktı.

Reyhan hava almak için sahile giderken, eve Cemre gelmiş konuştular. Cemre dışarı çıkmayı teklif etti. İlk başta yok dese de kulüp de yemek yeriz deyince Cemre, Cavidan hanım kabul etti. Ne kulüpmüş arkadaş varsa yoksa o kulübe girme derdinde Cavidan hanım. Leyla da Masal’ın annesini bulmak için yırtıp attığı kağıdı buldu ve adrese gitti. Yolda da bir amcanın parasını çalan hırsızı durdurup cüzdanı sahibine verdi Leyla.

Cavidan ile Cemre konaktan araba ile çıktı. Yolda onları bekleyen Vural ve arkadaşı araba ile yol kesti ve silah ile Cavidan hanımı zorla arabadan indirdi. Reyhan da sahilden eve doğru geliyordu. Cavidan hanımın zorda olduğunu gördü hemen yardıma koştu. Cavidan’ı bıraktı, Reyhan’ı esir aldı Vural. Reyhan’ı kaçıracak.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 18. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 8 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Ho$ bulduk canim ablam. Çok güzel,insanin kendi evi gibi rahati yok.Evet ablacim, Xanim bu kadar gec gelmezdi,hayirdi in$allah.
  Ablacim haklisiniz,yeni gûzel haberler ben de sabirsizlikla bekliyorum,in$allah o da olur.Iyi geceler,dinlenin.Allah rahatlik versin.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.hepiniz hoş geldiniz.Gözelcim asker arkadaşımız nasıl. Günaycım çocuklar nasıllar.K.Azeri sag ol kızım gelmişik evimizdeyiz.Xanımı çok merak ediyorum.Gözelcim senin haberin varmı.rastlasan bizden selam de.Aslıcım senin Ankaralı misafirin dal-dala geliyor ya yeni haberlermi var yoksa akraba ziyareti falandır.Bir az yersiz sorudur biliyorum.ama yeni güzel haberler duymayı çok istiyorum da ondan soruyorum.iyi geceler.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Sag ol Gúnaycim,iyi diyelim iyi olalim.Amin canim,Allah hepimizin yardimcisi olsun in$allah.
  iyi geceler.Allah rahatlik versin arkada$lar.

 4. Günay dedi ki:

  Azeri ablam hoş bulduk. Teşekkür edrim sen nasılsın? İnşallah iyisin. Allah yardımcımız olsun. İyi geceler tatlı rüyalar hepinize. Aslım yoksun. İnşallah iyisin canım arkadaşım. Her zaman iyi ol ve bizimle ol. Seni çok seviyoruz. Hanım ablam siz nasılsınız? İnşallah sizde iyisiniz..❤

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar. Ablacim haklisiniz.Ama Cavidan hanim bu i$de de Reyhani suçlayacak,sana göre oldu diyecek.Kadin iyilikten anlamiyor. Ablacim eve döndünûzmû? Iyi,bir az dinlenirsiniz.
  Gûnaycim ho$ geldin. Nasilsin,çocuklar nasil?

 6. Günay dedi ki:

  İyi günler arkadaşlar. Çok iyi və muhteşem olmuş analizin Aslıclm ellerine sağlığ. Cavidan hanıma iyilik yaptı Reyhan. Yine yaranamadı. Evet Aslında Cemre onların aralarını istemeyerek düzeltuyor. Onlarıda daha da bir birlerine bağlıyor. Emir yardım edicek. Bence aşık olmuş Reyhana kabullenmiyor. Leyla iyilik yapdım deyə sonra kötülük yapmasın. İyi manada söylüyorum. Sonra Bu Sevil bunlara pislik yapmasın. Aslım Reyhandan da kötü durumda o kadar masum kadınlarımız var. Elalem neder herşeyi yuduyurlar. Hayatda o kadar kadınlarımız. Ben ne kadar tanık olmuşum. Reyhan onlara bakanda iyi durumda. Şiddet görüyorlr yine göz yumuyurlar. Allah kadınlarımızı korusun. Amin. Fikrini bilmek isterim Aslıcım??? Hepinizi çok seviyorum.❤

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.nasılsınız. Aslıcım maşallah bu ne hız?çok teşekkür ederim.ama ne gizleyim bir dünya lezzet aldım, sevindim.Her şerde bir hayır vardır.Reyhanın kaçırılması Emirle aralarındakı buzları eritecektir umarım. Gören Cemrenin sözleri, Reyhanın ona göre kendisini oda atması da Cavidana da bir şeyler deyecekmi? Bir azdan evimize köyümüze dönüyoruz. toparlanmam lazım. hoşca kalın.

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Gúnaydin her kese. Aslim te$ekkúr ediyorum canim. Tokadi Emir hak etdi,belki az da olsa kendine gelir. Cavidani kaçirsalardi ke$ke,kadin durduk yere neler yapdi, Hikmet bey bilse iyi olur.Reyhana yazik ya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.