Yemin Dizisi 15. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 13 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Reyhan büyük bir iftiraya uğradı. Cavidan hanım Reyhan’ın konakta olmasını istemediği için Vural ile iş birliği yaparak sanki sevgililermiş gibi davranmasını istedi. Suna da bu yalanı düzeltmek için Vural’a ulaştı ve konağa gelmesini abisi ile konuşmasını bu büyük yanlışı düzeltmesini istedi. Vural konağa gelmeden önce Cavidan hanım ile telefonda konuştu. O da konağa gelmesini ama Suna’nın dediklerini değil, kendi dediklerini yapmasını istedi. Böylelikle yalan devam etti. Suna yı da annesi ayak altında dolaşmasın diye hastaneye götürdü doktorla konuştu ve hastaneye yatırdı.

Reyhan, Vural geldi gerçekleri söyleyecek bu kabus bitecek diye düşünürken, Vural yalanlarına devam etti. Reyhan olan oldu artık ilişkimizi saklamaya gerek yok, merak etme ben seni yarı yolda bırakmam hadi gidelim diyerek, Reyhan’ın elini tutmak istediği an Emir den okkalı bir kafa yedi ve Vural’ın burnu kanadı.

Emir, Vural’ı gönderdi. Reyhan da polis çağırmak istedi. O adam bana iftira attı böyle çekip gitmesine izin veremezsin dese de Emir o adamla ilişkin vardı benimle neden evlendin? Dedi. Reyhan da ben o adamı tanımıyorum, iftira atıyor dese de Emir inanmadı. Adını, Nerden geldiğini gayet iyi biliyor nasıl açıklayacaksın bunları diye sorunca, Reyhan da bilmiyorum neden bana iftira atıyor bilmiyorum diyerek odalarına geçtiler.

Emir, çok sinirli benimle evli iken aşığını da idare eden biri ile bir saniye bile evli kalamam imzala şu kağıtları diyerek boşanmak istediğini bir kere daha dile getirdi Emir. Reyhan da iftiraya uğradım, gerçekler ortaya çıkacak sende öğreneceksin dedi ağlayarak ve boşanmayacağını, kağıtları imzalamayacağını söyledi. Baya tartıştılar. Dışarda da Nigar ve Melike hanım yüksek sesle tartışmaları duydular. İçeri girmediler. Emir de babası ile konuşacağını bu konuyu onun çözeceğini söyledi. Reyhan da dayısı hasta olduğu ve bu haberle üzüleceği için Emir’in babasını aramasına engel oldu. Emir de ağır sözler söylemeye devam etti. Reyhan da ben sana kaç kere söyleyeceğim ben seni aldatmadım dedi ağlayarak.

Masal kızı kaçırmak isteyen Leyla’nın babası bir plan yapmış ve planında uygulanmasında kendisi de kızını arayarak kalp krizi geçiriyormuş gibi yaparak Leyla yı yanına çağırdı. Leyla evde Masal ile birlikte yalnızdı ve ne yapacağını bilemedi. Kemal şirkete geçmiş bilgisayardan evi kontrol etmiyordu. Leyla ile bir anlaşma yapmıştı ona güveniyordu. Şehriye ablada alış verişe gittiği için evde Masal ile tek kalmıştı Leyla. Babasının yanına gitmek için taksi çağırmak istedi kimse telefonlara bakmadı. Yola çıktı ve yoldan çağırdı. Eve geçtiğinde balkon kapısının açık olduğunu, halının bir köşesinin kıvrıldığını, Masal’ın oyuncaklarından birinin düştüğünü gördü ve evde iki kişinin zıt yönlerde olduğunu anladı.

Salonun ortasına geldi ve iki kişi olduğunuzu biliyorum çıkın ortaya dedi. Adamlardan biri çıktı ve Leyla’nın arkasından gelerek kafasına vurdu ve Leyla sendeledi. Adama tekme atıp kaçtı. Masal uyuyordu odasına girdi kapıyı kilitledi. Balkondan kaçmak istedi yüksekti olmazdı. Rafunzel gibi saçları yoktu ama çarşaftan ip yaparak inmeyi düşündü. Yaptı da ama adamlar anahtarla kapıyı açınca kaçamadılar. Masanın altında saklandılar. Adamlarda içeri girip balkon kapısını açık görüp, aşağıya sallanmış çarşafları görünce kızların kaçtığını düşünüp aşağıya indiler. Leyla da Masal korkmasın diye bunun bir oyun olduğunu söylemişti. Puan kazandıklarını söyledi Masal’a.

Emir en yakın arkadaşı Zafer ile buluşup konuştu ona da bu işi bitireceğinden bahsetti. Reyhan da Kur’an okuyarak dua etti. Melike ablası da Reyhan’a hep destek oldu. Gerçekler elbet ortaya çıkacak bende elimden ne geliyorsa yapacağım dedi ve Emir’in süt annesi geldi. Onu Melike hanım çağırmıştı. Tamda Emir’in Reyhan’a evin salonun da odana git ve bu evden gidene kadar da bir daha odandan çıkma dediği an içeri girmiş ve Reyhan’ın oda cezası almasına son anda engel olmuştu.

Suna’yı ayak altında olmasın diye hastaneye yatıran annesi, doktor ile de konuşmuş ve Suna hiçbir şekilde telefonla konuşup iletişime geçmeyecek. Bu durumdan habersiz olan bir hemşire kendi telefonunu Suna ya verdi. Tam abisini aramıştı ki doktor geldi ve telefonu elinden alarak görüşme yapmasına engel oldu. Süt anne Reyhan dan kahve yapmasını istedi Emir de mutfağa giderek kahveyi lavaboya döktü ve Nigar dan kahve yapmasını istedi. Cavidan da telefonla her şeyden haberdar oldu. Hikmet bey de konağa geliyor Emir babası ile konuşarak seninle önemli bir şey konuşmam gerek konağa gel dedi. Hikmet beyde şirkete gitmek yerine konağa gitti.

 Masal ile Leyla ise adamlara yakalanmadan evden dışarı çıkmak istedilerse de başaramadılar. Masal ile Leyla adamlara yakalanmamak için Kemal beyin odasına girdiler. Odada bebek telsizi vardı Leyla onun ayarları ile oynayarak onu polis telsizine ulaşacak hale getirdi. Ulaştı da adresi verirken bağlantı kesildi. Adamlarda kapı açılmayınca kapıdan içeri benzin döktüler. Leyla adamların ciddi olduğunu şaka yapmadıklarını anladı ve evi ateşe vermesinler diye kapıyı açmaya karar verdi. Elbise dolabından demir askılığı alan Leyla kapıyı açtı ve karşısında Kemal beyi gördü. Başından aldığı darbe ile zor ayakta duruyordu Leyla ve daha fazla dayanamadı bayıldı. Kemal beyde düşen Leyla yı tuttu.

Cavidan hanım, Vural ile yolda buluştu ve parasının geri kalan kısmını verdi. Adam da anlaşmayı tek taraflı fesh ettiğini söyledi. Neden olarak da burnunun kırılmasını gösterdi. Cavidan da adam olaydın da burnunu kırdırmasaydın dedi çekti gitti.

 Süt anne gelirken düğün hediyesi bohça içinde eşyalar getirmiş onları verdi ve nasihatlar etti. Siz siz olun birliğinizi, dirliğinizi bozmak isteyen bugünde, yetmiş yaşında da insanlara dikkat edin dedi. Hikmet bey geldi. Oturup konuştular ve süt anne evine gitti. Emir’e mesaj geldi Suna dan kimden telefon alabildi ise mesaj göndermiş, abi ben Suna bugün sana ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım umarım gerçekleri öğrenmişsindir. Hikmet bey de kapıda bana ne söyleyecektin Emir? diye sordu bakalım Emir babasına ne diyecek?

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 15. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 11 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin.Hayirli sabahlar ablam.Sag olun. Amin. Allah tûm dûnyadan gedenlere rahmet eylesin. Ben de iyi deyelim iyi olsun.Kendinize dikkat edin sizde,Polad amcam da,hava deyi$ken.
  Evet,Aslimiz da in$allah iyidir.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızım.teşekkür ederim sen nasılsın.biz de iyi olmaya çalışıyoruz.Allah bütün dünyadan gedenlerine rahmet eylesin.mekanları cennet olsun. Aslı da analizi gönderdiyine göre demek ki işleri Allahın izniyle yoluna koymuştur çok şükür.İyi geceler güzel rüyalar.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim.Te$ekkûr ediyorum.Siz nasilsiniz?Polad amcam nasil?Dûn annemin mezarina getdim, babami, akrabalari ziyaret etdim, o yüzden yokdum ablam. Ben de sizi merak etdim.

  1. aslı dedi ki:

   Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.

   1. K.A dedi ki:

    Sag ol canim.Amin,tûm dünyadan gedenlerimizin mekani cennet olsun.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba K.Azeri nasılsın.Yazım çıkmadı yine filtreye ilişti.üç defa gönderdim.sizi merak ediyorum.

 5. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Bir sorun yok inşallah.Aslım misafirinmi var?Kamile de yok.hasta olmayın esas, her şey ötüşür. Aslıcım çok sag ol analiz güzel alınmış.Reyhanın da çilesi bitmiyor ve yakında bitene de benzemiyor.Hayat bu kadar acımasız oldugu üçünmüdür ki Cavidan, Cemre gibi acımasız insanlar Rayhan gibi saf, temiz kalpli insanlara eziyyet etmekten zevk alıyorlar, onlıarı hor gorüyorlar. ama saf olmak aptal olmak degil.bir de saf olmak şerefsiz olmaktan çok daha iyidir bence.Biz tarafta birine alkış edende diyorlar ki ne edim demeyesen.çünkü insan çaresiz kalanda ne yapıyım söyler.Allah kimseyi çaresiz bırakmasın.Amin.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, evet ablacım ankaradan misafirim geldi gitti. Hayat mı acımasız? insanlar mı acımasız bilmiyorum ama Reyhan gibi nice insanın başında böyle acımasız insanlar var. söylediklerinde sana katılıyorum ablacım.
   Amin Allah kimseyi çaresiz bırakmasın.

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler.Aslim nasilsin? te$ekkûr ediyorum canim. Ellerine saglik.Hikmet beyin gelmesi iyi oldu,Cavidan hanim azacik da olsa kendine gelir belki. Bakalim,Emir ne yapacak.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, yoğun bir tempoda hayatın hızına yetişmeye çalışıyorum sen nasılsın?

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Bu hayat aslinda sava$ meydani gibidi,ama insanlar çok acimasiz. Hayatin hizina yeti$mek çok zor.Allah yardimcin olsun canim benim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.