Yemin Dizisi 16. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 13 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Emir, Reyhan’ın bilgisayar üzerinden Vural isminde biri ile konuştuğunu görmüş ve kendisini aldattığını düşündüğü için biran önce boşanmak istemiş, Reyhan da iftiraya uğradığını, o adamı tanımadığını söylemesine rağmen kendisini bir türlü ikna edememişti. Emir babası ile konuşmak ve bu işi kökten bitirmek istiyordu. Melike hanım evde Reyhan ile Emir’in kavga ettiklerini duymuş ve ortalık sakinleşsin diye süt annesini eve çağırmıştı. Emir süt annesini görünce az biraz sakinleşse de kıyıda köşede kimseler görmeden yine Reyhan’ı üzüyordu. Babası da şirkete gitmeden eve gelmiş, Emir’in kendisi ile önemli ne konuşmak istediğini merak ediyordu.

Süt annesini birlikte yolcu ettiler. O gitti, Suna nasıl ve nerden telefon buldu ise, abisine mesaj atmış, abi gerçekleri öğrendin mi diyordu. Babası da benimle konuşacağın o önemli konu ne diye sorduğunda Emir durdu düşündü ve babasına şirketle ilgili bir iş dosyasında kafasına takılan bir konu olduğunu söyledi. Hikmet bey çok şaşırdı Emir den bugüne kadar hiç böyle bir konuşma duymamıştı. Kendisi de bunu ölsem gözüm açık gitmez diyerek dile getirdi. Reyhan da rahat bir nefes aldı. Hikmet bey bu kötü olayı duysa üzülür ve tekrardan hasta olabilirdi. Reyhan ile Hikmet bey içeri geçtiler. Emir de bahçede kaldı.

Masal’ı kaçırmayı kafasına koyan Leyla’nın babası iki adamını eve sokmuş ve Leyla da o adamlara direnmiş ve kafasına aldığı darbe ile son anda eve gelen Kemal beyin kollarına bayılmıştı. Kemal bey Leyla ya güvendiği için şirkette kamera kayıtlarına bakmıyordu ne oldu ise o esnada oldu. Kemal bey kızını kontrol etmek için bir ara kamera kayıtlarına bakmış işte o zaman görmüş kameralar kayıt yapmadığını fark edince polise haber verip eve gelmiş. Böylece adamlar kaçmış, Leyla da Kemal beyi görünce başına aldığı darbe ile bayılmış.

Salona alınan Leyla bir süre baygın halde yatarken, Kemal bey eve gelen polise bilgi veriyor, Şehriye abla da Masal ile ilgileniyordu. Leyla kendine geldi ve korktu daha önce yakalandığı için bu işte üstüne kalacak sandı. Ama Kemal bey artık Leyla ya güvendiği için onun bu olay ile bir ilişkisi olmadığını biliyor. Nasılsın? Diye sordu Leyla ya. Leyla da şaşkınlığın ve başına aldı darbe nedeni ile kim iyi mi? diye sordu. Oldukça traji komik bir durumdu. Masal da şaşkın şaşkın Leyla ya bakıyor Şehriye abla da su getiriyordu. Leyla hep azarlandığı için alışık değildi Kemal bey tarafından hatır sorulmasına.

Polis geldi çocuğu korumak için baya çaba sarf etmişsiniz iyi misiniz? Diye sordu. Leyla da iyi olduğunu söyledi. Polis memuru birkaç soru sormak istedi. Leyla da soralım dedi herkes şaşkın Leyla ya bakıyor. Belli ki darbeyi sert almış Leyla. Birde alışık değil halinin hatrının sorulmasına devreler yanmak üzere. Polis devre dışı bırakılan alarm sistemine bakarken Leyla da kapının orda yerde duran Taci’nin bilekliğini gördü. Polisler ve Kemal bey üst kata çıkınca, Leyla bilekliği aldı. Yaşadıklarını düşündü. Taci eve gelmiş su istemişti. O arada sistemi devre dışı bıraktığını anladı. Babası aramıştı kalp krizi geçirdiğini ve yanına çağırdığını hatırladı. Bu işte babasının olduğunu da düşünüyor Leyla. Babasını görmeye gitti. Babası hasta numarası yaptı. Taci de düşen bilekliğin yerine yenisini takmış Leyla bir şey anlamadı.

Suna eve gelmiş. Evin girişinde baya merdiven var. Rampa yok, bu Suna yı eve kucakların da mı girdiriyorlar? Eksik, o evde engelli biri yaşıyorsa rampa olması şart. Abisi dışardaydı eve gelen kardeşini kapıdan içeri girdirdi. Sonra da Reyhan’ın odasına gittiler. Suna abisi ile tek konuşmak istememiş, olanları anlattı ve Emir çok şaşırdı. gerçekler açığa çıktı. Suna Vural ile yazıştığını, Reyhan’ın resmini de kendisinin gönderdiğini, bunu neden yaptığını, arkadaşı olmadığı için böyle bir yola başvurduğunu söyledi. Uzunca konuştu. Emir de o yazışmaları sordu. Suna da o bilgisayar benimdi. Ben yazıştım babam yeniden hasta olur diye korkumdan söyleyemedim dedi.

Emir de tamam o bilgisayar senin, sen yazıştın, sen resim gönderdin. Peki o adam nasıl oluyor da yıllardır tanıyormuş gibi konuştu buraya gelerek dediğinde Suna bilmediğini, bilgisayarını getirmesini istedi abisinden. Emir bilgisayarı getirdi. Yazışmaları gösterdi. Suna tüm yazışmaları görmemişti. Cemre onların hepsini silmiş. Emir de benim gördüklerim bunlar değildi demedi. Orası saçmaydı. Onca yazışmayı okuyan Emir. Reyhan’a demediğini bırakmayan Emir şimdi sanki o yazıları okuyan, Reyhan’a demediğini bırakmayan kendisi değilmiş gibi davrandı.

Suna özür diledi. Reyhan da ben unuttum sende unut dedi. Suna odasına gitti. Emir de Reyhan la konuşmak istedi Reyhan da konuşmak istemedi bu konu benim için çok hassas dedi ve odadan çıktı.

Cavidan eve geldi kızı Suna yı evde görünce çok şaşırdı. nasıl geldiğini sordu. Suna da nasıl geldiğimin bir önemi yok. Bu ev benim de evim dedi. Vural, Cavidan hanımı aradı önceki istediği paranın iki katını istedi. Cavidan yok deyince, Vural da; sen bilirsin, oğlun ve kocan öğrenince kaybedeceğin çok şey olacak dedi ve Cavidan da teklifi kabul etmek zorunda kaldı. Cavidan da öfkesini Sefer den çıkardı. Suna yı eve getirdiği için bu ay ki maaşının yarısını vermeyecekmiş ceza kesti.

Sen ceza kes bakalım Cavidan hanım, asıl büyük ceza yakında sana kesilecek. Adamın maaşını kesmek ne demek? Adam işini yapıyor. Bir insanın ekmeği ile oynarsan senin de ekmeğinle oynayan olur yakında o konaktan kovulacaksın zaten Cavidan hanım.

Sefer de tam Nigar ile arasını bir burma bileziğe yapıyordu ki, işler yine karıştı olmadı.

Cavidan hanım, kocası ile konuşmak istese de Hikmet bey konuşmadı. Araları bozuk. Akşam olduğunda Emir odasına geçti. Reyhan’ın suçsuz olduğu anlaşıldı Emir pişman ve ne yapıp edip Reyhan dan özür dilemesi gerek bunu arkadaşı Zafer de söyledi. Ben demiştim diyerek ama Emir özür dileyemez öyle bir yapısı yok adamın. Özür dilemeyi ve teşekkür etmeyi bilmeyen sadece Emir değil. Amcası Kemal de bilmiyor. Leyla Masal’ın hayatını kurtardı ama bir teşekkür edemedi Kemal bey. Leyla da farkında denese bile olmuyor dedi.

Emir Reyhan ile konuşmak istedi. Reyhan da yatıp uyudu. Eee Emir bey, Reyhan suçsuz olduğunu sana çok söyledi sen inanmadın az biraz peşinden koş bakalım. Leyla da uyur gezer. Ellerini halat ile bağlamasına rağmen uyandı ve ellerini çözdü evin içinde dolaştı. Kemal bey iş üzerinde çalışıyordu gördü ve o gece neden yanında uyandığını anladı. Sabah ufak bir araştırma yaptı. Uyur gezerler sabah uyandıklarında bir şey hatırlamazmış. Üstüne gitmedi Leyla’nın.

Masal’ın doktoru Cemre’nin annesi eve geldi. Masal ile çizdiği resme baktı gelişme olduğunu söyledi. Babası ile konuştu. İlerleme vardı ama konuşmuyordu bunun sebebi annesinin evden gitmesi. Annesini görse belki konuşur derken Leyla duydu ve annesini bulmak istedi. Kemal beye sordu o da kızdı konu kapandı. Leyla kendince evin içinde Masal’ın annesi hakkında bilgi bulmak için araştırma yaptı.

Emir sonunda Reyhan ile konuştu. Özür dilemedi. Reyhan da o hiç tanımadığın adama inandın deyince, Seni de yeterince tanımıyorum. Bu ev senin de evin birlikte yaşıyoruz deyince, Reyhan da; bir kadının namusunun sorgulandığı ev onun evi olamaz. Bu ev benim yaşamak zorunda olduğum hapishanem dedi. 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 16. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 3 yorum

  1. K.Azeri. dedi ki:

    Gûnaydin. Amin canim ablam, amin.

  2. Hanim abla dedi ki:

    “İnsanlar bugday başagına benzerler.içleri boşken başları havadadır.içleri doldukca egilirler.Rabbim içi imanla dolup,başı edeple yerde olan kullarından eylesin.Hayırlı Cumalar”.

  3. K.Azeri. dedi ki:

    Sag ol Aslicim,çok sag ol. Cavidan hanim anlamami$, eninde sonunda her $ey ortaya cikacakdi,bu hayatda hiç bir $ey gizli kalmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.